Sulíkov ranč v Austrálii

Zapíšme do kroniky a pokúsme sa spropagovať informáciu, že včera sa potvrdilo, že Sulík vlastní ranč v Austrálii. 

Citát Fica:
"Pán Sulík odmieta poskytnúť slovenskej verejnosti informácie o ďalších okolnostiach tejto kúpy. Po prvé nevieme, koľko ten ranč stál. Priznal sa pán Sulík, že on zaplatil iba podiel, ktorý sa rovná hodnote dobrého kvalitného bytu v Bratislave, čiže hovoríme asi o hodnote milión eur. Ak sú traja, hovoríme o niekoľkomiliónovom ranči v Austrálii. Odmietol povedať mená dvoch spoluvlastníkov, ktorí sú s ním. V čase, kedy táto vláda nevyplatila dôchodcov trinásty dôchodok, kedy je smiešna zákonná valorizácia, kedy sa ľudia trápia so zdražovaním, Sulík oznamuje slovenskej verejnosti, mám vás v paži. Keď tu bude zima, ja idem na ranč do Austrálie"

Je jasné:
Sulík dal do oficiálnych zmlúv len to, čo si ako tak mohol dovoliť "pôžičkou". Ďalší dvaja "spoluvlastníci" mu povedzme svoju časť prepíšu, keď splní ďalšie svoje úlohy pre medzinárodné koncerny (je okrem iného namočený v presadzovaní "vodíkového riešenia", jednej veľkej kampane, ktorej osud a hodnota je neistá). 

Okrem takmer istej korupcie, kúpa ranču na druhom konci sveta je aj symbolická hrôza. Tento pseudopolitik, a nielen on, takto zamýšla o svojom pôsobení na verejnosti: zober prachy a zdrhni. V prípade Sulíka a strany SaS ani nejde o žiadne tajomstvo, toto je ich "pravicový" prístup k veci a naozaj rozmýšlam, ako veľmi musia byť naozaj debilní ti "liberáli", ktorí toto plešaté hovado volili. Nuž ale daj oslíkom z SaS pred nos mrkvičku zisku, a neodolajú ani sekundu. Ich predseda si bude hriať zadok v Austrálii, a oni ostanú na suchu na Slovensku.

Sulík je známy kšeftami aj z minulosti:
"Ako prvé ukradol pozemok a previedol pozemok z OLO na svoju firmu Fax Copy a zarobil na to v prepočte asi milión eur, má teda z čoho kúpiť si ranč".
Predpokladám, že ranč bol drahší, okrem toho Sulík už určite prachy z minulých trestných činov rozflákal - takže v Austrálii dostal korupčnú odmenu za jeho súčasné pôsobenie vo vláde. Táto vláda bude aj ekonomicky znamenať najhorší úpadok v histórii samostatného Slovenska.

Dusanbe

veselo "kičuroval" v štátnom fonde hmotných rezerv, Krempaská s Weisenbacherom mali o tom výborné video na ich facebooku - možno sa ešte nájde.
Rozbehol to hneď po nástupe k válovu riadnym tempom.
Ale to bude určite len časť kšeftov, preto netuší, či Slovensku vydrží plyn cez zimu - nemal čas starať sa o občanov a cudzie firmy z ktorých nemá úžitok.

Dusanbe

neviem koľko naozaj nakradol/nenakradol počas ministrovania, ale tento rozhovor je dobrý:
https://ereport.sk/video-robert-kalinak-kazdy-rozsudok-zalozeny-na-kajuc...

slaven1

"Táto vláda bude aj ekonomicky znamenať najhorší úpadok v histórii samostatného Slovenska."

Nielenže by bačovanie neoliberálnych trockistov viedlo k úpadku krajiny za normálneho stavu okolitého prostredia, no nie sú to trockisti pre nič za nič. Oni začali likvidovať - v ich reči "upratovať" - štát v čase, keď kolité prostredie systému Slovensko prešlo do fázy prudkej zmeny. Radičovci začali bačovať v čase keď sa rozpadá "svetová" ekonomika a dolárový systém.

Držte si klobúky, ideme z kopca.

