Automobilky zatvárajú. Kulminácia o 110 dní?

Mal by sa o tom napísať seriózny rozbor a ponúknuť ho masovému médiu, ale aj pravda môže šíriť paniku, a to nechceme. Stačí, že krútime hlavami my.

Za prvé - automobilky zatvárajú a už nikdy neotvoria. Hech, tá druhá časť je samozrejme len čierny pocit - ale tak nejako to bude. Konieckoncov od samého začiatku, keď tu z nejakého asi náhodného dôvodu začali automobilky jedna za druhou investovať, sa hovorilo, že RAZ ODÍDU. Že raz zavrú a obyvateľstvo bude v kýbli. A vidíte, aj toho dňa sme sa dožili.

Za druhé - včera zaznelo zo slovenských oficiálnych kruhov, v masmédiach, že sa kulminácia epidémie na Slovensku očakáva o nejakých 110 dní.

Paf.

Nuž, súčasný režim zavretia škôl, obchodov, polovice firiem a podobne, určite nevydrží tri mesiace. Nehovorím o ekonomike, proste reálne sa takto fungovať nedá. Je to síce fajn, kľud, ticho v centre Bratislavy, všetci sú doma, priam ideálny svet, že. Ale problém je, že ONI sú práve doma. Nezmizli, len sú zametení pod koberec. Nie vírus, ale ľudia sú zalezení doma - čiže problém sa nestratil, len sa schoval.

Och, azda by sa aj niekto nahneval, že nazývam ľudí "problémom" a robím vtipy s ich zámenou s vírusom - ale tak to je. Tak nás mnohí možno aj vidia. Oni, ľudia, potrebujú nielen dýchať a jesť, ale aj iné podstatné veci, plus mraky hovadín, na ktoré ich šialený konzumný systém natrénval. Oni nemôžu byť doma, ono to všetko časom pukne - a potom začne "pandémia".

Tak to vyzerá.

Kým Čínania dokázali pandémiu skrotiť, západní vodcovia, na čele s Merkelovou, to vzdali. A s radosťou vyhodia snahu a výkon Číňanov von oknom.

Preto všetky tie reči o 70 % nakazených, u nás teraz zatiaľ o 40 % nakazených, s ktorými máme rátať, a podobne. Kým Čína za mesiac-dva dosiahla takmer nulový rast, teda vo svojom regióne chorobu vyhladila, kým Rusko sa chorobe úspešne bráni, kým dokonca východná Európa, teda hlavne V4, s epidémiou úspešne bojuje, tak tie slobodné demokratické svine, ktorá v súčasnosti sedia na čele západnej atlantickej civilizácie, tie to cielene a vedome vzdali.

Nebudem písať o globálnych rozporoch z toho vyplývajúcich - tie sú nepredstaviteľné a samé osebe hrozivé. Európa bude plná infekčného víru a Rusko a Čína sa mu budú stále brániť? To tu ešte nebolo.
Skúsme sa zamyslieť, či mocenské elity, teda nielen tie postavičky politikov, ale reálne mocní - korporácie, financie, armáda - či títo vôbec majú predstavu, čo robia.
A odpoveď je - nemajú.
Prehnitá je totiž nielen to oficiálne politické gašparkovo, ale aj reáln moc ovládajúca skupina. Sú doslovne prehnití viacgeneračným konzumom a debilizáciou, prienikom minoritných etník a inokontinentálnych rás, ako aj rôznych chorých domácich minorít.

Nedokážu racionálne riešiť problém, podľa ich vlastných slov si "iba kupujú čas".

Takže predpoveď: ak pandémia neustúpi z nejakého vonkajšieho dôvodu, od prichodu tepla až po vynález vakcíny a podobne, tak nakazená Európa skolabuje.

Len už vážne rozmýšľam, či je to vlastne zlé alebo dobré.

 

post scriptum :

Práve zaznel termín "imunita stáda". Tak je nazvaná cesta, ktorou sa údajne vedome vydala Británia. Spočíva v tom, čo je spomínané vyššie - že chorobou prejde 70% obyvateľstva a tak získajú imunita. Tá ma zachrániť aj ostatných obyvateľov.
Táto "imunita stáda" je chápaná ako protiklad čínskej cesty.

Samozrejme, je to len dodatočné vysvetlenie britského prístupu, ktorý vo svojej posadnutosti demenciou "liberalizmu" dlhé týždne nezaviedol žiadnu ochranu, nezakázal masové akcie, školy stále fungujú a rúšky sa nenosia. Kedže ale teraz už denne vzrastá úmrtnosť, našli túto výhovorku.

