We came, we saw... they died

V Bruseli nastala panika. Do odľudštených rituálov byrokratických eurozombíkov, ktoré si vytvorili ako euroval proti realite, zasiahol krik talianskeho premiéra Mattea Renziho. Predstaviteľ štátu Európskej únie, čeliaceho obrovskej, a neprestajne stúpajúcej mase migrantov z Afriky, má už bruselského ignorantstva po krk a žiada okamžitý mimoriadny summit EÚ. Téma: katastrofálna situácia v Stredozemnom mori. Len počas tohto týždňa sa pri pokuse dostať sa do Európy utopilo v pondelok vyše 400 ľudí, v utorok, stredu, štvrtok a piatok spolu takmer 300 ľudí a v noci zo soboty a nedeľu vyše 700 ľudí. Všetci sa nalodili na rôzne typy škrupín v rozpadnutej schaotizovanej Líbyii.

Podľa štatistík - lepšie povedané optimistických odhadov - minulý rok úspešne dosiahlo brehy Talianska vyše štvrť milióna Afričanov, utekajúcich za vidinou lepšieho života. Ďalšie desiatky tisíc sa už o to pokúsili tento rok. Ich počet rastie geometrickým radom a tomu zodpovedá aj transport na schátralých preťažených lodiach. Všetko, čo je schopné opustiť prístavy v Líbyi, naberá na palubu množstvo zúfalcov a vyráža na otvorené more. Scenár úmrtí tisícok z nich je rovnaký. Keď driftujúc po mori zbadajú obchodné plavidlo, navalia sa ujúkajúc a mávajúc na jednu stranu lode, tá sa zákonite preváži a vysype ľudský náklad do mora. Obchodné lode však nie sú uspôsobené na veľké záchranné akcie. Vyštartovať musia záchranné plavidlá a vrtuľníky EÚ. Vyhnime sa nízkemu uvažovaniu, že tieto permanentné nákladné záchranné akcie musia financovať občania štátov EÚ a skonštatujme len toľko, že pre mnohých migrantov príde profesionálna pomoc neskoro.

Na nezvládnuteľný nápor migrantov Taliansko zúfalo upozorňovalo už v uplynulých rokoch, keď im sociálne skolaboval stredomorský ostrov Lampedusa - pre afrických migrantov najdosiahnuteľnejší kus EÚ. Odvtedy sa situácia len zhoršila. Buzerantskí beneluxovia v Bruseli na to reagujú okázalým mlčaním a skurvené sionistické média zdegradovali tento problém so stovkami a stovkami utopencov a tisíckami a tisíckami Afričanov tlačiacich sa do Európy na krátke odťažité správičky.

Nešťastný taliansky premiér Renzi vyhlásil, že ide o politický problém, o problém ľudskej dôstojnosti zastaviť tieto transporty ľudí (do Európy).

Vráťme sa do roku 2010. Líbyjský vodca Muamar Kaddáfí požiadal vtedy Európsku úniu o finančnú pomoc pri zadržiavaní afrických migrantov mieriacich do EÚ - na zastavenie transportov ľudí z líbyjských prístavov. "Ak tak neurobíte, Európa sčerná", povedal vtedy Kaddáfí.

Teraz o to isté - o zastavenie transportov - žiada Renzi... pozrime sa, koho. Čurákov eurobyrokratov v ich sklenej bruselskej veži.

Kaddáfí pred piatimi rokmi peniaze nedostal. Zato dostal americkou sionistickou administratívou zinscenovaný prevrat a smrť. Nezabudnuteľnou ozdobou na politickej kariére Hillary Clintonovej, vtedy v roli ministerky zahraničných vecí USA, teraz kandidujúcej za prezidentku USA, sa stalo jej psychopatické zvolanie po tom, ako sa dozvedela o Kaddáfího smrti: "We came, we saw, he died".

Výsledkom amerického rozvlákania chaosu, biedy a smrti nie je v tomto prípade len roztrieskaná Líbya. Všetci, ktorí sa pod vedením USA zapojili do vraždy Kaddáfího a zničenia tejto severoafrickej krajiny, sú osobne zodpovední za:

- tisícky a tisícky utopených migrantov

- chaos a sociálne problémy migranrov (a áno, aj Európanov), ktoré spôsobujú ich masové nájazdy na kontinent

- chaos a sociálne problémy v štátoch, odkiaľ migranti, spravidla mladí muži, utekajú, pretože ich odchod spôsobuje problémy aj domácim komunitám

Plne oprávnenou otázkou je, čo za tupé jelitá riadia Európsku úniu, keď sa

-  dobrovoľne ako teľce pridali k americkej agresii voči Líbyii a spôsobili súčasnú strašnú situáciu, ktorá bude ešte strašnejšia.