Ja to skrátim: treba na čelo štátu opäť postaviť Ficov klan, úpadok neodvrátia, ale aspoň bude mať ako takú riadenú formu.

slaven1

Kaderník a pedofil v role Ministra školstva ide umocniť úpadok Slovenska ďalšou "reformou" školstva. Vytvárajú problém na generácie.

- Min. školstva B. Gröhling: Prinášame kľúčové reformy, ktoré skokovo posunú školstvo do 21. storočia (Okt 21, 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=rU0BO-rCzNg
- Školy sa zásadne zmenia (Okt 21, 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=mG_xTDSpmpI
- Minister školstva B. Gröhling: Dištančne sa vzdeláva asi 10 % detí (Okt 27, 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=I06TKXqLjI0

"Súčinnosť s ľavicovo-liberálnou ideologickou bázou ide tak ďaleko, že ministerstvo chce prenechať časť vzdelávania učiteľov mimovládnym organizáciám: „Kvalitné vzdelávanie učiteľov veľmi často robili mimovládne organizácie spolu s učiteľmi z praxe, preto v zákone umožňujeme vzdelávanie aj pre neštátnych poskytovateľov.“ Gröhling nazval tento proces odobratím vzdelávania učiteľov „úradníkom“."

https://www.protiproud.cz/politika/6094-slovensko-tentokrat-pred-nami-na...

Človek nemusí byť génius aby sa dovtípil, že pustiť kaderníka a pedofila do pozície Ministra školstva je zlý nápad. No čo, národy prichádzajú a odchádzajú. Niektoré ostávajú. Madari ostanú aj preto, že už pár mesiacov majú „Zákon o ochrane pred pedofíliou“.

slaven1

Dostal si sa k moci, no nejde ti, lebo si nositeľom úpadku a rozvratu, tak hľadáš na koho by si mohol hodiť vinu. Mladý nositeľ úpadku našiel najnovšieho triedneho nepriateľa: "neočkovaných".

https://www.hlavnespravy.sk/statny-tajomnik-klus-sa-chce-pri-covid-autom...

Keby nemal strčenú hlavu v kohosi zadku, hýbal rozumom, nielen že by si vyhľadal historické okolnosti, ktoré viedli k vytvoreniu zásad zdravotníckej etiky s názvom „Norimberský kódex“, ale by si pozrel ako sa vyvíja hospodárstvo v krajinách, kde nariadili povinné tzv. "očkovanie".

Príklad: Pracovníci v prístavoch v USA, Taliansku... krajinách z povinnými tzv. očkovaním sa režimu vysrali vykladať kontajnerové lode.

https://www.businessinsider.com/cargo-ships-stuck-coast-new-york-shippin...
https://www.cbsnews.com/video/container-ships-stuck-at-sea-as-supply-cha...
https://www.ft.com/content/5341d046-7206-47aa-a919-a8d4e3d82d5b
https://www.reuters.com/business/autos-transportation/containergeddon-su...
https://www.youtube.com/watch?v=ohBJLCyf-ac Mandatory Green Pass Triggers Massive Protests In Italy

Nie si však nositeľom úpadku a rozvratu pre nič za nič. Jedna z charakterových vlastností je, že ti nedochádzajú dôsledky tvojho konania, skrz tvoj obmedzený svetonázor a obmedzené vzdelanie.

slaven1

A nakoniec k článku. Aký to asi musí byť pocit, keď bludy, ktorým veríš, rozpadajú pred očami. Nečudujem sa, že si kúpil útekový dom, aspoň sa tam bude mať čas pokojne zhúliť.

PS: Dohodu o vydávaní zločincov s Britániou Slovensko má?

Ema

Nečudo, že z odlesneného Slovenska holohlavé hovado rado odíde medzi klokany.

 

Pozrime si, akú oslavnú ódu zverejnila vyjebanca Držbalóna ministerská stránka začiatkom augusta:

Do Rimavskej Soboty mieri nemecký spracovateľ dreva Ziegler, mohol by dať prácu 430 ľuďom

Do pripravovaného priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri prvý investor. Ide o bavorskú spoločnosť Ziegler Group. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 430 ľudí a investícia na vybudovanie píly a drevospracujúcej prevádzky by mala dosiahnuť spolu približne 255 miliónov eur. Na tlačovej besede o tom informovali vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík, konateľ štátnej spoločnosti MH Invest Boris Kačáni a konateľ investora Andreas Sandner.

