Majdanovská demonštrácia č.2.

Včera prebehla na Námestí SNP a pred Parlamentom druhá demonštrácia, zvolaná Lipšicovou bandou štyroch. Prišlo o niečo menej ľudí ako minule, 17. nov 2014, a žiaľ, tentoraz som nestihol ani ja osobne nazrieť čo len na desať minút. Škoda, chcel som si tých ľudí trocha lepšie poobzerať, ako v tom vtipe o otvorencýh hraniciach a utekajúcich na Východ - i keď tentoraz je svetový smer pomýlených opačný. Len tí blbci sú tí istí, židoboľševik či anglosionista, ako sa po luxembursky povie, no difference.

Človek si to porovnáva s demonštráciou proti asociálom spred dvoch rokov. Rozdieľ tam je zásadný. Za prvé vonkajší - demonštrácie normálnych ľudí boli jednoduché a lacné - Lipšicovci si naopak zaplatili tribúnu v centre mesta, aparatúru, hudbu, organizátorov, hercov, propagandu, sviečky, čaj... Ale je tam aj vnútorný rozdieľ - normálni ľudia demonštrujú zá základné hodnoty človeka a spoločnosti, blavácki snobi "proti kradnutiu", "proti korupcii" - pričom možno dať ruku do ohňa, že väčšine z nich stekajú sliny pri pomyslení na úplatky, pretože z nich vždy žili a žijú a ich "pohoršenie" voči aktuálnym politikom nie je nič iné, len úboha závisť. A aj tá je manipulovaná zo zahraničia, ako trest za Ficovu relatívne či potencionálne nezávislú politiku.

Ceľkovo boli reakcie na demo slabé. Ak Lipšicoví zámorské operátori nevymyslia niečo lepšie, sú ich námaha a náklady vyhodené do vetra. Väčšina tých ich motivačných mechanizmov, ktorými odrbávali východoeurópsku populáciu, sa už ukázala ako podvod a už nezaberajú. Ale je dobré, že to skúšajú - nech si míňajú aj zvyšky munície na blbosti.

 Teším sa na pokračovanie.
Buheh

že vieš po luxembursky.

Ináč, demonštrovať proti kradnutiu a korupcii, to je podobne inteligentné ako demonštrovať proti syfilisu, molybdénu alebo empíru.

A oceňujem, to bol veľmi fajnšmekerský nápad, ísť si pozrieť účastníkov takejto "spontánnej" menštruácie. Lebo to je naozaj exkluzívny výber ľudského odpadu. Agenti, análni jaskyniari a potom beznádejné lamy, ktorým ani uprostred javiska nenapadne, že tie svetlá na nich ktosi namieril naschvál.

Norman

Nie je to odpad, sú to ... no, snobi. :)

Ja som minule išiel len náhodou okolo, ale fakt ma zaujali viac, ako tie staré známe ksichty na pódiu (podrobnosti z dôvodov utajenia neuvediem ). Vasky si ich dokonca nakrúca, ako všetci vieme, dobrý nápad, nie? Vždy lepšie, ako Vojtkovi Sanderovci (či o čom bol ten jeho film:)

Buheh

snobi a odpad, to vlastne nemá k sebe ďaleko.

To s tým javiskom som myslel obrazne, nie pódium s tými chujmi, ale že tí zmanipulovaní menštruujúci občania vôbec nepochopili, v akej hre sa ocitli a akú rolu majú.

Mimochodom, keď som 17. 11. prechádzal cez SNP, som medzi občanmi menštruujúcimi proti korupcii videl pána riaditeľa jednej významnej firmy, o ktorom z osobnej, priamej skúsenosti pozitívne a jednoznačne viem, že je silne korupčný...

Norman

Ty si tiež náhodou prechádzal námestím? Hm...

Čo sa týka riaditela - ani som nevedel, že sa tak osobne, priamo a pozitívne pohybuješ v korupčných kruhoch:) Ešte raz hm...

Buheh

že na Tvoj intelekt sa môžem spoľahnúť.