- tvária, že stačí migrantov vyťahovať z vody, dotrepať na kontinent a distribuovať do všetkých štátov EÚ (ako to, mimochodom, žiadal ten divný pošuk s titulom pápež, keď si zavolal Renziho na humanitárny pohovor)

Podľa mňa si všetky krátkozraké eurojelitá, neschopné vyhodnocovať realitu a chápať dôsledky, zasluhujú exemplárny trest za nenapraviteľné škody, ktoré napáchali.

Neujdú mu.

 

P.S. Táto Mogheriniovej požiadavka roztrhne Európsku úniu na márne kúsky

Kultúrna vložka k článku z Pravdy: európski politici reagujú na problematiku afrických migrantov

Nemecký prezident Gauck: eeeee.... eeeee...bäääää... ääää...urópska únia by mala prijať účinééééé ééééé ... opatrenia.

Predseda EP Schulz: eeeee.... eeeee...bäääää... määä...sime a môôôô... ôôôôô.. žeme urobiť viac, aby smääää ääää podobnýmm tragédiám zabránili.

Norman

Tieto neuveriteľné masakre majú na svedomú "humanisti", pre ktorých ešte nedávno akékoľvek spomenutie tohto problému bol "rasizmus".
Pokrytectvo bláznov dosahuje na vrchol - teraz kvôli ním zomierajú tisíce černochov, a už onedlho budú z toho istého dôvodu - rasového antagonizmu - zomierať tisíce belochov. Ak tomu niekto neverí - nuž, pred pár rokmi by tiež nik neveril, že sa pomaly každý týžden utopí v Stredozemnom mori jeden Titanic ľudí.

Teraz chcú južné štáty, aby sa o problém putovania afro kmeňov do Európy s nimi podelili aj severné štáty - čo zaručene spôsobí reálny rozpad Eu na južnú a severnú - ak sa to tak nedá nazvať už teraz. Predpokladám, že všetky južné štáty PIGS dospejú onedlho k nejakej forme pre nich typického (operného) fašizmu - ktorý tam v podstate majú s malými prestávkami celé 20 storočie. Pokrytectvo končí - pretože keď ide o podstatu, ukáže sa skutočný stupeň egoizmu Homo Zapadoeuropensis.

Náhodný okoloidúci

Netreba si pliesť egoizmus s pudom sebazáchovy.
Bolo by pekné a humánne, keby sme im všetkým dokázali pomôcť, byť voči nim altruistickí, otázkou ale je, či oni sú schopní alebo ochotní byť altruistickí voči nám, domácim Európanom. Niekoľkoročná skúsenosť západo- a juhoeurópanov hovorí, že len v minimálnom rozsahu, skôr naopak, sú to oveľa väčší egoisti ako Európania a altruizmus zvlášť voči iným je im neznámy.
Ale - všetci vieme, že hlavnou príčinou ich úteku z Afriky do Európy je jednak rozvrat, ktorý tam spôsobili kapitalisti a imperialisti, a jednak ich vysoká pôrodnosť, ktorá výrazne presahuje úživnosť územia. Sú to skrátka r-stratégovia. A ešte musím upozorniť, že to už nie sú imigranti, ale kolonisti obsadzujúci / kolonizujúci nové územia. To sa vždy deje na úkor domáceho obyvateľstva. Indiáni by vedeli rozprávať.
Čo teraz? Ak im nepomôžeme, sme rasisti. Ak im pomôžeme, prevalcujú nás, nedajú nám šancu prežiť.

Buheh

to je pekný termín.

Ale o tom to je.

Moderný svet, najmä javy ako kolonializmus, globalizmus, kapitalizmus, vzal kmeňom a národom moc spravovať si svoje veci samostatne, a tým im vzal aj zodpovednosť, dôstojnosť, kultúru a spôsob života. Vzal im aj životné prostredie a zdroje a naopak, dal im technológie, ktoré prirodzenú rovnováhu ďalej vychýlili. Výsledkom je neriadená, nezvládnuteľná a katastrofická populačná explózia.

Niet inej cesty než návrat kmeňov, národov, komunít k moci, a tým zároveň aj k zodpovednosti za svoje záležitosti. Ľudské spoločenstvá na určitom území musia mať šancu si svoje veci riadiť a chrániť sami (svoju kultúru, ekosystém, populačnú dynamiku), pretože len tak budú mať zároveň aj možnosť dodržiavať záväzok neobťažovať svojimi splodinami, prebytkami (najmä populačnými) či inými problémami ostatné spoločenstvá. Niet inej cesty než hranice a striktné dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel. Bude to kruté a zúfalé, ale inou alternatívou je iba totálny kolaps civilizácie.

