"Teroristický" list o "likvidácii budov"

Na portáli noviny.sk, ktorý patrí TV JOJ, dostali list, v ktorom sa anonym vyhráža "likvidáciou budov, ako aj áut, a tvrdia, že dokonca zhorí v plameňoch úrad vlády".

Je zaujímavé, ako sa podobné radikálne prejavy zjavia, ale hlavne dostanú mediálny priestor, práve vtedy, keď sa prozápadné sily dostanú do slepej uličky. Vtedy sa veľmi hodí, že sa niekto ukáže ako radikál, ba hovorí sa, bože bojme sa, o "terorizme".
Netvrdím, že mnohé tieto prejavy nie sú autentické - je mnoho magorov, ktorí naozaj, nemajúc čo stratiť, sa realizujú takýmto šaškovaním. Dokonca možno povedať, že väčšina "alternatívy" týmto trpí - ale samozrejme len malá časť z nej je naozaj vyšinutá a či dokonca nebezpečná. No, nebezpečná hlavne len sama sebe.

Režimu sa vždy hodilo, ak sa prejavil niekto s historickou symbolikou, to mal režim najradšej, nájsť nejakých "fašistov". Keďže takých naivných blbečkov už dnes niet, tak im zostávajú aspoň všeobecní poloblázni. A keď ani tí nekonajú, tak sa im pomôže, dá sa im návod, motivácia. Ak ani to nefunguje, začnú konať "mimovládky" či dokonca samotné tajné služby.

Ale podstatné sú aj tak médiá. JOJka, Pravda ... všetci o tomto "liste" referujú. Vraj hrozí, že Slovensko bude v plameňoch.
Tu presne vidno, že vládny režim nepotrebuje žiadnu epidémiu na to, aby si vytvoril dôvody na zostrenie pomerov. Nepriateľa si vytvorí kedykoľvek chce, a následne zavedie akékoľvek opatrenia. Prinajhoršom aj zlikviduje nejakého nepotrebného pešiaka zo svojich radov - prípad Kuciak je dôkazom, ako dokonca zabitie nepodstatnej nuly je dostatočnou zámienkou na "rozpútanie pekla".

Atlanticistické sily na pokyn spoza oceánu rozpútali hystériu okolo dovozu vakcíny Sputnik. Pritom je to krok úplne vedľa - za prvé sú vakcíny naozaj potrebné a za druhé, už aj samotný Brusel ide pod tlakom pandémie vakcíny schváliť. Ergo - slovenskí atlanticisti vkročili vyslovene do slepej uličky.
To bude hlavný dôvod, prečo sa zrazu hovorí o terorizme.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/580252-nezname-osoby-pozaduju-vyh...

Roland Edvardsen

HS začalo teraz akosi hádzať pro-matovičovské texty. Načo? To nechápu základný fakt, že celá akcia Sputnik je Matovičove 2. celoplošné, ktoré mu má zvrátiť pád preferencií a zakryť jeho zodpovednosť za tisícky mŕtvol? Hej, atlanticisti sú fanatici, takže tí to sledujú len skrz geopolitickú optiku. Ale Sulík to využíva najmä preto, lebo už dobre vie, že so šialencom sa nedá fungovať, jemu samotnému to už ničí duševné zdravie a prestáva sa ovládať - a v tom majú Sulík a Remišová legitímny dôvod a nemožno sa im čudovať (aj keď je to aj o ich vykrútení sa spod zodpovednosti za Matovičove prešľapy a zločiny, ktoré doteraz podporovali). Len Sulíka zároveň využívajú atlanticisti v pozadí - a tí nechcú pád tejto vlády, to treba jasne napísať, len odstaviť Matoviča, lebo chápu, ako je kontraproduktívny pre nich. Znovu opakujem: žiadna rekonštrukcia vlády, ani menšinová vláda s podporou poslancov v opozícií. Legitímnym cieľom je jedine pád tejto vlády a predčasné. Tieto texty na HS vsugerujúce niečo v zmysle: buď Matovič, alebo liberáli a atlanticisti, sú falošná dilema. To je ako ten povestný výber medzi kvapavkou a syfilisom.

