Opice a psychopati - Jaroslav Naď

Tak sa nám ujko Naď definitívne odkopal.

"Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov"

Po tomto musí každý minister v európskej krajine odstúpiť.

Nejestvuje, aby odoberal dôstojnosť občanov ich prirovnaním k opiciam a ku psychopatom. Po odstúpení volá Blaha na svojom fb, po odstúpení by mala volať celá opozícia, ale aj prezidentka a koalícia. Ináč bude ksicht toho, kto nazýva občanov "opice", pôsobiť ako nová a nová urážka. Ináč sa bude trest, ktorý si za tento výrok ponesie Jaroslav Naď osobne a celé Oľano, len násobiť. Pretože odteraz, ak ten človek neodstúpi a neospravedlní sa, môže ho tiež každý oslovovať slovami "opica" a "psychopat" - na verejnosti, na tlačovkách, kdekoľvek..


 

 
 
 
 
 
 
Roland Edvardsen

Toto je taký strašný hajzel, že to asi ani nemá obdobu. Odkiaľ ho vyhrabali vlastne? Najprv bol v Smere (ha, ha), potom sa trepal do KDH, kde ho nechceli (prečo asi?) až nakoniec zakotvil pri stoke Oľano. Vyštudovaný "politológ" z BB (pche), inak intelektuálne mdlý a strašne nevychovaný, nevie ani len trochu predstierať, že nie je zlostné, arogantné hovädo. A napojený na mimovládny sektor.

Inak dnes tak sprosto klamal, keď tvrdil, že neoznačil všetkých za opice a psychopatov. "Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov", toť jeho výrok.

Pharmy

Agentov si anglosionisti vychovavaju v roznych instituciach doma i v zahranici a nasledne su nasadeni do politickych stran, ktore maju realnu sancu sa podielat na riadeni statu. Len si spomenme na politickych trafikantov ako Lipsic, Sebej, Martin Fedor... Vzdy sa pre nich nasla nejaka vhodna strana, do ktorych ich pichli na zvolitelne miesta a venovali sa stale tej istej cinnosti. "Nasi" ministri silovych rezortov su tiez z tohto kosiara:

https://uploads.disquscdn.com/images/f0e6a80e76b75dbf9cc3ac91ec117bf43b2...

Náhodný okoloidúci

Ten duševný a emocionálny mrzák odstúpi až vtedy, keď mu to nariadi oplotená ambasáda, pre ktorú pracuje. Kým ho tam jeho zaoceánski majitelia potrebujú, bude sa tam držať ako kliešť.
A nie je to náhodou kuriatko zo známej liahne agentov CIA na UMB v BB?

Náhodný okoloidúci

My môžeme nadávať na magora Matelka, na opičiaka Naďa, na sadistu Mikulca aj na vítača Krčméryho koľko chceme, ale musíme si predovšetkým uvedomiť, že toto všetko je medzinárodne riadené a koordinované. Matelko, Naď, Mikulec a Krčméry sa dobrovoľne pasovali do úlohy užitočných idiotov a poskokov a posluhujú nadnárodnej farmaceutickej a vakcinačnej mafii a súkromným osobám vakcinátorovi Gatesovi a sociopatovi Sorosovi. To oni manipulujú s našimi životmi a s našou slobodou, aj keď ich tým nikto z nás nepoveril, nikto im nedal právo vstupovať a zasahovať do našich životov. Ale Matelko, Naď, Mikulec a Krčméry nie sú mozog, oni sú len tupý výkonný nástroj v rukách zahraničných manipulátorov. To však nijako nezmenšuje ich vinu.

Drzosť, s akou nás plošne obmedzujú, šikanujú a vydierajú namiesto logických a cielených opatrení jasne nasvedčuje tomu, že čínsky netopier je len obeťou propagandy a že vírus neunkol náodou, ale že bol úmyselne vypustený presne s týmto účelom.