Utečenci na loďkách... tu je skrátka humanita v priamom rozpore so zdravým rozumom. Európa neunesie milióny hladných negramotných utečencov. Ak ich neprijmeme, zahynú, ale ak ich prijmeme, čoskoro vyhynieme my, pričom situáciu to nijako nevyrieši – nasledujúcim ďalším miliónom vykorenených zúfalcov už nebude mať kto pomôcť.

S čoraz väčšou preľudnenosťou planéty je živočíšny boj o zdroje a prežitie čoraz zjavnejší a otvorenejší. A to je iba začiatok. Môžeme o týchto veciach sami seba klamať, ale tým sa iba dostaneme do pozície tých hlúpych cestujúcich na Titaniku, ktorí tvrdošíjne počúvali do poslednej chvíle orchester v pochabej nádeji, že ich realita nedobehne.

Ľubov

Nič nepomôže,len tvrdo odmietať všetko,čo len páchne pseudohumanizmom a jeho nositeľmi.Zdá sa,že už je neskoro.Ak však v budúcom roku nám sem pridelia cc 30-50 000 kolonistov,(z toho predpokladaného milióna)je tu ešte malá nádej,že sa im tu nebude páčiť. Dlho to tak nejako cítim,že ak sa má náš svet zachrániť,musí sa vrátiť späť o takých 200 rokov.Možno aj 500.Polia ohradené betónovými valmi,stráže vo dne v noci,ktoré budú chrániť obilie.Hmm, nemožné? A či by som si pred pár rokmi pomyslela,že sa budem tešiť na oslavu 9.mája? A teším sa.

ps. Chvalabohu,sú v poriadku,len boli okopávať.Veď hej,Slovan seje a žne len na svojom. Cudzie nežiada.S nami Gaia problémy nemá.

Ema

...ktoré zodpovedá ich kultúrnemu štandardu.
Nejakých 50 000 ďalších hore-dolu.... dajako to už utiahneme.

Norman

ja som to nemyslel tak, že im treba pomáhať sa sem dostať,
a stupeň egoizmu západu som spomenul ako poslednú nádej pre Európu (v otázke génového či skôr genocidného útoku).

Pretože veľa môžeme diskutovať, či je alebo nie je dobro v ľuďoch - nedá sa na to vždy spolahnúť. Ale so zlom v nich sa dá iste rátať, takže ja rátam s tým, že sa prejaví a začne Európu brániť. Preto v tomto kontexte ten egoizmus nie je nejako negatívne myslený.

Samozrejme, nie sú to imigranti, a vôbec nie utečenci - sú to UTOCNICI.

Čo sa týka poslednej otázky - tá je len rečnícka, nie? Heh, ty nevieš, že v modernej filozofii je všetko otázka diskursu a naratívu? Urobíme dekonštrukciu termínu "rasizmus" a konštrukciu nového - napríklad "genderová hygiena" (gender je rod , pôvodne nie v zmysle sexu, ale naozaj rodu, kmeňa) - ergo za novú "genderovú hygienu" a už bude po "rasizme".
Ja osobne nie som samozrejme za tieto slovné sračky, ja sa pravdy nebojím, ale tamten bruselský póvl si už na to zvykol ako na kokain, takže sa mu to takto predhodí a takto ľahko by to prešlo (keby len to bol roblém).

Pripomínam čo som dal hore: z južných štátov budú pravdepodobne za pár rokov čosi ako otvorené fašistické diktatúry. To nie je ideál, ale proste tam na strete civilizácií, sa bude zvyšovať teplota - prírodný zákon.

Buheh

alebo aj 3xÚ:
Útiekli, Útočili, Útopili.

Ema

USAmani potrebujú mať pre svoje TTIP a TiSA otrokov - černochov. Je to u nich taká pekná tradícia, ktorej by sa v novej európskej plnohodnotnej kolónii neradi vzdali.
Tí Pobrežnoslonoviňania, Libérijci, Guineabisaučania, Guineakonakrania atď. tu budú na nich čakať.

