Prorežimná propaganda ako za komunistov

Režimy sa demonštráciám rôzne bránia. Zakazovanie, rozháňanie, zamlčiavanie. Ale je jeden špeciál odporný spôsob - to je zosmiešňovanie.

Na demonštrácie chodia rôzni ľudia. Podobne, ako na ulici stretnete často rôznych chudákov, tak ich aj nájdete na demonštrácii.
Za druhé, na demonštrácie chodia ľudia, ktorí presne nevedia, čo im presne škodí. Nie sú to teoretici, filozofi ani rečníci, nie sú to sociológovia. Proste ale cítia, že niečo nie je v poriadku a tak tam idú.

A práve na tieto dve veci sa zameriava režim, keď začne medzi demonštrantov posielať mikrofóny a kamery, aby našiel negatívne prípady, aby ich vtiahol do nevýhodnej komunikácie, aby ich zosmiešnil.

Toto sa na Západe už dávno nepoužíva. Toto sa nepoužívalo ani koncom komunizmu, keď od roku 1985 vyhlásil Gorbačov právo na glasnosť. V tom čase boli reportéri opatrní, moc medzi ľud nechodili a ľuďom nedávali priestor, ale už z nich nerobili hlupákov, ktorí si protirečia a vlastne "nevedia, čo chcú".

Nie tak dnes. Dnešný režim klesol aj v tomto pod úroveň posledných komunistov. Lepšie povedané generuje nové nadšené prorežimné svine, nových nadšených Urválkov, Jasánkov a podobný odpad. Príkladom je tento morálny úbožiak, ktorý 17. novembra 2020 vybehol medzi demonštrantov a nastrihal z toho jednu dehonestujúcu reportáž.

(meno na youtube : 17. November bez masky, dnes to uverejnila Pravda , autor článku Dominik Huťko )

Ja sám som bol vždy do určitej miery kritický voči rôznej alternatíve, že áno, nikdy sme si z nich nerobili modlu, kritický som bol hlavne voči rôznym osobám tam vystupujúcim, bol som v princípe proti ďalšej demonštrácii 12.12, z rôznych dôvodov. Ale takéto úbohé metódy zosmiešňovania, ale zároveň tak pokrytecké a tváriace sa ako neutrálne zbieranie názorov - to je mi neskonale odporné.

Dobre, pán reportér, áno, ľudia sú hlúpi a proste nevedia, ako ďalej. Tak isto hlúpi boli aj v roku 1989, a ak by režim chcel, mohol ich zmietnuť zo stola ako debilov aj s ožranom Havlom na čele. Áno, je chyba v ľuďoch a vy ste majster sveta, lebo viete trocha mlieť papuľou. Oni nevedia, zámerne ich to režim neučí, a navyše veria hlúpostiam. Ale nehovorte mi, že tu rúšku máte len ako ochranu pred vírusom - máte ju tak neobyčajne veľkú, aby zakryla vašu identitu, lebo sa oprávnene bojíte, aby vás ľudia nepoznali. Lebo sa oprávnene hanbite za to, čo robíte.

Nechce sa mi to nejako hľadať, ale ak niekto viete, kto to je, ten reportér, doplnte to sem.

mnkr

ani pri kuciakiade ci Bonaparte party nik nezosmiesnoval pritomnych

Náhodný okoloidúci

My sa na papalášoch len smejeme, zosmiešňujú sa oni sami, vlastným pričinením.

Norman

ale o anglosionistickú subkultúrnu sebranku.

nové