"Korona zdecimovala vládu"

Tak znie titulok v Pravde a mnohý človek by sa potešil, že. Nuž, je to prinajmenšom predčasné, je to len o tom, čo už viete, že niektorí členovia vlády, ba aj samotný najvyšší bojovník s hnusobou, majiteľ atómovej bomby a učiteľ národov (minimálne Rakúska) ohľadne pandémie, natvrdlý trnavák Matovič, je nakazený.

Národ zaplakal.

 

 

 

Bojoval s Matovičom a zajtra môže byť mŕtvy

Tak by sa mohlo napísať o ministrovi obrany Naďovi. Ten, napriek tomu, že má nielen modrý papierik, ale celú modrú knižku, má vraj okrem pozitívneho PCR aj horúčky. Nuž, nezostáva nám nič iné, než dúfať.


To, že je premorená už aj vláda, je symbolickým momentom prehry v boji s jedným nie zrovna najsmrtnejším vírusom. Keď ale ani toto nezvládla, čo bude táto civilizácia robiť, keď sa objaví horší vírus? A ako bude reagovať, keď prídu skutočné problémy, stúpnu teploty, keď nastane sucho, alebo neúroda?

Ale nechajme temné predpovede bokom. Zatiaľ bude stačiť otázka: čo potom, ak sa ukáže, že vakcinácia nefunguje? Zatiaľ je paradoxne kritika zameraná len na jej rizikovosť, prípadne na cenu vakcín. Je ale veľká možnosť, že sa očkovanie ako celok preukáže ako neefektívne. Pritom je to cieľ, na ktorý sa všetky štáty spoliehajú. Jediný cieľ. Dokonca aj v Brazílii, kde diktátor odmietal Covid ako nepodstatnú chrípku, zrejme nielen pod vplyvom svojho pobytu na JISke, ale hlavne pod tlakom čísel mŕtvych a chorých, nariadil teraz povinnú vakcináciu. Povinnú v tom zmysle, že nikomu ihlu nevpichnú proti jeho vôli - ale odmietačov budú trestať, obmedzovať. V slovenskej demokracii by to síce stále bolo označené za "dobrovoľné očkovanie", ale diktátor Bolsonaro zrejme nie je úplný blázon.

Takže máme (konečne?) bezvládie a anarchiu :-) Po takmer roku utlmenia technokratickej civilizácie došlo teraz na Vianoce doslovne k vyvrcholeniu - pohybujeme sa v beztiažovom stave ...
Ale ani boh nevie, ako dopadneme.

Ale nebuďme nejak pesimisti. Nechce sa mi veriť, že z ohromného časového úseku sme sa práve my narodili do úzkeho časového obdobia, keď civilzácia nadobro drbne. To je nepravdepodobné, toľká náhoda. Zrejme bude len kolaps podobný poslednej, tzv. druhej svetovej vojne, znásobený väčšou hustotou obyvateľstva. O nič horšie nepôjde :)

Potom sa to zas dá nejako dohromady, noví ľudia oprávnene odsúdia predošlé generácie ako dementov a ich kultúru označia za ten najhnusneší hnus, aký mohol byť - a pôjdu budovať svoje vlastné "skvelé zajtrajšky". 

 

 

Pravda  

 

afík

https://www.lzz.sk/blog/stanoviska/91-stanovisko-k-problematike-ockovani...
Kto by mal o príbalových letákoch viac vedieť?
PS: Diki Noro

afík

V roku 2020 všetci zomreli na koronu
Zostal len Matovič, Naď a Remišová, pretože boli v karanténe
Zrejme nechtiac som zostal ja, nevedia o mne, udržujem low profile
Ale počujem búchanie na dvere

slaven1

Treba prekladať pojmy zahraničného riadenia do slovenčiny. Lockdown je nepriateľské bombardovanie, ktoré zahraničné, nadnárodné riadenie vykonáva na jednotlivých krajinách prostredníctvom slúžiacich mu „droidov“* v jednotlivých vládach.

Jedna vec je SARS-CoV-2, CHOP (chrípka a chrípke podobné ochorenie) ktorú 99,2% ľudí vyleží a jedna vec je takzvaná "pandémia koronavírusu" a hlavne opatrenia proti takzvanej "pandémii koronavírusu" zahŕňajúca likvidáciu vzdelavacieho systému, povinnú "génovú terapiu", atď.

Ako som písal vo svojich skorších komentoch, prebieha zrýchlené budovanie elektro-bankového koncentráku (kapitalizmus končí).

Každú chvíľu očakávam pilotné nasadenie technológií na rozpoznávanie tváre (zakázané v Kalifornii) typu, kto nemá rúško na ulici, pribehne k nemu robot „alfadog“ s primontovaným gulometom :-) Niečo ako čínsky kamerový sýstém v Thaiskej sieti 7-Eleven alebo robot Spotmini od Gúglu v parkoch Singapúru.

Nepriateľské bombardovanie prebieha prostredníctvom koloniálnych administrácií jednotlivých krajín.

* Pojmom droid sa v sci-fi knihách označuje robot riadený na diaľku

Ľubov

keď sa už bavíme o dystopii,tak potom už reálne blízko je toto
https://rozbor-dila.cz/451-stupnu-fahrenheita-rozbor-dila-k-maturite-2/ je to len školský rozbor ako upútavka,ale ubezpečujem Vás,že pri čítaní je to o inom. Mnohé z napísaného už poznáme:požiarnici,ktorí požiar nehasia,ale ho zakladajú,lekári,ktorí neliečia,,učitelia,ktorí deti neučia,atď...

Je to už tu. Ale záver knihy je optimistický,možno povedať.Požiarnik sa predsa len prebudí zo zlého sna.
Pár kníh zachráni.

slaven1

My - Zamjatin, 1920 (Táto šla prvá)

Nový odvážny svet - Huxley, 1932

Válka s Mloky, divadelná hra RUR - Čapek (1936, 1920)

1984 - Orwel, 1948

451 stupňov fárenhajta - Bradbudy, 1953

--

Za zmienku stojí aj Hodina býka od Jefremova (1970). Je to skôr scifi no spoločnosť skúmanej planéty sa podobá na našu dnešnú.

Všetko zaujímavé a lacné knihy https://www.trhknih.cz/kniha/1fa4h0okxq

 

Náhodný okoloidúci

Podľa toho, čo bolo uvedené na verejných weboch, tak tí, čo kovída prekonali, by sa nemali očkovať skôr ako po 90 dňoch. Reálne to asi bude oveľa dlhší čas, počas ktorého nemá zmysel nechať si niečo pichať:

Tu sú dve správy od bratov Čechov a sestier Češiek (aby sme boli genderovo vyvážení:D) na túto tému:
Imunita po prekonaní choroby chráni najmenej rok:
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedkyne-koutna-pametova-imunit...

"Firma Pfizer píše, že zatím nemá smysl znovu očkovat ty, kdo už byli pozitivní, protože vzniklá přirozená imunita je poměrně robustní a vakcína jim žádnou dodatečnou imunitu nepřidá."
Zdroj: https://www.lidovky.cz/monitor-jana-machacka/machacek-epidemiologove-dis...

Odkaz na vyjadrenie Pfizera v článku nie je.

nové