Pomsta plukovníka

 Tupý byrokrat Pan Ki-Mun: "Verím, že táto tragédia bude výzvou do akcie na vyššiu ochranu migrantov a zlepší vnímanie imigrácie v očiach verejnosti." Starostka ostrova Lampedusa Giusi Nicolini: "Nemáme viac miesta. Pre živých, ani pre mŕtvych."

Začiatkom októbra podnikateľ z arabskou jarou oslobodeného Tuniska - v apríli vyhostený z Talianska za pašovanie ľudí z Afriky do Európy- nechal v líbyjskom prístave Misuráta nastúpiť na malú rybársku loď okolo 500 Afričanov, aby ich dopravil na taliansky ostrov Lampedusa - východiskový bod na ich ceste do zeme zasúbenej, kontinentálnej Európy. Zakrátko bolo vyše 300 z nich mŕtvych. Motor lode ťarchu ľudských tiel neuvládal a po volaní o pomoc pálením handier sa loď vo vzdialenosti pár kilometrov od cieľa vznietila a potopila. Miestnym rybárom a záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody asi 150 pasažierov. Média informovali, že okolo stroskotancov sa plavilo viacero lodí, ale žiadna z nich im pomoc neposkytla. Našťastie niektoré z médií nás nenechali v presvedčení o zhovädilosti Talianov, ale napísali pravdu o tom, ako jednoducho lokálna legislatíva, predĺžená ruka Bruselu, vyriešila problém ilegálnych migrantov. Zakázala rybárom pomáhať migrantom pod hrozbou trestu za pašovanie ľudí, čím ich vystavila ťažkej morálnej dileme. Ako ukázal aj (zatiaľ) posledný prípad so stroskotanou loďou, mnohí  sa pri rozhodovaní medzi basou za pašovanie a humánnosťou rozhodli s ohľadom na svoj vlastný záujem - a platnú legislatívu.

Starostka Giusi Nicoli pred novinármi plakala od zúfalstva. "Takto to už ďalej nepôjde." Malý pokojný ostrov s asi 6000 obyvateľmi sa po smršti "arabskej jari" a hlavne zabití plukovníka Kadáfího a totálnom rozvrátaní Líbye zmenil na peklo plné afrických migrantov a teraz aj vyplavovaných mŕtvol. Len tento rok dorazilo na Lampedusu asi 25 000 ilegálov. Od záberov z Lampedusy nás korporátne média ochraňujú, aby sme nevideli, že takmer všetci úbohí migranti sú mladé zdravé samce, prichádzajúce z vybývaných končín za lepším životom - a nesúce si tú istú mentálnu výbavu, ktorá z krajín ich pôvodu urobila núdzou a chorobami prelezené oblasti. Aj z nedávneho nešťastia média dávkovali minimum obrazového materiálu.

Toto je jeden z mála od AFP:

Vysmiati stroskotanci

Každopádne sme sa mohli dozvedieť, že prevažná väčšina mŕtvych pasažierov prízračnej lode z Misuráty sú - hej. Správne. Ženy a deti. Nevieme, čo sa presne udialo, ale výsledok hovorí za všetko. Africké samce ženám a deťom nepomohli. Do Európy prichádzajú tieto hordy vybavené vskutku vysokou morálkou. Zaujímavá bola tiež výpoveď jedného čerstvo z vody vyloveného samca. Nebudeme mu zazlievať, že nejavil ani náznak emočného pohnutia z čerstvej tragédie, možno bol v šoku či čo. Nezabudol však do kamery lamentovať, že za prepravu z Afriky do Európy zaplatil pašerákovi ľudí 1200 jevrí. Hm. Na Afriku vysoká suma. Za to mohol vo svojom Čvargistane nerušene žiť a množiť sa celé roky.