„Nájdenie investora pre Rimavskú Sobotu, kde je dlhodobo vysoká nezamestnanosť, bola jedna z našich top priorít,“ zdôraznil vicepremiér R. Sulík pri podpise memoranda o spolupráci s touto nemeckou spoločnosťou. „Ak tento projekt klapne, bude sa v Rimavskej Sobote spracovávať drevo od samotnej guľatiny až po výsledné produkty," priblížil ďalej šéf rezortu hospodárstva. Investícia by mala mať niekoľko stupňov.

Začiatok výstavby v prípade úspešných rokovaní avizuje štát už budúci rok, prvú produkciu do konca roka 2023. Investora okrem iného podľa Sulíka presvedčila aj blízkosť železničného napojenia. Zároveň je vo výstavbe rýchlostná cesta R2. Tá zaručí štvorprúdové cestné napojenie nového závodu už od približne 25 kilometrov vzdialeného Lučenca.

Ako zdôraznil konateľ investora Andreas Sandner, predpokladajú, že by ročne mohli spracovať až milión metrov kubických dreva. Aj on potvrdil, že ambíciou firmy je pokryť celý reťazec, „od stromu až po dom".

Produkcia by mala smerovať hlavne na Slovensko. Firma sa napriek súčasnému nedostatku dreva o dodávky suroviny neobáva. Podľa Sandnera budú rokovať s majiteľmi a obhospodarovateľmi lesov tak, aby boli obe strany spokojné

 

O tomto zhovädilom zámere sa akosi mlčí, predpokladám, že za oponou sa muselo niečo udiať - zrejme sa zaktivizovali ľudia, ktorí chcú žiť na Slovensku.

sandro

A tejto bande prekazala Lucanskeho chalupa niekde v Martine, ktoru mal normalne na seba napisanu a urcite riadne odovodnenu v majtekovom priznani. Ja len dufam, ze sa aj my tu vsetci stretneme(bez toho aby sme o tom vedeli) na 1.vyrocie tejto brutalnej politickej vrazdy pri jeho hrobe. Je potrebne aby ludia ukazali, ze nezabudli a ze im toto neprejde. Obete ako Lucansky su dolezite prave pre toto. Za zivota chytal brutalnu mafiu, po smrti v tom moze pokracovat. Je to len na nas vsetkych.

Norman

preto je lepšie stretnúť sa pri ich (hrobe).

Či ľudia (ne)zabudli, to nie je isté. Ale niektorí ľudia určite nezabudnú. A hlavne logika veci. Tá je taká, že keď sa zmení pomer síl, najčastejšie práve spoluvinníci zabijú hlavných páchateľov

JAptr

Ahoj priatelia,
to je minoritná záležitosť,
možno sa mýlim, ale skôr nie, ako sa mýli aj Norman, možno nie...C....je už neúčinná psy-ops operácia a už to nezaberá na nikoho, ale plán B nie je...lebo doteraz to vždy zaberalo, a taká skúsenosť nie je, preto to neustále opakovanie toho istého, dokolečka dokola. To prejde, zahlási to možno Si Pching, alebo niekto iný...a bude neporiadok všade, bez jediného zásahu...a bude neporiadok všade...
Pekný pozdrav

JAptr

Ahoj všetci,
...pre Normana, nie je možn, aby si operácii C.... nerozumel..., alebo

Norman

Neviem ani, čo myslíš. Myslíš Covid?

Ak myslíš Covid, tak ti poviem: umenie inteligencie je práve v tom, vedieť uvažovať v pravdepodobnostiach, bez sklznutia do triviálneho módu čierno-biele.
To je naozaj únavné, chce to nielen talent, ale aj tréning. Podobne ako akákoľvek iná telesná námaha. Ale pri závažných veciach je to nevyhnutné, uvažovať v pravdepodobnostiach.

JAptr

Všetkým pekný pozdrav,
v pravdepodobnostiach??? samo slovo v sebe skrýva, že je to len PRAVDE+podobnosť...
Nakoľko pravdepodobné je, že tu vôbec píšeme, že možno môžeme myslieť, že vôbec niečo také ako, že tu sme v nejakej realite sa stane z vesmíru (z ničoho)...Dogmy štatistických a iných matematických modelovaní reality už dávno sú rozporované(ak nie popreté). Zamysli sa nad tým, to nie je o spore...skôr o spektre myslenia.
Pekný deň

slaven1

Beneficiári sanitárneho fašizmu, členovia kartelu SAMO, si všimli aktivitu občanov.