Za prvé je ozaj vhodný názov tejto "metódy" - hľadí na ľudí ako na stádo.
Za druhé je to pekná ukážka, ako nemožná je ideológia "všetko sa udrbe samo, netreba sa starať" - čo je proste pozostatok feudálneho prístupu, keď sa vládcovia jednoducho nestarali o osud plebsu.
Za tretie je sranda, ako je tento prístup v protiklade s kontinentálnym, takže je naozaj už načase, aby sa kontinentálna Európa rozišla s oceánskymi pirátmi na Ostrovoch a nechali ich civilizáciu jednoducho skolabovať a zničiť. A potom pozametať a sterilizovať. 

 

slaven1

Tuto europoslanec Uhrík mudruje o hospodárskom dopade cirkusu okolo COVID-19. Ešte sa to dá počúvať, ešte nežije v Bruseli pridlho.

Ja som fascinovaný nad celou konštrukciou. Je to ako kríza na tlačítko. Zatlačíš spínač a značná časť sveta vypne hospodársku výrobu. Útlm ekonomiky na lusknutie prstov.

Čo sa týka automobiliek sa netráp. Keď nebude čo do úst, budeme jesť nárazníky od Jaguárov.

Norman

ak si si nevšimol, trvalo im to pár mesiacov, kým sa veci aspoň takto spomalili. Toto nik nespustil tlačítkom. Tomuto sa bránia a kopú nožičkami a ručičkami.

Netrápim sa nad automobilkami, veď sa len naplnilo, čo hovoril každý. Čo sa týka automobiliek - môžeme ich haly využiť ako nemocnice alebo podobne. Stredový pás bude slúžiť na odvoz mŕtvol.

slaven1

Matovič vysvetlil meškanie na odovzdávanie vlády tým, že "trošku dlhšie som pospal." Znaková udalosť. Mohol radšej pravdu povedať (že trtkal milenku alebo čo).

Držia sa od seba ďalej

https://www.facebook.com/pravdadennik/videos/934829753615904/

Roland Edvardsen

Matovič pravdu povedať nemohol, lebo bude možno ďaleko horšia ako nejaké trtkanie milenky či niečo obdobné. Som ho pozeral teraz v TA3. Je to stále ten starý známy Matovič, povahy sa nemenia, ako povedal ex-premiér v tvojom odkaze. A znovu sa v štúdiu TA3 skoro rozplakal. Proste uzlík nervov, labil, psychoš - klasika.
A už sa vyhráža vyhadzovom riaditeľa štátnych hmotných rezerv. To je typické, začne robiť čistky za veci, ktoré sa ťažko dali v danom čase a za daných podmienok robiť lepšie.

Ema

...a ešte k tomu šéfa takej dôležitej štátnej zložky - to je proste katastrofa.
Ale veď sme to čakali.

Roland Edvardsen

Tak nakoniec ho ten psycháč odvolá. Tu je Kičurova reakcia: https://www.youtube.com/watch?v=hwXkW2Q-nBk&feature=emb_title
Matovič zase meškal, opäť sa choval ako arogantné a agresívne hovado, skrátka klasický Matovič.
Hovorím, už to začína, tieto čistky na spôsob 50-tych rokov.

Ľubov

Predpokladám,že počas tej kontroly ,rovnako ,ako potom pred kamerou, pochválil svoju spoluprácu s Pellegrinim a tým podpísal svoj ortiel. Toto mu Matovič nezabudne a objektom jeho zbesilosti sa stanú,dovolím si tvrdiť,všetci ,vrátane upratovačiek.

Mala som kamaráta Jana. Po rozvode , (hovorilo sa,že je to schizofrenik), bol zbavený svojprávnosti,neviem ,asi súdnou cestou cez papiere od psychiatra.Ale chodil von sám. Často mi hovoril,že ho chcú zlikvidovať,"počúvaj,aj minule na križovatke zrazu zastavilo auto,vybehli z neho traja chlapi s nožmi a zaútočili na mňa."
Neviem,čo ma to napadlo,ale povedala som mu,že hej,videla som to. Ten výraz prekvapenia v jeho očiach ! Býval s mamou a tak bral pravidelne lieky.Postupne sa ale jeho stav natoľko zhoršil,že dnes už je v ústave . Býval obchodníkom .

