Televízia Slovan

Televízia Slovan jestvuje už nejaký čas, i keď aktívnejšie nejaké mesiace. Je to ale programovo vlastne menej, ako webové rádio Slobodný Vysielač - sú to hlavne rozhovory s hosťami prd kamerou.

Ono je fakt, že pred kamerou vidno človeka, ktorý tam rozpráva, a tak si človek urobí lepšiu  predstavu, ako čiste z rádia. Takže v tomto smere ok. Škoda je ale, že sa tento ich program, čo vyrábajú, nedostane priamo do obývačiek - lebo len vtedy by si ich ľudia vypočuli. Takto - je to ťažké. 

 

Kto za projektom je, či kto tam robí - to si nájdite na webe, ja nič bližšie neviem. Ja som vlastne ani nikde nenašiel, ako sa volá ten ich moderátor a čo je to zač. Ale zas jedného trvalejšieho hosťa poznáme - chodí či chodil im tam online náš známy Grigoriy a v niekoľkých reláciach vysvetloval svoj pohľad na svet. Názov to má "Rozhovory s tulákom". Sú tam teraz 4. Len treba upresniť, že Grigoriy tam nie je  osobne, ale hovorí cez telefón.

Ani náhodou to nechcem posudzovať - počul som len pár. A ak, tak treba skritizovať činnosť moderátora, ktorý nechá hosťa rozprávať v monológu celé hodiny. Aj ak by to bolo po dohovore, tak sa to nedá ťahať - to dôjdu aj myšlienky, aj sila. Ale ak má niekto záujem, môže si vypočuť - len neviem, či to nie je zas neprístupné bez platenia - ja som ich na mesiac podporil.

Druhá relácia, Nosce te ipsum, je podobná. Ešte som  počul len prvú, hosť je tam tiwž len cez telefón, nejak to nevzbudzuje nadšenie. Vraj sú to ľudia, ktorí toho veľa naštudovali a veľa vedia, ako na to, ako dosiahnuť vyššie vedomie či poznanie - holt, takých je mnoho :) No, ak aj nie mnoho, tak asi primnoho. Každý pozná tú pravú cestu.

Takže základná náplň je tretí program - spravodajstvo. Tam je v archíve za dva mesiace každý, kto vyhovel ich pozvaniu - hlavne národovci a podobní známi ľudia.

Nuž neviem. Pochybujem, že to spoplatnené má budúcnosť. Takéto veci musia byť strkané ako plagáty zadarmo do schránok a nečakať, že si to niekto kúpi. A ak nie sú peniaze - tak škoda aj začínať.

 

 
Roland Edvardsen

Ak chcú, aby si ľudia (aj vzhľadom na dnešné pomery) zaplatili, musia tiež ponúknuť i výraznejšiu kvalitu, niečo naviac, než ľuďmi nájdu bežne inde na webe zadarmo - napr. rozhovory s naozaj zaujímavými ľudia, aj nejaké konfrontácie a tak. Ja tiež musím zvažovať čo sa mi oplatí v tomto smere podporiť, čo si zaslúži ten peniaz alebo nie - ľudia sú vyberaví, obzvlášť, keď im odrazu web ponúka toho doslova nekonečne veľa. Nechcem byť hnusný, ale nemám pocit, že by SV ponúkal nejaký nadštandard, nejakú extra kvalitu oproti ostatným. A naozaj, počúvať nejakých neznámych anonymných nímandov a čudákov/tulákov, ktorí sa pasujú za objaviteľov "veľkej pravdy" a za to ešte platiť, tak to vážne nie.

Norman

proste je pre mňa nemožné nechať sa ohlušovať ešte aj tým.
A hlavne sú obsahovo riedke.
Neustále to naivné moralizovanie.
Tak ale príroda - proste iné sa neurodilo.

