Od zmrda len zmrdstvo čakať

Na piatich kontinentoch blčia lesy. Na Slovensku nie, a tak prichádza iná pohroma. "Investor", ktorého nám vybavil špinavý zmrd Sulík v krajine, ktorá z neho vychovala pôžitkárske bezcharakterné hovado. Bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup sľubuje úžasnú hodnotu. Zamestná 430, slovom štristotridsať ľudí. Investícia na vybudovanie píly a drevospracujúcej prevádzky by mala dosiahnuť spolu približne 255 miliónov eur, oznámil Sulík. Budovať sa bude v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote. Podarí sa niekomu vysvetliť primitívovi Sulíkovi, že lesy už definitívne prestávajú byť "priemysel" a stávajú sa veľkou vzácnosťou, aby sme vôbec mohli prežiť? Toto už nie je biznis, toto je ťažká envirokriminalita, za ktorú budú pri súčasnom tempe rozvratu planéty zavedené hrdelné tresty.

Mimochodom, ceny dreva celosvetovo od jari tohto roka stúpli o 20-50 % a je ho čoraz väčší nedostatok. Zbytočnou otázkou je, čo za vybavenie tejto "investície" dostal Sulík od Ziegler Grup. Ďalší byt v Dubaji?

Slovenskí drevári reagujú na príchod Sulíkovho investora: 430 nových pracovných miest? Nezmysel - Firmy a trhy - Ekonomika - Pravda.sk

 
Roland Edvardsen

Mám čoraz väčšiu obavu, že po ďalších voľbách sa moci chopí práve tento voľnotrhový primitív - ak Pellegrini s Ficom nejako krachnú (na čom lipšicoidi intenzívne pracujú). Už v r. 2016 sa tak hnal za premiérskym kreslom (vtedy skončila SaS na 2. mieste, rovnako ako je teraz na 2. meste v prieskumoch), že bol ochotný vytvoriť aj obrovský zlepenec, kde by bola Dankova SaS. Saske teraz idú karty aj vďaka Matelkovi, ktorý im vďaka svojej jebnutosti nahnal zbytočne veľa percent. Sviňa Sulík to skrátka vedel využiť a podpichovať magora na správnych miestach. A po SaS-ke nikto poriadne nejde, médiá im skôr drukujú a opozícia sa viac sústredí na Olajno, atď.

Norman

Zisky za NAŠE lesy potečú von, a vláda sa ešte teší, že bude môcť 450 otrokov na to robiť. Otrok sa teší, že bude môcť otročiť - na Slovensku bežné asi už storočia.

Kto volil SaS? A koho budú voliť nabudúce?

Roland Edvardsen

SaS volia hlavne blaváci, podnikatelia. Mnohí predtým volievali napr. SDKÚ. A s Matovičom sa im prelieva časť voličstva. Hej, určití voliči sa prelievajú len medzi určitými stranami. Takže buď bude na 2. mieste Matelko, alebo Sulík. A ešte môže prekvapiť aj Biháriová, hoci tam predpokladám, že sa odpáli v predvolebných diskusiách obdobne ako Truban posledne. Bohvie? Faktom je, že keď pozrieš prieskumy za posledné roky tak tzv. "modrá" koalícia má väčšinu - aj vďaka rozdrobenosti národnej scény. V.r. 2016 dokázal Fico vytvoriť vládu len skrz kolaboráciu s "modrými". A teraz to môže byť ešte ťažšie.

Ema

Spoločný nemajú domicil, ale dve vlastnosti. Pažravosť a krutosť.

JAptr

Pekný deň priateľom,
tu, ani nikde, nikto nikoho nevolí, voľba je od slova "voliť"...volí "dominion", alebo ako chcete si to nazvete, podľa toho, čo je ešte populácia bez vážnejšieho odporu schopná uniesť.

