Rozbitá hlava politika

Pred pár dňami bol ťažko zbitý politik nemeckej strany AfD Frank Magnitz. Útok sa stal priamo na námestí v centre Brém, kde na neho zaútočili traja útočníci. Boli maskovaní, je teda jasné, že útok bol pripravený a mal jasný cieľ. Svetom prebehla fotka veľkej rany na hlave obete – je jasné, že išlo o pokus o vraždu - či to 66. ročný Magnitz prežije stále nie je isté.

Čo k tomu dodať? Rozbíjanie hláv je nepekná vec a spoločnosť by sa mala ozvať. Politici a elity by sa mali ozvať.

Nik sa ale neozýva - lebo prizabitý bol "iba" alternatívny politik. 

Ja len pripomeniem starú múdrosť - kto zakladá oheň, sám sa popáli. Ako by som to vyjadril, najlepšie slovami klasika - tá rozbitá hlava je mílnik, ktorý dosiahla naša spoločnosť. Zasa sme sa niekam posunuli, niekam, kde rozbíjať hlavy politikom bude normálne.

Len neviem, či je to dobré, alebo zlé.

 

 magnitz atentat

Ukážka veselých beštíí a výsledok ich debility.

"Spoločnosti vyhlásiť boj - to je (naše) mierové demonštrovanie" Zelení

"My máme na viac, sme ale málo radikálni" SPD

"Nemusím sa dištancovať od násilia Antify" Zelení

 

 

http://www.pi-news.net/2019/01/brutaler-mordanschlag-auf-bremer-afd-bund...

mailer

.

Norman

Nuž, veď nehovorím, že sme sa posunuli k lepšiemu - len sme sa posunuli k rozbíjaniu hláv.

Čo sa týka večnej témy perspektív: mal som si založiť agentúru na pomoc proti politickým depresiám, aspoň by som zarobil.
Nuž ale ešte raz sa k tomu vyjadrím:
Problém podobných postojov, že sme na tom zle a oni sú na tom dobre, je napríklad riešiteľný aj otázkou:
Kto sme to my a kto sú to oni?

Lebo ak budeš medzi "ich" zaraďovať vždy tých pri moci, a za "nás" zaraďovať vždy normálnych, v podstate málo mocných ľudí - áno, potom je situácia ab definitio beznádejná. Nikdy nemôžeš vyhrať, lebo nech by bol mocný ktokoľvek, vždy povieš, že to sú "oni".
Myslím, že problém týchto postojov možno vyjadriť aj tak, že akoby čakáš výhru ideálov - ale oni vždy vyhrávajú ľudia. Človek, homo sapiens, je tvor nedokonalý a dosť odporný - jeho spoločnosť tomu zodpovedá. Táto spoločnosť má konkrétny štýl svojich nedostatkov - je to napríklad blízkovýchodné satanistické tmárstvo, posadnutosť konzumom a ľudstvo ako také má problém s priemerom svojej inteligencia na úrovni debilizmu - preto o tom kokrétne hovoríme. Tieto konkrétne nedostatky môžu byť odstránené - tak, ako už boli odstránené mnohé iné. Priam zákonite budú nedostatky odstránené, zlí zmrdi zomrú, to mi ver, - ale prídu iné problémy (takže netreba byť netrpezlivý).

A keby si chcel aj konkrétne a takticky, nemáš pravdu. Webové siete pomáhajú organizovať aj zdravé sily, aj fyzické lokálne organizácie jestvujú.
Samozrejme, je to otázka toho, kam sa človek začlení, ako pociťuje veľkosť svojej skupiny. Ja osobne som zvyknutý na individualizmus, preto ma nijako nestresuje situácia, že som azda v tom či inom ohľade v malej skupine, či azda sám, a teda aj slabý. Som na to zvyknutý, som od najútlejšieho detstva individualista. Žiaľ, v národnom hnutí a ideológii sú ľudia prirodzene predovšetkým komunitní a tak ťažko znášajú túto súčasnú rozdrobenosť a "neorganizovanosť" (ako píšeš). Na to vám viem dať iba jednu (klasickú) odpoveď: Nebojte sa.

A konkrétna empíria nakoniec. ja som zažil pád socializmu. Nech ten systém bol čokoľvek, nech to riadil ktokoľvek a padlo to z akýchkoľvek dôvodov, ale ta ideológia sa zdala tiež večná a padla, a padla rýchlo ako zdochnuté vrece hovien. Poznám históriu, ale aj pád socializmu stačí, aby bolo isté, že systémy sa zákonite obracajú hore ko ... hore bruchom a že je zbytočne byť netrpezlivý.