Na HS teraz píšu, že Matelkovi možno budú zachraňovať prdel odpadlíci od Kotlebu. Alebo ich Matovič len šikovne zneužil, aby sa udržala táto vláda? Ja by som bol vždy veľmi obozretný pri akýchkoľvek dohodách s niekým takým ako je Matovič - na to je príliš nebezpečný manipulátor, ochotný zneužiť kohokoľvek a čokoľvek, aby to pomohlo jemu samotnému. Matovičovi sa už podarilo v posledných voľbách stlačiť LSNS z 12-13% na 8%, aj vďaka takýmto manipuláciám. Asociácia s Matovičom je desne kontraproduktívna. Obzvlášť teraz, keď sa tu bavíme o zločincovi zodpovednom za viac ako 7000 mŕtvych. Jemu by žiaden Sputnik nemal pomôcť zvrátiť pád na úplne dno.

Norman

Všetci drukujú tomu, kto platí, a hovorí sa hocičo. Ale tu asi ide o inú vec: Alternatívny bulvár dáva proste to, čo najviac zaujme. A v poslednom čase sa musí snažiť. Takže dotyčný autor proste fabuluje, ako už často. Je to proste nezmysel, ako už často :) Ergo podnet je proste potreba niečo vygŕcať, niečo predhodiť čitateľom.

Samotné tézy sú jednoducho blbosť. Matovič nie je iniciatorom tejto krízy, nie on sa rozhodol zbaviť sa Sulíka a Remišovej, ale naopak. Atlanticisti vyvolali kvôli Sputniku paniku - bez ohľadu na skutočné dobro Sulíka a Remišky.

To, že by sa Matovič spájal s Uhríkom či Tarabom, to už je úplný nezmysel, netreba mať strach. Ani on, ani druhá strana, by to nespravili. Na tomto bode trocha vidno, že delenie konzervativec kontra liberál nie je príliš dobrý pohľad na politické veci. Sú to prázdne slová, nič reálne. Tarabu s Matovičom nič nespája.

Všetci tí ľudia nie sú žiadni politickí šachisti, robia len reakčné ťahy, a nevedia, čo bude. A tak asi nebude nič, proste to bude celé takto pokračovať.
Disclaimer: ak magorovi v zákulisí nedajú pištol k hlave, čo nemožno vidieť, a ak ten sám potom neodstúpi (dobrovoľne, karma).

pre arxiv, o čom hovoríme
https://www.hlavnespravy.sk/horuce-informacie-z-pozadia-koalicnej-krizy-...

Roland Edvardsen

Ja tiež hovorím, že toto delenie na akési "liberálne" a "konzervatívne" je zlá optika. Tu dochádza k deleniu a bojom mimo nejakých, aj tak nie vždy jasných, línií konzervatívne vs. liberálne. Prečo sa Lehotský tohto sfalšovaného delenia stále tak pridržiava? Veril som, že má myšlienkovo na viac. Ale tak na HS sa asi musí písať len v istých, vopred nalinajkovaných, pravidlách. Smutné.

Tiež by ma prekvapilo, žeby Taraba, ktorý neustále búši do Matoviča a označuje túto vládu za najhoršiu zo všetkých a podieľal sa na iniciovaní referenda za predčasné, odrazu začal robiť nejaké zákulisné dohody s Matelkom. A áno, netreba zúčastnených preceňovať. Matovič možno v skutočnosti ani nevie čo má robiť a nechápe, čo sa to okolo neho deje. Ktovie?

Norman

Nemyslím, že by to boli naliňajkované línie - proste je to slovník, ktorému čitatelia rozumejú, ktorý sa tu za posledné roky vyvinul, lebo nebol iný. HS sú dosť voľné. V podstate tam, ako sledujem, uverejňujú veci kohokoľvek, ak im niečo zaujímavé pošle. No ale najlepšie, ak má nejakú popularitu, autoritu.

A čo sa týka autora - nesmieš ľudí preceňovať, veď ti to hovorím. No, mnohí sme dosť vyhorení.

Myslím, že tú fámu o spojeni Tarabistov s Matelkom začali šíriť atlanticisti, aby mohli tvrdiť, že sa Matovič ide spájať s "fašistami". Je to blbosť.

