Sériové samovraždy na ukrajine záujmu

V prípade zastrelenie Nemcova sa snažil západný svet samovyvolať hystériu. Pritom to bol ojedinelý prípad, ktorý v žiadnom smere nemohol slúžiť vláde, ani sa nedal chápať ako nejaká politická pomsta. Napriek tomu sionmédia vrešťali, čo sa dalo.

Medzitým na Ukrajine za posledných šesť týždňov zomrelo šesť predstaviteľov bývalej vlády, ktorá bola zvrhnutá februárovým kyjevským pučom 2014. Všetci šiesti sa zasamovraždili. Naposledy v piatok gubernátor Záporožskej oblasti, O. Peklušenko, 60-ročný. Bol strelený do krku. Ďalší boli obesení, skočili z okna.

Dalo by sa vyjadriť, aká je pravdepodobnosť takého niečoho. V princípe záleží na tom, kto všetko je zaradený medzi tých bývalých predstaviteľov predošlej administratívy, ale v každom reálnom odhade je také niečo vrcholne nepravdepodobné. Aj ak ich povedzme nik nezabil, čo je naivné predpokladať, ale povedzme, tak ich má na svedomí štvanica, ktorú vyvinul nový jaceňuk-porošenkovský režim.

Ale nechápte to tak, že mám niečo proti tomuto porevolučnému proEU fenoménu. Bolo by odo mňa odvážne tvrdiť, že je na tom niečo zlé. Ja som v princípe otvorený novým, aj liberálnym a demokratickým prístupom. A som dokonca ochotný, keď už to schvaľuje celý slobodný svet, aj u nás akceptovať toto demokratické samovraždenie.

Len by ma v mene všetkých práve zaujímalo, ako to presne robia.

Aby sme to nerobili nejako nedemokraticky.

 

zdroj

Náhodný okoloidúci

Janukovyč sám seba zachránil pred samovraždou tak, že ušiel do Ruska.

P.S.: Ak Nemcov tvrdil, že ho niekto chce zabiť a potom sa to naozaj stalo, dá sa to chápať ako asistovaná samovražda?

Dusanbe

demokratickych samovrazd na ukraine medialnej pozornosti sa asi tak skoro nedozvieme.

Ale napriklad o vysetrovani vrazdy Nemcova vieme hned povedat, ze je od zaciatku zjavne vedene nedemokratickymi metodami.

Napriklad v takej "koliske demokracie", by boli vhodni podozrivi zahnani do slepej ulicky, obkluceni a v demokratickej prestrelke by bol jeden zastreleny a druhemu by bol prestreleny hrtan. Aby zbytocne vela nerozpraval.
Klucovy svedok, ktory dovtedy spolupracoval s vysetrovatelmi, by sa odrazu rozhodol, ze tiez chce byt radsej zastreleny policiou.
A je vymalovane. Toto Rusi este stale nedokazu, aj ked maju samozrejme tiez svoje specificke metody.

Ale Ukrajinci, zda sa, su naozaj ovela blizsie k zapadnym demokraciam, nez ich vychodni bratia. A Europa aj koliska demokracie ich za to vsemozne podporuju a drza im palce.

Preto:
"Za posledných šesť týždňov zomrelo okrem Peklušenka päť ďalších bývalých funkcionárov z Janukovyčovej éry. Všetci údajne spáchali samovraždu. Exposlanec Janukovyčovej Strany regiónov Stanislav Melnyk (53) spáchal samovraždu 9. marca v kúpeľni.

Bývalý podpredseda strany Mychajlo Čečetov skočil 28. februára zo 17. poschodia potom, čo ho obvinili zo sprenevery. Starostu mesta Melitopol Serhija Valtera, ktorého obvinili zo zneužitia právomocí, našli obeseného 25. februára. Bývalého zástupcu veliteľa polície v Melitopole Oleksandra Bordjuha objavili o deň neskôr mŕtveho v jeho byte. Bývalého šéfa Charkovskej regionálnej vlády Oleksija Kolesnyka našli obeseného 29. januára."

Buheh

Nemôžeš predsa porovnávať demokratické, takpovediac humanitárne masové samovraždy z demokratickej Ukrajiny s nedemokratickou vraždou Nemcova, o ktorej sme ešte pred jej konaním vedeli, že ju spácha Putin (prípadne spolu s Ficom, Orbánom, Zemanom a Madurom). Už samotné porovnanie týchto úplne rozdielnych fenoménov naznačuje, že si antisemita, xenofób a nedemokrat. Mal by si sa zamyslieť.

Róm

Na základe akých poznatkov tvrdíš, že Ukrajinci sú naozaj oveľa bližšie k západným demokráciam ako Rusi? Nebodaj v tom vidíš demokratické metódy Ukrajiny, že trestuhodne porušili základné ľudské práva, keď zrušili jazykový zákon? Podľa teba aj genocída ruskej menšiny je prejavom demokratických metód v tomto štáte? Naopak, v Rusku veľmi účinne fungujú všetky demokratické inštitúcie a sú zabezpečené práva menšín, vrátane Tatárov na Kryme, ktorí ale nechcú akceptovať dané zákony! Mám o tom veľmi dobré informácie od nestranných vzdelaných ruských Rómov. Demokratické princípy štátov sa odzrkadľujú aj podľa prístupu k svojim menšinám! Myslíš si, že sa Ukrajina v budúcnosti stane demokratickým štátom dovtedy, kým v ich parlamente sedia nacionalisti, ktorí sa vôbec nedajú porovnať s Kotlebovcami a jobbikom, ktorí síce majú hlasné a svalnaté reči proti nám Rómom, ale neporušujú ľudské práva. Títo ukrajinskí nacionalisti, ktorých predkovia spolu so značným počtom civilných obyvateľov len tak, dobrovoľne sa pridali k fašistom a po boku Hitlera zabíjali Židov a ľavicovo orientovaných ľudí. Oni nikdy nebudú ochotní v parlamente akceptovať prijatie demokratických zákonov! Radšej si vyprovokujú ďalší majdan a budú strieľať!

Náhodný okoloidúci

Pán kolega, vyjadrenie kolegu Dušanbe-ho treba chápať ironicky - skrátka tak, že slovo "demokracia" sa "vďaka" politike USA a EÚ obsahovo vyprázdnilo, stalo sa skôr posmešnou nadávkou, rovnako ako keď Rusi v diskusiách píšu o "evropejskich cennostjach" a pridajú k tomu obrázky LGBT pochodov a Končity Kolbásy (Conchita Wurst).

Róm

Tu môžeme hovoriť len o riadenej demokracii, čo je jej obmedzená forma, keď sa snažia presvedčiť občanov o tom, že fungovanie štátu vrámci demokratických princípov je zabezpečené. V skutočnosti je to len nástroj v rukách ukrajinskej vlády, ktorá klame svojich občanov v záujme amerického veľkokapitálu a jej blízkych oligarchov.

lebleu

Valko už dávno išiel príkladom. Vôbec sa to nechytilo a to je škoda.. Jáj, či to nebola samovražda? No nevadí, aj tak.

Norman

to predsa nebolo verejné, politické, ale nejaké rodinné problémy ... písalo sa ...
Ale to bolo za vlády Radičovej, že? A ešte mala tú drzosť mu ísť na pohreb .)

nové