baloo

len robiť nebudú. Mentálne sú rovnako skazení (tj. na prvom mieste je majetok) ako európania a predsa nie preto prišli do EU aby robili, ale aby si užívali lážoplážo. Prišli sem parazitovať, to sú len citovo-vydieračské propagandistické dristy, že robiť, pritiahol ich dementný samovražedný jevrópsky sociálny systém a nie možnosť práce - drvivá väčšina z nich robotu nedostane ale ani veľmi nechce, veď načo. To, že populačne cobydup tromfnú domorodcov tiež nepochádza z ich "tradičných rodinných hodnôt", ale čisto z toho, že trtkajú ako červené mravce, kondóm nepoznajú, černoška hneď otehotnie a síce tatík serie na celú tzv. rodinu, sociálny systém chudákom dopraje relatívne blahobytné detstvo strávené v komunite izolovanej od domorodcov, kde sa pestuje obraz domácich ako rasistov ale ináč totálnych debilov, ktorých treba vykynožiť. To už je nad ich chápanie, že ak sa nebudú správať normálne a nezačnú robiť, celý systém skolabuje a nebudú ani sociálne dávky. Vždy je pohodlnejšie parazitovať ako niečo vytvárať. Veď aj my tu máme podobných, ku nám ani černochov netreba.

Ináč ja osobne si myslím, že sa aj v EU začnú nejaké vážne hodnotové zmeny a že terajšia kríza môže kľudne viesť aj k tomu, že imigráciu zatrhnú. Nebudú ich zachraňovať - síce ani strielať - len riadne strážiť hranice a otáčať ľode na mori. Keby to teraz začali, za dva roky prestanú chodiť. Na druhej strane za tú biedu, čo tam teraz je čiastočne môžu európania, hlavne briti, frantíci a belgičania (a čiastočne ich vlastná mentalita), takže by sa patrilo, keby tým krajinám niečo vrátili. A ako nultá podmienka: odpustiť im všetky dlhy od IMF. Dlhodobo by to bolo prospešné aj pre západniarov, problém vidím len v ich povýšeneckej a dodnes kolonizačnej mentalite. Aby sme sa o tom presvedčili netreba ísť ďaleko, resp. nikam, stačí sa pozrieť ako sa správajú nielen k Ukrajine, ale aj k nám.

Ema

...že zvažujú vojenský úder na Líbyu, aby vytiahli Kaddáfího z chladničky a dosadili do čela krajiny.

Tu je ukážkový rozhovor s expertom na ochranu hraníc:

Otázka: Jak můžeme masivní vlnu uprchlíků zastavit?
Odpoveď experta: To babo raď.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-migrace-stredozemni-more-martin-hrabalek...

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-migrace-stredozemni-more-martin-hrabalek...

baloo

že debílek vlastne aj odpovie, toť:

"Jsme omezení azylovým právem."
Veď on veeeelmo dobre vie, kde je problém. Celá odpoveď by znela: "po toľkých medzinárodných záväzkoch a princípoch, na ktoré sme sa už vysr.li, pridáme ešte jednu".
Treba sa "od-obmedziť" od toho práva a hotovo.

"Těžko otočíme ty lidi zase zpátky, protože by mohlo docházet k porušování mezinárodních azylových závazků. Nemůžeme osobu navrátit do země, kde by jí hrozilo nebezpečí."
Ad.1. Technicky vzato nie je nič jednoduchšie, ako otočiť takúto loď.
Ad.2. Vzhľadom na to, že imigranti masovo porušujú skoro všetky doteraz platné európske zákony, veru treba ich otočiť do země, kde jim hrozí nebezpečí, lebo ináč európanom hrozí nebezpečí. Od nich. Otázka znie teda, či je "bezpečie" afričanov vyššieho rádu ako "bezpečie" európskych domorodcov. Minimálne rovnako vážny argument k tomu, že "nemůžeme osobu navrátit do země, kde by jí hrozilo nebezpečí" je to, že "nemůžeme osobu pustit do země, kde by způsobila nebezpečí".

A keby sa európania (a v poslednom čase hlavne američania) toľko netrtkali do tej nešťastnej Afriky, snáď by nebola ani taká nebezpečná. Búrov treba "repatriovať" do Európy a černochom sa uvolní fúra domov a pracovných príležitostí a konečne budú mať svoj čisto čierny štát, prajem im veľa úspechov. Tým aspoň holanďania môžu odfajknúť svoj dlh za apartheid, veď oni to tam všetko postavili.

Buheh

a síce taká... povedzme že sovietska.

Jednu z tých lodí poslať dobre miereným torpédom ku dnu. A dať na všeobecnú známosť, že odteraz takto skončia všetky.

Môžete si byť istí, že to by bol koniec invázie. Viete koľko ľudských životov by sa takto dalo zachrániť? Že je to nehumánne? Nemyslím si: keď niektoré nemenované krajiny môžu humanitárnym bombardovaním vyzabíjať desaťtisíce ľudí ako obeť, aby zachránili demokraciu, prečo by nemalo byť možné obetovať pár stoviek, aby sme zachránili tisíce?

