Dajte ho do basy - ináč skončí zle. Prípad Havran

Pisálok určený na tú najšpinavšiu robotu, ktorú nechcú robiť ani v NočníkuN, Michal Havran, napísal pred časom jedovatý útok na kresťanstvo. Bolo to v článku Pošlite Kuffu do cirkusu (rok 2018, v denníku Sme).

Nebol to jeho prvý podobný hejtovací článok, šíriaci nenávisť medzi skupinami obyvateľstva, dehonestujúci skupinu obyvateľstva za vieru. Preto na neho podal  Ján Čarnogurský ml. žalobu za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečin ohovárania. Na špeciálnej prokuratúre začali konať.
Teraz ale zasiahla Generálna prokuratúra (z akého podnetu? alebo prípad nejako už išiel cez ňu?), konkrétne námestník Jozef Szabó, ktorý jednoducho zrušil obvinenie na Havrana. Samotná vec akože zostala, ale generálna prokuratúra prikázala dozorujúcemu prokuratórovi Marianovi Vargovi "znova konať a rozhodnúť", čo naznačuje, že zrušené bude aj samotné stíhanie v danej veci.
 
Neviem, ako bolo spracované podanie, určite mohlo byť založené nielen na jednom, ale na viacerých článkoch, na systematickom a opakovanom štvaní tohto evanjelika voči katolíkom, čím rozdúchava naozaj ťažké trenice v obyvateľstve. Ale asi by nepomohli žiadne dôkazy - na toto potrebujú medzinárodní vykorenenci svojich ľudí na generílnej prokuratúre - aby ONI  boli beztrestní. ONI môžu štvať, urážať, nadávať, ponižovať - a vy nemôžete ani podať trestné podanie, ktoré by sa dostalo ďalej, ako za prokuratóra. A to v časoch, keď predsedovi jednej z parlamentných strán hrozí za ukazovanie jedného jediného čísla ostré vezenie na 4 až 8 rokov.
 
Nuž, ale nie je to len vec nedávneho zrútenia sa slovenského právneho štátu. Pýtam sa, prečo sa katolíci ozvali až teraz, prečo nepodnikli kroky už skôr? Ak si nechajú katolíci na sebe kálať drevo, a to nejakým vo Francúzsku morálne zlomeným buzerantom, tak to sa nesmú čudovať. Ak im nejaký židofil môže urážať pannu Máriu a prirovnať ju k Barbie, a oni nič - tak to sa nesmú čudovať, že ich všetkých zvyšok obyvateľstva považuje tiež za akési prožidovské ovce.
 
Na tom nič nezmení fakt, že aj evanjelici augs. vyznania sú na Slovensku politicky úpne na dne a ešte k tomu produkujú občas aj také potraty, ako je Michalko Havran - to nijako katolíkov nezbavuje viny zo slabosti, mentálnej neschopnosti, z nedostatku vôle. Ja im neberiem ich právo riešiť ako posadnutí potraty, cudziu aj vlastnú homosexualitu a podobné nechutné témy, vhodné skôr pre Borisa Kollára - ale zároveň sa musia aj brániť a spoločných nepriatelov trestať. 
Ak si myslia, že to za nich urobí boh, tak sú naozaj stratené ovce.
 
 
michal havran
Havran vo svojej typickej grimase
 
Roland Edvardsen

Ach, tá narcistická fotečka. To máš odkiaľ? Mne sa "ľúbila" tá, ktorú si raz hodil na FB, kde pofajčieval a chcel nabudiť dojem, že on je akože niečo ako slovenský Camus, či čo. On a Rostas sú z jedného cesta: tá snaha robiť zo seba niečo čím nikdy neboli a nebudú.

Ja by som Havrana zobral na milosť, ak by napísal podobný text aj o islame a judaizme (no, to už by sme chceli asi moc :-)). (Ak už hate speech, tak potom je podľa mňa predsa len rozdiel medzi, povedzme, ochranou rasy/etnicity, skrátka znaku, ktorý si človek nemôže zvoliť, s ktorým sa narodil a vierou či politickým presvedčením. Ale to už dosť odbáčam). Keď už je Havran taký veľký liberál a ľavičiar, potom nech je konzistentný. Taký J.X Doležal je tiež prefetovaný a zdegenerovaný ľavičák, ale aspoň ten islam kritizuje z liberálnych pozícií, čím si zaslúži aspoň nejaký rešpekt. Havran však nemá ani toto, je to totálny zbabelec a dovoľuje si len tam, kde vie, že mu nič nebude hroziť (Slováci, katolíci).

nové