Norman

som videl prvý krát, ako všetci, pred pár dňami v TV, bez mena, za maskou - a hovoril som si, aký realistický chlapík, pragmatik, kľudný.
Samozrejme, že krajina nie je pripravená, ale zvalovať to naozaj na ľudí je ako v 50-tych rokoch. To je presne tá mechanika. Hladať "vinníkov", scapegoatov, obetných baranov, na ktorých sa dá zhodiť vina a nenávisť obyvateľov.
U Matoviča je to posunuté len v tom, že to robí UŽ na začiatku - z dôvodu jeho celej mentality a kariéry postavenej na nenávisti.

Ema ho tu správne pomenovala Caligulom. Caligula nastúpil ako mladý po starom (zosnulom) Tiberiovi, ktorý bol považovaný za frfloša, despotu a ktorý sa o dianie v Ríme moc nazaujímal. Mladý Caligula, syn hrdinu Germanica, bol nádej.
Už o pár rokov ho zapichla ako prasa jeho vlastná osobná stráž. Zabili jeho ženu a všetkých priateľov. Jeho decko bolo šmarené o stenu a rozbitá mu hlava na kašu. Toľko jednoznačná história.

Roland Edvardsen

Prirovnanie ku Caligulovi je tiež veľmi trefné (obdobne ako k Jokerovi). Ale ako píšeš, Matovič robí len to, čo sa dalo od neho čakať. Napokon voliči to chceli - čistky. Len ich tá chuť možno prejde, keď Caligula Matovič začne s čistkami aj vo vlastných radoch.
Hovorím, Kiska sa síce zachoval nízko, zbabelo, ale pre jeho krk racionálne. Utiekol pred osudom Caligulu.

Norman

hej, ako sa tu už hovorilo - bola by to sranda sama o sebe, ale kombinácii s pamdémiou treba zábavu rýchlo ukončiť.

Kiska sa zachoval nakoniec sebazáchovne. Ak by ale mal rozum, po prezidentovaní by do politiky už vôbec nešiel. Teraz je jasné, že ušiel. A všetci máme okrem povinnosti strážiť seba a svoje rodiny aj povinnosti voči širšiemu celku, národu, ľudstvu či absolútnym hodnotám. To Kiska zradil a aj keď budeme akokoľvek opatrní vo výrokoch: zaslúži si trest.

Norman

Dovážame 60% potravín.
Tu je pekne vidno, že ekonomika podľa peňazí je sebazničujúca, doslovne sebavražedná.
V prípade epidémie alebo sucha a neúrody, proste Slováci doslovne nebudú mať čo jesť, pretože nie sú schopní ako krajina si teraz tie potraviny ani dopestovať.

Ľubov

Rozmýšľala som ,či sa nejedná o nejakú recesiu,však pán Lasica. Oni to možno naozaj myslia vážne ?
https://dennikn.sk/minuta/1806104/?ref=mwat&

Tak toto som naozaj nečakala,škodoradosť necítim,skôr zdesenie. Hľa,osobnosti. Ale ako sme spomínali,zrýchlovanie karmy bude gradovať,prácu stratia postupne všetci tí ,ktorí pre ľudí bez jedla budú bezvýznamní a nepotrební.

Dusanbe

„Sme súčasťou kreatívneho priemyslu, ktorý ako vieme je odvetvím budúcnosti. Je to sektor, ktorý môže čoskoro slúžiť a živiť aj ďalšie odvetvia nášho hospodárstva ako je IT, doprava, služby, školstvo a pod..."

Ešte že, mám zásobu filmov na DVD, vrhneme sa na ne, keď dôjdu potraviny.
Veľa už je a ešte aj bude takých, čo sa budú dožadovať pomoci.

Naozaj, stačí silnejšia chrípka a ukazuje sa, aký je celý tento systém krehký a neschopný.
Ale veď Norman to tu hovorí už dávno - stačí čítať s porozumením textu, :-)

Náhodný okoloidúci

Čakal som, kedy sa ozvú parazitické profesie a dočkal som sa.

Nech idú herci a he-e-e-e-e-e-erečky s Pauhofovou a Kramárom na čele na námestia demonštrovať a pýtať si od ľudí peniaze. Každý bude rád, keď naškriabe na jedlo a na nájomné, aby neprišiel o strechu nad hlavou.
Ale čo také bráni hercom a he-e-e-e-e-e-erečkám zmeniť profesiu a ísť robiť do maštale ku kravám alebo na pole? Len ich arogancia a pýcha, nič iné.