Roland Edvardsen

Remišová včera v rádiu Express hovorila o tom, že by menšinová vláda Matoviča visela na "fašistoch". Takže tieto reči asi vejú od žaluďov. A autor na HS sa zbytočne tejto blbosti chytil. Ale tak možno ani nie, možno treba teraz Matoviča asociovať čo najviac s "fašistami", aby sa ho atlanticisti čo najrýchlejšie zbavili. :-) Ale obávam sa, že HS neuvažujú až takto prešpekulovane. Ide asi len o tú čítanosť a senzáciu.

Norman

hej, aj ja som to už niekde počul, preto to spomínam. Hej, "spájanie s fašistami" je jedna z ich zbraní, ako dať magora dole.

Zato Pellegrini, mäkkýš, hneď prišiel s tým, že Sputnik je vraj predsa len zlo. Toto podkladanie sa atlanticistom - to už reálne zničilo aj Fica, a teraz Pelle skúša robiť tú istú chybu. Pritom najlepšia metóda je Orban.
Panebože, s čiernou mambou sa nedá žiť ak s domácim zvieraťom - povedzte mu to.

sandro

Fico musel respektovat to kridlo, ktoreho zastupcom je dnes prave Pelle, inak by sa mu strana rozpadla ihned. Niekedy sa mi zda, ze do Pelleho vkladate privelke nadeje. Pozname jeho orientaciu, to samo o sebe uz determinuje vela veci. HLAS je stavany na spolupracu s fanatikmi z PS. Naopak, Fico je ocisteny od podnikatelskych konov ako Ziga, Rasi a dalsi + odislo aj buzerantske kridlo a moze sa s Blahom venovat revolucii. V jeho pripade je ale uz zial asi neskoro.

Roland Edvardsen

Nikto nevkladá do Pellegriniho nádeje, každý vie koho sme tu otroci, len na Slovensku dnes nemáš iné premiérske alternatívy, než Matovič, Sulík alebo Pelle. Pellegrini nie je radikál a fanatik ako Matovič alebo Sulík (voľnotrhový autista so stranou plnou čudákov a extrémistov ako Osuský, Dostál a iní agenti). Samozrejme robí lavírujúcu stredovú politiku, ale presne takú istú robil aj Fico, keď bol pri moci, len mnohí na to už akosi pozabudli (na buzerantské prajdy sa v tom čase chodil promenádovať Blaha, nie Pellegrini). Z tých troch menovaných je to dnes najmenšie zlo. A ako správne píšeš, v prípade Fica a Blahu je už neskoro a ich dnešná politika je práve dôsledok ich pádu, nič viac.

Norman

že žiadnu "revolúciu" nik robiť nechce. A určite nie Fico, ani Blaha (konieckoncov, už s tou kubánskou marx rétorikou aj prestal ).
Nádeje - nuž, Pelle je proste momentálne najprijateľnejšie najpragmatickejšie stredové riešenie, v tejto dobe. To nie je nádej, to je situácia, kompromis pre všetkých.

Zhrňme, čo tu hovoríme už roky:
Fico je prirodzene už okukaný a už v ňom nie je tajomstvo. Blaha je akademik, nesedí mu robiť exekutívneho politika - ale sociálna demokracia je je ideológia, ktorá má v blízkej budúcnosti na Slovensku najviac voličov. Sa až šudujem, že sa tam nehrnú ľudia, politici.

A potom ešte noví republikáni sú budúcnosť.
Jaj, o tom sa ešte nehovorí, to možno príde.:)

Roland Edvardsen

Ono PS sa dnes stalo akousi mantrou oľanákov, ale aj našej naciona-konzervatívnej alternatívy, ktorá sa používa proti Hlasu či predčasným voľbám. Ale pri tom sa dopúšťajú mnohých myšlienkových omylov.

Za prvé, s PS chcel ísť aj Matovič, a aj by išiel. Dokonca sa po voľbách vyjadril, že mu je ľúto, že sa PS nakoniec nedostalo. A bol to Matovič, nie Pellegrini, kto podporil Čaputovú do prezidentského kresla, dokonca v tom čase útočil aj na biskupa Oroscha a iných, ktorí sa vyjadrili, že podporovať Čaputovú je pre katolíka ťažký hriech. To, že sa dnes Čaputa s Matelkom nemusia je proste len dôsledok Matovičovej chorej konfliktnej povahy. Ale Čaputová je v skutočnosti slabá a alibistická, pokiaľ ide o vzťah k Matovičovi. Ona vôbec voči nemu nebojuje nejako extra silne, ako sa to prezentuje. Maximálne len jemne reaguje, keď už okolie na ňu príliš tlačí. A to, že sa Pellegrini hlási k Čaputovej je náhodou dobrá taktika, ako ju ešte viac rozoštvať s oľanákmi. Konflikt Čaputa vs. Matovič je dobrá správa, a treba ho čo najviac prehlbovať.

