Pracujte více a lépe

Nie že by na tom záležalo, ale podobnosť rôznych režimov v štádiu rozkladu je pozoruhodná a groteskná. 

Napríklad bývalá forma boľševizmu dávala ľuďom podpisovať protest proti tomu, čo nečítali. Taký najznámejší prípad sú podpisy proti Charte77. Antichartu preto podpisovali iba prasce, zväčša prorežimní "umelci" a podobne, napríklad Lasica, Satinský a celá rada podobných.

Dnes som narazil na zárodok niečoho podobného. Denník Pravda či presnejšie Polícia "vyzýva občanov, ktorí sa neplánujú zúčastniť na verejných zhromaždeniach vo štvrtok 5. augusta v Bratislave, aby sa vyhli miestam ich konania".

Dobre - ale ja v celom článku nevidím nikde spomenúté, KDE sú tie miesta, ktorým sa máme vyhnúť? Vraj majú byť až dve demonštrácie - ale polícia sa hanbí napísať, kde budú. Ja chápem, že ak by povedala miesto, vyznelo by to ako nechcená propaganda tých akcií, ale takto to pôsobí ešte hlúpejšie. Policiajní ideológovia vždy boli slabí, ale hlavne teraz sú naozajstní debili.

Výborný je aj primátor Vallo. Vraj si mešťania nezaslúžia "hanlivé pokriky, pľuvance a na dlhé hodiny paralyzované celé mesto". Nuž, je dobré, že dáva konkrétne najavo, čoho sa boja, čo ich bolí. Pľuvance, hanlivé slová, tlak.

Ale naozaj bez irónie a vážne: 

Prisluvači medzinárodného režimu, tí tupí amatéri a bez charakteru, ktorí vládnu zabudnutej kolónii od marca 2020, svojím testovaním, svojou aroganciou a nedostatkom politického myslenia prebudili zahmleného draka. Je síce pravda, že tento drak ani sám nedokáže pochopiť, čo vlastne chce, nevie to vysloviť a ani náhodou nedokáže zmeniť režim - má ale tú svoju doteraz driemajúcu silu. Áno, je to sila založená na najnižších pudoch a motívoch - ale o to horšie. Energia sa v prírode nestráca, len sa prelieva - a očividne jej už buble dosť. Niekto sa ju pokúša aj takýmito cirkusmi kanalizovať a odlievať po drobnom do stoky - ale čo ak pri tej manipulácii predsa len dôjde k výbuchu? 

 

ps. Titulok článku je výrok Milouše Jakeša - ale to už je naozaj asi len pre pamätníkov. 

 https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/596681-odporucanie-policie-vyhnit...

Truhlík

A čo Angelika, markíza Anjelov?
Ako ju zrazu bez zábran vysielali v TV keď sa objavili prvé antikomunistické protesty ? Aj bez hviezdičky a v denných hodinách.
Inak Antichartu musel podpísať každý. Podpisovali ju v podnikoch či v školách. Mojej matke sa akosi potichu prepieklo, že sa čosi vyhovorila a obišla podpísanie Anticharty v škole.
Hoci som počul aj názor, že podpis Anticharty je jediné plus čo Lipcsey za život spravil. A je to na zváženie, až aký odpor súčasný režim vyvoláva.
Prvýkrát som počul slovo boľševici na dnešnú ideoverchušku povedať od Lichnera. Áno súhlasím s takým termínom. Počúvam slovenské rádiá a všetci moderátori sú tam trockisti.
Celkom zaujímavá by bola diskusia o tom ako Rusko vyhralo plynovú vojnu. V Európe, strednej Ázii, Indii a Číne. Po 40-ročnej vojne v Afganistane sme odtiaľ utiekli ako krysy.

Norman

Tiež sledujem, že v TV v poslednm čase bežia Angeliky, Fantomasovia a iné filmy z toho obdobia. To asi bude nejaká historická synchronicita, to nemôže byť náhoda :-)

Nemyslím, že by Antichartu podpisoval každý, ako tomu bolo pri Súhlase so vstupom bratských armád. Ale podstatné je to, či dotyčný bol len bežný človek, ktorý za socíku podpísal, čo mu dali podpísať, alebo to bol rááááádoby disisdent, humanista a nezáááááávislý umelec. A je aj rozdiel, či to bol len nejaký brnkač hudobný umelec (pri tom naozaj anticharta nehrá moc rolu), alebo naopak čosi ako úúúúúúdajne intelektuál, a to dokonca 30 rokov po páde komunizmu. Tam je Anticharta podstatná.
Nejde samozrejme o tú sviňu ako takú - veď svíň a hajzlov je kopa - ide tu o otázku slovenskej kultúry, ktorú títo ľudia škaredo kurvili - a tak aj vyzerá. Skutočnej kultúry - nie tanečky pri vatre či pri blaváckej lýre, ale vážnu stupnicu hodnôt, charakter spoločnosti a podobné veci - to všetko títo polodebilní šašovia skurvili.

Následky vidíme všade okolo, aj keď nie je hneď jasné, odkiaľ tá gebuzina vlastne pochádza.
Našťastie dnes už si o tom mnohí myslia svoje.

nové