Vieš, keby som rovno napísal, že sa nebránim úplatkom, tak by ma mohli orgány popoťahovať. A keby som rovno napísal, že s Fedorom, Števom a ďalšími kamarátmi sme tam boli pracovne, tak by ste ma tu mali za vyvrheľa. No ale človek z niečoho žiť musí, a žiaľ, realita je taká, že na ambasáde sú dnes už pomaly jediní, kto poriadne platí. Lebo z týchto mojich príspevkov na nadhľade nevyžijem, tie honoráre sú ozaj mizerné, nemysli si. Odkedy sú sankcie, chcú od nás za rovnaké peniaze dvakrát viac riadkov, a to ešte musím posielať raport už nie raz, ale dvakrát do mesiaca. Už mi tá azbuka lezie krkom.

No nič, prepáč, ale kde si má človek posťažovať.

Ľubov

Čítali ste na ZaV Smataníkov článok,čo všetko nás teoreticky môže rozdelovať? Nebudem to sem kopírovať,lebo si myslím,že nás už v podstate nerozdelí nič,my sme tak zleniveli a máme všetko na háku. Vraj konfesia,ale no tak,ako mi hovorieva Norman. Bydlisko,lokalita? Pche. Pravá,alebo ľavá? Oh,no.Maďari....už ani to nefunguje,rusi? Na to nech si odpovedia páni za Zubercom a Važcom.
A na margo vyššie napísaného priznania Buheha,no a čo.-). Ostáva náš.

Buheh

a teraz idete Vy, šup šup.

Norman

pán Paška? :)

Norman

že čo napíšeš, to si ľudia prečítajú. Ale nik tomu neverí - len ja. Ambasáda poriadne platí?

Asi už ani ta západná moc neplatí, lebo aj Samson píše a píše, len aby vyžil a aj tak neustále zuby cení.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/337551-politolog-ivo-samson-pri-rezo...

Tak trocha k téme -  ja som v utorok pozeral Havrana , bolo to o odsťahovaní sa mimo civilizáciu, do komúny - možno niečo pre teba. Bol tam jeden nemenovaný  vraj spisovatel na H., a dvaja takí komunálisti, či ako ich nazvať, tých už radšej nebudem ani naznačovať menom, ale ten druhý končil na CH - jeden teoretik a jeden praktik zo Zaježovej (to určite poznáš, to poznajú všetci intelektuáli). Ináč Hvorecký je úplný neurotik, je mi ho ľúto, ten teoretik bol fajn, a ten praktik tvrdil, že to aj tak celé akosi nefunguje.

 

Buheh

ale ja si jeho zuby vôbec necením.

baloo

odporúčam nasledujúce videjko:
https://www.youtube.com/watch?v=8cztNIkHadk
(Ja som videl s maďarskými titulkami, keďže menovaný lengvidž neovládam) Stojí za to. Nepasuje síce sem ale nemal som lepší nápad a musím ísť buvinkať.

Sinuhe

som prechádzal okolo keď začínalo (1710 h), cestou z pošty. Asi to bolo dosť zúfalé, keď v správach Slovenskej televízie (alias RTVS) ukázali Filipa Minicha a za ním zo päť policajtov. Keď sa ho moderátorka pýtala, že kde sú demonštranti, tak Minich iba rozpačito povedal, že "práve sa rozchádzajú".
To keď som bol na druhej demonštrácii za práva utláčaného pána Dobrovodského tak som si to odšliapal zo stanice až k parlametnu. Bol som na tri kroky od Mišúna, keď pálil zástavu EÚ, za čo ho policajti dosť neprimeraným spôsobom zaistili , pričom podľa mňa nerobil nič nesprávne či nezákonné. Pozn.: ako sa má potom polícia postaviť k tej izraelskej aktivistke a "umelkyni", ktorá v rámci svojej "umeleckej" produkcie (ktorej my primitívi samozrejme nerozumieme a závidíme jej úspech) sa zvyknevystraťna zástavu tej či onej krajiny?