Za druhé, ak by aj PS bolo vo vláde, čo je vysoko pravdepodobné (hoci ich preferencie môžu byť nafúknuté vzhľadom na ich slabú aktivitu mimo parlamentu), tak nie je dôvod z toho robiť paniku. Progres slniečkári sú beztak roztrúsení v množstve strán, niekde sa dokonca maskujú za konzervatívcov (Dostál v SaS, Šeliga u žaludov a pod.). PS beztak stiahne % zase iným, obdobným stranám (žaludi, SaS, napríklad), ak bude mať viacej. A tu sú aspoň pekne na očiach.

Za tretie, vôbec neplatí automaticky rovnica, že liberálna vláda = zliberalizovanie spoločnosti a vice versa. Za vlády konzervatívneho Trumpa sa verejná mienka v USA napr. viac posúvala k liberálnejším pozíciám (napr. viac Američanov dnes podporuje gay manželstvá) a progresívci sa extrémne mobilizovali - lebo mali svojho veľkého nepriateľa, svoj veľký terč. Podobne aj v katolíckom Poľsku je miestna progresívna ľavica dobre mobilizovaná a vláda im niektorými prešľapmi (napr. zrušenie eugenických potratov, s čím 80% Poliakov nesúhlasí) dávala vodu na mlyn.

Takže ono to častokrát funguje práve naopak. Dnes Matovič a milovník cigánskych "klobások" Kollár diskreditujú svojimi škandálmi a diletantizmom zase konzervativizmus a kresťanstvo, ku ktorým sa chcú hlásiť. Keď bude pri moci fanatička Biháriová, tak progres blázni budú zase vyvolávať odpor u majority svojimi extrémnymi výstrelkami a budú mobilizovať konzervatívcov, dávať im energiu. Áno, pre hnutia a smery je dôležité mať vonkajšieho nepriateľa, proti ktorému budú môcť mobilizovať. Takže nie, z nejakého PS sa netreba pototo. Naopak, aspoň sa ich fanatizmus, neschopáctvo a pokrytectvo môže plne odkryť. PS treba brať skôr ako príležitosť. :-)

Norman

Ono to "častokrát funguje práve naopak". Vláda neznamená vždy zosilnenie danej ideologie, často naopak.

Okrem toho, ako sme už dnes raz povedali, ale budeme to musieť opakovať - tento problém "liberalizmu" je umelá vec, nejasne definovaná, zle definovaná. Ja by som to nazval skôr problém "konzumu" - sú príslušníci tých hnutí ochotní si priznať, že čo ich motivuje je vlastne len konzum?? Viac tovarových možností, viac sexuálnych extrémov (a to až za hranicu zákona a akejkoľvek normálnosti).

Pomer síl v politike je určovaný pomerom síl u populácie. Tí si volia (nielen pri voľbách, ale všeobecne) podľa svojho sociálneho postavenia. TO je základ ich rozhodovanie. Volia to, v čom vidia svoj spoločenský rast, bohatstvo, stabilitu spoločnosti. Veľmi málo to závisí od existencie politických strán, prípade existencie naleštených pandrlákov v nich. Ak tu (v parlamente) nie je PS, aj tak sú tú ich voliči. Bola to síce sranda, tých ich 6,95%, ale to situáciu nerieši :-) (ale to je už dávno, po roku je všetko inak, je úplne jedno, či nejaká PS strana sa do parlamentu dostane, ja som za, hurá cigánku do národnej rady, keď tam môže byť Pročko ...)

