Slovenskí fotbalisti kľakli pred negrami

Treba zapísať, že slovenskí fotbaloví reprezentanti sprosto a úboho kľakli pred negrami.

Slovensko hralo vo štvrtok, 8.okt.2020, v boji o účasť na ME s Írskom. Bola to baráž, teda súboj lúzrov o posledné miesta na majstrostvách. Žiaden tím nedal ani jeden gól, taká to bola subúroveň. V jedenástkach vyhrali Slováci 4:2.

Podstatnejšie je ale niečo iné. Tesne pred odpískaním oba tímy zakľakli na zem v súbmisívnom postoji otroka - na znak odprosenie rasistických černošských extrémistických organizácii BLM.

 slováci sa klaňajú negrom

Toto úbohé gesto poznáme odinakiaľ, všakže, ale so Slovákmi som to ešte nevidel.  Môžu sa hanbiť, do jedného, a to naveky. Nemuseli to robiť, ani ako celok, ani ako jednotlivci.

Toto je tá "odbojná" údajne "národovecká" fotbalová kultúra. Je vidno, že s "fotbalistami" sa reálna politika robiť nedá. V podstate sú to tiež len pouliční zabávači, predajní ako prestitúti či politici. Ale realita je o inom. Toto gesto bolo smiešne, trápne, odporné. Sú bez rozumu, bez vôle, bez charakteru, bez svedomia.

 

A vraj včera v zápase proti Škótsku zas. Nemienim si to overiť v archíve tv, nemienim tie tupé opice už vidieť ani tých pár sekúnd, nemienim vidieť to poníženie, ktoré páchajú na národe.. Je dobré, že majú štadióny v podstate zavreté. Karma.

 

Archív prenosu v rtvs . Ako vidno aj vyššie z obrázka, je to v 25 minúte - lebo naozaj, jeden by neveril.

 

 

 
ilusion

Pre vírus, si musia teraz ľudia nasadzovať reálne masky - rúška. Na jojke ide šou, kde sa naopak masky zhadzujú. Vidíme, že je to pravda. Duchovné masky ľuďom padajú. Na STV celebrity ukázali, akému bohu vlastne slúžia - kanálu a sračke. Už to ukázali aj športovci. Nikdy som nebol fanúšik, ale po hokejistoch u mňa aj títo skončili.

Satan Ježišovi: "Dám ti všetky kráľovstvá sveta, len sa mi pokloň."

Ja som Pán Boh tvoj nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.

Norman

každý má nejaké hranice, za ktoré naozaj nejde. Gesto pokľaknutia je naozaj veľmi výrazná pokora. Povedal to napríklad nejaký Rus, že oni kľakajú len pred Bohom a národom, tak nejako.
Ono akékoľvek kľakanie je potencionálne nebezpečné, zvlášť v našich končinách. Na jednej strane je to sebareflexia, ale tu ľudia boli príliš dlho samí v postavení nevoľníkov či až sklávov - práve Slovania by si nikdy nemali pred nikým kľakať, lebo je to gesto otroka. A pred negrami už vôbec nie.

Toto gesto pred zápasom požaduje UEFA. Ale vraj aj Česi už odmietli - a nič hrozné sa nestalo. Ja chápem, že ľuďom-hráčom ide nielen o peniaze, ale aj povolanie, celý život. Ale práve tu vlastne nejde len o týchto hráčov, ide aj o celú fotbalovú komunitu a rôznych tých funkcionárov, aj politikov. K tomuto aktu by mala nastať protireakcia, malo by sa to na úrovni štátu odmietnuť, minimálne povedať, že to žiaden hráč robiť nemusí a že sa ho zväz zastane.

Ja to tiež zrovna nesledujem, a tak som myslel, že toto šialené gesto poníženia už odoznelo, že už všetci, zvlášť v Európe, ktorá s tým nič priamo nemá, že všetci pochopili, že je to hnus. A ono nie, zas celoeurópski či celosvetoví byrokrati rozhodli a takéto niečo presadzujú.
Ergo, videl by som vinu najmä v republikových futbalových funkcionároch, ktorí reprezentantov dokopali do tohoto. Tam treba nájsť vinníka, označiť ho osobne, odsúdiť, potrestať.
Ale nepredpokladám, že sa tak stane. Cez fotbal politiku nemožno robiť, ani v dobrom, ani v zlom, a teraz, keď sa vlastne liga nehrá, je vplyv fanúšikovských kmeňov nulový.

ilusion

Jasné, keď sa to vezme, nerozumiem, prečo by sa malo kľakať aj pred Bohom, keď to je vraj náš Otec. Ale ja toto prikázanie chápem inak. Aj tak furt lepšie kľaknúť pred nejakým vyšším objektom, aj keď je drbnutý, ako pred nejakými ľuďmi, ktorým sme nikdy nič neurobili. Toto je reprezentácia a týmto gestom potvrdili, že sme aj my všetci vinní. Týmto u mňa skončili. Prachov zarábali dosť, takže aj kedy to ovplyvnilo ich kariéru, podľa mňa majú z čoho žiť. A keby nie, hoci aj v nejakej druhej lige by flek určite našli. Za určité hranice sa fakt nejde.

Belgičania sa už poklonili za Chovanca?