Alebo že by to bol zámer niekoho šľachetného a nezištného spoza veľkého mora ich sem posielať, aby im zabezpečil blahobytný život v ich novej vlasti, demokratickej EÚ?

baloo

Len drobná poznámka:
1, EU už teraz nie je demokratická; pozitívna diskriminácia je tiež diskriminácia a de facto negatívne diskriminuje všetkých, ktorí nie sú pozitívne diskriminovaní.
2, Existuje nepriama úmera medzi množstvom prisťahovalcov a demokraciou: čím viac imigrantov, tým menej demoklracie (nech je to už hocičo); čím viac ich bude, tým bude EU menej "demokratická" (podotýkam: nevadí, lebo migranti sem nikdy nechodili pre nejakú demokraciu, ale čisto pre zárobok a zarobiť sa dá aj v diktatúre - no využiť využijú tú demo-onú, ale ináč s.rú na takéto debilné "ideály")
3, Čím viac ich bude, tým menej bude aj blahobytu, takže čisto teoreticky by ten prúd mal časom slabnúť prirodzene až prestať. Bohužiaľ sa tak stane až vtedy, keď sa životná úroveň v Afrike a v EU vyrovná a nebude prečo chodiť sem. Najsámlepšie by bolo, keby sa Afrika pozviechala, ale je pravdepodobnejšie, že Európa bude degradúvať.

Buheh

takže keď sem africký ľud príde a bude tu vládnuť, bude tu demokracia. A bude to lepší ľud než tento starý rozmaznaný: bude poslúchať, nebude pýtať vysoké platy a sociálne vymoženosti, nebude zbytočne filozofovať, čítať kadejaké hlúposti a potom demonštrovať. A bude bezvýhradne uznávať pánovu nadradenosť, tak ako je naučený. Aj taký TTIP by schválil bez reptania.

Byť ja veľkým bielym otcom z veľkého bieleho domu, tiež by som uvažoval o výmene ľudu v Európe, nakoľko ten terajší je planý a nevďačný, snáď až na nejakých Poliakov a pobalťanov.

Norman

keď sem ten démos príde, bude vyrábať ďalej mercedesy?
a atómové ponorky pre dedka izraela?
Nuž, neviem, asi by dedo izrael utrel hubu ... taký vývoj nie je pre jeho dobro.

Nie nie, moc odcdzujete te filmy, warZ s divokými zombiemi presne odrážajú ICH obavy.
Stalo sa to, pred čím ich múdri ľuda varovali ale oni neverili, že im to prerastie cez hlavu.

baloo

to je taký moderný lózunček, že "ľud vládne". "Lud" NIKDY nevládol, ani nevie. Aj mravce majú kráľovnú. Existovali iba systémy, kde si "ľud" vybojoval - a vždy iba dočasne - aké-také väčšie slovo vo vládnutí. V Ríme "ľud" mal všehovšudy 1 ks. ľudového tribuna oproti dvom konzulom, ich poradcom, questorom, prefektom, censorom a iným byrokratom + tam bol aj senát, kde sa neurodzený "ľud" nedostal ani náhodou... jedine ak bol dostatočne bohatý a vysolil "vstupné" (aj to iba neskôr), lenže vtedy už nereprezentoval "ľud". Aby sme obdobie cisárstva radšej ani nespomínali, lebo to už aj senát a konzuli postupne strácali význam. A tieto elity sa k "ľudu" správali hooodne pohŕdavo, čo sa vyjadruje aj známou hláškou (aj keď už tiež z obdobia cisárstva) "panem et circenses", takže hentým darebákom z "ľudu" stačí, keď majú čo žrať a treba im hlavy naplniť plytkými hovadinami ani nepindali a je pokoj.

