Salarabanda salaradia - Ježiši Kriste, daj múúúúdrosť tomu blbcovi

Ten názov "Svedkovia Matovičovi" je realita. Salarabamda.

To, že politika moderného sveta je nesená na podvozku ťažkého, ale skrytého  religiózneho fanatizmu, dosvedčuje aj videjko, na ktoré tu upozornil Sandro, ale píše o ňom aj Blaha:  Malé okienko ku Letničiarom
Dobre si to vypočujte, ako a za koho sa tá hysterka modlí - za vládu, za premiéra a Krajčího ...
 
Dobre ste počuli, spojenie premiéra (Igora Matoviča) a ministra zdravotníctva Marka Krajčího s fanatizmom zaklínajúcim Ježiša Krista a akýchsi duchov
"kuora buanda salarabamba alara buamba ...."
 
Čo to tam kričí? Čo je to vlastne za pochybnú neznámu reč? Španielčina? Portugalčina? Chaldejčina? To čo je za sektu, ktorá manipuluje našu vládu? "Tak ako Šalamún"? Zas jasne chaldejské paprče, vystrčené do vzduchu.
 
letničiari
Letničiarska farárka zdraví Ježiša - nie Sieg Heil, ale akési Salarabamba.
 
Toto nie je jednostranný vzťah - nielen fanatici ku vláde, ale aj vláda patrí k sekte. Vládnu nám sektárski fanatici.
 
 
A čo na to oficiálne schválene církve, katolícka, evanjelici? Prečo si naozaj neurobia proiadok so sektármi? Už sme pochopili, že bojovníci oni nikdy nebudú, aj to, že sa nestarajú o sociálnu úroveň, teda biedu svojich veriacich - ale aspoň o duchovnú čistotu a úroveň by sa mali usilovať. Načo tu máme tento primitívny, z Ameriky lezúci mišung, ktorý nesie znaky nejakého mexico-aztéckeho vzývania smrti, ale aj negroidného vrešťania a natriasania sa.
 
A čo naši fanatickí liberáli? Táto zatuchlina im nevadí? Toto je ich predstava o slobode?
 

Podľa niektorých odhadov sa už v roku 2025 majú stať letničiari najpočetnejšou frakciou kresťanstva na svete, predčiac aj katolíkov. Počet členov charizmatickej frakcie protestantizmu rýchlo rastie, predovšetkým v dôsledku masívnej apostázie juhoamerických katolíkov, ako aj obrovskej popularity, ktorej sa tešia letničné bohoslužby v Ázii a Afrike. Je teda evidentné, že sa jedná o inetnické hnutia. Tzv. charizma proste vyhovuje ich primitívnemu pudovému vnímaniu sveta.

 

 

Nakoniec jeden zásadný návrh:
Odteraz by sa každá otázka na tlačovke premiera či ministra, či kdekoľvek na verejnosti,  mala končiť blahoslavením "salarabanda salardia" - aby každý vedel, čo za primitívov, čo za úbohé nuly to sú. Treba predsa rešpektovať ICH kultúru. V rámci multikulti čokoľvek, aj satanizmus.
Treba to na nich kričať, kde sa objavia. Ak nie to, že sú vrahovia, tak aspoň toto.
Salarabamba.
 
 
 
 
 
 
 
0
Roland Edvardsen

To sú oni, toto sú svedkovia Igorovi vo svojej plnej nahote. O tomto je Oľano. :-) Inak je to neskutočne primitívne religiózne prežívanie (a je otázne koľkí tam tomu naozaj veria a koľkí len ryžujú na tuposti iných), fakt úroveň smer animistická Afrika či Južná Amerika. A takýto sa chcú posmievať domorodým národom?

