Následky covidu napríklad u detí

Následky vírusovej choroby môžu byť rôzne, podľa toho, v ktorej časti tela sa vírus   množí. Je to ťažké predpovedať zvlášť u nových typov vírusu, kde chýbajú dlhodobpé sledovania.

Jedno upozornenie dal ale v Pravde pediater Dobrovanov. Jedná sa o  "multisystémový zápalový syndróm", vyskytujúci sa u detí. Tento nový syndróm, známy aj pod názvami PIMS-TS alebo MIS-C, sa prejavuje asi dva až štyri týždne po prekonaní Covid-19, s možným náhlym rozvojom kardiogénneho (srdcového) a cirkulačného (obehového) šoku.

Je to pravdepodobne oneskorená reakcia na Covid, pričom imunita sa začne obracať voči vlastnému organizmu.

Tento syndróm pripomína Kawasakihi chorobu. 

Pediater Dobrovanov odporúča rodičom dieťaťa, ktoré bolo covid pozitívne, konzultovať pediatra, čo je ale u nás pre všetkých asi ťažko splniteľné. Rodičia sú nevedomí o týchto problémoch, pretože v médiach o nich písali zatiaľ veľmi zriedka - nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že sa vyhýbajú panike a ešte väčšiemu preťaženiu zdravotného systému. Syndróm tak, zrejme často nespoznaný, postihuje odhadom až tretinu detí.

Možno to mnohí zas pochopia ako chorobu, ktorú nik nezistí, iba testy. Nie je to asi tak, len sa prejaví neskôr následkami. Ale ja nie som špecialista, len tlmočím. Preto dajme posledné slovo Dobrowanovovi:

"Je dôležité, aby rodičia vedeli o tom, že tento syndróm existuje. Určite  treba povedomie o novej chorobe ďalej rozširovať, o čo som sa snažil i vo svojom článku v časopise Pediatria, je dostupný na www.researchgate.net." 
Ľubov

za túto informáciu.
Človek nikdy nevie,čo bude ,komu môže pomôcť za pár dní. O deti sa najviac bojíme.

Michal

Niektoré choroby je prosto radšej nedostať. Takže žiadne sabotovanie opatrení a občianska neposlušnosť.

Náhodný okoloidúci

Babrácka Matelkova vláda šikanuje národ testami, ktoré samotný výrobca neodporúča na plošné testovanie, ale iba na testovanie ľudí s príznakmi respiračných chorôb. Babrácka Matelkova vláda takto dala falošný pocit bezpečia tisícom potenciálnych prenášačov. Približne tri týždne po každom plošnom testovaní preto stúpol počet prípadov. Babrácka Matelkova vláda spolu s Mikasom udelila takmer 9000 papalášskych výnimiek z dodržiavania opatrení a tým prispela k rozšíreniu nových mutácií alebo dokonca kmeňov vírusu. Babrácka Matelkova vláda úspešne sabotuje dovoz liekov, ktoré sa vynikajúco osvedčili v zahraničí aj na Slovensku, teda pokiaľ sa ich našim lekárom podarilo doviezť. Babrácka Matelkova vláda obchádza zákony, obchádza Ústavu, zavádza politické represie voči opozícii, umelo udržiava núdzový stav, aby jej nikto nepozeral na prsty pri rozkrádaní štátnych peňazí, ničí ľuďom živobytie bez akejkoľvek kompenzácie, ničí deťom budúcnosť a vyrába z nich neurotikov.
Tak čo majú robiť občania? Držať hubu a krok a šúchať nohami a nechať sa terorizovať trnavským bláznom a jeho juntou?

Ľubov

Ako iste viete,na adresu Branislava Bacíka sa vyjadril,že mu hrozí kriminál. No,tak toto je neuveriteľné.
Až taký blbec,bez najmenšieho chápania súvislostí. To sa mi už ani veriť nechce .
Dnes bude B.Bacík na IV ráno,o deviatej (alebo večer z archívu). Veľmi by som chcela počuť aj hlasy viacerých starostov. Aj zo severu.

Náhodný okoloidúci

Opravím sám seba - Matelkova vláda je nielen babrácka, ale doslova a dopísmena zločinecká. Ten šialenec patrí pred tribunál. Ak sa to nepodarí na Slovensk, tak sem:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%B3psky_s%C3%BAd_pre_%C4%BEudsk%C3%A...

Toto si prečítaj:
https://www.czechfreepress.cz/slovensko/fiasko-celoplosneho-testovania-u...

Norman

nové