Tupý byrokrat Pan Ki-Mun, nepriamo obviňujúci z tragédie Európu, sa vo svojom tupom byrokratickom presvedčení, že táto smutná udalosť "zlepší vnímanie imigrácie v očiach verejnosti" hlboko mýli. Minister Talianska pre európske záležitosti Enzo Moavero vyhlásil, že téma ilegálnej migrácie sa musí stať hlavnou témou októbrového summitu EÚ a určite to nemyslel tak, že k Lampeduse musí Brusel pristaviť zo tri nové veľké ostrovy, aby mali imigranti komfort. Moavero nemieni rešpektovať pomalosť bruselských procesov a žiada, aby už v utorok 8. októbra 2013 po rokovaní ministrov vnútra EÚ boli pripravené materiály na summit tak, aby sa nimi mohla zaoberať Európska komisia. "EÚ musí nevyhnutne prehodnotiť súčasnú legistaltívu vo vzťahu k imigrácii." Uvidíme, koľko tisícov hľadačov bohatšieho života dorazí ešte na Lampedusu, kým bruselská mašina na smernice vygeneruje byrokratický output, ktorý aj tak bude Taliansku na chuj.

Taliani sa už v uplynulom roku snažili primäť Brusel, aby im pomohol v zúfalom zápolení s vlnou afrických imigrantov. Na bruselskú neochotu zareagovali po svojom: čiernym imigrantom cálovali 500 jevrí a vstup do Schengenu, nech odtiahnu na sever. Nemecko síce papuľovalo, ale keďže všetci vieme, že Nemci sú nacisti, musia celý svet presviedčať o opaku zamorením svojej vlasti všemožným plevelom.

Niektorí z nás si pamätajú na rok 2010, keď korporátne média opľúvali vtedy ešte živého a zdravého plukovníka Kadáfího. Žiadal, aby mal za zadržiavanie vlny afrických migrantov prúdiacich do Európy od Bruselu zaplatené. "Zajtra Európa nemusí byť európska, ale čierna, pretože sem chcú prísť milióny Afričanov. Nevieme, čo to bude pre Európu znamenať, nevieme, ako zareagujú bieli kresťania, postavení zoči-voči prúdu vyhladovaných a ignorantských Afričanov," povedal Kadáfí.

Údajne chcel vtedy Kadáfí za to, že Líbya bude efektívnou bariérou chrániacou Európu pred vlnami afrických migrantov, 5 miliárd eur. Dnes by sa v Bruseli eurobyrokratipo pošťali od radosti, keby to mohli vyriešiť takto jednoducho.

Na summite však môže slovenská delegácia navrhnúť, aby bol prúd ilegálnych migrantov z Afriky nasmerovaný do tých krajín EÚ, ktorá americkým prascom najaktívnejšie pomáhali zavraždiť plukovníka.

 

-------------------

Na slová predstaviteľov OSN a Bruselu, že stovky mŕtvych pri Lampeduse sú európskou tragédiou, reagoval anonym v ktorejsi diskusii: Nie je to európska tragédia. Je to africká tragédia - a európske nešťastie.

 

 

Norman
Keďže teraz, po zvrhnutí Kadáfiho režimu, je celá (severná) Afrika slobodná, nie je absolútne žiadna prekážka vrátiť tam každého afričana. Afrika je slobodná - každý afričan tam už môže naveky zostať.
qwertz
Nemecko: len v priebehu júla požiadalo o politický azyl 9516 ľudí, čo je dva-krát viac ako pred rokom (4498).  
afík
Zadal som na youtube Lampedus imigration a sú tam zábavné videjká aj z pred dvoch rokov.
slaven1

Niet lepšieho miesta na pripomenutie si pokusu euro byrokratov z moslimského Bruselu na snahu "zjednotiť" azylovú politiku (viac sympatických afričankov pre Slovensko):

Európsky parlament akceptoval návrhy Európskej komisie na vytvorenie spoločného azylového systému EÚ. Nová legislatíva zavádza jednotné pravidlá pre azylové procedúry v celej únii. Zo zvrchovaného práva poskytovateľa pomoci slobodne sa rozhodnúť, komu a akým spôsobom pomôže, tak pre nás bruselskí úradníci robia povinnosť postarať sa o ľudí, ktorým oni priznajú právo na azyl.

