Minulý týždeň hokejisti, včera futbalisti. Aj rozdiel, aj stále to isté

Pred úradom vlády už boli asi všetky profesie - učitelia, poľnohospodári a teraz aj športovci. Všetci sa majú zle.

Z Námestia slobody sa stáva taký slovenský Hydepark. Kto to nepoznáte - je to taká "kotlinka obklúčená z troch strán vyššími budovami, ako mantinelom, štvrtú stranu tvorí park zámočku - úradu vlády. Za silnými mrežami, ktoré boli overené už počas Gorily v 2012 - a vydržali, aj keď sa už zdalo, že sa pozrieme v noci na úrad vlády. Ale načo aj, park je v určitom zmysle aj tak otvorený hocikedy, ak si nájdete dôvod, môžete ísť do haly alebo možno aj ďalej s nejakým "podaním občana". Plot je ale výborná vec na vybúrenie sa pubertiakov.
Takže toto námestie je ako celok "výborné" miesto pre manifestácie - nikto to tam nevidí, nikoho to nezaujíma, nič sa tam dokonca nedá ani poškodiť (okrem zelene). Je to čistá lokalita na kanalizáciu zlosti, taký lievik, kde z ľudí vytečie sila a potom sa bezbranní môžu vrátiť domov.

Včera tam teda boli - ako sa sami nazývajú - futbalisti.
V prvom rade - slabota. Nič nové. A to dokonca klesli tak hlboko, že volali "máme holé ruce" - čím sa dostali na úroveň havlistov. Určite nie všetci, ale prečo takéto sebaponižovanie?

A prítomosť ĽSNS? Neviem, nepíšu o nej, nevidno. Len fotka Uhríka, ktorý s rúškou na tvári(!!!!) chodil medzi ľuďmi. Okolo ľudia bez rúšky, on s rúškou. Trápne práve v bode, na ktorý tak útočí.
Kedysi chodili LSNS demonštrovať či chrániť ľudí pred cigáňmi, napríklad Šarišské Michaľany a podobne. Neskôr sa im darilo aj výrazne brojiť proti imigrácii. To oboje stále hrozí, to by sa malo stále akcentovať, aj pritvrdiť. Ale .... aktivita tejto politickej strany sa presmerovala na hranie sa s čísielkami a k boji proti hygienickej pomôcke.
Smutné.

A čo dosiahli tieto futbalové kluby? Tie, ktorých hrdinovia si kľakajú pred negerskou symbolikou?
Nič, sú rovnako sračkoví, ako ich majstri na ihrisku.

Aby bolo jasno: niekedy sa aj história dá robiť na ulici.
Ale nie takto.

Roland Edvardsen

Ako niekto, kto nesúhlasí so všetkými krokmi vlády ohľadne boja proti Covidu, je dnes za predčasné voľby a dokonca ani nesúhlasí s teóriou o akomsi menšom zle Matovičovej, akože "konzervatívnej", vlády a ochrane pred PS, musím konštatovať, že toto sa naozaj nepodarilo, bolo to zbytočné a môže to byť aj kontraproduktívne. Presne ako si napísal, futbalistická lúza (a možno aj nejakí zastrčení provokatéri) si zanadávala Matovič je keket (https://www.youtube.com/watch?v=q7IjRW4nVyA), vyventilovala zlosť a prekryla tých normálnejších, čo sa chceli pokojne zhromaždiť.
Bohužiaľ, je to aj dôsledok toho, že niet teraz vplyvnejších a rešpektovanejších osobností, ktoré by to nejako podchytili a vedeli aj lepšie ozrejmiť. Marček a kotlebovci sú už na konci s dychom.

Norman

zo záberov polície
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3818364174860443?refid=52...

je vidno skupinku provokatérov, čo rozbili kocky a pripravili si tak kamene. A potom ich očividne v jeden moment na pokyn hodili na policajtov.

Provokatéri sú to v každom slova zmysle.
Okrem toho sú zamaskovaní, kapuca - typický to výzor ľavicových anarchistov.
Toto nie je ono.

Mimochodo, kdesi tam v diskusiach nejaký písal, že sa ho rodičia pýtali, či je alebo bol na tej demonštrácii kotlebovcov. A on sa zaprisaháva, že tam žiadni kotlebovci neboli, že by tam v živote ináč nešiel.

To je naozaj humor :-)
Táto zgerba anarchistická ešte kotlebovcami pohŕda, ale všetok ich provokačne násilnický anarchistcký bordel teraz média hádžu na kotlebovcov, ešte horšie, na národnostnú či patriotickú politiku. No to sa ĽSNS zasa raz niečo kurevsky nepodarilo.

Roland Edvardsen

Inak s tým koňom mi to tiež prišlo, ako niečo dopredu pripravené spolu s policajtmi. :-) Kotlebovci tento rok naozaj tápajú, je to ešte výraznejšie biednejšie ako pominulé roky, až sa človek diví, že v týchto prieskumoch majú stále relatívne slušné %: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566051-hlas-predbehol-olano-v-dal... Nuž, nemajú jednoducho konkurenciu na národnej scéne (aj keď Kollár sa teraz snaží, hoci ten autentický nikdy nebude), ľuďom sa nedá inak, ako voliť ich.

Norman

Teraz poliši pátrajú po tomto
https://www.youtube.com/watch?ab_channel=Mele%C5%A1ovcistudios7.2&fbclid...

To im ľudia aj uznajú. Zneužívať deti je naozaj úbohé.

Ale potom prejdú aj aj na iných, prečo nie, bariéra už bude prevalená.

Roland Edvardsen

Hej, zaťahovať takto decká do politiky je vždy hnus. Bohužiaľ, spodina na tomto proteste dominovala, resp. stiahla na seba všetku pozornosť. Matovič môže byť spokojný.

Ľubov
Norman

igor nesklamal, 4 hodiny z demonštrácie :-)
https://www.youtube.com/watch?v=c_wtR714Oig

kali

Tento protest sa dá parafrazovať slovami otroci protestujú ba až zúfalo prosia aby mohli naďalej otročiť, tragedia dnešného západného sveta aj nášho národa. Tu v tomto videu hneď od 0:18 https://www.youtube.com/watch?v=BIQGx51Lx4w Pani explicitne a jasne žiada aby im vrátili to čo mali do teraz. Ako keby som počul žobráka ktorý prosí o kúsok suchého chleba ktoré mu v jeho biednych podmienkach obyčajného živorenia niekto zobral a chce ho späť.
Teraz títo nešťastníci protestujú, ale ja sa pýtam kde ste boli do teraz? Čo ste čakali? Život na dlh, úvery na chvilkové pôžitky ako sú prihluple dovolenky niekde pri zaprášenom mori, zbytočne drahé autá, mobili a plno ďalších nezmyslov ktoré vám zvyšovali váš spoločenský status a ktoré len prehlbovali váš malomeštiacký život úplne závislí nad tým čo dnes rôzny tí apologéti kapitalizmu povýšili na boha a to je ekonomika a neviditelná ruka trhu, bude nejakým spôsobom dlhodobo udržatelný? Pekne naivná predstava. Tento vírus len nastavil zrkadlo tomuto svetu a tá západná civilizácia, tá slávna demokracia, nie je schopná sa s týmto problémom vysporiadať, to značí jej slabosť a predzvesť jej konca.

Norman

Stručne a presne
Úplne sa zhodneme.

nové