Norman

Pekný názov. Ale treba im uznať, že stále nejakých ľudí do ulíc dostanú. Aj keď ulica nie je žiadna sila, ako som písal, je to výborná zásterka a výborne "odôvodnenie" zmeny moci. Veď keď nik iný do ulíc nepôjde, je aj našich 5 tisíc ľudí dobrá zámienka, Alebo len 1000.
Nechcem o tom nič vedieť, ale rôzni rozumní ľudia by sa mali organizovať - a to nielen na sociálnych sietiach. Ulica je stále určité meradlo - mali by byť schopní sa stretnúť a niekam dôjsť, niečo spraviť. Možno to znie staromódne, ale ani v armáde ešte nik nenahradil vojaka a presun v tvare:)

Také veci treba robiť a opakovať. Iba opakovaním sa človek stáva majstrom.
Jednoduché veci, ktoré tych ľudí nič nestoja, ktoré sú pre nich skôr zábava. Ovšem na to asi treba aj medzi mladými mentalitu.
V podstate je blbé ani nie to, že je tu nejaký systém a že nejaké prasce vyhlasujú, že podľa papierov v sejfoch im patrí pol sveta - nie, na to sa im možno vykašlať, to sa dá zmeniť škrtom pera. Horšie je skôr to, že medzi ľudmi je tak málo správneho charakteru a mentality - to sa síce tiež rôzne mení, ale v dimenziách rokov, desaťročí, ak nie viac. Objektom správneho záujmu vlastne nie je "systém" (nech je akokoľvek skurvený), ale kvalita ľudstva, kvalita jeho elítných populácií. A tam sa to zatupieva, zatupieva ...
Samozrejme, že sú aj nové formy a bohvie, čo nás prekvapí. Ale je to a bude to zas tak živelné, nepredvídateľné, čo tiež znamená veľa problémov.
Proste, povedzme v roku 2030 príde nová vlna, generácia, tá povie, že sme všetci boli bezcenní tupci (a bude mať svojím spôsobom pravdu) a začne to robiť úplne ináč.

Sinuhe
Buheh

Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování

27. listopad 2014 | Daniel Solis

Dopis byl přečten a předán personálu velvyslanectví Spojených států amerických dne 26. 11. 2014 v reakci na protesty proti prezidentovi ČR financované ambasádou SSA.

Vaše excelence, vážený pane velvyslanče Schapiro

Rádi bychom touto cestou připomněli našim přátelům ve Spojených státech amerických, jeden patrně zapomenutý princip, zakotvený v mezinárodním právu. Princip nevměšování. Rezoluce OSN, které tento princip kodifikují, byly přijaty mezinárodním společenstvím před 52 lety, jak tomu bylo u rezoluce 1815 (XVII), respektive před 42 lety, v případě rezoluce 2625 (XXV).

Při této příležitosti vzpomeňme s úctou smutný osud velvyslance SSA, Jana Kryštofa Stevense, který se nepřímo stal obětí zapomnětlivosti některých jeho nadřízených politických orgánů, právě tohoto principu nevměšování.

*Princip Nevměšování*

Je zásadou, nevměšovat se do záležitostí, které patří do vnitřních pravomoci kteréhokoli státu, v souladu s Chartou OSN.

Tato zásada je obsažena v čl. 3 Deklarace zásad přátelských vztahů a spolupráce mezi státy:

Žádný ze států, ani skupina států nemá právo vměšovat se do záležitostí jiného státu či států. Všechny státy se mají vystříhat jakéhokoliv ovlivňování vnitřního fungování či dokonce konfliktu jiného státu či států jakými nevměšování se zahrnuje kromě vojenské intervence i podpora nevojenského charakteru, například:

Propaganda, podpora rebelů či povstalců, ovlivňování finančního sektoru, hospodářské ovlivňování, ovlivňování politického směru, a podobně.

Použití síly, mimo mandát OSN, lze v případě vměšování považovat za mezinárodní zločin. Flagrantními příklady jsou, mimo jiné, bombardování Jugoslávie, vpád do Iráku a vpád do Afghánistánu.