Nevyžiadaný NWO na steroidoch sa rázne hlási o slovo.

kali

Umyselne vypustený kým? Tým Gatesom alebo nejakou tou farmaceutickou nadnárodnou korporáciou? Bolo to aj s požehnaním Rotschilda a ostatných bankárov? A čo také spoločnosti ako Chevron, Exon mobil, Shell oil Company alebo kludne aj štáty OPECu ktoré sú na tejto kríze výrazne stratové? Tie sa nechali dobehnuť nejakou farmaceutickou lobby? Má azda farmaceutický priemysel väčšiu moc jak ten petropriemysel? A čo taký Bezos alebo Warren Buffet, sú toho tiež súčasťou? A, že mocný sveta potrebovali vytvoriť ekonomickú krízu aby ešte viac zbohatli. A nebolo by jednoduchšie aby FED nalial do obehu ďalšie peniaze zaťažené úverom, veď je to koniec koncov súkromná spoločnosť a môže si tlačiť tie švindel papiere jak sa jej zalúby a tým sa hrať s inflaciou podla svojho gusta, ako riskovať nejaký vírus ktorý je rizikový pre starších ľudí, čím bezprostredne ohrozujú život svojho najlepšieho agenta Sorosa.

Ospravdlňuje sa za tento sarkastický koment ale nedalo mi. Nahodný okoloidúci, rád čitam tvoje komenty, máš niekedy zaujimavé postrehy (najmä ohladom genov a ich rozloženia v populacii ako sú haplogroupy atď). Ale tento naratív o akomsi riadenom spiknutí elitármi ktorý vždy a všetko majú pod kontrolou a riadia to niekde z poza okruhlého stola je dosť naivná predstava o fungovaní sveta. Písal som to už aj pred tým a tuším to niekde aj Norman zdôrazňoval. Neni v záujme finančnej elity aby ľudia (otroci) boli zavretý niekde doma v karantene a nepracovali, neni v ich zaujme keď ekonomika stojí, keď sa netvorý nadhodnota a nemajú svoje dividenty. A to, že tu nejakými opatreniami šikanujú ľudí je len logickým vyustením takto hierarchizovanej spoločnosti kapitalistického typu povojnovej éry. Čiže nie zámerom a plánom ale zákonitosťou zapričinenou usporiadaním spoločnosti.
A vakcinacia je tak isto jej logickým dôsledkom. Prosím vás, je nás tu už vyše 7 miliard. Africká populácia svoje počty za posledných 80 rokov pomaly ztrojnásobila, kapitalistický spôsob života ľudí sustreďuje do urbanizovaných nahustených priestranstiev velkomiest kde sú v neustalej interakcii s množstvom ďalších ľudi, to je liaheň a raj pre rôzne patogény, bakterie a vírusi. Je uplne logické, že mocný sveta chcú tento fakt nejak riešiť, lebo si dobre uvedomujú, že takýto spôsob fungovania spoločnosti je neudržatelný. Ale prečo to píšem, chcem tu vyzvať alternatívu ale aj všetkých tých bojovníkov proti systému, keď už chcete tú slobodu v očkovaní ale aj vo všetkom ostatnom, dajte si dohromady tieto súvislosti a pochopte, že keď naďalej budete alebo chcete nejakým spôsobom participovať na tomto režime je vaše volanie za slobodou len obyčajne egoistické gesto jedného kverulanta ktorý jednoducho nepochopil alebo nechce chápať to ako funguje svet.

Ps, k umyselnosti vypustenia vírusu. Treba použiť aj tu occamovu britvu a z toho mi vychádza, že vírus je umelý ale von sa dostal náhodou, skôr spôsobom nehody, pravdepodobne z toho Činskeho laboratoria vo Wu chane. A ak bol vypustený zámerne tak možno Činanmi, tým covidom a jeho dôsledkami zmietaný západ ktorý si s ním nevie poradiť im celkom vyhovuje.

Náhodný okoloidúci

Pokusy o dosiahnutie svetovlády sú zaznamenávané počas celých dejín, spomeň si na Alexandra Macedónskeho, na Džingischána, na rímske výboje, na misionársku činnosť kresťanských kňazov (aj tam ide o ovládnutie), na nekompromisnú moslimskú expanziu, a predovšetkým na plavby a vojenské výboje Angličanov a anglosionistov po celej planéte. Myslíš si, že tieto pokusy o ovládnutie celého sveta len tak prestali? Neprestali, stále k nim dochádza, len sa prešlo od otvorenej vojny ku skrytej manipulácii - psychologickej aj ekonomickej. Až keď manipulácia neprinesie výsledky v podobe ovládnutia územia, zdrojov a obyvateľov, príde vojenský útok.

