Chemické nutkanie diktátorov

Oni to tí diktátori tak skrátka majú: keď sa zdá, že im už nič nehrozí, tak pochytia neodbytné nutkanie vykonať nejaký škandalózny chemický či iný neakceptovateľný čin, ktorý pobúri tzv. medzinárodné spoločenstvo na čele s jeho ozdobou a svetovým lídrom v oblasti demokracie a ľudských práv. No a následne potom toto medzinárodné spoločenstvo na čele so svojou ozdobou nemôže konať inak, než dotyčného diktátora humanitárnym spôsobom zlikvidovať.

Podobné nutkanie mali Saddám aj Muammar, a pred nimi celý rad iných diktátorov. A v dnešných časoch pozorujeme, že chemické nutkanie má aj Bašár. On ho mal už aj v minulosti a nebyť toho, že ho Rusi uchránili, bol by ho stihol dozaista veľmi spravodlivý a kultivovaný trest medzinárodného spoločenstva, podobne ako Saddáma či Muammara. Musel odovzdať všetky chemické zbrane a človek by si povedal, že si hádam už dá pokoj. Ale on nie. Odkedy je jasné, že vojnu nad demokratickou opozíciou odrezávačov hláv má vyhratú, nedá mu to pokoj. Niekde si tie chemikálie zrejme zohnal a podľa informácií z dozaista veľmi spoľahlivých zdrojov (od samotného medzinárodného spoločenstva na čele s jeho ozdobou) už zase plánuje chemicky masakrovať civilistov, aby mohol konečne už aj on dopadnúť ako jeho kolegovia Saddám či Muammar.

Títo diktátori skrátka inak nemôžu, chemické nutkanie je skrátka silnejšie než oni. Je to naozaj veľmi trápne. Človek by povedal, že keby to niekto narežíroval, musel by to byť režisér s naozaj veľmi malou dávkou fantázie, že stále dokolečka, až do omrzenia opakuje rovnaké klišé.

Ľudia v krajinách ovládaných temnou mocou by sa asi mali nad tým zamyslieť.

 
Jozef Novak

Skvele napísané.

Sinuhe

pripájam sa :-)

Buheh

že tí diktátori majú nutkanie urobiť chemický útok tým väčšie, čím viac medzinárodné spoločenstvo na čele so svojou ozdobou upozorňuje, že by dotyčný diktátor mohol niečo také spáchať. Takže keď už je krajina dotyčného diktátora obkľúčená zo všetkých strán silami medzinárodného spoločenstva (samozrejme, na čele s jeho ozdobou), aby ho za chemický útok spravodlivo potrestalo, vtedy je už takmer isté, že dotyčný diktátor takmer isto neudrží svoje nutkanie a ten chemický útok spácha. Oni to tí diktátori skrátka tak majú, s tým sa nedá nič robiť.

Norman

USA rozmiestnili lode pre úder na Sýriu
http://www.hlavnespravy.sk/cnn-lode-lietadla-spojenych-statov-zaujali-po...

Už sa nebudú obťažovať ani zámienkou, zdá sa.

Aká zaujímava doba.

nové