Náhodný okoloidúci

Futbal som nikdy nehral, jedine na základnej škole na telesnej, lebo som nemal inú možnosť. Ten "šport" je skrátka proti mojej prirodzenosti. Nevidím žiadny prínos pre spoločnosť v tom, že nás údajne "reprezentujú". A keď náhodou niekde čítam, koľko berú za prestup z klubu do klubu - hrôza. Doslova vyhodené peniaze.
Ďalšia vec je to, že teraz nehrajú národné mužstvá. Súťaž národných mužstiev by sa ešte dala zniesť. Teraz však hrajú kluby a tie "nakúpia" kadekoho aj z hnedoidného zahraničia. A tí nás ako národ teda vôbec nemôžu "reprezentovať".

Ak šport, tak jedine pre zdravie a pre zábavu, nie pre peniaze.

Takže sa pridávam k zhnuseniu z kľačiacich futbalistov HNUS, HNUS, HNUS.

A len tak na okraj, kedy si pred nami kľaknú Turci, ktorí u nás rabovali a unášali našich predkov a predávali ich Arabom a Židom do otroctva?

Roland Edvardsen

He,he, mňa tento šport tiež nikdy akosi nebavil, hoci otec sa veľmi snažil a brával ma na miestne zápasy. Ja ti neviem...proste mi príde nudný. A to, že sa práve futbal, asi aj najviac z kolektívnych športov (mimo basketbalu v USA, kde to je vnímané ako afroamerický šport) stal nástrojom na propagáciu tzv. multi-kultúry(rozumej propagácia zaplavovania Európy čiernymi tlamami a ich nekritické uctievanie) je u mňa o dôvod viac to bojkotovať. :-) A vážne, kto má potom ľutovať tých športovcov v čase korony, ak sú tam takéto submisívne hovná? Čo má vôbec amero-negerská teroristická banda BLM so Slovenskom, panebože? Toto je vrcholná nechutnosť. A som zvedavý, čo na to tá "slávna" alternatíva. Boli nejaké odsudzujúce texty niekde na HS a inde? To ma zaujíma, dajte vedieť.

kali

Ćo som postrehol vyjadrili sa k tomu len Mazurek s Uhrikom na svojich fb https://www.facebook.com/MilanMazurek.NRSR/posts/854276208675941, inak naozaj celá alternatíva mlči, zdá sa, že momentálne nemajú nič iné na starosti len riešiť handry na ksichtoch.

Roland Edvardsen

Aké "prekvapenie". Áno, handry na ksichte, spermie v maternici a samozrejme všade samý Matelko - to je ono, tým dnes žije alternatíva. No dobre - ale prehliadať takéto prúsery je jednoducho trestuhodné.

Norman

určitá "alternatíva" tvrdí, že mocní zahlcujú všetko covidom, aby nebolo vidno iné témy. Pritom je to naopak - alternatíva práve všade šaškuje s covidom a vykašlala sa na všetko ostatné. Nebyť alternatívy a jej hystérie, vysporiadali by sa ľudia lepšie aj s rúškami aj ekonomickými problémami s tým spojenými.

afinabul

Skutočná alternatíva v skutočnosti zneužíva ich PSYOP "Operácia COVID20" na zavretie hraníc pre ilegálov.
"Buď ako voda."

Norman

prípad Covid-19 by bolo treba v prvom rade využiť na uzavretie hranci pre hnedoidov a iných ilegálov.
Lenže na to sú mnohí v tzv. alternatíve blbí, alebo sú kúpení. V alternatíve je tiež kopa hlupákov, bezcharakterných sviň a inak úchylných ľudí.

Norman

Ako status to dal Uhrík, ale tak nemastne neslano
v HS dali reakciu starého Palka "nevedeli, čo robia"
https://www.hlavnespravy.sk/palko-k-nasim-futbalistom-ktori-poklakli-pre...
a potom ešte klasické "humorné" tanečky Lehoťáka
https://www.hlavnespravy.sk/su-slovenski-futbalovi-reprezentanti-cierni-...
Ale veru nepovažoval by som to zrovna za "odsudzujúce" - ako vždy v poslednej dobe - len alibizmus

A Kotlebovci majú teraz iné starosti, aj vďaka sebe. Uhríkove statusy možno dúfajú v efekt podobný ako mal Blaha - ale na to treba profíka.

Roland Edvardsen

Čítam, že Kollár sa k tomu vyjadril negatívne: Predseda parlamentu Boris Kollár na Facebooku kritizuje, že slovenskí futbalisti pokľakli zo solidarity k Black Lives Matter pred štvrtkovým zápasom s Írskom. Odporúča im, aby radšej pokľakli na Slavíne či na Dukle, a nie pred hnutím „ktoré stojí za rasovými nepokojmi a vyrabovanými obchodmi v USA“.

Kollár sa čuduje, že futbalisti pokľakli, keď sa „len nedávno dištancovali od ľudí, ktorí vyvesili na štadióne transparent s textom White Lives Matter“.

„Ak sa už teda chcú pliesť futbalisti do politiky, tak mohli podobné gesto urobiť, keď zabili nášho občana v Belgicku, vtedy by to dávalo nejaký zmysel,“ píše Kollár.

No, Kollár má u mňa za toto malé bezvýznamné plus. Je to smutné, že nejaký deviantný ex-mafián dnes patrí ešte k tomu triezvejšiemu, čo nájdeme v dnešných politických stranách.

Norman

to je fakt smutné. Kollár, ktorý sa o národné témy zaoberá vyslovene len povrchne populisticky, a takpovediac ľavou rukou, dokázal v nich dosiahnuť politicky viac, ako ĽSNS. A to napriek Krajniakovi. Absurdné. Dôkaz toho, že niekto už je naozaj na konci so svojimi schopnosťami - a to kotlebovci. Dnešný rozsudok Kotlebu ich neospravedňuje, práve naopak.

afinabul

Som proti popieraniu holokaustu!
Päsť hore!