V minulom roku v EÚ zaevidovali zhruba 330-tisíc žiadostí o azyl. Podľa nových pravidiel má hostiteľská krajina povinnosť poskytnúť každému azylantovi a jeho rodinným príslušníkom bezplatnú právnu pomoc v jazyku, ktorému rozumie, dôstojné ubytovanie, sociálne zabezpečenie, zdravotnú starostlivosť, prístup na pracovný trh a deťom vzdelanie.

Veľkorysá azylová politika starých členských štátov voči migrantom z ich bývalých kolónií preťažuje sociálne systémy. A tak na Malte zriadili Európsky podporný úrad pre azyl, ktorého úlohou je vytvorenie spoločného azylového systému EÚ, umožňujúceho premiestňovanie azylantov zo štátov s „preťaženým systémom" do ostatných krajín únie.

Len vďaka tomu, že náš sociálny systém nie je príťažlivý ani pre afrických utečencov, sme dosiaľ väčší nápor azylantov nepocítili. Budúcnosť však môže byť iná. Objektívne treba uznať, že mnohé zo starých členských štátov únie majú historickú zodpovednosť za nestabilitu a biedu v krajinách rozvojového sveta.

Veľká Británia, Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Španielsko, ale aj Taliansko či Portugalsko po stáročia bohatli na drancovaní svojich kolónií v Afrike či Ázii. Ich firmy aj dnes významne profitujú z týchto historických väzieb a prispievajú do rozpočtov týchto členských krajín. Preto je spravodlivé, že drobnú časť z takto získaného bohatstva teraz tieto štáty vracajú potomkom svojich bývalých služobníkov, prichádzajúcim do Európy za civilizáciou.

Slovensko však nemá takýto morálny dlh voči občanom tretieho sveta, a preto by sa nemalo dať nachytať na falošnú hru prerozdeľovania bremena ekonomickej migrácie v rámci EÚ. Každý štát únie má vlastnú hospodársku politiku a z nej vyplývajúcu vlastnú absorpčnú schopnosť prijímania prichádzajúcich cudzincov. A bolo by nespravodlivé, aby slovenskí občania, ktorí musia vynaložiť na zarobenie jedného eura najmenej dvakrát toľko času ako rovnako pracujúci občania starých členských štátov únie, preberali na seba neprimerané záväzky iných.

Autor je podpredseda politickej frakcie EFD group
v Európskom parlamente, poslanec EP za SNS