Roland Edvardsen

Okrem toho, striedanie tzv. konzervatívnej a liberálne vlády, alebo konzervatívnej a liberálnej epochy, je jeden z najprirodzenejších kolobehov. Takže áno, po formálne konzervatívnej vláde Matoviča (hoci naozaj len formálne, v reáli je to inak, ďaleko komplexnejšie) by mala prísť vláda, ktorá bude formálne zase liberálnejšia.

A popravde, keď sa také hnusné kreatúry ako Matovič a Kollár chcú hlásiť k nejakému Orbánovi, konzervatívnym či nacionálnym témam, tak ich v skutočnosti len potápajú. Aj teraz, čo amatér Matelko zase predviedol vo vzťahu k Maďarsku, to je proste celé zle. Rovnako aj tému Sputniku v skutočnosti zdiskreditoval svojimi cirkusantskými akrobaciami a urobil z toho úplný bordel (Draxler to nedávno dobre vysvetľoval, ako sa malo postupovať). Ja mám naozaj aj obavu, že čím dlhšie bude trnavský vrah vládnuť, tým viac ľudí bude schopných nakoniec to hodiť, aj kvôli takým teľatám ako Záborská, v rámci odporu PS. A naozaj, je dobre, že je tu taká strana ako Hlas, aspoň v tom zmysle, že mestských, rozmaznanejších voličov môže zachytávať takáto menej radikálna, stredová či stredo-ľavá strana, než radikálny silne pro-americký odpad PS.

Norman

to sú len politické mýty.

Podstatný je zdravý charakter nejakej osoby, nuž ... vedúceho, lídra, ( fírer sa už nehovorí, aj keď je to to isté). To každá krajina potrebuje. Samozrejme nie len jedného, čo najviac.
A samozrejme na úrovni. Žiadna ulica.
A potom je jedno, čo budú voliť tamtí.

Roland Edvardsen

Presne tak, je to o ľuďoch. Prečo ľudia nechcú vo väčšom voliť pro-národné strany? Určite nie kvôli myšlienkam patriotizmu a odporu ku konzumu a globalizácii. Problém je v lídroch takýchto strán, v konkrétnych osobách. Danko, Harabin, Kotleba, Mazurek, Slota....Je mi ľúto, ale títo ľudia nepôsobia seriózne a dôveryhodne, majú za sebou kdejaké kauzy, prúsery, primitívnosť, niektorí ani mentálne jednoducho nestíhajú (Danko je najlepší príklad) a iné. Škoda slov. Ľudia už nechcú hentakých uhučaných exotov, ale normálne pôsobiaceho lídra.

A druhá vec, bez dostatočnej mediálnej sily to nikdy nepôjde. Prečo toľko ľudí chce voliť Pellegriniho? Lebo je furt v TV. To je celá veda.

Samozrejme problém úplne najhlavnejší je už existencia obrovského množstva strán rovnakého typu. Celá veda je v tom, aby ľudia volili len jednu jedinú stranu, aby sa neriedili hlasy. Úspech Fica spočíval v tom, že zjednotil na Slovensku celú ľavicovú scénu + aj časť ľudovej (Gašparovičovo HZD). Dokým tu bude milión národných strán a ich egoistických lídrov, tak bohužiaľ.

Norman

len k tomu zjednoteniu: Fico samozrejme najprv vystúpil s SDL a založil vlastnú stranu. Až potom zjednocoval zvyšky.
Respektíve - možno je problém v "zjednocovaní". V politike sa asi nezjednocuje, v politike sa pohlcuje, alebo ničí. SDL sa pridala ku Smeru len nejako formálne, proste bola zničená, hodila uterák do ringu. To isté iné strany.

Na národnej scéne zatiaľ taká strana nie je. LSNS sú ako starí komunisti, prinajlepšom ako tá SDL - s tým imidžom nebudú mať naozajstný úspech. Ale aj Fico bol komunista, ba bol aktívny SZMák (pamätáš si, ako som tu na takých nadával, že to boli horšie svine, ako komunisti?). Ale nabral teóriu STREDNEJ CESTY, ktorú chcela väčšia ľudí. A mal dosť vnútornej energie aj rozumu.
Také niečo treba zas vytvoriť. Na takých tých národných a tvrdých republikánskych hodnotách.

Lebo niečo sa robiť musí, nech je viac pohybu.

