Otvorený list Blahu Čaputovej

Vážená pani prezidentka Čaputová,
v piatok ste sa predviedli nielen ako mizerná prezidentka, ale aj mizerná právnička.
V Právnych listoch dnes vyšla zásadná štúdia rešpektovanej autority v oblasti trestného práva, JUDr. Petra Šamka staršieho, bývalého sudcu a podpredsedu Krajského súdu v Bratislave.
Jeho analýza z Vás, ako aj zo sudkýň Krajského súdu Veselovskej, Blažovej a Šimkovej urobila úplné právne diletantky.
V prípade štvorice vyšetrovateľov, o ktorej Boris Kollár hovorí ako o "čurillovskej mafii", sudkyne Krajského súdu napísali také bizarné uznesenie a odôvodnenie, že sa za to budú hanbiť právnici ešte niekoľko generácií.
Keby toto odôvodnenie sudkyne dostali na USB kľúči od Kubinu a Lipšica, nevyzeralo by inak.
Ako upozorňuje odborník, súd kompletne prevzal účelovú argumentáciu obhajoby.
Len podotýkam, že to bol Daniel Lipšic, ktorý s touto istou agendou robil niekoľko dní nenávistnú šou vo svojich spriaznených médiách SME, Expres a Denník N.
A tiež pripomínam, že Lipšicov bývalý spoločník Kubina obvinených čurillovcov obhajoval.
Ak sudkyne úplne iracionálne a groteskne prevezmú účelové argumenty Lipšica a Kubinu, pričom právna obec ich uznesenie hodnotí ako absurdné, je veľkou otázkou, čo bolo motiváciou sudkýň...
Namiesto toho, aby ste sa na to verejne pýtali, pani prezidentka, Vy ste iba odrapkali to, čo Vám pravdepodobne napísal Váš bývalý poradca Kubina.
Nielenže ste sa tým spreneverili svojmu úradu, pretože hlava štátu nemá čo strániť obvineným v živej kauze, ale navyše ste predviedli také chabé právne vedomie, že ste sa strápnila pred celou právnickou komunitou.
Vy ste úplne otvorene schválila nasledovné bludy, ktoré zo seba z nejakých obskúrnych príčin vypustili tri sudkyne - vychádzam z dnešnej analýzy z Právnych listov:
1. vraj je u vyšetrovateľov možné spustiť trestné stíhanie na základe klebiet a paranoje;
2. vraj je bežné a prijateľné "dotvárať" si skutok a nadhodnotiť kvalifikáciu trestného činu tak, aby to mohla dostať Lipšicova prokuratúra;
3. a vraj sa špekulatívnymi trestnými stíhaniami môžu brániť vyšetrovatelia proti inšpekcii, ktorá ich za niečo vyšetruje a dokonca je to vraj bežné a úplne v poriadku.
Toto všetko je v kompletnom rozpore so zákonmi Slovenskej republiky a ak to neviete, pani prezidentka, mala by ste okamžite vrátiť diplom.
Vážená pani,
právnická obec je zdesená z toho, aký lynč spustil advokát čurillovcov Peter Kubina, váš ex-poradca, na sudcu Kapinaja, prokurátorov Chyla a Popraca a všetkých, ktorí čurillovcov vyšetrovali a obvinili.
Váš ex-poradca Kubina otvorene vyzýva, aby sudca, s ktorým nesúhlasí, "spálil talár" a "hľadal si inú prácu, menej náročnú na intelektu a charakter".
Takýmto spôsobom Váš ex-poradca, Lipšicov kamarát a advokát Kubina uráža sudcov, prokurátorov a inšpektorov, s ktorými nesúhlasí.
Ako je možné, pani prezidentka, že máte potrebu zastávať sa Kubinových klientov a neodsúdite jeho primitívne útoky?
Ako je možné, že neodsúdite primitívne útoky ministerky Kolíkovej na advokátku Evu Mišíkovú, ktorú chce vláda vyštvať zo súdnej rady za to, koho zastupuje, čo je vlastne útok na základné ústavné právo na obhajobu a útok na samu podstatu právneho štátu?
Kubina s Lipšicom lynčujú každého, kto má iný názor. V spolupráci s oligarchickými médiami vytvárajú neuveriteľný tlak na súdy a prokuratúru.
Existuje vážne podozrenie, že prechovávajú nadštandardnú spoluprácu so sudkyňami, ktoré rozhodujú o "ich ľuďoch". Nehovoriac o ich spolupráci s Igorom Matovičom, Romanom Mikulcom a celou vládnou koalíciou.
Zároveň existuje vážne podozrenie, že robia všetko preto, aby zachránili svojich vlastných ľudí na NAKA, pretože spoločne s nimi vykonávali trestnú činnosť a boja sa, že skončia vo väzení.
Je tragédiou slovenskej politiky, že Vy ako prezidentka verejne prikrývate ich kauzy a obhajujete potenciálnych zločincov v živých prípadoch.
Vážená pani Čaputová,
stala ste sa oficiálne súčasťou chobotnice. A oficiálne ste zlyhali aj ako údajná právnička. Ak dokážete obhajovať odôvodnenie sudkýň Veselovskej a spol., zjavne by ste z práva ani nezmaturovali.
Ste nielenže nespôsobilá zastávať úrad hlavy štátu, ale navyše ste nespôsobilá vykonávať akúkoľvek právnickú profesiu - dali ste facku právnemu štátu a to musí mať následky.
Ak sa okamžite nezastanete sudcov, prokurátorov a advokátov, na ktorých útočí Lipšic, Kubina a Kolíková, stávate sa súčasťou nenávistného lynču a brutálnych čistiek, aké tu neboli od vojnového štátu.
Pamätajte si jedno - kto akými zbraňami bojuje, takými aj zahynie.
Prečítajte si analýzu emeritného sudcu Petra Šamka staršieho, ktorý je v právnom prostredí obrovskou autoritou... a potom rovno vráťte diplom.
S pozdravom,
PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
P.S. Nebudem vám tento status posielať poštou, pretože viem, že moje statusy čítate. A že vás vytáčajú do fialova. A Vy viete, že ja viem. :-)
 
 
------------------------------
Iný text, zhrňujúci Čaputovej zločiny a prepojenia:

 

Čo má spoločné prezidentka Čaputová so smrťou Milana Lučanského?