Roland Edvardsen

Kedysi, naozaj dávnejšie, som to počúval relatívne dosť, ale keďže je to stále dookola o tom istom, tak to človeka časom unudí. Hlavne myšlienkovo je proste vo všeobecnosti tá alternatívna scéna PLOCHÁ a veľakrát naozaj strašne dezorientovaná - naozaj, bez srandy, ako si tu raz napísal, oni bojujú doslova veľakrát za negrov a negroidné prístupy, takto jednoducho to už musím napísať, aby niektorí pochopili ako sračkoidné to veľakrát je (viď všetky tie témy ako regulácia pôrodnosti v Afrike, covid, očkovanie, hygiena...). Mal by som zase z toho len zbytočné nervy, zbytočné rozladenie z toľkej popletenosti a slabosti. A hlavne, už dlhšie mám pocit, že tá scéna okolo SV, Infovojny, HS, skrátka alternatívy, ani veľmi nerastie, že proste to počúvajú, lajkujú a žijú tým stále len tí istí, čo aj predtým, ak aj ich aj nie je menej. Slepá ulička.

sandro

Tak Dolinsky sa moze pridat k Slovanu. Bol to posledny jednorozec mainstreamu, zrejme aj preto skoncil ako skoncil. Jedna vec je, ze nema chlastat ked ide za volant, druha vec je, ze toto bol jasny tip. Kedze si dokazal udrzat pod tym obrovskym tlakom aku taku objektivnost, je jasne, na ktorej strane stoji.

Norman

hliadka konala na základe oznámenia ...

To vyzerá ako typická provokácia.

slaven1

Hlavná redaktorka internetovej stránky s týmto pekným názvom je bývalá redaktorka hlavného (top 5. určite) amerického aktíva v SR , TV Narkóza, jej dcéra žije na Floride a bola poslankyňou v parlamente za divadelný kolektív "Sme rodina".

Znalcovia podanie faktov docenia.

Hostia projektu sú zaujímaví. Niektorí sú prirodzená alternatíva, niektorí "riadená opozícia".

Podľa mňa úlohy projektu sú:


1. Moderovať (v chemickom zmysle slova) názory v alternatíve (aby nám to nevykypelo). Robi sa to v duchu buď bude na tom pracovať "náš človek", alebo vznikne "niečo" na čo nebude dosah.

2. Ubrať "trhový podiel" Infovojne, SV a Rostasovi s jeho ZVTV

3. Naväzovať národu riadenú opozíciu

Je niekoľko indikátorov ako poznať ktoje-čoje. Písať nebudem, lebo sa začnú imitovať :D

Norman

Ono všetko je tak či onak do určitej miery v kolajach "riadenej opozície. Či už vedome, ale hlavne nevedome.

Lenže takto nikam nedospeješ. Prečo je podľa teba TVSlovan viac v rukách režimu, ako naopak SlobVysielač, Rostas alebo ZVTV? Po rokoch vidno ich prevažne biedne výsledky.
A tie "televízie" sú proste len youtuberské projekty. Zavolať si ľudí a kecať s nimi .. no, ... ... to je všetko. Starých známych ľudí, pýtať sa ich na staré veci ... eee.

Čo sa týka Šimkovičovej - Kollár zo SmeRodina ich podviedol a ona s Marčekom a inými kratko po voľbách 2016 z toho odišli. Prečo si taký negatívny práve voči tomuto projektu? Budeme všetci povinne čumeť na cudzích ukecancov typu Pjakin a podobnú podvodnú cudzokrajnú opozíciú? Ale choď .-D

Roland Edvardsen

Šimkovičová má byť horšia, lebo pracovala kedysi v Narkóze? Veď tam svojho času pracoval aj Rostas. Myslím, že sú tu horší adepti na kontrolovanú opozíciu. Aj HS, kde majú pro-Oľano pisálkov a demagógov ako Gdovin či Tutková (tá zase nedávno vypotila takýto hnoj:https://www.hlavnespravy.sk/ak-by-vlade-a-matovicovi-zalezalo-na-vsetkyc...), škoda už slov nad tým akých pochybných autorov tam sú schopní propagovať. A aj Rostas je na tom horšie oproti Šimkovičovej.
Je pravda, že Sme rodina je podvodná strana. Však to Šimkovičová aj Marček rýchlo zistili, a preto odišli.

Norman

Ten článok od Tutkovej je výkvet slovenského kresťanského myslenia.

Takže minimálna mzda je rasistická - lebo povedal ekonóm Friedman ( pravicový, rozumej prokorporátny extrémista, samozrejme profesionálny žid).

A "Ekonómovia z INESS". Celkove - článok proti minimálnej mzde? Toto sú kresťania? Otroci a pomáhači tomu najhoršiemu zdieraniu ľudí korporáciami?