baloo
Citujes, ze "Objektívne treba uznať, že mnohé zo starých členských štátov únie majú historickú zodpovednosť za nestabilitu a biedu v krajinách rozvojového sveta ... Preto je spravodlivé, že drobnú časť z takto získaného bohatstva teraz tieto štáty vracajú potomkom svojich bývalých služobníkov, prichádzajúcim do Európy za civilizáciou." No ale ako bieli konkvistádori v Afrike nezostali (resp. tí, ktorí zostali - napr. Zimbabwe, JAR už to aj ľutujú), nevidím jediný dôvod, aby sa afričania sťahovali. OK, však nie som blbý, chápem, že ide o niečo úplne iné, ale tá logika nejako "pokulháva". Svoj dlh by kľudne mohli splatiť aj tým, že zľudštia africkú divočinu, nekradnú ďalej, nebudú podporovať kadeakých hrdlorezov, ale trebars ich naučia obrábať zem a stavať domy - a s výraznými zľavami im dodajú všetko, čo k tomu afričania budú potrebovať. A odkupujú ich výrobky - nebudú ich pri tom odrbávať. Sekundárnou výhodou by bolo, že vychitajú vietor z plachiet Číňanom, ktorí presne na takomto dlhodobom "marketingu" stavajú - a získavajú obrovské kusy z afrického hospodárstva. Škoda, že - samozrejme - jevropským demokratom ich "mindset" to rovnako nedovoľuje, ako afričanom vidieť v bielych niečo iné, ako sk.rvených kolonistov.        
Anonymous
Ja som zachytil slová pápeža Františka o hanbe, čo sa stalo na Lampeduse. Nijako som ale nevedel pochopiť o čom to hovoril. Korporátne médiá jednoducho nemôžu napísať pravdu otrokom. Vďaka za vysvetlenie.  
Le Bleu
Líbyjského premiéra Alího Zídána dnes uniesli ozbrojenci z hotela Corinthia v hlavnom meste Tripolis a odviedli ho na neznáme miesto. A už ho medzičasom aj vrátili. Takto je to: Všetko vyparatili „Operačná bunka líbyjských revolucionárov“ a „Brigády boja proti zločinu“, čo sú útvary spadajúce pod ministerstvá obrany a vnútra, ale keďže sú to skupiny bývalých „povstalcov“, tie ministerstvá ich nemajú tak úplne pod kontrolou. Takže títo vyhlásili, že premiéra neuniesli, ale zadržali za zločiny proti štátu, na príkaz prokurátora. Prečo ho teda potom pustili, to agentúry nepíšu. Celé to vyzerá skoro tak, akoby sa v Líbyi inšpirovali nedávnym vývojom v ČR. No a je za tým to, že nedávno na tripoliskej ulici „americké komando“(?) zadržalo Abú Anása al-Líbího, pomerne vysoko postaveného alkajdistu. Líbyjská vláda túto akciu oficiálne odsúdila, ale vraj o nej vedela. Nuž, bábkové vlády to mávajú ťažké.
slaven1

MEPs approve EU border surveillance system nám hlási vyvážený a politický korektný a vyvážený článok na Eubserveri:

Poslanci európskeho parlamentu, odklepli 10 októbra nový Európsky systém pre dohľad nad hranicami, ktorý bude pracovať už v decembri, keď sa do neho zapojí aj Slovensko. Systém bude koordinovať sledovanie hraníc medzi členmi cez tzv. národné koordinačné centrá. Každý kontaktný bod bude posielať živé dátové prenosy priamo do FRONTEX, európskej agentúry zodpovednej za hranice.

FrantiSKA Kellerová (32 ročné dieťa z Nemecka sediace v euro parlamente za stranu zelených) dostala v článku priestor aj na takéto myšlienky:

"Spolupráca sa deje jedine za účelom boja proti imigrácii, nie za účelom zachraňovania životov na mori" dodala.

...

SKA povedala, že EU potrebuje umožniť ľuďom vstupovať legálne s humanitárnymi vízami aby sa zabránilo prevádzačstvu a smrti. Je zahambujúce ak EU stále nemé žiadne legálne cesty pre normálnu imigráciu. Jediné čo je k dispozícii je modrá karta pre vysoko kvalifikovaných" poznamenala.

Naivnému, 32 ročnému dieťaťu posielam pesničku. Aby som vyvážil SKA Kellerovú (a tým vytvoril politicky korektný komentár) pýtam sa: Kde sú bezpilotné ponorky a torpéda? Kde je 5 mld. eur na utečenecké tábory "demokratickej" Lýbie? Ako má toto "mladé samce" zastaviť?

Neprihlaseny
Miestna vláda na Sicílii vyhlásila mimoriadny stav v súvislosti s prílivom ilegálnych migrantov. Vláda tvrdí, že opatrenie je prijaté kvôli zavedeniu prísnejšieho režimu kontroly pobrežia. Sicílska vláda zodpovedá okrem toho aj za ostrov Lampedusa, pri ktorého brehoch v posledných týždňoch zahynuli stovky utečencov zo Severnej Afriky. V utorok talianska pobrežná hliadka zachránila asi 300 osôb z lode, ktorá havarovala v okolí vôd medzi Líbyou a Sicíliou.  http://slovak.ruvr.ru/2013_10_15/Na-Sicilii-vyhlasili-mimoriadny-stav/    
slaven1

nám RT natáča takéto reportáže v Berlíne: 'We're not animals': Immigrants stuck in EU homeless & jobless

