VÝZVA

Adoptuj si svojho Gréka za 500 €!

Bude za teba robit všetko, na čo ty nemáš čas.
 


Chrnieť do jedenástej dopoludnia, chodiť na kávu, dodržiavat siestu popoludní a večer bude za teba vysedávať v bare.

A ty budes mať konečne možnosť makať v dvoch robotách od rána do noci.
 
(Príspevok z diskusie k článku "Grécka vláda sa poddáva veriteľom, Nemci sú stále proti" v smetiarni, t.č. už vymazaný z obavy, že ľud Podkarpatia zahltí grécku ambasádu, aby sa mu v procese adopcie ušiel čo najšikovnejší grécky občan.)
Buheh

Ja platím odvody už od 94-ho na dve cigánčatá z Kopčianskej. Robia všetko, čo ja nestíham: fetujú, kradnú a gemblujú. Vymením ich za jedného Gréka a ako bonus pridám ich 40-ročnú babku, ktorá za mňa kontroluje kabelky v Auparku.

baloo

namiesto "odvodov" - "výživné"? ;-P

Buheh

dôležitý je sociálny aspekt.

Náhodný okoloidúci

Popoludňajšia siesta je (alebo skôr bola) bežná vo všetkých stredomorských krajinách. Boli to prevažne poľnohospodárske štáty, a pracovať na poli počas najväčších horúčav bolo dosť vyčerpávajúce. Preto pracovali ráno a večer, a počas najhorúcejšej časti dňa mali siestu. Samozrejme, s nástupom priemyslu a pásovej výroby (+ obskakovanie záplavy turistov) sa dá siesta ťažko zlúčiť. V Grécku som nikdy nebol, pracovitosť alebo lenivosť Grékov nedokážem posúdiť. Ale v jednej starej knihe venovanej klimatológii (bola to naozaj vedecká kniha, nie propaganda) som čítal, že "lenivosť" južných národov je vynútená práve týmito ubíjajúcimi letnými horúčavami.

Tu ale ide o niečo iné.
Globálny parazit má dôkladne zmapovanú celú planétu aj jej prírodné zdroje - kvalitnú pôdu, nerasty, ropu, plyn. Občas (ale málokedy) sa napíše niečo o ložiskách ropy a plynu v gréckom pobrežnom šefle, v okolí gréckych ostrovov.
Takže celá "grécka kríza" sa mohla odohrávať podľa bežného scenára - manipuláciou verejnej mienky a televíznou propagandou dosadiť do volených funkcií bábky ovládané globálnym parazitom, sprivatizovať do zahraničia všetky štátne podniky, ktoré prinášali nejakú tú drachmu a euro do štátneho rozpočtu Grécka (predovšetkým lodenice a výrobu potravín, ale aj dopravu), tým pripraviť Grécko o všetky zdroje príjmov štátu, natlačiť mu s využitím nastrčených pajácov pôžičky zo zahraničných bánk a MMF a keď príde na splácanie dlhov, donútiť Grékov sprivatizovať naozaj všetko, vrátane ostrovov s ložiskami plynu a ropy pri pobreží + práva na ťažbu, pričom Grécku by sa ušlo akurát tak veľko smadľavé h...... Preto globálnemu parazitovi tak veľmi záležalo na tom, aby Grécko bolo členským štátom Európskej múmie, aby prijalo euro a prišlo tak o všetky možnosti ochrany svojej suverenity, aj za cenu falšovania ekonomických ukazovateľov. Pritom európske štáty potrebujú EÚ asi tak,ako človek potrebuje pásomnicu.

Táto verzia nie je z mojej hlavy, čítal som ju už pred niekoľkými rokmi, len už neviem kde - toľko som toho za posledné roky prečítal a ukladám si iba niečo. Preto podobné "výzvy" ako "adoptuj Gréka" beriem len ako súčasť manipulácie - poštvať ostatných proti Grékom a v konečnom dôsledku poštvať všetkých proti všetkým, aby nikto nebol schopný klásť účinný odpor globálnemu parazitovi.

Norman

Ty máš dnes nejakú paranoickú náladu.

Já to vidím ceľkom jednoducho.
Plutokratický kasínový kapitalizmus je pyramídová hra a zákonite končí ako každý taký podvod. Prirodzene to začína praskať na juhu. Tamojšie prírodné zdroje majú už plutokrati dávno zabraté, o tie nejde.
To, že za rozpad finančného podvodu nemôžu Gréci nič nemení na fakte, že ani my nič nemôžeme za pojebaný socializmus, a beztak kvôli nemu tu majú ľudia 4 krát menšie príjmy, ako Gréci. (kvôli nemu - kvôli prehratiu studenej vojny, ergo "za trest", alebo ako to chápať, proste z absurdných nami priamo nezavinených dôvodov)

V tomto smere skôr stojí za povšimnutie, že bankárskym levantíncom je vždy bližší podobný zamastený levantínec, ako Slovan zo severovýchodu.

Náhodný okoloidúci

Ako hovorí staré včelie príslovie - nejde o to, či si paranoidný, ale o to, či si paranoidný dostatočne. Lebo to, že si paranoidný, neznamená, že po tebe nejdú.

Inak s Tvojím komentárom môjho komentára súhlasím, až na tvrdenie, že sú rozchytané všetky zdroje. Nie sú, grécku ropu zatiaľ zahraničné spoločnosti neťažia.

