Otroctvo

A čo je podstata toho čo tu prebieha? Zakázať vám chodiť do kaviarni? Kontrolovať vás, sledovať vás, riadiť vás, zotročiť vás? Ono už sa to tu na portáli opakovalo niekoľko krát. My už sme otroci, do otroctva sme sa narodili a v otroctve žijeme.

To, že doteraz sme mali nejaké pomyselné kvazi slobody, nebolo preto, že by sme sa o ne nejak pričinili ale preto, že nám to bolo dovolené, systému to tak vyhovovalo. Nikto už nikoho zotročovať nemusí a covid len odhalil túto skutočnosť a je tragédiou všetkých tých národných, ľudových a alternatívnych kruhov, že to nejak nevedia pochopiť a stále len žobrú od režimu aby im povolil reťaz tak, jak ju mal donedávna.

Ano totalitné praktiky sa tu zavádzajú, ale nie preto, že by to bol plán ale preto, že nastal problém a mocní ho musia riešiť, lebo sa im ten ich systém rozpadne ako domček z karát. Na to ale, aby ho riešili, potrebujú odhaliť časť svojej pravej podstaty, čo nie je nič iné iba ťažká totalita. Žial, niekto v tom vidí plán, realista, ktorý chápe suvislosti, vidí to, ako otroci si nechcú pripustiť svoj status bezvýznamných štatistov, ktorí boli nechutne oklamaní.

 

 

(video, pre prípad že sa strati:

2016-06-14 - About Slavery & Civilization

autor ThuleanPerspective Reuploads  (pôvodne Varg Vikernes)

 

text z lokál komentára sem umiestnil administrátor:

http://www.nadhlad.com/comment/42280#comment-42280  )

 
0
buko

Co je to sloboda a co uz je otroctvo je predsa vysleok dlhych bojov predchadzajucich generacii a filozofickych debat ktorych plod je jasne deklarovany napriklad tu
https://sk.wikisource.org/wiki/V%C5%A1eobecn%C3%A1_deklar%C3%A1cia_%C4%B...

Ak sa uz citis otrokom alebo tak zmyslas, tak to je prvy predpoklad k tomu ze sa nim naozaj aj stanes.

Ano, system odhaluje zuby a zhadzuje rukavice, ide do tuheho. Cukriky a mierne pokarhania uz prestavaju zaberat, v ruke sa objavuje palica. Takze je vlastne dobre ze sa odhaluje nech mame tu moznost vidiet s kym mame tu cest.
Viem asi co chces povedat - ze alternativa opat iba tupo zautoci na tu palicu, a nie na toho co ju drzi a uz vobec nie na toho co ho tam poslal. Co teda navrhujes?

kali

No minimálne prestať útočiť na tú palicu, na chvílu sa zastaviť, naliať si čistého vína, povedať si pravdu, čo sme, kam smerujeme, kto je nepriateľ a čo je náš ciel. A pri všetkej úcte ak má byť ciel len nejaká vágna sloboda tak potom naozaj to nedotiahneme nikde len k tej anarchii a k chaosu. Ale potom sa nemožno čudovať keď chce niekto s tým všetkým urobiť poriadok aj keď tvrdou rukou.

Ono k tomuto všetkému a celej tej debate ohľadom korona opatrení mi na fb vybehol jeden veľmi trefný koment ktorý si dovolím sem dať.

„"Zabíjejí" roušky naše děti? Nevím. Možná.
Ale tlačí se sem lidé, jejichž předškoláci bez problému přežijí dva měsíce v běloruských lesích.
Nic ve zlém, ale příští střet civilizací prohrajeme..“
Dago

1488

trochu zjednodušene - kedy naši predkovia začali používať splachovací záchod ? ..dve generácie ?
Nie je to tak dávno. Verím, že potenciál tu je. Ale máš pravdu, pokým tu nebude externá motivácia, tak vnútorne sme otroci pohodlia.

