Na návštevu pápeža všetko pripravené

Včera sme boli skontrolovať, či je Bratislava na návštevu pápeža pripravená. Veď v pondelok pôjdem pozrieť aj ja - aj keď stále nie som očkovaný - verím, že mi to pán boh nejako zariadi.

Hlavne som bol prekvapený v záhrade Čaputovej paláca. Pódium je už pekne postavené, chýbalo len trocha nafarbiť. 

papež bratislava

 

Vpredu teda divadelné pódium, zrejme pre bohoslužbu, pred ním niekoľko radov sedadiel pre divákov. A za nimi dve konštrukcie. Možno pre kamery, ale ... mali namontované čudné zariadenia mne neznámeho účelu. Že by nejaké zábavné predstavenie pre návštevu z Vatikánu, ukážka tradícií Veľkej Francúzskej revolúcie, ktorá v srdci liberálky La Puta Chaputa nikdy nezomiera? Dva veľké ostré nože sa leskli v zapadajúcom slnku.

Alebo som zas videl niečo z budúcnosti?

 

 
Ema

že ušatý latinoamerikánsky pápež František dokáže prekvapiť originálnymi slovami a skutkami.
Jo. Umyje Čapute nohy a bude mrmľať "pánbožko je liberál a ti odpúšťa, že si rozkopala referendum o odchode súčasnej vládnucej čvargy."

To bude vskutku ešte originálnejšie, ako keď ilegálom z Afriky, ktorí si za násilné trestné činy v Taliansku odpykávajú trest, v pokľaku umýval ich chrontavé hnáty - na čom sa mladí kriminálni černosi ujebávali a potom v base rapovali v rodnom bantu o bielom starom kokotovi - a mrmľal, že sú im ich zločiny odpustené.

Roland Edvardsen

Zatiaľ majú zaregistrovaných biednych 72 000 (vrátane pozbieraných a vycvičených cigáňov z Luníku). A tak sa pýtam či za týmto fiaskom nie je len Lengvarského sabotáž, ale aj jednoduchá skutočnosť, že na Slovensku jednoducho multi-kulti ľavičiar Bergoglio nie je až populárny a ľudia si vedia predstaviť aj lepšie strávený voľný čas ako podporovať ďalšieho globalistického pajáca, ktorého ho tu dovliekli čaputovci. O vyhodených peniazoch na tento cirkus a totálnej časovej nevhodnosti takejto návštevy vzhľadom na covidový rozbeh tiež pomlčať.

horyslav

možno o to ide. nasáčkovať množstvo ľudí do malého priestoru. niekde som v nejakých komentároch zachytil, že s pápežom sa bude na Slovensko presúvať z Budapešti aj množstvo veriacich, prevažne poliakov. lietali tam cifry niekoľkých desaťtisícov. blíži sa jeseň, kovid čísla narastajú zatiaľ pomaly a oni už majú svoje koľajište pripravené, semafory namazané, sklady plné testov, dopredu objednané ampulky s očkovacími látkami... a znova budú dôležití: prepínať semafory, vyfarbovať okresy, testovať a ešte raz testovať a pichať a znovu pichať a strašiť... no neber to...

sandro

papez Frantisek je sluha globalistov, rovnako ako Caputa. Su proste z rovnakeho tabora, urcite boli upozorneni, ze sa jedna o stretnutie blizkeho druhu. Myslim, ze za tym fiaskom je naozaj to, co spominas. Jednoducho sa tu stretlo nieco, co nemoze dopadnut inak ako rozpacito. Ultraliberalizmus a slovenske katolictvo, pricom sa ocakava, ze to bude jedna lod. Kaviaren ma vsak papeza ako takeho skor na srandu a liberalni krestania nie su natolko oddani veci, aby sa trepali cez celu republiku na stareho paprdu, ktory im sice sluzi ako barlicka v ich zbabelosti, ale nie je to pre nich nic tak zasadne - poskytuje im akurat zastitu, pocit bezpecia.. Ak by media bubnovali mesiac dopredu, ak by temu uchopili ala Kuciak a postavili by to ako nejaku zasadnu vec, na ktorej sa borti nasa civilizacia, tak by samozrejme prisli, ale media su tiez rozpacite. Pride proste ich sluha, pride ten, co zradil. A taky si nezasluzi nejaku extra pozornost, proste si robi svoju robotu a to uplne staci.

Luko

A niečo s večerným nasvietením by nebolo?
(pekný obrázok)

Norman

Tamto som naozaj nafotil osobne v piatok podvečer (hm ... teda bez tých konštrukcií :), ale záhrada je už od soboty (až do stredy) zavretá verejnosti, takže už tam ani mňa nepustia.
Zajtra ráno tam je tá špeciálna akcia pre "vybraných", ale zas asi nie som spoločensky významný, nedostal som pozvánku. Nechápem to :-)
Pochybujem, že ma tam vpustia ako novinára alternatívnych médií. :)
Potom pôjde ešte na Rybné, podporiť holokauzu a stretnúť svojich zamestnávateľov-židov, to sú jeho priority ... Keď tu bol Dalajláma (to už je kopa rokov), tak som to tiež obehol - ten bol napríklad v Hviezdoslavovom divadle v centre, tak sa tam dalo chodiť aspoň po ulici. To zajtra nebude, zajtra bude hlavným programom úroveň zátarasov a počty tajných. (Dalajláma bol v tej športovej hale, tam som bol, nebolo treba sa registrovať - ale to bol a je tiež sluha globalistov ).

Luko

... to som bol ešte tiež v BA. Teraz už mi je 15 r. dobre (trvale chalupár na dedine). :-)

Norman

mne je dobre kdekoľvek, kde som.
pred cirka 15 rokmi som sa do Bratislavy vrátil - a je mi tu dobre.

Luko

... Ti zo srdca želám a nech Ti to tak vydrží "nafurt".
Ešte pred pár rokmi som s úsmevom parafrázoval staré porekadlo "Všade dobre, tak čo doma?", ale s pribúdajúcim (či ubúdajúcim?) časom sa už pomaličky prikláňam k pôvodnému textu porekadla. Čo už, všetko má asi svoj čas.

Norman

že nejak prudko mením miesta, v tomto so m prirodzene na tom rovnako, ako ty. Veď ani ja už vyše 15 rokov nehýbem, a už sa ani nepohnem, ak nebudem musieť.
Šak načo :)
Žiť na chalupe je výborná vec - ale tak možno v budúcom živote.

nové