P.S.: ako sa na zadĺžení Grécka podpísal fakt, že je prvou krajinou na rane pre nezamestnateľných ázijských prisťahovalcov tlačiacich sa do Európy cez Turecko?

Norman

to sa zrejme tiež podpísalo, ale ja to vidím tak, že Titanic praská a nie je až tak podstatné, či praská najprv v kuchyni alebo v prvej triede. V každom prípade praskne.

Luko

Ak má pán Meravý pravdu (správne čísla), tak sme ešte horší, ako Grécko:
http://tomasmeravy.blog.sme.sk/c/372104/ficova-vlada-patri-k-europskej-s...

Norman

Populácia musí z niečoho žiť a kedže národ predáva svoju kvalifikovanú prácu za pár drobných, nemá peniaze na vnútorný ekonomický obeh. Preto je jedno, kto dá tým ľuďom ich plat, či štát alebo sociál - tak či tak im to treba dať.
Alebo si myslíš, že ak by sa naozaj zoštíhlila byrkracia, robili by tí ľudia niečo užitočné?
ČO?
Čo je vlastné užitočné? Sú "služby" niečo iné, ako štátna byrokracia? Ale kde.
A čo je vlastne prospešné? Ťaženie železa zo zeme, aby rýchlo skorodovalo? Písanie programov, čo je v podstate len iná moderná forma byrokracie? Väčšina toho, čo ľudstvo "tvorí", je vlastne na škodu.

Róm

Keďže som tu už viackrát spomenul slovo suverenita, tak sa pokúsim vysvetliť, že ako ja ten pojem chápem.
Pojem zvrchovanosti je ťažko definovať v prípade EÚ. Suverenita štátnej moci v daných členských krajinách znamená vnútornú a vonkajšiu nezávislosť od všetkých cudzích mocností, a pritom štát vykonáva absolútnu moc nad územím svojej krajiny, tam žijúcim obyvateľstvom a samostatne si vytvorí priaznivé hospodárske a politické podmieky krajiny vrátane medzinárodných vzťahov. Suverenitu členských štátov EÚ vo veľkej miere obmedzuje globalizácia, vzájomné hospodárske závislosti ako medzinárodné zmluvy, transnacionálne investície, medzinárodné finančné prepojenia, média či organizovaný zločin. Z týchto dôvodov v tradičnom slova zmysle je autonómia jednotlivých krajín obmedzená. Medzi nevýhody globalizácie môžeme zahrnúť aj nerovnomerný hospodársky vývoj členských krajín. Asymetrické hospodárske vzťahy sa vytvoria vtedy, keď jedna strana vyhráva na úkor druhej tak, že druhá strana nebude mať z toho takmer žiadne, alebo len malé hospodárske výhody, čo zákonite musí zapríčiniť vývojovú priepasť v závislosti od toho, že na akej hospodárskej úrovni sa daná krajina nachádza. Teda ide o nerovnú súťaž. Odstránenie alebo obmedzenie tejto hospodárskej priepasti vyžaduje obrovské úsilie zo strany tých, ktorých vládni činitelia nemajú relevantné hospodárske alebo politické a spoločenské schopnosti.Eventuálne, ktorí sú ovplyvnení oligarchami, prípadne zločineckými organizáciami krajiny. Tu by som ako vzor spomenul Grécko, ktorého bývalé vedenie bolo absolútne neschopné, tolerantné voči oligarchom a podvodníkom. Obyvatelia takých krajín potom ťažko prežívajú hospodársky úpadok svojej krajiny. Podobné štáty aj v budúcnosti budú musieť požiadať EÚ o finančnú podporu. Z uvedených dôvodov si myslím, že EÚ by už nemala prijať medzi seba krajiny, ako je napr. Ukrajina, ktorá bude len na obtiaž všetkých nás občanov EÚ
Politická suverenita je oveľa jednoduchšia. Politici EÚ by nemali za žiadnych okolností dopustiť, aby USA a iné mocnosti sa miešali do ich politických rozhodnutí. Zdá sa mi však, že taká túžba nás všetkých je len nereálnou utópiou.

Luko

Nie, to si nemyslím. Ale už melanchólia, ktorú cítiť z tvojich slov, odpovedá na moju nepriamo položenú otázku. Takže sa približne shodujeme - toto jednoducho nemôže dlho vydržať.

Norman

Nehovoril som, že byrokrati robia niečo užitočné, ale že ani ostatní nerobia nič užitočnejšie. Proste všetci dostávajúsvoje sociálne dávky. Len aby to nebolo tak viditeľné, tak sa simulujú zamestnania, aby si ľud nepripadal zbytočný. V skutočnosti je to ale skrytá nezamestnanosť a keď tí ľudia sedia v kanceláriach a hryzú sa navzájom, aspoň neminú moc skutočných hodnôt. Určite pre nich nenájdeš v spoločnosti prospešnejšie miesto - alebo ich chceš poslať do bane? Ale možno rozmýšlať myklošovsky - vyhodiť, a na papieri sa "ušetrilo". Že tí ľudia nezmyiznú, to je samozrejme zmijam jedno.

( k tomu musim ešte dodať, že ani ja ani nik z mojej rodiny nikdy nerobil v štátnej byrokracii, aby si nik nemyslel, že obhajujem vlastnú košelu. Ale mám pre ľudí pochopenie - a už som dávno so štátnym úradom nič nemal - prosto šťastie:)

nové