A Matelko je formálne vraj katolík, ale mám informácie, že on sa takýchto seansí tiež zúčastňuje (samozrejme aj s Krajčim, ktorý ho na to nahovoril). A vraj chodia na nejaké senasy aj do jednej bratislavskej synagógy...

sandro

jedna vec, ktoru vzdy budem mat potrebu za seba zdoraznit. My katolici, ktori vieme o com bol II.Vatikansky koncil, tak prave my naopak bojovat vieme. Prave preto ti liberali neprotestuju proti blaznom lebo vedia, ze toto je dokonaly jed do tak nenavideneho katolicizmu na Slovensku(inak liberalmi nazyvany aj klerofasizmus, biely katolicizmus a neviem este ake blaznive privlastky dostavam), ktory este stale preziva na nizsich urovniach. Ako hovori heretik Halik, Slovensko je taky svetovy katolicky skanzen. Na Slovensku ale celkovo povznikalo za posledne roky kopec siekt, staci sa pozriet npr. do Banskej Bystricke na rodinu Lunterovcov, ktori su nejaki adventisti 7.dna a podobne.
..Takze aj napriek nedavnej debate o zlocine a treste a dobre a zle, ja osobe som na aktivnu obranu pripraveny. Nebudem si ale nic navravat, je nas drviva mensina, rok 1938 sa uz nevrati :) Z diskusii s pravovernymi knazmi viem, ze sa viac menej caka na obdobie po falosnom papezovi Frantiskovi a to, ci sa podari nasledne slobodomurarskym lozam obhajit pozicie. Ak ano, tak potom sa zacne definitivny rozklad. Ak nie, tak ten rozklad bude tiez a povedie k takymto sialenym zoskupeniam, kde sa budu ludia navzajom hypnotizovat a blacat ako zmyslov zbaveni. Liberalne media zacnu totiz hon na RKC tak ako to bolo v case ''pancieroveho'' Nemeckeho papeza Ratzingera a vyplasene ovecky budu utekat kade lahsie len aby na nich niekto nepovedal nieco zle. Toto su totiz ludia, pre ktorych je este aj terajsi antipapez prilis konzervativny a o Slovenskej RKC ani nehovoriac. Tito ludia sa upinaju na emociu, nejake abstraktne blaho, ktore v ich predstave Jezisa v danom momente umelo vyvolanej extazy nachadzaju. Proste pacienti. Uz zabudli na- ''Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť.''

Norman

Je všeobecne známe, že jeden zo spôsobov prenikania amerického kapitálu do Východnej Európy, bolo semenenie siekt. Zakladanie pobočiek amerických centrál. Od jehovostov cez mormonov po letničiarov, charizmatikov. Dialo sa tak kedykoľvek, ale po 1989 to samozrejme nabralo silu.
Národ, neskúsený a nezotužený ako v politike, tak v kapitalistickej ekonomike, ľahko podlieha aj diverzii cez duchovno. Mnohí z politických prozápadniarov sú sektári, len to nevieme. Nami používaný termín "anglosionizmus" nie je o politickom zriadení, ale o určitej množine siekt. Sú tam aj židia, a pomaly tam možno rátať aj určitých moslimov.

Čo sa týka toho, či sa nejaký čas a situácia vráti - história je mnoho kolies, ktoré nič iné nerobia, len sa prevracajú a teda vracajú. Všetko sa vráti, len možno v inej farbe. To je isté, v tom som ja zas fanatik :) Ale nie že by to bolo podstatné, ale určite sa to melie.

Truhlík

Tomu zodpovedá aj objavenie sa "kresťanských demokratov". KDH sa ukázalo ako rezidentúra MI6. Tak málo stačilo. Aby našli ako hovorí Werich "nekdo z hlouposti, nekdo za peníze". A spravili si čo chceli. Prevrat, likvidáciu hospodárskej konkurencie, kolóniu, mankurtov, genocídu.
KDH je sekta. Stále. Preto museli útočiť na biskupa Sokola a kardinála Korca, lebo tí neboli ochotní tancovať ako pískali anglosionisti.
SDK, SDKÚ-DS bol zas ťah americkej ambasády. Dostať zadarmo VSŽ Košice to stálo za to. Inak presne to je cigánska sranda - keď si liberál dá meno kresťanský demokrat.
Kto si spomenie, že aj ten had Vojtech Bugár začínal ako kresťanský demokrat ? Potom ale pár krát prevliekol kožu. No ale aj butajužnoslovákom po desaťročiach docvaklo čo je zač. Biznis first.

Roland Edvardsen

2 hlavné ideológie, ktoré sa dnes celosvetovo presadzujú sú progresivizmus a sionistický letničiarizmus. Mal som o tomto dávnejšie článok: https://realista.home.blog/2019/06/27/o-amerikanizacii-a-judaizacii-braz...