Mandát Rady bezpečnosti při ohrožení mezinárodního míru a pořádku je jedinou výjimkou použití síly proti jinému státu. Tato výjimka byla nicméně v poslední době zneužita k vměšování států do suverenity jiného státu a to především pod záminkou „ochrany humanitárních operací a ochrany lidský práv a svobod“, k legalizování vojenských operací, které ve skutečnosti sledují jiné cíle, než za které se schovávají. Příkladem budiž právě vojenská intervence v Libyi, provedená na základě usnesení Rady bezpečnosti OSN prostřednictvím rezoluce č. 1973 (2011). Tato rezoluce měla zajistit ochranu civilního obyvatelstva při nepokojích mířených proti Libyjskému prezidentovi Muammaru Kadáfímu. Rezoluce byla zneužita ke zničení veškeré infrastruktury země, ozbrojenými silami zemí OSAS a ke svržení a vraždě prezidenta Muammara Kadáfího. Podobným příkladem je případ projednaný Mezinárodním soudním dvorem dne 27. 6. 1978. Nikaragua vs. USA, ve věci Vojenské a polovojenské činnosti v Nikaragui a proti ní (Miltary and Paramiltary Activities in and against Nicaragua. Mezinárodní soudní dvůr ve svém rozsudku konstatuje, že zakázanou je taková intervence, která se dotýká záležitostí, o kterých má každý stát právo rozhodovat svobodně sám, například volba politického a hospodářského zřízení státu.

Pochodování velvyslanců SSA v čele demonstrací a průvodů, nebo celkem nedávné podvratné aktivity velvyslance SSA Roberta Forda v Sýrii či dávnější praktiky velvyslance Negroponteho, jsou naprosto neakceptovatelné! Žádáme Vás proto, touto cestou, přátelsky a ve vší patřičné úctě, pane velvyslanče Schapiro, abyste se podobných praktik během Vašeho služebního pobytu v naší zemi vystříhal. My zde nemáme zájem o další barevné revoluce, ani o jakoukoliv formu majdanu. Prosím vyřiďte toto Vaším nadřízeným a zejména Vaším spoluobčanům pracujícím pro Národní Nadaci pro Demokracii (National Endowment for Democracy).

S přátelskými pozdravy,

V Praze, dne 26. 11. 2014

Iniciativa proti vměšování do domácích záležitostí České republiky.

Norman

aspoň takto
http://nadhlad.com/content/zaporozci-pisu-sultanovi

a mali pripomenúť defenstráciu (aj keď tá poznámka o Stevensovi bola dobrá)
https://www.youtube.com/watch?v=TKSBoHuudd0

alebo ešte lepšie:
Ambassador Stevens Raped and Sodomized Before Murder.
https://www.youtube.com/watch?v=0g8K9MyunGQ

S americkým pozdravom:
we came, we saw, you(!) died.

micha

Solis to bere na můj vkus moc slušně, ale pracuje v rámci možností dobře. Kdo si kurva dneska může dovolit mluvit jako ti klucí ze Záporoží?:-)

Norman

Veru, ľuďom sa zásadne nemá vyhrážať.

Načo ich varovať.

baloo

Typický príklad modernej hyperobjektívnej novinárčiny:

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/896606-fico-pripustil-demisiu-n...

názov článku znie:
"Fico pripustil demisiu, nepotrebuje počúvať, že ho zastrelia"

A keď prečítame celé, tak Vezír povedal nasledujúce:
"Predstavte si, že v júni 2015 by Smer povedal, že dáme demisiu a sadneme si osemdesiati traja v parlamente s prekríženými rukami a budeme čakať, čo sa bude v tomto štáte diať"

a dodal:
"Som predseda vlády a predseda strany a mojou úlohou je pripraviť a priviesť Smer do volieb v roku 2016. Zatiaľ sa nemení nič na tom, že by som chcel byť lídrom tejto kandidátky a opätovne sa chcem pokúsiť získať slovenskú verejnosť na svoju stranu"

Interpretácia a'la SITA:
Fico pripustil demisiu...

No comment

Norman

Takto to robia mediálni zmrdi, dosť často aj priamo izraelskí: vkladajú do úst politikom to, čo by chceli, aby povedali. To potom mierne zužuje ich priestor ďalšej voľby.
Mechanika je to zložitá, nie moc efektívna, ale zas lacná, tak prečo nekúšať.