Pokiaľ ide o straty veľkých ropných spoločností, použijem prirovnanie, aj keď možno slabé. Sám vieš posúdiť, koľko nám otrepávajú o hlavy holokauzu a anti-anti. Na Západe však moslimovia útočia na Židov, už boli aj obete na životoch (židivský francúzojazyčný časopis Charlie Hebdo napríklad), ale reakcia žiadna. Nikto zo Židov žijúcich na Západe nežiada zastavenie dovozu moslimov. Židia sú bez mihnutia oka obetovaní pre "vyšší cieľ", ktorým je islamizácia a kalergizácia Európy. Tak prečo by sa strojcovia NWO pozastavovali nad stratami Chevronu alebo Amazonu kvôli korone? Tieto straty možno berú len ako druh investície do budúcnosti, veď už celé desatročia si brúsia zuby na ruskú ropu a diamanty na Sibíri.

A čo sa týka "konšpiračných teórií" o úmyselnom vypustení koroňe, skús posúdiť toto: V USA mali nedávno prezidentské voľby, ktoré sa zvrhli na "Bajdan", podľa vzoru "Majdan". Ako k tomu došlo? Trump dlhodobo upozorňuje na sfalšovanie volieb v prospech Bidena pomocou sfalšovaných korešpondenčných hlasov posielaných poštou. Hlasovanie poštou sa využívalo aj v minulosti, ale až v tomto roku 2020 dosiahlo bezprecedentný rozsah, pričom zámienkou pre takéto dovtedy nevídané nasadenie hlasovania poštou bol práve koronavírus. Ak Trump nepochodí na súdoch s plne opodstatnenými žalobami proti sfalšovaným voľbám, tak sa prezidentom USA stane senil Biden a tlupa ultramarxistov z Antifa a BLM - práve vďaka koronavírusu.

A že to je "čínsky vírus"? To môže byť len odvedenie pozornosti od páchateľov v USA a hodenie viny na Čínu. V čínskom Wuhane sa koronavírus rozmohol práve po armádnych športových súťažiach na jeseň roku 2019, tiež vo Wuhane - aká náhodička, a s účasťou vojakov z USA.

Možno to naozaj bolo takto, možno nie, ale v tomto "konšpiračnom" scenári do seba všetko dokonale zapadá.

 

P.S.: HS dnes priniesli článok, prečo by sa Číne veeeľmi hodilo, keby sa prezidentom USA stal senil Biden.

https://www.hlavnespravy.sk/ako-amerika-stratila-svoju-vyrobnu-zakladnu/...

kali

„Myslíš si, že tieto pokusy o ovládnutie celého sveta len tak prestali?“ Neprestali len tak oni sa už dovršili, základy boli položené brettonwoodskou dohodou a nastolením monetárneho systému . A to čo tu dnes vidíme je len výsledok neschopnosti svetovládcov vládnuť, rozpadá sa im to v rukách, tak ako sa rozpadali všetky impéria, civilizácie a mocnosti naprieč históriou a to vnutorným rozkladom.
Obetovanie niekoho či už židov alebo iných kapitalových nadnárodných spoločnosti je len ďalšia forma toho istého naratívu o pokusoch dosiahnuť niečoho, čo je už dávno dosiahnuté. Postráda to logiku. Nikto nič neriadí, kocky už boli hodené a veci sú v pohybe zo zotrvačnosti. V kapitalizme vždy niekto na niekom bude chcieť zbohatnúť a to aj v prípade živelných alebo iných prirodných katastrof ako sú aj epidémie ale kludne aj záplavy, sopečné erupcie, zemetrasenia, tak je nastavený systém, hlavnou hodnotou je materialny zisk a ten budú chcieť získať najnižšie vrstvy až po tie najvyššie. Svet možno riadí nejaká superclass ale koniec koncov ona vedie už boj len medzi sebou, o svoj podiel, o svoj kúsok zdrojov a ľudia národov ktorých reprezentujú inštitucie zvané štáty sa v tejto hre stali len komoditou. Je to svetovláda bez vodcu, bez tyrana, bez nejakého reprezentanta, lebo v skutočnosti je to vláda mámonu, chamtivosti, nenažranosti a stupidného koristníctva. Stala sa obeťou vlastnej zvrátenej logiky a idei
Z tohto titulu je úplne zbytočné byť nejak rozčarovaný aj nad USA prezidentskými volbami. Celý tento tvoj príklad je založený na premisii, že Trump bol ten srpávny alebo aspoň minimálne ten lepší. Ale prečo, lebo jeho politika mala punc patriotizmu? A čo ak tam bol dosadený umyselne aby toto vlastenectvo ešte viac zdiskreditoval v očiach verejnosti? Tie volby sú už dávno len divadlo pre masy, prezidenti neriadia krajinu sú figurkami ostatných nadnárodných korporácii ktoré zvádzajú medzi sebou boj za svoje vlastné kapitálové záujmy.
Znova to zopakujem, kornovavírus je prírodný fenomén, jeho nekontrolované širenie v populácii má potenciál narušiť fungovanie kapitalistickej spoločnosti z globálneho hladiska, je v ostrom protiklade so záujmami väčšiny nadnárodných korporácii, lebo obchod a trh bude neaktívny. Keď otroci nebudú schopný pracovať, či už z dôvodov choroby, karantény, zaťaženého zdravotníctva tak celá štruktúra postavená na zisku sa začne rozpadať.
Na záver už len k tvojej poslednej vete, že všetko do seba zapadá. Zapadá to tam preto, lebo chceš aby to tam zapadalo, hovorí sa tomu synchronicita.