Každý kto vojde do akéhokoľvek obchodu dôstojne ako ČLOVEK a nie OTROK s tak prostým cieľom ako nakúpiť si jedlo je Slovensku dnešných dní AKTIVISTA.

Áno, takto sme klesli za 32 rokov budovania krajších zajtrajškov „neviditeľnej ruky trhu“ (sekta) a možnosti „slobodne“ cestovať :-D

Inštruovaní pokladníci posledný rok učia ľudí ako sa majú správať. Tieto osoby, ktorých životná profesia je dokladať dovar na poličku za 4.5€ v čistom, poúčajú národ ako sa správať, ako žiť. Pripomína mi to situáciu, keď vrátnik má pocit, že je najdôležitejšia postava na závode.

https://www.infovojna.sk/article/video-aktivisti-odstavili-predajnu-lidl...

Je nás viac čo to vytáča a tak národ prišiel na krásny, mierny spôsob ako ukázať protest. Zistili, že sa stačí zorganizovať a mať viac času než „oni“.

https://www.infovojna.sk/article/video-bojovnici-proti-ruskam-spravili-o...

Na pár hodín zablokovali obchod zahraničnej firme.

https://www.mojevideo.sk/video/35e94/aktivisti_bez_rusok_odstavili_lidl_...

Lidl pár hodín nemohol vyvážať zisk zo Slovenska späť do Nemecka, a tak sa nám sanitárny fašizmus posunie zase o level vyššie. Členovia kartelu SAMO volajú po tvrdších opatreniach. Viac polície, viac sanitárneho fašizmu!

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/605465-organizovane-skupiny-lud...

Už aby sme tu čo najskôr mali tábory pre „neočkovaných“, neposlušných občanov. Čím skorej to zhnije, tým skorej sa bude opäť normálne žiť.

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=777821

V Lidli sú taký ech dodržiavatelia nariadení sanitárneho fašizmu, cítiť tam „ornung“. Nič proti masochistickej vôli ich zamestnancov poškodzovať si zdravie nosením prekážke dýchacím cestám výmenou za žobravú výplatu, no ďakujem, ja nechcem šaškovať.

Nie som v živote zvyknutý na to podriaďovať sa hlúposti môjho nadriadeného a nie vždy sa dá isť nakúpiť inde, keďže veľké zahraničné reťazce malých predajcov potravín za tie roky zlikvidovali.

Predstavitelia kartelu SAMO, postavy od ktorých sa predavači vyhovárajú, že dostanú výpoveď, tí si prdkajú pekne v teple svojej kancelárie, počítajú milióny kým predavačka Ďurka si zatiaľ likviduje svoje zdravie na predajni.

http://www.nadhlad.com/comment/41941#comment-41941

Ale veď aj oni musia mať náhubok v robote! - ohradí sa predavačka Ďurka. To vieš! (Ne)nosia náhubky asi tak ako Mikasovi zamestnanci na ÚVZ. Parafrázujme nadpis nasledujúceho videa: Vedenia kartela SAMO rúška nenosí, zamestnancov núti dusiť sa:

https://www.mojevideo.sk/video/35bc1/mikasovi_zamestnanci_ruska_nenosia_...

No a kto teda členom kartela SAMO s krycím názvom „asociácia“ je? Prosím tu je zoznam:

Nemecká drogéria DM, holandská BILLA, nemecký Lidlo-kaufland, nemecké Metro, britské Tesco a Terno britských miestodržiteľov J&T.

Ukážkový vzťah kolónia-metropola.

https://www.modernyobchod.sk/o-nas/clenovia/

Norman

Pozri, blokovanie obchodu môžeš robiť kedykoľvek, napríklad sediacim štrajkom a podobne. Teraz máš zámienku (rúška), ale ináč na tom nie je nič nové. Táto anarchistická zábava sa podarila raz, to je všetko, nič viac sa nedosiahlo a nedosiahne.