Ale teraz sa konečne ukáže, ktoré profesie sú naozaj potrebné. Teda aspoň čiastočne sa to ukáže, lebo kancelársky planktón má svoj plat istý.

Norman

mnohí budú bez prostriedkov, a potrebovať pomoc. Ale tieto drzé papule samozrejme nehanebne žobronia ako prvý.
Z toho hľadiska škoda, preškoda, že nezostal Fico pri moci - to by som chcel vidieť, ako budú toho prosiť. Ale on bol taký chmulo, že by im aj po tom všetkom dal - tak, ako naozaj príliš štedro dával mimovládkam.

A hej, rada, aby išli na námestia adali si pred seba klobúk, to je dobrá rada a vhodné postavenie pre Pauhofovú, Kramára a ostatných. Ľudia by im dali euro - za možnosť ich raz riadne opluť.

Sinuhe

napísal Lehotský na tému umelcov veľmi dobrý otvorený list. Slušne a kultivovane ich poslal tam kam patria ....

Ľubov

ja ho pozorujem už dlho.-), má vysoké eq.
Práve som sa vrátila z lesa,7 km po Tribečskom pohorí,hneď,ako ste to tu spomínali ,som vyrazila. Ozaj je tam ticho- drozdy plavé,asi osem veveričiek,v dialke srny voľačo obhrýzali,fauna je vo výbornej kondícii,môžem potvrdiť.
No trocha ma mrzí,že sme tento rok prešvihli hlasovanie o Európsky strom roka,neviem,či tiež hlasuješ.
Tak aspoň kandidátov-krásavcov si pozrite. https://www.treeoftheyear.org/Hlasovani?lang=sk-SK Keď už sme v tom lese,čo je prirodzené,lebo do kina sa už chodiť nebude. Dosť dlho. Aj Tom Hanks vraj má koronu,že sa preto nemôže vrátiť z Austrálie do Ameriky,no tomu nech verí ten,čo seno žerie. Asi aj jemu už došli holyvúdske cukríky z bonboniéry.

Norman

aj sinuhe ho už asi pozoruje dlhšie, ako vie :)

Náhodný okoloidúci

Obnoviť pestovanie poľných plodín by nemal byť až taký problém, ide len o to, že by sa museli nanovo rozorať polia zmenené na lúky a pasienky alebo ležiace len tak ladom. Plocha bývalej poľnohospodárskej pôdy zastavanej skladmi a halami je štatisticky pomerne malá.
Práve teraz sa chystá sejba jednoročných plodín.
S obnovou živočíšnej výroby to bude horšie, to potrvá niekoľko rokov. Teda ak bude záujem o obnovu potravinovej sebestačnosti. A u tejto nastupujúcej vlády to asi nehrozí.
Hlavné je, aby to v prípade záujmu zo strany štátu mal kto robiť. Lebo značná časť mládeže si pod pojmom "práca" predstavuje sedenie v kancelárii a ťukanie do počítača.

Norman

uvedomte si konečne, že mäso zo špinavej maštale je nezdravé a že na to nebudú zdroje.

Ale aj rastlinnú produkciu nebude to mať kto robiť, systém je ešte príliš mimo a nie je schopný to zorganizovať a zaplatiť. Teda nie tento rok, že.

Ľubov

Jaguár v Nitre ani pazúre neukázal,a už balí.Pretože si neviem,predstaviť,ak táto celosvetová pandémia skončí,že sa znova vrátime k starým zvykom-dve,tri autá v rodine.Jedno určite
na nákupy v meste,pre mamičku. Nedáva to zmysel,nie,bude to inak.Zas mi trocha pomútil hlavu Nikola,čítam asi 50 krát je autiobiografické spomienky. O tom,že všade,na každom mieste planéty sa nachádza do výšky 60 cm magnetické pole. No a tá krásna teória hovorí,že je to energia,na ktorú má každý z nás svoje právo a zadarmo.

Budapešt 1883,prechádzka v mestskom parku s p.Szigetim. "Slnko už zapadalo,prechádzali sme sa a ja som nahlas recitoval Fausta(vždy som mal rád poéziu)Poznal som naspamäť celé básnické zbierky,recitoval som verše a na chvíľu som sa zastavil. Zaujala ma autorova fantázia.Vtom,akoby mnou prešiel blesk. V jedinom okamžiku som všetko pochopil,začal som palicou do piesku kresliť náčrty ,toré sa stali základom patentu v máji 1888.Dokázal som to nakresliť tak jasne,že aj Szigeti to hneď pochopil.
Bolo to výnimočné,myšlienka bola hneď hotová a úplna."