Roland Edvardsen

Nuž, bude to chcieť tvrdého zjednocovateľa ako bol Fico, ktorý bude mať zároveň prístup do mainstream médií. Má na to dnes Uhrík? Nuž, jeho kotlebovská minulosť bude ako balvan. Dodnes rezonuje ako nedokázal odpovedať na otázku ohľadne Slovenského štátu a vývozu židov, resp. odpovedal, že nie je historik namiesto toho, aby to zaobalil do nejakej všeobecnej frázy typu "je mi ľúto všetkých, ktorí počas vojny trpeli". To boli školácke chyby LSNS, ktoré ju dodnes dobiehajú. Ešte aj Taraba vylúčil spoluprácu s ex-kotlebovcami (a to išiel s nimi spoločne na kandidátku!) - asi ho ten pohan Mazurek príliš znepokojuje. A nie je v tomto sám.

Na druhej strane, rozmýšľam, či nebude stačiť, ak bude mať Smer dosť hlasov. Beztak Fico cieli práve na voličov LSNS, Vlasti, a pod. a prispôsobuje tomu stranu. Pellegrini možno nakoniec nebude mať s kým ísť, liberálne strany ho asi odmietnu pre jeho minulosť, tak sa môže vytvoriť aj dvojkoalícia Hlasosmer. Ale budú musieť mať obe strany veľa percent.

Norman

No Fico tiež nebol žiaden superman. Neviem, či Uhrík, ale tak niekto :-) Treba skúsiť. Ale ty neveríš nikomu. No veď keď nie je nik lepší :-)
To s minulosťou som už porovnal s Ficom :) Minulosť v LSNS môže byť ešte aj pozitívom, že to nie je žiaden teoretik :-)
Ale zabudli sme na najdôležitejšiu vlastnosť: Fico vedel získať miliony vlastnou hlavou. To je bohužial najväčší talent.

To s Tarabom je pekné. Ide s kotlebovcami na kandidátku, a teraz s nimi nič nechce mať. To je absurdné. Nuž, ak sa bojí pohanov, zostáva mu iba Krajčí.:)

Roland Edvardsen

Inak toto je tak iracionálne, keď sa nad tým zamyslíme: https://www.trend.sk/spravy/sas-odmieta-spekulacie-buducej-spolupraci-st...

Sulík mohol už dávno Matelka prešťať, ak by sa spojil s Pellegrinim. Úplne normálne mohol povedať, že pôjde s ním do vlády, ak nebude jej súčasťou Fico. Ale nie, oni nemajú na to rozmýšľať v iných intenciách, než v tých, ktoré im namaľovali miestne korpo splašky. A tak sa budú aj naďalej trápiť s Matovičom, naťahovať do aleluja. A nakoniec to dopadne len tak, že s ním vytrie podlahu Matovič.

Čo vlastne Sulík chce? Aký je jeho plán? To naozaj by mu stačilo len to, aby nahradil Matoviča Hegerom a získal eventuálne pre seba vysnívané ministerstvo financií? Hovorím, banda dilentantov bez plánu, ktorí idú len na voľnobeh, nemajú dianie pod kontrolou a stávajú sa len pešiakmi v cudzej hre.

Norman

Sulík je miestny blbeček, ktorý nevidí ďalej, ako na svoje kšefty v Dubai a podobne.

Teraz ho presvedčili, že Matoviča NEJAKO zložia, presvedčia, prinútia odstúpiť a od Sulíka a Remišky potrebujú len formálne tlaky. Ak by nebol lockdown, už by ich stádo blačalo na SNP námestí.
Ktovie, napriek počtom poslancov by sa Sulík mohol stať premiérom, akože kompromis. Asi mu to slúbili.

Ak by boli voľby, po nich by sa azda Sulík dal dohromady s Pellegrinim - obaja si už kráčajú v ústrety.

Otázka dôležitejiša je - čo chcú zahraniční atlanticisti? Zrejme tie armádne veci sú už všade zaevidované ako ich úspech - a teraz im s pádom vlády hrozí rozbitie tohto systému. Takže si hneď aj odpovedám - atlanticisti v zahraničí už teraz sa zamerali na Pellegrniho. Hlavná vývojová linia pre nich teda je - voľby v septembri, a vláda liberálno teplej koalície. Sas, Smerodina, Hlas. No problem. Pod strýčkom Samom.
( Naď preskočí k nim )

Roland Edvardsen

Ale prečo potom všetky miestne pro-atlantické plátky strašia predčasnými voľbami a návratom Hlasosmeru k moci? Ich hlavný argument predsa znie, že Matoviča treba odstaviť práve preto, lebo je kontraproduktívny a svojimi magorskými výstupmi najviac pomáha Pellegrinimu.