Negatívne sú na tom dve veci
1. odvádza to akúkoľvek energiu ľudí od boja s režimom na boj s úplnou nepodstatnosťou (rúškami).
2. spôsobuje to boj nie medzi ľuďmi a režimom, ale konflikt medzi ľuďmi navzájom. Tie predavačky za to naozaj nemôžu. A tí "aktivisti", čo sa idú vyburovať na ženách predavačkách (ktoré chcú mať len pokoj a nejakú prácu a príjem), ktoré sú bezbranné, tí "aktivisti" sú jednoducho zbabelé svine. Áno, zbabelé svine.

Hovorím ti to ako radu - naozaj sa mýliš a "národný tribunál" tiež. Ak chcú byť radikáli, ako vyhlasujú, majú si nájsť iný ciel. Nedávno robili akcie pred domami prominentov - to bol dobrý nápad, povedzme, ale rýchlo to nechali. Vo štvrtok myslím bola Čaputa klásť veniec pred pidimužíka, konšpirátora a vraha Masaryka - prečo tam neboli a nepluli ju aspoň slovne. Jej program a verejný program podobných zverov sa dá pri určitej snahe zistiť dopredu. Nie, oni idú opľúvať predavačky do samoobsluhy.

Sú ti všetci ľudia naozaj tak nielen slepí, ale ešte aj bezcharakterní? Fakt to nevidia?

Škoda reči, je to nepodstatná pena.

Roland Edvardsen

Ťa obdivujem, že máš toľko trpezlivosti s týmto spamerom. Slaven naozaj verí, že tie jeho traktáty plné odkazov tu bude niekto študovať? Nehovoriac o zvyčajne biednom obsahu. Hentie anti-rúškarské akcie v supermarketoch sú len ďalšia dobrá ukážka ťažkého úpadku a popletenosti tejto alternatívnej scény. Nepriateľ by si lepší disent, ako takýto, zložený z kdejakých trápnych "slavenov", nemohol želať. Celé zle.

horyslav

Nechápem, čo sa stále navážate do Slavena. "traktáty plné odkazov", keby neboli, tak ho zvozíte pod zem, že si cucá z prsta. to je jeho forma nielen podania, ale aj akéhosi oponovania voči vám, lebo cituje aj iných. ja si tiež osobne myslím, že aj takéto revolty, rúškové, ktorými pohŕdate, majú zmysel. je to tiež forma vzdoru a nezmierenia sa so snahami uzurpátorov (aj ich životov). nemyslím si, žeby účastníci boli politicky motivovaní, ide o občiansky vzdor. stále lepšie a efektívnejšie, ako ísť vybľakovať vulgarizmy na Fiolu, či Masaryka. (aký bol taký bol, veľa čechov sa s ním stotožňuje , načo si poštvávať kôli Fiole aj ich, napríklad. a jeho dekréty u nás držia iredentitu v odstupe.) že si ľudia vylievajú zlosť niekde v Lídli (veď tie predavačky nemlátili, handrkovali sa s vedúcou), aj to je nátlak na vládu. ten povyk zo SAMA o tom svedčí. vláda ochráň, daj policajtov... to sú zároveň argumenty a zbrane pre opozíciu, to sa môže pretriasať v parlamente, na súdoch. a aj policajti sú ľudia a majú svoje rodiny, svoju hranicu. a majitelia reťazcov si to môžu našliapnuť, až sa ľudia chytia myšlienky ignorovať nákupy v ich reťazcoch. a kto to schytá potom od donorov?...

Ema

OPONOVANIA voči nám?
Má na výber všetky korporátne mediálne splašky. Môže odcválať zvádzať svoj hyperlinkový opozičný boj tam.

horyslav

nuž áno, nie je to vhodné slovo. asi som sa zle vyjadril. myslel som skôr, že chce takto predchádzať osobným atakom. môj dojem. či vyťahuje len články a témy, ktoré sa mu hodia, to riešiť nejdem. každý má nárok na svoj názor. forma podania je vecou zaužívaných techník, ktoré sa pisateľovi v praxi osvedčili a intelektu...

Ema

Žiaľ, jeho múdrosti sa nedajú uploadovať do našich hláv. Ale zostáva tu s nami. Aj keď podľa mňa by sa mal menej ožierať.

Norman

veď ja som jemu (a iným tichým prítomným) len v pokoji vysvetlil protinázor, v čom sa mýli, v čom sa mýlia tí extrémisti.