"bude poslúchať, nebude pýtať vysoké platy a sociálne vymoženosti ... nebude demonštrovať. A bude bezvýhradne uznávať pánovu nadradenosť, tak ako je naučený"
No, to som si neni taký istý... Veď chodia do Európy práve preto, aby si pýtali vyššie platy a vyciciavali sociálne vymoženosti. A práve teraz sa učia od európanov všetko, čo sa dá využiť a "demokraticky" im patrí, mení sa im "mindset" a vo vrodenej agresivite pokračujú podľa svojej mentality. Možno, keby ich európania podporovali doma v Afrike, nezdierali ich, nedrancovali ich krajiny a celkovo by im umožnili vybudovať si normálny život doma, ani by sem nechodili, ale už majú vštepené, že európsky sociálny systém ich bude krmiť. A s týmto novým "mindsetom" už nebudú ani poslúchať. Je im laufr jedno aký je systém, či demokratický alebo iný, "beloch" en bloc je ich nepriateľ a tento sentiment v nich ich kázatelia aj úmyselne pestujú (napr. aj cez rap), ktorého treba chovať aby ich krmila a občas dákych treba znásilniť alebo zbiť aby vedeli, kto je tu pánom. Oni v Európe nemajú korene a nikdy ani nebudú mať. Nie sú prispôsobení ani len klíme, budovy, rastlinstvo, mentalita - všetko je im cudzie ako Janka spievala anno decibel. A TTIP musia schváliť ešte "za našej éry". Mimochodom, keď už demokracia, taká TTIP, Lisabonská zmluva, euroval atď. sa ti zdali dáko prevelice demokratické? Lebo čím tupšie bude obyvateľstvo v Jevrópe tým menej bude demokracie, zhruba na to som upozorňoval.

"nebude zbytočne filozofovať, čítať kadejaké hlúposti"
To máš pravdu. Filozofovať, čítať naozaj nebudú. Ale ani robiť, tomu ver. Resp. - ako nižšie píše Norman - to bude tak aj vyzerať. Aj CERN rozoberú na plechy a predajú do zberne. Keby aj vstúpil do platnosti TTIP, tak z toho žiaden osoh nebude, každý prerobí. Akurát, že tie liberálno-ekonomické mémy ("robia to, aby zarobili") v tomto prípade zrejme treba preskočiť, lebo to nie je hlavnou motiváciou ani TTIP ani ostatných ovládacích mechanizmov. "Zarobiť" môžu dovtedy, kým dnešný "trhový" (haha) systém existuje, ale veď nakoniec predsa spejeme ku komunizmu, kde už peniaze ani nemajú byť. Akurát, že najväčšie tajomstvo komunizmu neprezradili: nebude to žiadna vláda "ľudu", ale vláda maličkej elity, a zrejme hodne krutá vláda.

Buheh

a to ste si nevšimli tú iróniu, boha vášho?

baloo

tá gdze boua? Asi to budze dačo ze železem, ne? No prisámvačku nevým.

Norman

no ja som sa s takým názorom, že anglosionisti chcú na Afričanoch vybudovať ovú Európu, stretol aj inde, takže o irónii nemôže byť ani reči.
Niektorí z nich, z anglosionistov, sú schopní to naozaj skúsiť. Takí sú blbí.

Náhodný okoloidúci

Najprv Angličania kolonizovai Pakistan. So zbraňami. Teraz Pakistanci kolonizujú Anglicko. Bez zbraní. Z Pakistanu sa nestalo Anglicko. Ale z Anglicka sa stáva Pakistan. Vitajte v Londýne - hlavnom meste Severného Pakistanu.

Róm

Popri objektívnych príčin ide tu aj o zámernú kolonizáciu Európy islamským obyvateľstvom, riadené ich teoretikmi. EÚ nemôže byť zbabelá v tomto smere!!! Nie som proti tomu, aby sa pomohlo ľuďom v núdzi.

Ema

Len pomáhať sa im nikto nezberá.

Budeme si musieť pomôcť sami.

Ema

http://www.bbc.com/news/world-europe-32383126

DNES:
Italian PM Matteo Renzi said on Monday that his country was working with Malta to rescue at least two boats in distress.

He said one of the vessels was a dinghy off the Libyan coast with about 100-150 people on board. The other was larger boat carrying 300 people.

The International Organization for Migration (IOM) also said it had received a distress call from a boat sinking in the Mediterranean with at least 300 migrants on board.

The caller said about three boats needed help in international waters and 20 people had died.

A aby Grécku nebolo ľúto, že je ostrakizované:

Earlier, the Greek coastguard said a vessel carrying dozens of migrants had run aground off the island of Rhodes. Three people were killed and 80 rescued, it said.

tralala

zdravím, nechcem sa Vám tu vnucovať, ale čo viem z webu, tak títo tzv. utečenci z Afriky vypovedali nejakým novinárom, že sami netušia kam idú, nevedia o žiadnej Europe, len im je povedané nech počúvajú a robia to, čo im je povedané ( sú nahnaní na lode) ... Tak mne to príde celé ako manipulácia istých európskych krajín a ich obyvateľov, sme len ovce ako títo Afričania. Určite Vás mnohých tu napadnú aj ciele tohto scenára.

Norman

O ničom nevedia, nikoho nepoznajú.
Povedať, že nepoznajú Európu - nuž, ani klamať nevedia.

