Brexit

K 1. februáru 2020 vystúpila konečne Británia z Európskej únie.

Nezostáva než zvolať na slávu.

V reále to znamená potvrdenie anglo-americkej spolupráce a ich nepriateľstva voči kontinentálnej Európe.

Zároveň to znamená, že len teraz začne Amerika ničiť EÚ všetkými možnými prostriedkami. Amerika sa zrejme vzdala nádeje, že bude EÚ ovládať zvnútra, že jej bude aj cez Britániu dominovať.

Znamená to, že Briti predpokladajú zlý osud kontinentu. Prestali sa hrať na priateľov, teraz každý za seba.

Samozrejme, toto je prevažujúci postoj medzi mocnými. Zostávajú reziduá, ktoré to chcú stále ináč, ale tie budú slabnúť.

A čo to znamená ďalej pre samotný Kontinent, a pre našu republiku? So slabnúcim vplyvom Ameriky, s čoraz otvorenejším nepriateľským postojom Ameriky budú proamerické sily v Európe čoraz oslabenejšie a skôr či neskôr bude odstránená ich dominancia. A kedže Rusko je ďaleko, a tiež politicky stále slabé, Francúzsko je v rozklade a o zvyšku škoda hovoriť, v čele kontinentu bude Berlín. Samozrejme, to je predpoklad, ktorý je ale najpravdepodobnejší, aj keď anglosionisti budú stále robiť všetko pre to, aby sa tak nestalo.

To je všetko.

Žiaľ, sme od tejto hry dosť ďaleko, tu pod Tatrami budú naďalej všetci naháňať fašistov, a to ako zľava, tak sprava, ako zo západu, tak z východu. Proste tú chyméru, ktorú si tu vytvorili a ktorá tu pretrváva aj vďaka naivnému snaženiu kotlebovských ochotníkov.

Ale nič v zlom, v každom prípade si všetci vydýchneme a môžeme sa venovať čisteniu domáceho hnoja. Sily sa totiž vyrovnávajú, brexitom sme sa všetci posunuli o kus k lepšiemu.

0
Ema

...že s Čínou je vybavené, na rade je EÚ.

Hlavne ide tlačiť na žrádlo. Nechcete americké chutnosti? Bum likvidačné clá na autá z Európy. Tak je teraz otázka, či chceme 220 kilečiek živej hmotnosti už po roku skrmovania amerického odpadu výmenou za to, že vo VW a Kia na území Slovenska budú môcť Srbi a Ukrajinci naďalej montovať plechové zbytočnosti za žobrácky eurogroš.

Kto by si nepochutnal - najmä deti. Bude to lacné a bude to v školských jedálňach:
„Na ošetrenie kuracieho mäsa nepoužívame chlór,“ uviedol Perdue a spresnil, že na odstránenie patogénov pri chove hydiny sa používa „v podstate ocot“.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/540407-recept-usa-na-dohodu-s-...

Ozaj, ako to bude so zdegenerovanou angličtinou v kontinentálnej Európe? Vyjadrili sa k tomu brrrasels bazerrrents?

Ľubov

Trocha mi to pripomína Krym,deja-vu.Tak chvalabohu, šťastní sú rovnako.Tento okamih je veľmi dôležitý.
https://www.youtube.com/watch?v=WF3S7gcDmvA

Čo bude nasledovať je vo hviezdach,ale Briti,čo spievajú hymnu si vybrali srdcom a nikdy neprehrajú.

Ema

odchádza symbolicky vo februári, a to je čas pripomenúť si TEN február z roku 1945 a chrapúňov z Royal Air Force. Drážďany. Takto vidia Briti radi kontinentálnu Európu. Buďme opatrní s typickým slovanským naivným radostením.


Srdcom si vyberám premenu britských ostrovov na karanténnu lokalitu pre koronavirotikov. Sú na to ideálne. Niečo také, ako má na tento účel Austrália Vianočný ostrov.

Náhodný okoloidúci

Angličania vždy hrali iba sami za seba a pre seba, rovnako ako ich potomkovia "Američania" nemajú priateľov a spojencov, iba svoje záujmy. Podstatou ich zahraničnej politiky sú už celé stáročia len podrazy a intrigy.

Čo sa týka anglosasko-francúzskej zmesi nazvanej "angličtina", tak zaokeanskij partňor sa postará, aby ani po odchode UK z EÚ nestratila privilegované postavenie. Ale Íri by sa konečne mohli naštvať a začať pretláčať svoju írčinu.

Norman

bolo by treba vyhodiť z EU aj Írov - aj tak patrili/patria do Británie/Commonwealthu
A angličtinu v EU proste zrušiť ako oficiálny jazyk.

Nejde o to, či ten jazyk máme či nemáme radi, ale o princíp. Zajtra zavedú ako jazyk EU aj arabčinu alebo čínštinu?

Angličtina má mnoho rozličných dialektov, a tie sa od seba prakticky líšia takmer ako slovanské jazyky medzi sebou. Angličtina je konglomerát jazykov.
V tejto EU už nemá čo hľadať, naučte sa každý radšej trocha franštiny či dojčiny, a odmietajte komunikovať anglicky aj na uliciach s turistami. Treba odmietať aj tie nekonečné rôzne anglické nápisy - poangličťovanie nie je cesta.

Norman

A:Hello, can you ....

B: Sprechen Sie deutsch?
nie
B: Parlez vous francais?
nie
B: Govorite po rusky?
nie

B Nie? FUCK YOU and your fucked english. Fuck OFF! Fuck off to your moron country!

Ema

viac inváznej čvargy tiahnucej do Európy z premnožených a vybývaných teritórií, pred ktorou sa Británia uzatvára. Dobrý dôvod na politický pátos osolený vyznaním lásky.
Len tento týždeň vykotili mimovládne taxíky do prístavov v Taliansku ďalšiu takmer tisícku "nových Európanov".

Náhodný okoloidúci

Angláni už majú doma dostatočné rezervy hnedoidov vďaka "kchomonvelfu", pakistanské znásilňovacie gangy sú už svetoznáme, len britské úrady o nich údajne nič nevedia.

nové