Sionistický letničiarizmus bol vyslovene zneužívaný aj americkými tajnými službami v južnej Amerike. Ide o prostriedok kolonizácie. Vyhovuje im viac ako miestny katolicizmus. Ale to sa netýka len Brazílie či južnej Ameriky. S víťazstvom Oľano už prenikajú k mocenským postom aj u nás.

Vyberám z textu, prečo majú taký úspech:

"Predovšetkým, letničiarski či evanjelikálni kazatelia sú, na rozdiel od katolíckych kňazov a mníchov, v podstate obchodníci, biznismani. A ako obchodníci využívajú viac agresívnych a bezohľadných techník manipulácie mysli než ich katolícki “kolegovia”. Chudobní a nevzdelaní ľudia sú ľahkou korisťou pre peniaze žmýkajúcich šarlatánov, ktorí využívajú oslobodenie od daní pod zámienkou “verejnoprospešnej” činnosti. A najlepší spôsob, ako si získať oddanosť chudoby je, že jej sľúbite okamžité zbohatnutie. Katolíci v Južnej Amerike sľubujú chudobe abstraktnú rovnosť, ale to nemá takú silnú príťažlivosť ako okamžité “zázraky” evanjelikálov."

Norman

len jedna jednoduchá myšlienka k tomuto bodu, tejto otázke.
Úspešnosť môže byť daná aj niektorými tými spomínanými vlastnosťami. Ale keď sa na to pozrieme naozaj z odstupu, tak si uvedomme, že zas sú to hlavne peniaze.
Tak, ako sa kedysi rozšíril katolicizmus po celej Latinskej Amerike, pretože Španielsko a Portugalsko boli kedysi veľmoc, tak, ako sa kedysi rozšíril katolicizmus všade vo frankofónnej Afrike - tak sa dnes šíri Americké čudá.

Preto sa to šíri aj u nás - ak sa to teda naozaj šíri. Sľubuje to tým najúbohejším akú takú sociálnu istotu, tým vyššie postaveným to ponúka kontakty a dobré fleky. Samozrejme, okrem toho im to dáva tú metafyzickú istotu - ale to všetky relígiá, v tom ten rozdiel nie je. Katolíci vlastne môžu robiť čo chcú, ak nebudú mať na svojej strane zas lepšie spoločensko-hospodárske veľmoci, bude to stále nejak takto. Žiadne teologické zmeny to len tak nespravia.

iris
.
Náhodný okoloidúci

Ešte keď som bol študent VŠ, mali sme počas letnej brigády na ubytovni jedného "apoštolského". Taký dobráčisko, ale nebol schopný hovoriť o ničom inom ako o svojej viere, všetko vždy stočil na túto tému. Keď som išiel po chodbe ubytovne a on mal náhodou pootvorené dvere, vždy len kľačal pri posteli a modlil sa. Raz som sa čisto zo zvedavosti nechal nahovoriť a išiel som s ním na jednu ich seansu. Najprv tam mali kázeň a potom sa začali modliť - každý po svojom. Mrmlanie, drmolenie nezmyselných slov a viet, grimasy, zášklby tela... No mal som dosť, stačilo :D

V tomto článku je vysvetlenie, o čo ide, a autor spomína aj ministra nemenovanej stredoeurópskej krajiny:
https://invivomagazin.sk/hovorenie-jazykmi-dar-ducha-svateho-alebo-struk...

No a podobný "štrukturovaný bľabot" sa nachádza aj v známej pesničke Horehronie, ktosi to nazval "jazyk anjelov".

iris

.

Ľubov

neviem prečo,atmosféra,keď to všetko začínalo....automobily boli krásne,ručne vyrábané dokonalé diela... Vo filmoch s Herculom Poirotom sa takáto atmosféra objavuje,pre ich úspešnosť sa potom natáčajú rôzne variácie,napr. https://www.youtube.com/watch?v=Xqq9c_W0G-s&ab_channel=AnnaB

Norman

To, že sekty simulujú extázu, rôzne formy, a teda aj blabotanie neznámym "jazykom", je známe.
Ale že prekladajú normálnu reč len tak zrazu pseudovetou , ako to robí tá hysterka na videu - to je naozaj ešte väčší úpadok. To je naozaj už dvojitý formálny cargo cult. Z extázy urobili formálnu dogmu, blabotanie bez extázy - to je proste dvojnásobná degenerácia.