A cigáni za to nemôžu, že nič nerobia, len tupé deti.
"Nie sú schopní postarať sa, napriek tomu sa im nedá zakázať nemať deti."
Naozaj sa nedá?

Včera som náhodou a po dlhšom čase (bola pandémia, že) som chvíľu sedel aj s jedným kámošom z HS, (nie Buheh). No ale čo ti poviem - azda nie je tajomstvo môj názor - stále len ten povrchný prístup, žiadne náznaky zlepšenia. Nuž, akoby aj mohli, sami od seba.

Tutková to tam píše zväčša len do blogu, nie? Ale keby tam spomenula čo len trocha sionistov nie pozitívne, ale negatívne, to by určite redakcia zakročila aj na blogu - lebo, ako sa už azda všeobecne vie či malo by sa vedieť, podľa ich vlastného vyjadrenia, oni NIE sú alternatívne noviny, nechcú byť - chcú byť súčasť main streamu - len s konzervatívnymi, možno kresťanskými názormi.
Nuž a tie názory - tých sa naozaj mocní neboja.

Nebudem sa hanbiť za svoj názor, má im len pomôcť - ale ide to s nimi dole vodou. Doslovne :) (príčinu smajlu vysvetlím možno niekedy v budúcnosti:) Prístup k pandémii nezvládli - veď všetci si mohli prečítať, čisté konšpiračné bláboly o umelosti a nepodstatnostu covidu, hrôza a v podstate spoluvina na 12 000 mrtvych. Takže to s mainstreamom zrejme tak skoro nebude.

Roland Edvardsen

Tutkovú pôvodne vykopli z Postoja (kde robila "len" blogerku), keďže pochopili, že je to pre nich tupá, kontraproduktívna krava. Tak potom začala blogovať na HS. Spočiatku nie nejako extra úspešne, lebo čitatelia ju v komentároch zväčša drvili. Mala tam blogy, kde obhajovala Matoviča, ako "čestného podnikateľa" či otvorené hranice a migráciu, útočila na Smer, LSNS a pod. No skrátka humus. No a teraz z nej na HS urobili titulnú autorku, zrejme sa im páčila hlavne jej anti-vax či anti-covid agenda.

Naozaj je to smutné ako sa HS zopsulo. Oni by sa velice chceli posunúť do nejakého mainstrím konzervativizmu ala Postoj, ale výsledok je akurát ten, že ostali domotaní niekde na pol ceste a miestami propagujú škodlivé bludy a otrasných, pochybných autorov. Škoda, že si Buheh nenašiel lepšiu platformu. HS už tiež pôsobí ako kontrolovaná opozícia.

Norman

Zväčša nemám rád vetu - "ja to už moc nesledujem", ale teraz to o HS platí. Oni mali vždy svoj model akoby agentúrnych správ, takže majú svoje miesto na trhu a svoju funkciu. Ale, ako hovorí klasik, je to premrhaná príležitosť. Ak by chceli a vedeli, dokázali by ovplyvniť, aj keď ich čitateľstvo je už dosť pokazené slabou úrovňou. Ale je pre nich ľahšie držať sa pri stene a pri dne.

Takže vývoj Tutkovej tam ani nepoznám, dobre vedieť :). A ľudí, čo obhajujú otvorené hranice a migráciu, ako Tutková, tak tých nemožno tolerovať ani najmenej. Tí pripravuju doslovne genocídu slovenských detí.

HS a ľudia tam nie sú kontrolovaná opozícia, ale samokontrolovaná :) Ako v totalite, vtedy bol ten termín autocenzúra. A keď počuješ, že sa chcú vyhnúť konšpiračným teóriam, tak sa len chytám za hlavu. Božia to prostoto.

Roland Edvardsen

To je na tom to smiešne, že na jednej strane by chceli pôsobiť mainstreamovejšie, ale na druhej sa stále utápajú práve v hlúpych konšpiráciách a bludoch, ktoré rozširuje aj slniečkárka Tutková. Namiesto toho, aby inteligentným spôsobom otvárali isté dôležité témy, tak len prežúvajú 100x prevarené dogmy. Celé zle.