kali

To je len jeden aspekt, neschopnosť dosiahnuť nezávislosť, domestikácia, ako Norman písal v tomto texte http://nadhlad.com/content/domestikovany-dobytok. Ale potom je tu ten druhý, ktorí definuje štruktúra spoločnosti jej reálna hierarchia ktorú určuje samotné vlastníctvo zdrojov, majetkov, finančných prostriedkov a nie nejaké deklarácie a listiny kde sú napísané floskuli ktoré prakticky nič neznamenajú lebo v kapitalizme sa aj tak všetko hodnotí len vyčíslením ekonomickej hodnoty. Režim to hovorí jasne, každý má svoju cenu a všetko sa dá kúpiť, politici, sudcovia, inšpektori komisári. A aký je status toho kto je na spodku tejto hierarchii? A ak by sme sa pozreli do histórie, vždy keď niekto niečo nevlastnil a ak aj áno ale nedisponoval ničím s čím by to ochránil alebo uhájil (sila, odvaha, zbrane) tak nebol nič viac ako otrok. Dnes je spoločnosť aj vďaka industriálnej civilizácie tak rozvrstvená a komplexne poprepajaná, že aj vlastnenie nejakých statkov, financií alebo aj kľudne zdrojov nemusí ešte nič znamenať pokiaľ dotyčný nekoná nezávisle od toho kto je o triedu vyššie nad ním, len ho to stavia do trocha privilegovanejšieho otroctva.

Ema

Heiko von der Leyen je v top manažmente americkej firmy orientovanej na génovú terapiu Orgenesis (v pozadí prepojenej s Pfeizerom a ďalšími globálnymi farma-molochmi) sme vedeli. Ale že má Orgenesis na ich wepke takúto výpovednú fotografiu, to som zistila až teraz :)
https://orgenesis.com/#/

Radostné orgenesiské novinky z ich oficiálnej stránky:
4. november 2021
Orgenesis Reports 425% Increase in Revenue for the Third Quarter of 2021 Compared to Same Period Last Year
15. november 2021
Orgenesis Announces Collaboration Agreement with Tel Aviv Sourasky Medical Center to Advance Point-of-Care Development and Commercialization of Cell and Gene Therapies
29. november 2021
Orgenesis and Theracell Joint Venture to Receive up to €32 Million From Greek Government to Accelerate Rollout of POCare Centers and Deployment of OMPULs

Norman

Odkrytie toku peňazí, tých miliárd prelievajúcich sa do Pfizera a cez iné firmy aj do Izraela, to je jedna zo základ deformity pandemickej krízy.
Ale keďže téma "židia" sú pre takmer všetkých škreklúňov TABU, tak sme počuli len "Dajme dole rúška, dajme dole rúška".
A Izraelci sa nad nimi rehotali a vyberali ich do masmediálnych správ, pretože TOTO chceli mať ako "alternatívu" - škriekajúcich hysterikov. Kde by zostalo miesto na vážnu kritiku a odkrytie pravej tváre zločinu? Nikde.

Ema

Ináčky, Orgenesis - to je ako spojenie debilného amerického Orgone, ktorým sa popri magoroch ako Ginsburg či Mailer nadchýnala aj komiksová figúrka Einstein, s abrahámovským Genesis. Tak trápne.

Norman

Kto sa to len vždy nadchýňal nadprirodzenou mocou? :) Kto sníval o Pánovi, ktorí pozabíja jeho nepriateľov a ich ženy a dobytok dá do rúk "vyvolených"?
No, pôvodne sa volali izraelci či judejci, ale musíme byť spravodlivý, spadajú tam aj kresťania a moslimovia - všetci, ktorí uznali "stará zákon" (v tej či inej forme) za svätý.

A hodil mojžiš palicu na zem a zmenila sa na hada a ten zožral egyptských hadov. A udrel mojžiš do skaly a voda vytryskla. - Jestvuje primitívnejšie "náboženstvo" ako takéto niečo? Pozor, nepliesť si mytológiu s náboženstvom - žiadna mytológia sveta nie je definovaná ako "náboženstvo", iba tento paškvil. A to väčšina mytológii sveta sú alegórie prírodných fenoménov a (mentálnych) kvalít - toto je len alegória hnevu a pahltnosti. Asi v žiadnej mytológii sveta sa boh čo bohovia nezaoberajú toľko rozdeľovaním majetku, rozdeľovaním zeme, privlastňovaním stád a cudzích žien, ako v tzv. biblii.

Mojžišova 9:6. Exodus. — Hospodin to nasledujúceho dňa aj urobil. Všetky stáda Egypťanov uhynuli, ale z izraelského stáda neuhynul ani jediný kus.
Proti tomu je porekadlo o skapanej susedovej koze naozaj len nevinný vtip. Nemusím pripomínať, že potom začal boh vraždiť prvorodených synov - ten boh, čo podľa kresťanov vraj všetkých miluje - v tomto sú židia úprimnejší, vedia, že cudzincov ich boh nemiluje. Vieme - bohovia sú vždy projekcia vlastných mentálnych deformít - židovský boh všetko nenávidí, kresťanský boh miluje aj svojich nepriateľov (otrok).

nové