Mali by zaviesť aj to, že koho boh miluje, toho nezabije ani pohryznutie jedovatým hadom. Navrhujem vždy domácich jedovatých hadov - u nás vretenicu, vo svete nejaké tie ich tropické mrchy. To by malo letničné hnutie nejaký pozitívny dopad.

iris

.

sandro

ono ta extaza funguje ako droga a na tej forme uz az tak velmi nezalezi. Ale je mozne, ze za morom by ju sektari za takuto amatercinu opluli, neviem. Princip je vsade rovnaky - uboziak ide na stretko, dostanu ho tam do extazy, vyobjimaju sa navzajom, niektori padnu horeznacky a ide sa domov. Ten pocit je vsak velmi silny, doma ich chyti pocit prazdnoty - ani nevedia preco a dalsia potreba davky ''stastia'' sa dostavuje okamzite, odrazu to tam chyba. Takto nejak to funguje, ti ludia su ako drogovo zavisli a dostat odtial niekoho je dost tazke.
Samozrejme, toto hovorime o tom podpalubi. Ti co su hore, ti robia biznis.

Norman

Minule tu zaznelo, že človek je duchovný tvor - a ja s tým súhlasím. Dá sa povedať, že jeden zo základných faktorov, čo človek potrebuje, je vyrovnanie sa s "metafyzickými" otázkami - ale nie v zmysle nejakého objektívneho poznania, ale v zmysle spokojnosti so svojím postavením a smerovaním vo svete.
To nejakým spôsobom musí dostať, ináč je nešťastný.

V Simpsonových je príbeh, keď je zatvorená škola a malej Líse po dvoch dňoch už takchýbajú známky, že má abstinenčné príznaky. Nakoniec ide za matkou, aby ju tá "vyskúšala", a tak tá sa jej nakoniec niečo spýta a na nejaký papier jej napíše jednotku - a Lísa je opäť šťastná.

Veľmi múdry príbeh, aj keď v komickom seriáli - presne tak to funguje v sektách a církviach, ale nielen tam, aj v spoločnosti ako takej.
Vedúci siekt to len presne vedia a tak tie papieriky so známkami ľuďom píšu cielene a vo veľkom. A chaldejci sa v tom zlepšili tak, že tie bezcenné papieriky vydávajú masovo (volajú to "peniaze").

Chápeme sa?

Je to stále o tom istom. A teda vlastne tomu podliehajú nielen tí dole, ale aj tí hore. Aj tí, čo destilujú, sa dosť často radi ožerú svojou pálenkou. A ak nie svojou, tak nejakou inou drogou.

Tým ale nechcem povedať, že nejestvujú objektívne metafyzické hodnoty a ciele, a že ich naplnenie nemá človeku prinášať hlbokú spokojnosť. Naopak, jestvujú, a aj to každý človek vlastne vie - ale práve to je zneužívané.
Základný inštinkt v pravom zmysle slova nie je dýchanie, potrava či sex, ale práve toto.

Náhodný okoloidúci

Náboženská extáza a drogy aktivujú tie isté centrá v mozgu a v oboch prípadoch sa vylučuje dopamín, "hormón šťastia". Čiže naozaj de o istý druh drogovej závislosti a a keď droga chýba, nastupujú absťáky, v prípade náboženskej extázy sprevádzané pocitom viny za "zanedbanie viery".

Luko

... tá veštba sv. Malachiáša,
https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2016/01/23/bude-za-frantiska-i-zniceny-r...
že toto je posledný pápež nie je až tak ďaleko od pravdy. Asi to neznamená, že "cirkev" zanikne, ale aj tak vo svojej podstate už nebude jestvovať.
https://gloria.tv/post/TyAaXci7yJUf1bo9v9vVqpY6P

sandro

narazil som na krasnu studiu ohladne ex-clenov tejto povodom Svedskej sekty.
Ako vidno, je to stroj na vyrabanie psychiatrickych pacientov.
https://www.icsahome.com/articles/psychiatric-problems-in-ex-word-of-lif...

nové