Ochrana reálneho psychopatického vraha? Nie, teraz to nie je o Matovičovi, ale predsa....

Keď pred rokmi študentka Hedviga Malinová nebola pripravená na skúšky, vymyslela si prepadnutie. Namazala si tvár niečim červeným, jazykom si nadúvala líce, aby vyzerala ako opuchnutá. Keď to celé polícia zhodila zo stola, ako pokus o primitívne vydieranie postpubertálnej školáčky, tak sa rozpútala hystéria okolo úbohej ukrivdenej Maliny. Pamätáte si ešte?

Dnes prišla polícia  so závermi vyšetrovania smrti mladej modelky Violy Macákovej. Bola do pol pása mokrá, mala dobité nohy, mala  zlomený oblúk danásteho stavca. Ležala bezmocná v noci v opustenom štrkovisku, v mraze a zomrela. Napriek tomu vyšetrovatelia a prokurátori prišli s tvrdením, že "skutok sa nestal" - zavinila si to sama od seba.

Neuveriteľné. Áno, experti zistili, že nebola sexuálne zneužitá, teda možno, ale to predsa neznamená, že jej smrť nie je v dôsledku nejakého útoku.

Dovoľte mi citovať Aktuality:

"Tieto zranenia si Viola Macáková podľa nich tiež spôsobila opakovanými pádmi krátko pred smrťou. "

To už nemá ďaleko od posudku, že si obeť viackrát vrazila sama nôž do srdca. 

A ak aj teda v opustenom podmostí bola sama - odkiaľ išla a prečo bola v takom stave, že si spôsobila takéto zranenia? Vraj v tele nemala omamné látky - tak teda prečo?

Naozaj toto smrdí ako prípad generál Lučanský. Áno, keď vrazenie oka do dutiny lebky nie je dôkaz cudzieho tlaku/úderu, tak aj mŕtva žena na skládke je si sama vine.

A verejnosť mlčí. Pod verejnosťou myslím masmediálnu verejnosť, politikov ale hlavne tie ľudskoprávne spolky. Veď zabili jednu z nich - v takom prípade by aj tie najtupšie ovce zdvihli hlavu a urobili aspoň Méé. Nie, ľudskoprávne mimovládky neurobia ani to.

 

 

 

 
sandro

nechcem tu zbytocne mudrovat, ale neverim, ze nevedia co sa v skutocnosti stalo. Dnes je totiz mozne dokumentovat pohyb osob v nejakom case vo volnom priestranstve s takmer 100% presnostou. Kamery uz su uplne vsade. A vobec nemusia priamo zachytavat nejaky incident ale z viacero roznych kamier sa da poskladat mozaika. Mna takto raz prepadli policajti a docasne mi zaistili medium, na ktore mam napojeny kamerovy system. Vraj sla podozriva osoba autom v nejakom case okolo a musia si to overit. Odvtedy uz kameru, ktora snima verejnu komunikaciu nemam - dal som ju radsej dole. Nebudem predsa pomahat(aj ked nechtiac) rezimu proti vzburencom.

Náhodný okoloidúci

Výsledok vyšetrovania smrti mladej Violy priam ponúka spýtať sa, či sa aj Kuciak zastrelil sám.

A ktovie, ako to bolo v prípade mladej Judity, ktorú podozrievajú, že dopichala nožom svojho kamaráta.

Roland Edvardsen

Malinu zmlátil frajer alebo jej blízky. Nechcela ho, ako zamilovaná naivná žaba, udať, ale zároveň nemohla ísť v takom stave len tak na skúšku. Tak síce nahlásila zbitie, ale v rýchlosti si vymyslela "dvoch holohlavých mladíkov" v parku a za to, že je Maďarka, resp. telefonovala po maďarsky v MHD, ako dôvod. Samozrejme asi nepočítala, že sa okolo toho strhne až taká hystéria a jej prípad bude politicky zneužitý. Potom už jej neostávalo nič iné, než len trvať na svojej verzii, povzbudzovaná samozrejme miestnou havlistickou klikou.

Aspoň toto je jedna z reálnejších verzií, o ktorej sa hovorilo. Ale možno je tiež jeden z tých chorých, labilných typov, ktorí sa pri veľkom strese sebapoškodzujú, prehnala to a potrebovala nejaký ospravedlniteľný dôvod, prečo neísť na skúšku. Pokiaľ viem, komplexné psychologické vyšetrenie odmietla absolvovať. Prečo asi?

Norman

že dostala facku od nejakého blízkeho frajera je pravdepodobné, to sa tiež spomínalo. Ale platí, ako sa vyjadril aj nejaký forenzný expert, aj čo vidieť z jej zbitých fotiek - to červené je možno krv, ale nevidno ranu pod okom, má tam len šmuhy, rovnako červené vlasy, ale bez rany, a hviezdička je ten jazyk, ktorým si nadúva líce - tak opuchy nikdy nevyzerajú. Takže zbitá nejak vážne nebola.
V každom prípade to, ako píšeš, začali všetci nafukovať, ona spustila lavínu ktorá ju takmer zasypala - a mala ju zasypať, ze to, čo spôspbila Slovensku mala aspoň 5 rokov sedieť. Ja viem, som už expert na všetko - posúdim aj odsúdim :)
Videli sme nedávno fotky tej Kolárovej spoločníčky, čo jej niekto rozbil ciferník - tak vyzerá rozbitá tvár, tam hneď každý vidí realitu.
Samozrejme, ešte väčší vinníci sú ľudia okolo Maliny, teda aj Most-Híd, či kto tam bol, čo to svinstvo nafúkli.