Naďa si naozaj nateraz neviem predstaviť, že by bol v koalícii, kde by bol Hlas. Si nevidel posledné rozhovory s ním? Ako tam brechal po Sulíkovi ako besný a vyznával vernosť Matovičovi na večné časy? Je to celé zamotané.

sandro

O Jarka Nada by som sa vobec nebal. Jeho otec je zakladajuci clen SMERu a on sam bol clenom SMERu. Moc sa o tom nepise. Ale Nad pojde v 1.rade tam, kde bude moct byt uzitocny pre to, ako tu piseme, atlanticisticke kridlo. Tam je ziveny a tam spociva jeho praca.

Roland Edvardsen

Naď bol členom Smeru len jeden rok, na úplnom začiatku, kedy beztak nebol Smer ani poriadne vyprofilovaný (Fico pôvodne hovoril o budovaní tretej cesty a nadviazaní na Tonyho Blaira, pche). Nejako to Naďovi vyčítať alebo niečo extra z toho vyvodzovať mi príde mimo.
Naď je povahou ťažký subík, asi nemá sebavedomie prerásť Matoviča, aspoň takto to zvonka vyzerá. Oľano je pro-atlantistická strana, takže Naď nemá dôvod odtiaľ odchádzať. On sám dobre chápe, že Sputnik bola len Matovičova manipulácia určená pre voličov Smeru, LSNS, SNS a pod. a prostriedok ako prekryť fiasko z celoplošného, nič viac. A novinári a iní sa do tejto pasce chytili.

Norman

Magorič naschvál zbieral stroskotancov, ľudí s prúsermi. Takí sú hlavne Naď a Mikulec.

Norman

To budú aj do volieb - ale potom sa to spojí.
Nič iné im nezostáva. Preto Pelle imdikuje, že on by aj Sputnik odmietol.

Iná možnosť je, už sa opakujem, že Matovič nervovo skolabuje a odstúpi. Ale aj potom bude ťažko udržať súčasnú koalíciu.

Naď brechá teraz. On je ale v podstate naozaj vojak NATO, dostane to príkazom. Alebo pôjde do kýbla, takých majú stovky. Ak by Magorič odišiel, musel by aj Krajčí, Naď, a asi aj Heger. Dobrovoľne, samozrejme.
A spomínaná povolebná koalícia - SaS, Smerodina, Hlas - by bola bez Naďa, bez Olanistov, predsa.

Roland Edvardsen

Problém je v tom, že všetky strany, ktoré urobili koalíciu so Smerom nakoniec skončili v prepadlisku politických dejín. Aj toto je dôvod, prečo je dnes Hlasosmer odmietaný. Ten zvyšok má oprávnene obavu z toho, či ich spojenie so smerákmi trvalo nepoškodí.

Na druhej strane áno, pre Hlas je výhodnejšie ísť do koalície so stranami ako SaS či PS, pretože mu to poslúži ako krytie a legitimizácia. Naopak pri opätovnom spojení so Smerom by bol pod neskutočne tvrdou paľbou korpo médií. Možno by bol aj druhý Kuciak.

Samozrejme, bude aj záležať koľko toho ešte stihne Matovič dodrbať. Ale hovorím, my nebudeme nasledovať vývoj aký bol v Maďarsku, už je na to neskoro. A ak sa aj Matelko v závere a v záchvate svojho šialenstva pokúsi o nejakú paródiu orbánizmu (a už s tým začína), bude to mať devastačné následky, práve na tie národno-konzervatívne témy a reformy, ktorých by sa Matelko chcel chytiť a pokus napodobniť Orbána. Takže nasledujúca vláda vznikne ako istá anti-téza k tomu, čo urobí alebo bude predstavovať Matovič. V takom prípade by si nakoniec mohli povedať, že radšej smerák Pellegrini, ako paródia na Orbána.

nové