JAptr

Ešte raz pekný deň,
tu u nás na peknom kúsku zeme Slovensku, nie je nič naše...to je len ilúzia. Po prvé zvýšenie parciálnych referenčných úrokových sadzieb len pre Slovensko hoci o 2%, a všetko je v dražbe, medzinárodnej...od štátneho dlhu, cez hypotéky obyvateľov, firiem, kontokorentov...cez prekleňujúce úvery firiem, po technologické lízingy, všetko...nenávratne a "spravodlivo"? Ani lesy, ani nič nie je naše...a to je veľká škoda. Pekný deň

Dusanbe

Sulík má nejaké "investičné" plány s kúpeľmi Sliač.

Pred časom som zbystril pozornosť - minister dopravy odrazu vyhlásil, že štát dlhodobo zanedbával Kúpele Sliač a musia to chytro a prudko napraviť !
Niečo preto rýchlo predajú a peniaze vrazia vraj do kúpeľov.
Odrazu dojemná staroslivosť o kardiakov a ďalších kúpeľných hostí - ktorých je tam ako šafranu, pretože - veď viete - zdravotné poisťovne potrebujú zisky a nie platiť poinfarktovým pacientom váľanie si šuniek v nejakých kúpeľoch. Trh ich predsa vylieči !
Je za tým nejaká súkromná firma a záujem Sulíka.
Zrejme sa opakuje obvyklý scenár každého liberálneho zmrda Sulíkových rozmerov - štát bohate podporí jeho súkromné "slobodné" podnikanie.
Dúfajme len, že to nie je niečo ešte oveľa horšie -druhý veľkozmrd Naď zatiaľ "očistil" letisko Sliač od civilnej časti a ďalej kuje niečo v mene záujmov americkej armády o čom verejnosť nič nevie.
A po každodennej službe sa mužstvo aj dôstojníci predsa musia niekde aj zabaviť či rozptýliť...
Takáto kombinácia dáva už naozaj mnoho možností na úžasný "investičný zámer", či nie ?

Truhlík

Nuž, čo. Vova zakázal vývoz guľatiny z Ruska.
Plne v súlade s poslednou ekonomickou politikou Ruska, z Ruska sa nevyvážajú suroviny ale najprv sa spracujú. Tak ropa ale je to napríklad amurský závod na spracovanie plynu. Z rúry do Číny sa najprv vyťaží propán bután, hélium (!) a až potom sa plyn pustí do Číny.
A tak sa u nás "zrazu" objaví záchranca zahraničný investor, ktorý z milosti a lásky k Slovákom spraví závod na ťažbu lesa. Aj milióny sa v milých nemeckých bankách nájdu. Že kedysi za zlej totality tam boli Juhoslovenské celulózky a papierne v Štúrove tak to brainee/brainlos nezaujíma. To bolo v minulom storočí (nie celkom - kaput 2010).
Jediný politik, ktorý hovorí o vývoze guľatiny zo Slovenska je Kotleba. Ale to je zlý fašista. Štandardných demokratických politikov zaujímajú hlavne poľovné revíry v južnom Slovensku. A tie sú tam ozaj kvalitné.

slaven1

a natočili si takého "dovolenkové" videjko https://www.mojevideo.sk/video/35622/darujte_si_slobodu.html Ako by povedal Fico "zas bolo asi priveľa bieleho prášku na stole".

Čisto k článku od Emy, pripomeňme aj ďalší Riškov hospodársky zločin, keď okradol republiku hneď po voľbách, tým že nechal ďalšiu Nemeckú firmu rabovať občanov na cenách elektriky:

https://komentare.hnonline.sk/komentare/2187927-richard-sulik-nemci-pred...

Za vzdanie sa predkupného práva dostala republika 33 mil. strieborných. Za Fica bol príkaz naprávať privatizačné zločiny Dzurindovej vlády odkupovaním podnikov ako ZSE, VSE.

