Americký cirkus

Američania po svetovej vojne sa ocitli v unipolárnom svete, v ktorom mali neobmedzenú prevahu. Dlhé desaťročia čerpali z tejto výhody a vytvorili "americký sen". Áno, až po druhej svetovej vojne vznikli tieto povery, hlavne vďaka židoidnému Hollywoodu.

Ale ako boli Američania kraviari, tak nimi aj zostali. Tak, ako strácali svoje svetové bohatstvo, tak sa slama a hnojovka začína znova zjavovať.

Jedna z oblastí, kde sa to prejavuje, je aj tento spôsob volieb federálneho prezidenta. Toto trápne sčítavanie hlasov, ktoré teraz v reále obohatili o "posielanie hlasov poštou". V preklade ide o dodatočné prihadzovanie hlasov tam, kde je rozdiel niekoľko desatín percenta. To je prakticky všade, takže celý cirkus indikuje úplné zrútenie sa systému.

Toto má byť demokracia? Binárne rozdelenie spoločnosti na dva tábory - pričom, čuduj sa svete, je ich takmer všade fifty-fifty. Divadlo pre debilov. Ak na základe rozdielu hlasov niekde v desaťtisícoch sa má meniť politika veľmoci, na základe desaťtisícov hlasov pologramotných nigrov, ako sami seba volajú, sa má rozhodovať o pomeroch vo svete - tak ten systém je zlý. Kde zostáva vôľa druhej polovice, ako sa ona v patričnej miere má možnosť prejaviť?

Americký systém je proste výsmech racionalite. Je úplne jedno, ktorý z dvoch šašov vyhrá tú funkciu - aj tak v USA rozhodujú korporácie, banky. Plutokracia má dve figúrky, ktoré obe zastupujú jej záujmy. Rozdiel je len v tom, že jeden zastupuje optimistov, ktorí chcú všetko po starom vládu inštitúcií (Biden) a tých viac realistických, ktorí chcú aspoň niečo zmeniť (Trump). Zmeniť - nuž niečo, maličké, nič moc.

Najpraktickejšie by bolo, aby sa USA rovno rozpadli. Ináč im hrozí, že celé USA budú zmenené na krajinu Mexického typu. Plnú nukleárnych zbraní. Ale aj tak sú tieto šaškárne okolo takzvaných volieb niečo, čo zaujíma len ich - je doslovne odporné, že sa naše masmédia z toho pokúšajú urobiť drámu.
USA sú krajina rasovo rozdelená, rasy tam po sebe strieľajú a zabíjajú sa - a budú tak robiť viac a viac. Až kým sa ich politický systém nezrúti a radikálne nezreformuje. Zdravé sily tam majú, takže je to na nich, aby si to vynútili. Bezpochyby to bude spojené aj s násilím, ťažkým násilím - to nie je želanie, to je naopak varovanie.

Dusanbe

ich pompézne šaškárne okolo "volieb" sú len inou formou wrestlingu pre masy.
Len percento tých, čo si myslia že je to naozaj, je pri voĺbách ešte vyššie.

Náhodný okoloidúci

https://cs.wikipedia.org/wiki/Steve_Pieczenik

https://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Pieczenik

https://www.youtube.com/watch?v=oyDtoj-XWxM

Vyzerá to tak, že Trump sa poistil proti volebnému podvodu - volebné lístky určené pre korešpondenčné hlasovanie boli tajne označené kódovaným vodoznakom, o ktorom Bidenovi "demokrati" nevedeli. Každý sfalšovaný lístok sa tak dá bez problémov odhaliť.

nové