iris

.

Norman

Nechcem robiť rozhodcu, a vôbec vyrušovať, ale Kali napísal presne ten názor, aký mám na danú vec aj ja, takže sa pridávam.

Rozdiel medzi tými dvom prístupmi je v tom, do akej miery mocní majú už absolútnu prevahu. Už ju majú, výraznú a mnohá alternatíva reaguje nesprávne podľa starých romantických schém o obrane slobody a podobne.
Druhý bod je v tom, do akej miery sú elity naozaj vediaci, čo robia. Často nevedia a udalosti nie sú nimi konktrolované, ale sa im vymknú z rúk. Až potom sa oneskorene ako tak prispôsobujú.

Ľubov

ako to píše Iris. Ona má osobnú skúsenosť,pozná to tam.Iris,dík za názor,a ja,že si hlavne rokerka.-)).

Práve čítam,pýtajú sa Putina,že či po príchode Bidena sa zhoršia vzťahy Ruska a Ameriky.A on odpovedá,že sa ťažko dá zhoršiť to,čo je už pokazené. No a chlapík v komentári mu odpovedá (čitateľ),že",uvidíš, ako sa to rýchlo dá pokaziť ešte viac". A ďalší,že Trump je ako anjel nebeský oproti tomu,čo stojí za múmiou B. Bidet si bude rozumieť hlavne s Františkom,sú si takí blízki.

Pre mňa je najstrašnejší fakt,že tieto americké volby ukázali,akí sme bezmocní.Panarin hovorí,"aké rozdelenie Američanov,veď sa zjednotili za Trumpa", áno,reálne vyhral ,má min. 400 voliteľov. No a čo,povedia sorošovské médiá,vyhral Biden. Zlatý stredovek.-(((

Norman

ja som myslel arbiter medzi názorom Kaliho a názorom NO.

Iris chápem, a ona to tam pozná, ale jej názor nie je až tak v protiklade k našemu (len je viac do veci vložená, čo je prirodzené).

Roland Edvardsen

Hej, to je tá základná pravda, ktorú nikto nechce poriadne napísať a prijať - že "oni" (globalisti, slobodomurári, NWO, dajte si tam čo len chcete) už vyhrali a to pekne dávno. To čo teraz sledujeme je len ich improvizácia v dôsledku rôznych prirodzených tlakov, ktoré nemajú pod kontrolou.

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za doplnenie a rozvinutie myšlienok, Kali, ale s niečím nesúhlasím. Anglosionisti síce majú výraznú dominanciu aj vďaka nekrytému doláru krytému lietadlovými loďami, ale mocenský monopol nad celou planétou sa im ešte stále nepodarilo získať a viaceré štáty im tvrdo odolávajú alebo sa viac či menej úspešne pokúšajú vyvliecť z ich smrtiaceho objatia. Len Čína sa správa divne a podozrivo, na jednej strane Čína a USA na seba mieria jadrovými raketami, na druhej strane sa navzájom potľapkávajú po pleciach a ekonomicky sú tak prepojení, že krach jedného štátu spôsobí krach druhého.

