Fico: v otázke migrácie zostávajú už len samé zlé riešenia

 Premiér Robert Fico poskytol exkluzívny rozhovor Parlamentným listom. "Pre migračnú krízu nás čaká neuveriteľne ťažký rok. EÚ v riešení migrácie úplne zlyhala a je otázkou, čo za tým všetkým bolo."

 

Neukázal podle vás přístup EU k migraci neakceschopnost unie jako celku nejen v tomhle problému? Nejsou na místě obavy, že při jiném problému v budoucnu zase propásneme včasné řešení?

Tato otázka ve mně vyvolává potřebu říci, že cítím větší připravenost postkomunistických zemí reagovat na krizové situace. Je to pravděpodobně proto, že máme zkušenosti s jiným režimem. Je to i proto, že jsme prošli v devadesátých letech brutální transformací. Přijímala se taková opatření a rozhodnutí, často v krátkém časovém úseku, na která vyspělé demokracie někdy potřebovaly podstatně delší období. Možná se kvůli tomu na mě rozzlobí partneři z vyspělejších zemí, ale skutečně cítím, že jsme akceschopnější. Není náhoda, že V4 je názorově pohromadě, to je otázka naší mentality, naší schopnosti přijímat a nabízet řešení. Takže ano, vidím teď na vlastní kůži, že akceschopnost zemí, které prošly transformací, je vyšší než vyspělých západních demokracií.

Celý text

 

Ľubov

Tak ako teda.....ak povie predseda vlády takéto slová,čo v skutočnosti znamenajú?
Budú vôbec volby? Alebo radšej referendum o vystúpení z EÚ a Nato?
Čo by znamenali sankcie proti V4? A je to vôbec zlá správa ?

Ema

Zrejme si neuvedomil, že porovnaním "predtým-teraz" nahral plný počet bodov - sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi (ktorý - podľa USA a jeho spojencov ako primitívny wahábistický saudskoarabský stredoveký režim - MUST GO!).

https://dennikn.sk/368841/pat-grafov-ktore-ukazuju-sa-zmenil-zivot-syrii/

Len pred niekoľkými rokmi to bola bohatšia krajina ako Slovensko - a takto ju doničili do tla jej vlastní obyvatelia, čo sa teraz valia do Európy a žiadajú to, čo si sami doma pod riťou rozmrdali.

Dusanbe

dalsie diely mozu byt o Iraku a Libyi.
Vela prace s tym nebude mat - trosku upravi cisla hovoriace o celkovom upadku a aktualizuje pocty mrtvych a utecencov.
A na zaver moze dat nieco optimistickejsie na odlahcenie - napriklad Ukrajinu.

A hlavne aby nezabudol - treba zdoraznit tu spolocnu nit, ktora spaja vsetky tieto happeningy - podporu a aktivny podiel USA na "sireni slobody a demokracie" vo vsetkych tychto krajinach....

Maju tam povolenu diskusiu ? Idem im to hned navrhnut, nech vidia nejaky pozitivny citatelsky dopad svojej prace.

Sinuhe

ale je fajn. že jeho podvratnú mizantropickú činnosť sústavne rozkrývajú:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=129021

nové