Ema

nám pred cca dvoma mesiacmi nadšene vykladal, ako bude všetko po voľbách iné.
A fakt. Je :)

Luko

Nedalo mi, aby som vás popri tých starostiach ponechal v "nevšímavosti" - a je to úplne mimo tému (aj keď vážnu).
Či v noci, či cez deň, až porušíte príkazy a nariadenia, dáte si na nos rúško, vystrčíte nos z vydezinfikovaného bytečku kúpiť si niečo pod zub, zodvihnite zrak, odmyslite si cvrkot vrabcov, tak žasnite nad tichom neba a čistou oblohou. O nejaký čas to prehrmí a toto už potom nikdy neuvidíte.

Nebo bez "kondenzačných" čiar a bez jediného lietadla.
Krása (ako za môjho detstva).

Prepáčte to vyrušenie v debate a pokračujte :-)

Norman

implicitne tu ticho spomíname, ale je to naozaj teraz silné. Hlavne teraz, keď aj autá jazdia minimálne, keď je každý naozaj ešte cuknutý, a to hlavne vo veľkých mestách - to ticho je výrazné.
Ba aj vzduch údajne vonia inak, lebo poklesol prach, splodiny a ktovie čo ešte. Znova, hovorím o veľkomeste, na dedinách majú lepšie pomery aj normálne, ale možno sa to tiež zlepšilo.

Príroda si proste vždy poradí, a toto je určitá ukážka jej svalov.

Luko

Som trocha sklamaný tou nevšímavosťou a aj všeobecným zabúdaním. O tých lietadlách som hovoril s mojimi synmi a pýtal som sa ich, či to ukázali svojim šarvancom. Nič. Popýtal som sa ich aj na to, či sledujú cvrkot v hospodárstve a ako majú ošetrené peniaze. A prečo ...? Išli na mňa mdloby, tak som už nemal síl pustiť sa do hlbšej debaty, s ich šarvancami si porozprávam aspoň o niečom dôležitom.
Veď to je len 7-8 rokov, čo si na Cypre bankári vyskúšali zdanenie vkladov, je to cca päť rokov od bankrotu Grécka. Nič. Bavím sa so susedom o tom istom - vyvalené oči a nič. Nechal som to tak, ale ide z toho celkom hrôza.
Ak to takto funguje u väčšiny, tak si s nami fakt môžu robiť čo im napadne. :-((

Teda sa teším z pohľadu na čisté a prázdne nebo, na farebných stehlíkov, pri tom počúvam drozda - a mám prírodu sám pre seba. :-) (Pekných dievčat dnes veľa nechodí a keď aj áno, tak sú pod maskou.)
Mládež nech si strčí do uší tie "drôty" (aby nič nepočula) a zalomí krk do hladkacieho telefónu (aby nič nevidela) dokonca aj vtedy, ak prechádza cez cestu a valí sa na ňu naložený kamión (cca 40 t).

Norman

Tak vieš, každý vek má svoje rytmy a senzory. V mladosti všetko hučí a oni cez to nepočujú ani vonkajšok, ani vnútrajšok (svoje zdravie). To je ale normálne - ale ak dožijú, možno tiež pochopia a pocítia. Vlastne takmer určite.
Ak teda dožijú - čo nie je vôbec isté.

To ticho podvečer v meste je proste nezabudnuteľné a neuveriteľné. Tak by to malo byť vždy. Dá sa to, len vírusov na nich:-)

mino

Treba si všímať oči dievčat a žien, rúška ich zvýrazňujú a to tak, že často padám na zadok. Okná do duše sú otvorené, vidno tam veľa, preveľa krásy. Upozorňujem na to, chválim krásne oči a reagujú veľmi milo, zatiaľ všetky poďakovali a bol som obdarený krásnymi úsmevmi. Naše ženy sú normálne, skvelé, úžasné. Ony to dajú do poriadku, túto chorú zbesnenú spoločnosť.

Náhodný okoloidúci

Máš pravdu. Napríklad Denisa a jej oči vykúkajúce spoza rúšky počas tlačoviek.

nové