Straty kapitalistov kvôli korini vidím inak - majitelia firiem sú zabezpečení na niekoľko životov, aj s ich rodinami, a na bežných zamestnancov po kapitalisticky kašlú. Navyše sú v zákulisí poprepájaní. To je skrátka uprednostnenie dlhodobého cieľa, ktorým je skutočná svetovláda, pred krátkodobým cieľom, ktorým je zisk firmy. Nový spoločenský poriadok sa vždy vytváral na ruinách starého poriadku, poriadok z chaosu, Ordo ab chao, Novus Ordo Seculorum, ako sa píše na dolárovej bankovke. Ak neboli zábrany bombardovať Hirošimu a Nagasaki a vypúšťať na Irán rukami Saddáma Husajna chemické zbrane, prečo by mali byť morálne zábrany vypustiť nejaký vírus? Afrika s jej populačnou a vekovou štruktúrou koroni zatiaľ prekvapujúco odoláva. Ale nemýľme sa. Globalizátori premnožených Afričanov potrebujú ako zbraň proti bielej Európe a Amerike, na islamizáciu a kalergizáciu. Potom, ako murín splní úlohu, tiež pôjde kade ľahšie.

Ešte k scenárom s koroňou:

a/ koroňa vznikla náhodou, vlády len postupne hádajú a túpu čo s ňou

b/ globalizátori majú vypracované viaceré scenáre ovládnutia a riadenia sveta, aj pre prípad náhodného výskytu nákazlivej choroby, a teraz len jeden zo scenárov oprášili

c/ globalizátori majú scenáre podľa bodu b/, ale s tým rozdielom, že náhode pomohli, aby to celé urýchlili a dožili sa toho.

Ako som písal, možno to bolo tak, že aj koroňu vypustili úmyselne, aby pomocou volieb poštou zvrátili volebné výsledky v USA a potom svinstvo preliali do celého sveta, možno to tak nebolo. Nemám dôkazy ani za, ani proti, rovnako ako ich nemá nikto tu na Nadhľade, všetko sú to len naše názory. Viem a vidím len to, že Soros a členovia jeho kmeňa sú chorobne posadnutí zasahovaním do životov ľudí aj celých spoločností a snažia sa ich pretvoriť podľa svojich zvrhlých predstáv. Vidím priame prepojenie vakcinačnej mafie na Matelkovu vládu cez Krčméryho a Jarčušku a vidím aj najnovší výstup haj evrybady.

https://www.napalete.sk/hi-everybody-im-igor-slovakia-zacina-sa-nove-mat...

Ľubov

Dnes vhodný okamih venovať mu spomienku
https://www.infovojna.sk/article/video-john-f-kennedy-o-tajnych-spolocno...

... už dlhší čas si myslím,že sa objavia tričká s jeho portrétom ,vo všetkých velkostiach a stanú sa ikonické,rovnako ako tie s Che.

Luko

Už to je smutné, keď sa na takej vrcholnej inštitúcii, akou je parlament alebo vláda, dokážu vysokí úradníci urážať a nadávať si do rôznych zvierat alebo druhov odpadu (morálneho aj skutočného). Nasmerovať však nadávky k občanom je už nad akékoľvek chápanie a nedá sa im to odpustiť. Kam až sa tá naša politická "repre" dostala?
Doteraz v najvyšších funkciách sú obvinení zo zločinov (a nie hocijakých, ale tých najzávažnejších), ktorých sa dopúšťali, podaktorí dokonca aj vďaka práve týmto funkciám. "Funkcionári" sú odrazu kriminálnikmi a všetko, čo do konca svojich mandátov urobili, je zrazu zle. Ako si vážiť tých terajších? Aj im obdobie "hrabania" uplynie a nová garnitúra ich bude chcieť súdiť. A zasa a opäť sa bude volať po dôvere a transparentnosti tak, ako tomu vždy bolo doposiaľ. Zasa nastúpia noví svätí a než dofunkcionárčia, bude z nich len banda kriminálnikov zneužívajúcich svoju moc.
Ako radievajú naši starečkovia mladomanželom - od špatného pohľadu k nadávke, od nadávky k facke a od facky k rozpadu rodiny je vždy už len krátka cesta - jeden krok. A platí to aj v štátnej politike. Žiaľ, toto zaplatíme všetci zo svojich.

Luko

Dalo sa to napísať aj jednoduchšie:
Vďaka všetkým minulým a terajším šmejdom nemôžeme očákavať nič dobrého ani od tých budúcich. A máme si ich vážiť, hmm ...