1. Zhrňme si fakty. Generál Milan Lučanský bol hrdina a veľa toho vedel. Na Mikulca aj na ďalších. Nová zlomoc sa ho potrebovala zbaviť a umlčať ho.
2. Obvinenie prišlo zo strany špeciálnej prokuratúry, hlavnú úlohu zohral Kysel, ktorý si dokonca pred súdom vymyslel, že Milan Lučanský vlastní na Floride byt, čo v danom čase bola čistá lož.
3. Do väzby Milana Lučanského strčila Pamela Záleská, sudkyňa, ktorá je údajne v mimoriadne blízkom vzťahu s Monikou Tódovou. V monstrprocese neskôr zlikvidovala aj Dušana Kováčika.
4. Vyšetrovatelia NAKA, ktorí nevinného Milana Lučanského dostali za mreže, patria do skupinky, o ktorej Boris Kollár hovorí ako o "čurillovskej mafii".
5. Po smrti Milana Lučanského sa podľa svedectva ex-šéfa NAKA Zuriana títo istí čurillovci tešili a smiali. Mimochodom, to sú tí Lipšicovi ľudia, ktorých sa verejne zastáva prezidentka Čaputová.
6. Všetci títo ľudia, o ktorých píšem, sú dodnes kľúčoví aktéri v Lipšicovej a Matovičovej chobotnici. Ale aby sa mohli zbaviť Milana Lučanského, potrebovali tzv. kajúcnikov, ktorí si na generála vymyslia obvinenie. A tu sa dostávame k pointe.
7. Kľúčovým udavačom v prípade Milana Lučanského boli dvaja kriminálnici - František Böhm a Bernard Slobodník. Viete, kto obhajoval Slobodníka? Daniel Lipšic. A po ňom Peter Kubina, v tom čase poradca prezidentky Čaputovej. Tie náhodičky.
8. Ale ešte zaujímavejší je prípad ex-siskára Františka Böhma. Po tom, čo si navymýšľal lži na Milana Lučanského, bol prepustený z väzby.
9. Krátko na to sa zastrelil. Aby už nikdy nemohol povedať, ako to bolo v skutočnosti a kto ho dotlačil k falošnému svedectvu voči generálovi. Jeho smrť zjavne niekomu prišla veľmi vhod.
10. Pýtate sa, ako je možné, že František Böhm ako obvinený kriminálnik mal u seba strelné zbrane? Odpoveď: išlo o zlyhanie vyšetrovateľa NAKA Pavla Ďurku, jedného z partie čurillovcov. Náhod pribúda, že?
11. Ďurka je jeden z tých, ktorého sa hystericky zastával Daniel Lipšic na svojom slávnom výjazde po médiách, kedy porušil všetky zásady práce prokurátora, aby chránil "našich chlapcov".
12. Rovnako ako samého Čurillu, aj Ďurku obhajuje Lipšicov priateľ Kubina, ktorý ešte prednedávnom pracoval pre Zuzanu Čaputovú a dal za ňu dokopy aj podanie na Ústavný súd, ktoré viedlo k zmareniu referenda.
13. A tohto Ďurku si spoločne s ostatnými čurillovcami v piatok verejne zastala prezidentka Čaputová, hoci je aktuálne obvinený nielen z toho, že si vymýšľal obvinenia, ale aj z toho, že kvôli jeho zlyhaniu zomrel Böhm.
14. A teraz prichádza kľúčová otázka. Korunný klamár v prípade Milana Lučanského zomrel kvôli zlyhaniu jedného z čurillovcov. Obhajuje ho Kubina. Iného kajúcnika v prípade generála obhajoval Lipšic a potom zase Kubina.
15. A celú túto desivú chobotnicu, ktorá môže za to, že zomrel Milan Lučanský, teraz obhajuje Zuzana Čaputová, s ktorou je Kubina priamo prepojený.
16. Pýtate sa, čo má spoločné Čaputová so smrťou Milana Lučanského? Ako vidno - príliš veľa. Jej obhajoba Ďurku a jej prepojenia na Kubinu a Lipšica sú dôkazom, z ktorého mrazí.
17. Pravda o smrti Milana Lučanského raz vyjde najavo. A toho sa Čaputová bojí najviac. Pamätáte, ako po smrti Milana Lučanského okamžite vyzývala k tomu, aby sa "nešpekulovalo" a "nepodliehalo náladám verejnej mienky"? Bála sa...
18. V piatok urobila prezidentka osudnú chybu - prihlásila sa ku všetkým špinavostiam, ktoré obvinení spáchali. Tohto biľagu sa už nikdy nezbaví.
19. Pani prezidentka, vždy som Vám radil, aby ste odstúpila z funkcie pre Vaše zlyhania a neschopnosť. Dnes viem, že Vy odstúpiť nemôžete - pretože životne potrebujete prezidentskú imunitu.
20. Jedno však musíte vedieť. Raz sa celá tá špina vyplaví...
 
 
 
 
slaven1

Fúha, som len na bode 13. a ukazuje sa, že prezidentka je plnohodnotná členka mafiánskej sieťovej organizácie rozkladajúcej štát. Zbaviť funkcie a ostrihať vlasy.

nové