Na záver ešte odcitujme zhúlený mozog R. Sulíka: "Lebo štát je najhorší možný vlastník."

slaven1

https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-inzinierske-siete-elektrina-plyn-a...

K článku hlavné tá elektrina a nespomenutá voda. Prečo sa neustále zvyšujú ceny, napriek tomu ze základná úroková miera ECB je presne 0.00% a voda steká z našich hôr a elektrika sa vyrába v elektrárňach na našom území? Netreba nič dovážať.

Kokorčok by sa mal opýtať hlavného huliča krajiny, aby mu objasnil neodkúpenie VSE štátom od Nemcov. Korčok je však impotentný lokaj. Na toto nemá kapacitu.

Inak do kedy chceme uznávať zločinnú privatizáciu strategických podnikov (elektrárne, VSŽ, vodárne...)?

Norman

na obranu pred totálnym ožobračením Slovenska niet času, lebo vám zámerne hodili pred nos hystériu proti vakcinácii, a vy sa v nej babrete ako rozzúrený býko v červeno súkne - a ani najmenej nevnímate podstatné veci.

Pravda, kto by sa aj ľudí mal zastať - ľudové národné strany boli označené za fašistické, sociálno demokratické strany za "zlodejské" (musel som to dať do úvodzoviek, taká je to blbosť). Vlastne dnes sú aj tie už označované za fašistické (Hojsíkom a Šimečkom). Takže celá opozícia je kriminalizovaná podľa vzoru smradlavých dredových "antifašistov". Nuž, tak si to zdraženie užite, antifašisti.

slaven1

o vírus tu nejde? Že, koronacirkus má niekoľko etáp a cieľov, pričom jedným z cieľov je využiť ho ako "nástroj na objektivizáciu krízi ekonomického modelu", alias dymová clona na zakrytie prepadu hospodárstva, ktorý by prišiel tak či tak.

http://nadhlad.com/comment/40117#comment-40117

Nepísal som, že na jeseň tu máme významnú mieru inflácie (júúúj už len 2-3 týždne relatívneho "pokoja").

http://nadhlad.com/comment/41567#comment-41567
http://nadhlad.com/comment/41175#comment-41175

Od začiatka roka k prepadu hospodárstva pridali ešte aj záložný príbeh s tzv. "nedostatkom čipov". Prestali sme vyrábať nie preto, že nechceme "robiť na sklad" produkciu, ktorú aj tak nik nekúpi, lebo ide hospodársky prepad, ale preto, že je "nedostatok čipov".

A čo urobíš ty? Vypneš mi možnosť pridávať pekne formátované komentáre.

..ale aby som pokračoval v duchu tvojho komentu: juj, vďaka, ešte, že nám otváraš oči :D

Norman

Nič nebolo plánované či zámerné, presne vzato ste si vy vytvorili pseudo problém vakcinácie a pseudo problém "umelej pandémie". Sami ste sebe a ľuďom zviazali ruky a zakryli oči. A tak nevidíte, čo by prišlo aj bez pandémie - nemožnosť splniť utopické sľuby o večnom raste.
Ty stále tieto veci spájaš s pandémiou a tým im práve uberáš na váhe. Ako sme tu už ix krát (aj tebe) napísali:
Na to, aby prišla kríza, mocní sveta žiadnu pandémiu nepotrebujú. Práve naopak - REALNY problém covidu im urýchľuje rozpad ich klamstiev o večnom blahobyte.

Uvedomme si tú podstatu rozdielu v našom pohľade. Ja a mne podobní tvrdia, že systém je objektívne neudržateľný a že jeho hlavnou ideológiou je Veľká LOŽ O BLAHOBYTE.
Vy naopak v podstate tvrdíte, že systém by bežal, a ak nie tento, tak podobný, ak by mocní nezneužívali príliš svoju moc a nechceli "ľudstvo zotročiť". Tento váš názor je ilúzia, nechcete vidieť plnú čiernu realitu.

nové