Ema
namiesto riešenia nezamestnanosti mladých (ako sa aj písomne sťažujú na svojich palatkách nasnímaných na videu hentí rúči parobci bez džobu - čo je dobré znamenie, že sú gramotní, ak im to teda nepísali nejakí tzv. ľudskoprávni aktivisti, ktorí sa tým živia) sa zpodieva chujstvami. Som si pozrela to videjko ešte raz - hošánci sa priam trasú za robotou. Žeby nastávajúci európski IT špecialisti? Potom tie programy aj tak vyzerajú. Bumbarasa bugbugbug. Sa človek len naserie namiesto práce, že čo za pomýlený bordelársky mozog to vytvoril. Realita bude taká, že šikovníčkovia pokšeftujú s drogami, aby biela mládež lepšie znášala tento srab, matky doma poprodukujú nový hodnotný materiál s kvalitnými morálnymi a vôľovými vlastnosťami a dietky pohopsajú v súbore Saheláčik, aby nás multikultúrne obohatili.   V Bruljeve boli tiež dlho-dlho trpezliví k nomádskej čvarge parazitujúcej v ich štvrti, až kým neprišla posledná kvapka, vražda akéhosi chalaniska. Odkedy sa rozpadol Sovietsky zväz, Moskovčania nevidia dôvod, prečo by sa mali pchať do ich mesta všelijakí Azerbajdžanci, a navyše to najhoršie, čo tie končiny vyvrhávajú do sveta. Mafiáni, drogoví priekupníci a vrahovia. Nech si každý drepí doma a buduje si tam svetlé zajtrajšky - podľa vlastných daností a schopností. Inak, na inom videu RT, keď bruljevského vraha zadržali, sa ruské komando správalo k zmrdovi tak, ako si zaslúži a vôbec sa nehanbili, že mu nakladajú na pysk priamo pred kamerou. To len nás tak naučili, že so zločincami a násilníkmi treba jednať náramne úctivo, a nie tak, ako oni so svojimi obeťami. Niezmeakooni! Niezmeakooni! My vrahom ukážeme, ako vyzerá etiketa! Nech sa hanbia, že niesúakomy.
slaven1

800 ľudí bolo zachránených v Lampeduse, hlási titulok videa zo včera (25.10.2013), bolo zachránených viac ako 60deti a 16 tehotných žien.

Dodávam, že 45 utečencov sú odborníci na výskum vesmíru a stavbu rakiet z Etiópie, ďalej je tam 145 programátorov, 46 automechanikov, 78 kovoobrábačov, 48 chemických inžinierov, 45 kuchár-čašníkov a 317 politológov. Vsuktu pozoruhodná záchrana ľudského potenciálu. Európsky priemyseľ hladný po odborníkoch tlieska. Jeho predstaviteľia vyzývajú talianskych záchranárov aby pracovali ešte intenzívnejšie: "Nemajte ťažkú hlavu z tých 317 politológov, voľajako ich už hádam integrujeme" odkazujú.

A teraz vážnejšie, čo tu tý ľudia chcú robiť?

- Programová chyba či realita? Počet nezamestnaných vo Francúzsku vzrástol na nový rekord – takmer 3,3 milióna
- Молодежная безработица в ЕС как симптом краха идеи европейской интеграции

Ema
- takmer 3,3 milióna. Väčšina sa vola Muhammad, časť počúva na meno Šlojmo. To sú tí, čo netrafili z Ruska do Izraela.
DobréSprávy
http://wertyzreport.com/2013/11/08/italie-bude-dohlizet-na-libyjskou-vyc... Inač riadne retro - babraví Taliani opäť kolonizujú Lýbiu, ale nech...

nové