Ema

Keby ho jeho chorá psyché nenútila chvastať sa ako v krčme U magora, nemuselo meno vražednej špiny globálnych rozmerov Tonyho Blaira ani padnúť. Takto definitívne vieme, že zhovadilý nápad plošného testovania neskrsol v gebuli nášho provinčného mamľasa, ale v Tony Blair Institute of Global Change

https://institute.global/policy/taking-uk-testing-strategy-next-level

Je jasné, že pre globálne next levely potrebujú blairovci za prvé krajinu s vyplašenými, dezorientovanými chudobnými ľuďmi a za druhé psychopata, ktorý im vládne a je obklopený dostatočne skorumpovanými kreatúrami schopnými čohokoľvek.

Norman

Očividne jestvujú skupinky bývalých politikov a iných viacmenej bývalých prominentov, ktorí si nechcú priznať chyby a svoju stratu moci, a tak sa v zákulisí pokúšajú dostať k dôležitosti. Taký Blair už vyzerá odhodený aj tými, čo ho kedysi vytiahli k moci. A tak skúšajú aj radikálne nápady.
Karpatský trnavský šašo ich zaujíma, podobne ako kedysi Západ zaujímal polocigáň Dzurinda. Bezcharakterných ale pred mocou sa skláňajúcich zmrdov majú oni najradšej. A naopak, týchto zmrdov nezaujíma nič viac, než uznanie globalistických mocných. Havel, Dzurinda, Matovič - všetko ľudia odsúdení históriou ešte kým žijú.
Pozabudol som na ešte jedného takého - "karpatský génius" Caucesku.

slaven1

A kde Plačko priznal svojho "poradcu" nech si to pozriem alebo prečítam celé?

Medzititulok z odkazovaného článku: Towards a Health Passport. Za toto sa budú biť britský odľudňovači zubami nechtami (do posledného "slovenského" policajta). HS informujú, že Plačko už začína nadhadzovať agendu "Matovič naznačil, že na Mikuláša bude povinné plošné testovanie: „Ak urobíme manévre za milióny eur a dve tretiny na to hodia salám-párky, tak na to sa prizerať nebudeme.“ Ľudia, ktorí sa nedajú očkovať, by mohli mať obmedzené cestovanie"

Tona Nagua

Ak človek hľadá skutočnú slobodu nesmie byť vedený ničím z tohoto sveta.
Niekedy to, čo vyzerá ako negatívne, je tak extrémne pozitívne, že je to až nad naše prahy, aby sme to pochopili. A čo vyzerá ako pozitívne, je vlastne sladká pasca, ktorá má našu smrť u mnohých dokonca až v jadre.
Voliči Matoviča a iné podfuky uvrhli do tohoto následku -nepoznanie príčiny. A platí to čo vysloví tyran a spol a to je zákon. A teraz sa všetci pýtajú ako z toho von.
Nadávanie tu už nepomôže a vôbec nie vyplakávanie.
Žiadny vodca, guru, žiadna oddanosť ideálu. Je to o objavovaní akcie, ktorá oslobodí.
Dôvera môže byť infekčná. Tak aj debilita, neznášanlivosť ....
Treba vyberať múdro aby sme neboli nakazení.
Ľudstvo sníva sen a to bludný, že je na vrchole evolúcie ale zatiaľ sa tu iba pohadzuje hovnami. Nerozpustil však zatiaľ tú izoláciu tohoto chorého sna sveta.
Sen o idealizme. Ten kapitalizmus, komunizmus, .. alebo nejaké náboženstvá je žiaľ ten ideál. Máme tých, ktorí sa hrajú s falošnou mocou, s ktorou sa ľahko manipulujete. A tak sa stane ako sen sveta; izolovaný a odcudzený zo sna planéty a Ducha moci. A vy sa čudujete?
Gump - pes , ktorý naučil žiť ľudí
kniha a už aj film
https://www.youtube.com/watch?v=U3Kc9YBpjYI
Je stále niečo odkiaľ možno čerpať silu stratenú energiu.

Norman

Chcel by som upozorniť, že v kontexte portálu nehľadám(e) "skutočnú slobodu". Preto sú tu (aj, prevažne, len) veci "z tohoto sveta".

Konieckoncov, svet je len jeden, má ale dolný a horný koniec. Bez dolného nie je horné.
A slobodní sme všetci, okamžite a vždy. Možno by sa to malo ľuďom hovoriť - ale oni by potom o to viac hľadali a naháňali vlastný tieň.

Ale prakticky máš pravdu. To, čím sa tu zaoberáme, je špinavé a duchovne až nebezpečné.

nové