A čo sa týka ovcí - určite až také ovce, ako tamtí Afračania, to zas nie sme.
Toto nie je žiaden scénar, toto je skôr ďalší dôkaz toho, že sa to zmrdom vymklo z paprčí.

baloo

až príliš dobre vedia aký raj ich tu čaká. Isto lepšie, ako väčšina blbých domorodcov. Možno ti nevie ukázať v mape kde je Európa, ale stavím sa, že už má kamošov v Nemecku, 3-4 čísla na rôzne agentúry a vie v hlave vyrátať, v ktorej krajine akú podporu dostane. Ostatne, to je zhruba asi jediné, čo aj naši rómovia vedeli o Európe, Kanade.
Stručný slovník:
katedrála = najlepšie sa žobre
verejné osvetlenie = meď
vyblýskané obchodné centrá = "jóój, vela kamér, ale dá sa..."
Tým samozrejme nechcem poctivých cigánov urážať, akých aj ja poznám n+1, ale veď práve tí poctiví normálni cigáni tu majú domy, rodiny, robotu a zvyčajne aj kopu bielych kamarátov a práve tí ani nešli parazitovať na západ. A tým, že pracujú, strácajú tie klasické "cigánske" nároky a bohužiaľ detí majú už tiež tak, ako bieli: 2-3, lebo im chcú aj šaty kupovať, dať im desiatu do skoly a tak a to stojí peniaze a to oni musia rovnako zarobiť prácou ako bieli, nepadne im do lona. A oni by mali byť tí "normálni" cigáni, ale vďaka liberálnym zákulisným stratégiam sú bohužiaľ skôr anomáliou v mori nepoctivých cigánov. Všetky podpory podporujú v prvom rade nezamestnanosť, premnoženie a totálnu stratu elementárnych pracovných návykov. Táto dnešná mladá generácia cigánov už nič iné nevie, len odrbávať a viac-menej vedome sa pripravuje na dráhu kriminálnika - a aby som predbehol reakcie: toto mi povedal CIGÁN, cca. 40-45 ročný tatko rodiny v Muráni, archetyp staromódneho pracovitého a miestnou bielou komunitou maximálne prijatého a uznaného cigána. Keby sa tí uplakaní pravdoláskari opýtali trebars aj JEHO, aký má názor na vývoj svojej vlastnej menšiny, dozvedeli by sa veci, čo by sa im nepáčili, lebo by im ten cigán zo svojho pohľadu zopakoval zhruba to isté, čo hovoria aj bieli.

tralala

že to nie je náhoda, že v období, keď sa rozhoduje o Grécku, Taliani si hľadajú cestu ako z kola von. A tu zrazu sa objavia nenormálne zástupy hladných a vysoko problémových ľudí na ich hraniciach! Scenar doslova vystrihnutý z nejakého filmu.

baloo

Takto:

OK, tak toť tie právne predpisy, ktoré sú založené na súkromnej žalobe občana zo Španielska - ale so všeobecnou platnosťou pre všetky prípady. A tak sa nedozviem kedy sa kráľ Salman dohodol s Voloďom o normalizácii ceny ropy.

Náhodný okoloidúci

Prišlo mi e-poštou.

Proč jsem neadoptovala dítě v Africe?

A proč nezachraňuji deštné pralesy?
 
My lidé si toužíme pomáhat, je to naše přirozenost. V dnešní době je
snadné pomáhat i na druhém konci světa. Jenže...

Když jsem potkala člověka, který v Africe sázel stromy, byla jsem
unesená tou vznešenou myšlenkou. Jak nádherné. Dokud mi nevyprávěl, že
se rozvedl s manželkou, s rodiči se nestýká a děti vídá jen občas.
Zrovna byl na cestě do Nepálu jako dobrovolník pro místní sirotky. Pak
ho čekal ášram v Indii, aby našel vnitřní klid a pak možná domů, i když
- jak řekl - ta vidina ho moc nelákala.

Zůstala jsem jako opařená a vzpomněla si na Amazonii a na Indiána v
pouliční restauraci, který se mě ptal, co tam dělám. Řekla jsem mu, že
jedu do pralesa. Udiveně vzhlédl od misky fazolí a zeptal se: "Vy u vás
nemáte lesy?!"

Tak to bolelo!

A pak jsem se vrátila domů. Vzala pytel na odpadky a šla uklidit
dolů pod barák k silnici ty poházené petflašky. Seděla jsem tam na
hromadě odpadu a jen vnímala to, co mi starý Indián předal.

Jak jsem já mohla pomoci druhým, když jsem si nejdřív neuklidila doma?

