Atentát na letisko v Turecku

Terorizmus sa evidentne šíri. Včera večer bol spáchaný ďalší vážny útok, tentoraz na letisku v Istanbule - traja samovražední útočníci, zatiaľ 36 mŕtvych, stovky zranených.

Turecko je blízko regiónu, ktorý od okupácie Iraku Spojenýmy štátmi sa zmenil na infekčný zdroj zabijakov a fanatikov najhoršieho druhu. Rozbitý Irak, Sýria a Líbya, rozvrátený Egypt - plus najhoršie premnoženie populácie v histórii vedie k explozívnemu generovaniu soldatesky bez svedomia. 

Teroristické zločiny budú pribúdať v Európe, ale, očividne, bude ich oveľa viac aj v Turecku, kde sa síce občas vyskytovali, ale nie v takomto rozsahu a nie priamo v centre. Podobne ako USA, ani Turecku sa podporovanie jedovatého plaza neoplatilo - tieto kreatúry nemožno riadiť a nasmerovať len na nepriateľov - skôr či neskôr pohryznú aj svojho tvorcu.

Už dnes je turecký turistický priemysel v troskách. Turecko je celkom ignorované Rusmi a z polovice Nemcami. Po tomto atentáte zrejme celkom skolabuje a hospodárstvo to reálne pocíti.

Erdogan začal v posledných dňoch vysielať spriatelené signály k Moskve, ale je neskoro. Moskva má na juhu svojho strategického a kultúrneho spojenca v Iráne, Turecko je a bude len cudzí a otrávený prvok na scéne. A vo forme Erdoganovej despocie je to naozaj len štát odsúdený na vnútorný kolaps, skôr či neskôr.

Je celkom ľahko možné, že sa z Turecka stane naozaj utečenecká zem a vzíde z neho nie organizovaná, ako doteraz, ale reálna divoká viacmiliónova vlna (ozbrojených) agresorov, ktorí sa masovo pokúšia preniknúť do Európy. Pre Grékov, Bulharov a celý Balkán, ale aj pre nás všetkých potom nastane naozaj dilema - buď my, alebo oni.  

Odpoveď je samozrejme jasná, ale treba sa na to mentálne pripraviť.

 

 

 
Ema

Európsku úniu o jeho vydanie.

Ako je zrejmé z masakry na letisku, Rusku vyhovené nebolo a Čečen si naďalej voľkal v Európskej únii, chrániacej pred špinavým Ruskom jeho lucké práva.

Písalo sa v miestnych korporátnych mediálnych splaškoch o tomto aspekte teroru na letisku? Asiže nie, predpokladám.

Truhlík

Achmed Čatajev sa narodil v Čečensku. Mal gruzínske občianstvo, rakúsky politický azyl, vo Švédsku bol zadržaný za pašovanie zbraní, bol aj v Bulharsku a Ukrajine. Turecko na neho bolo upozornené cez Interpol.
Neviem to inak popísať ale demokrati si ho chránili aby mohol zabiť 40 a zraniť 240 ľudí.

Ema

...za verbovanie do radov wahabistických fanatických vrahov. Súd v Chaskove, kde Čatajev dva mesiace operoval ako vrchní náborčí, bol ostro sledovaný ľudskoprávnymi organizáciami, ktoré sa obrátili aj na súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Ten nariadil Čatajeva prepustiť. V kauze sa vtedy veľmi angažovalo Rakúsko, ktoré mu poskytlo politický azyl ešte v roku 2003.
Od minulého roka bol Čatajev, politický azylant Rakúska, v Sýrii.
Len pre zaujímavosť - kto bol podpísaný pod výhražný list adresovaný súdu v Chaskove, odvolávajúci sa na Konvenciu o štatúte utečencov: prezident fondu Anny Politkovskej USA, riaditeľ Čečenského fondu pre ľudské práva Švédko, Amnesty International a prezident medzinárodnej asociácie Peace and Human Rights Francúzsko. Už len Havel tam chýbal. A Procházková.
Nemožno zabúdať, že po minuloročnej bohatej zásielke máme v Európe tisícky takýchto Čatajevov, chránených mašinériou ľudskoprávnistov. Nemci už priznali, že sa im po krajine potĺka neznámy - ale vysoký - počet Čečenov, ktorých tam vcucla tá takzvaná utečenecká kríza. Azyl samozrejme nedostali, ale nemecké tajné služby nedokážu identifikovať miesto ich pobytu a účinne ich vykopnúť. Bolo by to nehumánne, nezodpovedalo by to tým často omieľaným európskym hodnotám.

Norman

agresívnu zgerbu očividne cudzieho pôvodu možno čoraz častejšie stretnúť už aj v Bratislave. Sú to arogantní zmrdi, ktorí sa nebudú trápiť námietkami, že nejaký Šofér nevie rozoznať ich DNA - oni ho rozoznajú presne a skončí v masovom hrobe ako tisíce kresťanov v Sýrii, aj s manželkou.

Ema

najmä na Ukrajine.

Podľa Vzgľjadu - a ten má veľmi dobré informácie - bol Čatajev za Sákašviliho, známeho ako Žráč kravát, agentom Ministerstva vnútra Gruzínska. Odkedy je Sákašvili na Ukrajine, Daeš tam má bezpečný prístav a úzko spolupracuje s Pravým sektorom. Nie nadarmo stráži Kaliňák hranice s Ukrajinou - s tou nebezpečnou rozpadnutou krajinou v tesnom susedstve, riadenou magormi všetkého druhu - viac ako čokoľvek iné.

http://vz.ru/world/2016/7/3/819434.html

nové