Konieckoncov, raz sa tie hlavy rozbíjať budú a bude tej dynamiky až priveľa. Všetci sa dočkajú (teda okrem tých, čo budú mať štastie a zomrú skôr).
To bol malý vtip na záver, heh.

Roland Edvardsen

Bolo by fajn tiež zdôrazniť, že Nemecko je v tomto predsa len iný svet než Slovensko. Tá nemecká ľavica je o dosť radikálnejšia a silnejšia. V Nemecku celkovo vládne ľavicová totalita, s výnimkou AfD sú v podstate všetky strany rôznymi odtieňami červenej.

A tiež sa musím zastať internetu. Je to v súčasnosti najlepšia platforma. Nejaké tie pouličné zhromaždenia dávajú zmysel jedine vtedy, ak je isté, že to bude poriadna sila, a najmä tvorená normálnymi ľuďmi. Napr. taká americká Alt right nedopadla o.i. dobre i preto, že sa transformovala z čisto širokého internetového hnutia schopného zasiahnuť ľudí naprieč ideologickým spektrom, aj na akési úzke pouličné hnutie rozhnevaných mladíkov zapájajúcich sa do bojov s Antifou. Asi je zbytočné písať ako takéto udalosti budú portrétovať média alebo že sa pri nich vôbec nedá dôverovať polícii. Výsledkom bol akurát doxing, nátlaky na zamestnávateľa, ďalšia hrozba násilia zo strany Antify a strata sympatií. S týmto fakt opatrne.

Potrebujeme sa najmä vedieť zjednotiť, pokiaľ ide o politických reprezentantov. Najbližší zápas budú prezidentské voľby. Na tie teraz treba zacieliť pozornosť. Nie, Harabina nemusím. Ten človek to v mnohom len predstiera (nie Žitňanská, ale on ako prvý presadil v Trestnom zákone výraznejšie obmedzenie slobody slova) a zbytočne moc klame, zbytočne moc evokuje Mečiara. Ale inak sa momentálne nedá. Národné sily sa potrebujú naučiť mať realistické ciele a pracovať s tým čo je. Takže preto Harabin na hrad.

buko

nenasiel som tu ziadny clanok o tomto pozoruhodnom hnuti tak pisem sem.
takto masakruje demokraticka francuzska vlada svojich protestujucich obcanov
http://lemurjaune.fr/
desiatky denne pribudaju, vazne zranenia hlavy, koncatin, dalsie tisice su len tak zbite na uliciach obuskami, tisice zadrzanych a vaznenych.
media mlcia
pred touto silou demokracie su si vsetci rovni: zeny, muzi, bieli, hnedi, lavica aj praviciari.

Norman

nie sme spravodajský server a popravde, sebakriticky si uvedomujeme, že nemáme žiadne špecifické info z francúzkej oblasti (iné, než väčšina ľudí).
Prirodzene, ako tému sme to mohli nahodiť. Dík za to, že tu ktokoľvek spomenie to, čo tu nie je.

"pred touto silou demokracie su si vsetci rovni: zeny, muzi, bieli, hnedi, lavica aj praviciari"
presne tak :-)

Roland Edvardsen

Ja som sa trochu Žltých vestám venoval na FB, ale nemôžem povedať, že by som v tých textoch uviedol niečo, čo by sa už nevedelo. No dobre, jeden kratší text bol o tom, že zúrivosť žltých viest vyplýva zo sklamania, ktoré sa dá prirovnať k sklamaniu zvedeného a podvedeného človeka. Francúzsky národ má svoju kolektívnu povahu a Macron svoje špecifické zvodné kvality, ktoré rezonujú s takýmto národom - a národ teraz zúri ako hlúpo sa dal napáliť.

Náhodný okoloidúci

Levicoví aktivisté odhaleni. Většina z nich žije s rodiči a velká část nepracuje, uvádí zpravodajská zpráva

Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), tedy německá zpravodajská služba, se zaměřil na extremistické levicové skupiny. Ze zprávy BfV vyplývají zejména dvě zajímavé skutečnosti...

„Většina levicových aktivistů zadržených v Berlíně během protestů kvůli podezření ze spáchání politicky motivovaných trestných činů jsou mladí muži, kteří bydlí s rodiči,“ uvádí zpráva.

Podle údajů, které zveřejnil deník Bild BfV rozpracovala 873 aktivistů. 72 procent z nich tvoří muži ve věku 19 až 29 let. Třetina z nich nemělo stálé zaměstnání a 92 procent žilo s rodiči.

Zdroj:
https://www.freeglobe.cz/Articles/25875-levicovi-aktiviste-odhaleni-vets...