Jaký smysl dávalo létat na druhý konec světa a zachraňovat prales,
když prales umírá kvůli tomu, že všechno,co dělám je závislé
na ropě, kterou odtamtud chtějí vytěžit, abych tam pak já mohla
nadšeně přiletět a držet transparent : Zachraňte prales !?!
 
Jak jsem mohla pomoci dítěti v Africe, když jsem neuměla naučit
svoje vlastní děti, aby si po sobě uklidily?!

Jaký smysl dávalo někam jezdit a ukazovat druhým řešení jejich
problémů, když to znamenalo obírat je o jejich zodpovědnost za vlastní
chyby? Obírat je o sílu najít vlastní řešení? A tím prohlubovat jejich
závislost na mně!?

Bylo to stejné jako s dětmi. Nemohla jsem je naučit chodit. Musely x
krát spadnout na zadek. Čím déle jsem je držela za ruku, tím později
začaly samy chodit. Mohla jsem tam jen být a povzbudit je, že to
zvládnou a naučí se to. Samy. Jako se Ella naučila hrát sama na piáno a
Zak postavil svůj první domek z cihel na hromadě hlíny. Jeho chyby ho
naučily, co udělat příště líp!

Nemohla jsem zachránit Afriku, ani prales, ale mohla jsem začít u sebe.

Chodit víc pěšky.

Přestat si foukat zbytečně vlasy.

Přestat kupovat hloupé marketingové produkty zaručeně vita a raw z
druhého konce světa a místo toho jít k zelináři na náměstí.

Mohla jsem toho změnit tolik !!

Každý den. 365 dní v roce...to není málo!

A když to udělá každý z nás? Nebude koho zachraňovat !!

Africké děti nebudou hladovět, protože jejich rodiče otročí ve
zlatých dolech do mého iPhone.

Prales nebude umírat, protože nebude potřeba tolik ropy.

Mám pokračovat ?

A já si nebudu kupovat své svědomí charitou a lítat na drahé
semináře, abych chlastala panáky z pupku Deepaka Chopry, ale budu dělat
to, co dává smysl. Zodpovědně se starat o mír u sebe doma. Učit děti na
řece Orlici, že když mám jen malou loď, nevezmu si nic navíc, nejlepší
lekce skromnosti, kterou znám.

Když jsem já spokojená, je takový i můj svět. Potřebuji tak málo!

Svou rodinu a kus chleba, čistou vodu a jedno jablíčko. Jako na
vodě. To, co bylo nejcennější byl smích mých dětí, které pozorovaly
říčního raka a cestou sbíraly odpadky po lidech, kteří jezdí do daleké
Indie, okázale pomáhají světu, ale doma si neuklidí.

Ano, i my tu máme lesy!

A jak o ně pečujeme, to vidíme každý den. Nijak.

Pohltila nás pýcha a ovládl parazit chamtivosti. Touha mít a dobýt!
Ty nejvyšší hory, ty nejhlubší oceány.

Ale uvnitř jsme neskutečně chudí.

Pomozme nejdřív sobě.

Uzdravme sebe a svou rodinu. V ní to všechno začíná i končí.

Pak naše děti nebudou muset hledat smysl života na pláži v Goa, ale
budou si vážit rozkvetlé louky za domem.

Hloupý Honza šel do světa, aby se pak vrátil domů.

A já?

Sázím stromy v tichosti a pokoře. Uklízím "naši" studánku v údolí.

A vím, kde je moje místo.

Doma. V lese.
 
 

Norman

NIE, u nás dážďové pralesy nemáme a KEĎ tie dažďové pralesy v Amerike a Afrike tie svine tam vytnú a spália, tak sa udusíme všetci (žial, nielen oni).

"Umývam zadok pánovi veľkomožnému v tichosti a pokore a viem, kde je moje miesto."
Viem, kde je moje miesto? Doma??
Je skutočne najhoršia tragédia ľudstva, že na zotročenie ľudí sa okrem okov a biča začalo používať náboženstvo a teraz žial aj jeho moderná verziá, falošné "duchovné cesty", privádzajúce svoje obete k pasvite a primitívnemu zamaskovanému egoizmu.
Je to presne táto pasivita egoizmu a slepota, ktorá ich zajtra zabije, zabije ich deti a zničí "ich" studienku a ich les.

Veď sa pozrite okolo seba na tie studienky a lesy.

jery

Náboženstvá majú za úlohu vtĺkať ľuďom do hlavy, že svet rozdelený na pánov a otrokov je v poriadku. A hoci sa ten "tolték" Jaroslav Dušek počúva dobre, ako možno aj iné duchovné bla bla, všetko je to z jedného koša.

Konať lokálne je fajn, ale aspoň myslieť treba Globálne.

nové