Norman

Hlavne v covide tomu plne prepadli.
Ale chápeš, tento urážlivý a umelý termín "konšpirácia" sa v menovanom prostredí používa proti každej analýze, čo len trocha odhaluje zákulisné veci. Takmer, ako by človek počul smetiarov, alebo enkárov. Neuveriteľné. Naozaj, to čo sa dalo tolerovať v roku 2019, to už dnes nejde. Ani taká úroveň, ani taký detinský slovník.

Samozrejme, podobne by sa dali kritizovať aj iné "alternatívy", aj sme tu už všetky postupne svojho času skritizovali, ale - tie vraj ani nie sú tak dôležité, nie? :-) Aby sa náhodou niekto neurazil, že tu hovoríme otvorene, že král je nahý. No veď ja som sa tým nikdy a pred nikým netajil a nikdy som nikoho nejak moc nešetril, to mi nemožno vytknúť :) (no, boli záchvaty tolerancie, ja viem, ale snažil som sa nebyť tolerantný :)

slaven1

lebo ste silný a zdravý, pokojne sa očkujte ďalej" - asi v takomto duchu toto obdobie informuje hlavný prúd o smrti z "očkovania" pokusnými roztokmi. A ešte aj mládež chce s tým korporátna chunta "očkovať".

Ono, úmrtí z experimentálnych látok produkovaných západnými pharma firmami je viac. Časť z nich sa úradníkom darí zamaskovať do (neoveriteľnej) štatistiky úmrtí na covid. Všetko však neskryješ.

Aké "nečakané", že zase odvolali riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií. Teraz tam majú čo, už 4-tého šéfa za posledný rok? Formálny dôvod má silu ovocného čaju. Čím väčší chaos v danom inštitúte niekto robí, tým dlhšie sa niekomu podarí skrývať falšovanie údajov.

Hore reaguješ na HS, že "hlavne v covide tomu plne prepadli". Dnes vyšiel článok "V Bratislave je zaočkovanosť proti Covidu až o 50 percent vyššia ako v iných regiónoch. Prečo je Bratislava iná?". Ako som ho čítal, tak som myslel na teba, Norman. Podľa mna koronabesie dávali na 1-.

Bolo by ti vypadnúť na aspoň mesiac požiť niekam mimo hlavnú dedinu. Môj tip: Košice, Prešov, Poprad, Lip. Mikuláš, Žilina, B. Bystrica.. Alebo Praha, Brno, Viedeň, Ostrava, Paríž, Berlín, Peking, Moskva, Lubľana :D

K faktu, že Šimkovičovej dcéra žije na Floride (odznelo keď bol hosť Linter, ak sa dobre pamätám) dodávam, že Ficov syn žije v Londýne. Toľko ku kádrom našej kolónie (treba dekolonizovať).

Bolo by aj Fica zameniť, a dopriať mu zaslúžený oddych, lenže nikoho schopnejšieho vo vrcholových riadiacich postoch krajiny za tie roky nevidím.

Norman

tvoje názory na Covid sú extrémne, takže tvoja podpora HS moc nepomôže.
Mimochodom, v piatok som chvílu sedel aj s chlapíkom, čo minulý rok vyhlasoval, možno len položartom, že covid je vymyslená fikcia. Teraz v zime dostal covid, celá rodina, zápal plúc a je rád, že prežil. Má len niečo po 50ke. Asi ho aj žarty trocha prešli. Je to výborný chlap, ale v tomto sa trocha mýlil.
A takých ľudí je kopa, aj mimo Bratislavu. Ty takých nepoznáš? Mnoho ľudí áno, majú aj mŕtvych aj vo svojich rodinách.
12 000. Nemáte sa, vy popierači, čím pýšiť. "Bolo by ti" sa trocha nad sebou zamyslieť.

A kde žijú deti Fica či nejakej moderátorky - s touto agendou sem naozaj nelez.

slaven1

Správa z 09.05.2021: Formalita alebo politika? Múzeum SNP ide pod Naďa

Zdá sa, že bude pokračovať pretváranie Múzea Slovenského národného povstania na Pamätník Holoholo a "chceného priebehu" činnosti USA v "European theatre". Hej, takto likvidáciu "starého kontinentu" 80 rokov nazad volajú. Divadlo.

nové