A sú v tom aj iné ciele.
Napríklad u nás - nik nepríde za Ficom a nepovie mu: "Viete, pán predseda vlády, svet je kruté miesto a tie svetové kruhy sú necitlivé voči drobným figúrkam, nepoznajú etiku - mohli by ste skončiť zle, ako Caucescu". Nie, myslím, že za ním nik takto nepríde, malo by to nevýhody, proste by vedel minimálne on, že sa mu priamo vyhrážajú, vedel by, kto sa mu vyhráža a aj keď by s tým prirodzene nešiel na verejnosť, rovnako samozrejme by sa to v insiderských kruhoch vedelo.
Tak sa to už nerobí. Dnes sa to isté vykoná tak, že o tom napíšu média a vložia to do huby buď lúze na ulici, alebo priamo dotyčnému. "Fico povedal, že sa bojí, že by ho mohli zabiť. Fico povedal, že sa bojí o svoju rodinu".
Preto znova pripomeniem, že keď politický debil Paška odstúpil, urobil to najhoršie, čo mohol, pretože práve takto je rozpracovaný a ak by chceli robiť naozaj teror, tak on je teraz najvhodnejší objekt ako na strčenie do basy, tak aj na obesenie na lampu. Odstupovať je ako rozutekať sa - to je najhoršie, čo možno v boji spraviť.

Fico dnes povedal, že na Ukrajine bude veľký konfllikt - to mi pripadá ako zmysluplná obrana, dávať do obehu veci, ktoré tie svine chystajú.

Hm, je azda najvyšší čas zaobstarať si strelné zbrane. Nie kvôli sebaobrane či prežitiu, proste z princípu, aby boli použité. Ja sa teda s nimi špiniť nebudem, ja som nad vecou a v podstate aj za vecou, ale odporučil by som to každému, kto má pocit krivdy.

baloo

nevedel velmo presne kto proti nemu lúzu hecuje.

Ja jeho politickú "múdrosť" ale viem oceniť. On tie podvaracčské snahy videl dopredu a akonáhle sa začnú sgrupúvať demokrati a vyhrážať sa mu zabitím, ako kúzelník začne vyťahovať z klobúka tromfy. Také zľavy a hentaké zľavy, zadára vlaky, zníženie odvodov... Nejako sa mi to nezdá náhodné, že zrovna teraz ich takmer hromadne oznamuje.

To síce neviem, prečo tvrdí dodnes, že bude lacnejší plyn, ale nevadí, dobre sa to počúva. A teraz hlavne lidičky na vidieku proste nebudú chápať, čo tí paštekári zase demonštrujú - veď vlaky sú zadára. Aspoň čiastočne svoje sľuby plní a robí to tak, aby to bolo pre každého viditeľné. A tým velice šikovne podkopáva podkopávačov, dôvera ľudu mu zostane.

S tou zbraňou si myslím to isté. Teraz je klídek a piánko, neni umenie byť nad vecou. Ale sa to môže zmeniť.

Norman

Postavenie je v podstate jednoduché, kto je kto, určite to chápe aj Fico, ale on je už tak dlho v tom bubne, že všetky jeho hrany sú skosené, všetky anténku, ručičky, nožičky uťaté - všetci sú tam zglajchšaltovaní, teda upravení do jedného tvaru a jediné, na čo sa zmôže aj Fico, je sem tam niečo povedať.
Celé to je dosť jednoduché, chápať to môže každý, kto sa o politiku zaujíma. Činy ale nie sú vecou inteligencie, ale hodnôt a motivácie - a tu už je to horšie. Hodnoty sú dávno pošlapané a motívy činov, nielen politikov, sú pramizerné, úbohé. Na prípade Paška vidno, že ich motivácia je skoro nulová (samozrejme že chápem, že musí poslúchať ženu - ale to musí aj každý horolezec a napriek tomu nezačne zostupovať uprostred steny len pre to, že stará dostala (o neho) strach:) Ako v tom vtipe: Vnúčik môk, jeď už si tým letcom, dobre, ale slúb mi, že budeš lietať len nízko a pomaly:) Tomu sa povie nepochopenie toho, kde je nebezpečná zóna. U nás takmer všetci chú lietať nízko a pomaly.

Pre Fica nejestvuje zastavenie. Buď bude šlapať (teda pokračovať viac v samostatnom tóne), alebo sa utopí. Basta.

nové