Chceme tu na webe publikovať určitý svetonázor, nechceme, aby sme boli zmýlení za nejaké bezduché "alternatívne stránky", ani za nejaké vymleté, prostoduché a bezzubé dnešné Hlavné Správy či Infovojnu :) Pri všetkej úcte, to teda nie. Takže nechceme, aby Slavenove názory boli niekým omylom považované za tunajší väčšinový názor.

slaven1

Reakcia iba k prvému paragrafu:

Každý máme určitý profil (čitaj "hranice"). Aj ja :-)

Par vecí sa musí Normanovi uznať. Vie viesť argumentačnú diskusiu s názorovým oponentom. Vysvetliť svoj pohľad. A preto sa sem po toľkých rokoch oplatí vracať :-*

Vďaka takým obyvateľom sa Bratislava už začína podobať na mesto. Bodaj by ich tam bolo viac.

Norman

Som si vždy myslel, že diskusia je to najlepšie, na čo internetové portály môžu byť použité. Buď sa pri nich nájde nejaká tá "pravda", čo poslúži všetkým, alebo sa aspoň predvedie, ako sa s oponentami má tvrdo zaobchádzať.

Žiaľ, doslovne nekonečná veľkosť webu spôsobila, že sa žiadne diskusie už NIKDE nevedú. Dnes sú to buď vzájomne si lichotiace skupinky (bubliny), alebo sa dotyční po krátkom zanadávaní rozpŕchnu do všetkých kútov a žiadna diskusia nie je.

Norman

je otázne, či je konflikt v predajni lepší, ako protest proti Čapute a proti Masarykovi. Čaputa je konkrétne politické zlo, to isté Masaryk a jeho mýtus. U mňa je jednoznačne lepšie bojovať proti politikom, ako bojovať proti predavačkám.
A čo sa týka naštvani aČechov - rešpekt dosiahneš len tým, keď si za svojim stojíš a nebojíš sa - čím nám Česi pomohli a kedy? Tento Čechoslovakizmus je veľké zlo, nie kvôli Čechom ako takým, ale pretože čechoslovakisti akoby sa báli postaviť na vlastné nohy.

Čo sa týka "ignorovania reťazcov" - to sú len prázdne sny (ktoré by aj tak nič nepriniesli). Na Slovensku nezhromaždíš ani pár tisíc ľudí na dobrú manifestáciu, nie to ešte aktivizovať reálne percentá na nejaký bojkot.

Norman

ku Slavenovi: za prvé je tu málo pohybu, za druhé nejde len o neho, ale k danej téme, ktorú každý počul zo správ (akési protesty v samoobsluhách), som sa chcel narýchlo vyjadriť.

slaven1

Beneficiári sanitárneho fašizmu na čele s LIDLom sú nespokojní. Občania im v krajine bránia zbierať peniaze na vývoz tým, že nerešpektujú hlúpe sanitárne nariadenia od členov klanu, ktorý je aktuálne pri moci.

https://www.infovojna.sk/article/video-zamestnanci-lidl-u-a-policajti-pa...

Pozrime sa ako sa minulý rok darilo členom kartelu SAMO:

- Lidl mal za minulý rok najväčší zisk vo svojej histórii. Zo Slovenska vytiahol 126 371 000€ https://www.finstat.sk/35793783
- Bratský Lidlu Kaufland mal za minulý rok najväčší zisk vo svojej histórii. Zo Slovenska vytiahol 64 800 000€ https://www.finstat.sk/35790164
- Britské Tesco zo Slovenska vytiahlo 49 000 000€ zisku https://www.finstat.sk/31321828
- Nemecké DM drogéria vytiahla zo Slovenska 4 7772 000€ https://www.finstat.sk/31393781
- Holandská Billa mala historicky najlepší rok, v 2020 vycucala zo Slovenska 10 117 000€ https://www.finstat.sk/31347037
- Nemecké Metro malo tržby v hodnote 439 660 000€, peniaze vyvážajú rovno do Nemecka, formálny zisk robia malý https://www.finstat.sk/45952671

Sulíkov ranč už vieme kde je, Hegerov, Lengvarského a Matovičov je kde?

https://www.youtube.com/watch?v=0b3MVhK7FN8