Dusanbe

odoslané dôsledne v obálke zo susednej dediny na Malinovej adresu - ešte taká krepá bola, že si to radšej sama poslala, aby si nemusela vybavovať nové preukazy !
Aj to jej prešlo !
Najprv telefonovanie v maďarčine a potom, keď sa ukázalo, že nie je evidovaný žiadny hovor, tak to bolo radenie maďarským turistom, história s odpadnutou a znovu prilepenou známkou, ktorá "vysvetľovala" jej vlastné sliny na obálke a známke, atď...
Koľko stoviek policajtov snorilo po celom Nitrianskom okrese za "identitypmi" ktoré si vyfabulovala tá krava...

Polícia mala na videokazete už nahrané jej priznanie - ale keďže to polícia procesne po.rala, tak to Kvasnica ktorý sa chytil prípadu dotiahol veľmi rýchlo do zlikvidovania nahrávky a uhral to nakoniec až na remízu so Slovenskou republikou /nakoniec bola nejaká dohoda o stiahnutí žaloby z jednej strany a zastavení vyšetrovania z druhej - moc sa to už v médiách nerozmazávalo/.

Americké veľvyslanectvo jej za to,čo urobila Hedviga Slovensku a hlavne Ficovej vláde, udelilo vyznamenanie.

Najsmutnejšie na celom prípade je, koľko ľudí z celého Slovenska vtedy, ale ešte aj dnes by bolo ochotných dať aj ruku do ohňa za Hedvigu Malinovú - napriek všetkým jednoznačným faktom.
Ľudia sú debili, nechoďme dlho okolo toho...

Náhodný okoloidúci

Na básničku "Hedvigová Malina" si spomínate? Literárny skvost s inšpiráciou z Bottovej Žltej ľalie.

Norman

Áno, známka zo slinami - to bol dôkaz, za ktorý mala skončiť v base. To bol hit.
Ale vidno, že médaia dokážu viac, ako vláda. Respektíve - áno, to bola typická slabosť Ficovej a Kaliňákovej vlády - toto ich večné snaženie sa vyjsť v ústrety. A tak aj dopadli. Bez srandy - teraz sa Kaliňák bojí, aby neskončil obesený v base na posteli. To má za dobrotu, debil.

S posledným odstavcom do bodky súhlasím. To je najsmutnejšie.

sandro

Tak veru. Cumel som ako tela na otvorene vrata vtedy, ked moji znami, ktorych som povazoval za ako tak pricetnych, obhajovali jej (aj) medialne vysvetlenie : vraj odlepila znamku, olizala ju a nasledne opatovne prilepila na obalku!!
Ale netreba im nadavat do debilov. Oni su este nieco horsie. Nie je to nic ine ako psychologia davu - prijat takuto tupost je len otazkou charakteru. Dotycny nie je totiz vystaveny neprijemnym konfrontaciam s masou rovnako postihnutych jedincov. Vec je proste vybavena, mozme sa venovat dalej dennym radostiam a starostiam. A to je aj dovod, preco tak extremne agresivne reaguju na pravdu a preco ma takyto dav velku silu. Je to totiz pravda nielen o Hedvigach, ale aj o nich samotnych.

Norman

teda nechcem tu všetko hodnotiť ako učiteľka v škole, a vôbec nerád pozitívne oceňujem, ale presne si to vymákol.
"Nie je to nic ine ako psychologia davu - prijat takuto tupost je len otazkou charakteru. Dotycny nie je totiz vystaveny neprijemnym konfrontaciam s masou rovnako postihnutych jedincov." ...

Tá debilita nie je intelektuálna, ale charakterová. Majú v hlave nabúchaný patern ochrany slabého jedinca (dievčaťa) a nedokážu to prekonať silou racionality a dôkazov. A potom ešte tá SILA MASMEDII - lebo masmédia, to je spoločnosť, to "hovoria všetci", to je "pravda".

Prípad Malinoová nakoniec prešiel do stratena, ale je to výborná škola, výborná ukážka manipulovatelnosti davu.

A naopak, táto chudera, čo skončila MŘTVA na skládke - tá z určitého dôvodu nemala podporu. Pár rokov po nej ani pes neštekol. Ako je to možné? Nech sa teda už stalo čokoľvek, pravdepodobnosť sexagresora alebo všeobecne brutálneho vraha bola (a stále je!) nemalá . A napriek tomu média nič, a tak ani "verejnosť" nič. Holé nič.
Podľa mňa je to odporné.
Podobné je to Kuciak versus Lučanský.

nové