Práve som sa vrátil od prezidentky

Neskoro som prišiel, skoro odišiel. 

Niečo bolo na tej manifestácii čudné. Nebudem písať, kto tam pokecal, to si nájdete inde. Ale tie prejavy boli zle zamerané, zle urobené.

V prvom rade tam nemali miešať sociálne veci. Vieme, je to téma, ľudia ešte budú zle krkať. Ale dnes je téma vojna na spadnutie, armáda v kuchyni a fiča z paláca v Dubaji. Ale ... vidno, že Smerákom s manifestáciami neradia židia. Nie je to žiadna skutočná politická šou.

Tak skúsim aspoň ja.

Na demonštráciách majú zaznieť ostrejšie slogany, ako na impotentných debatách v tv s vykastrovanými moderátorom a teplým oponentom. Na demonštrácii ľudia čakajú ostrejší tón. Aj keď sa to všetko nahráva - aj tak si tam polici musia dovoliť viac, ako v cenzurovanej televízii. To sa nestalo. Ak to ale nevedia, tak nech tam radšej ani nelezú. To už tie Marčekove demonštrácie majú lepšie vycvičených rečníkov.

A ak sa boja niečo povedať, tak nech si tam pozvú nejakých neošúchaných ľudí - nech to tí povedia za nich. Takto to vyzerá, ako keby kvôli jednému človeku z Hlasu celkom vypustili paru. Žiadna zábava, žiadne odreagovanie, žiadna vzájomná podpora, pocit spolupatričnosti davu s pódiom. 

Asi tak. Ale no dobre, málo to robia, málo to vedia. Horšie je, asi to nie je len malou praxou, ale aj hranicmi toho, kam dokážu ísť. Stále reči o referende, ale to je akcia zdĺhavá a nepriechodná, tadiaľ cesta nevedie. Niekto musí národu ponúknuť radikálnejšiu cestu, a k to nebude Smer, urobí to Republika.

ĽSNS tam zbierala podpisy za vystúpenie z NATO. To už zbierajú koľko rokov? A načo? To môžu rovno zbierať podpisy za  "svetový mier". Tiež úplná zbytočnosť.

Od sociálnych demokratov sa čaká, že sa dokážu spojiť s národovcami, alebo hrať sami aj národnou kartou. Títo zatiaľ nevedia ani jedno, ani druhé. Pred rokmi akceptovali, že národovci a ľudovci nie sú ľudia, a teraz to nedokážu prekonať. Marxistická Blahova rétorika v tomto teda  tiež nepomáha. Dnešná opozícia by sa mala spojiť, aspoň politicky by mali vedieť spolupracovať. Uhrík a Kotleba sami osebe nie sú tiež geniálni politici, určite nie, ale nie sú to obludy, aby od nich Fico, Pellegrini a Danko dávali ruky preč. Aspoň títo traja by si mali uvedomiť, aká je ich realita. Chyba je na oboch stranách, jedni ľudáci, druhí marxisti, posratá otrávená tradícia SNP aj teraz plodí kvety zla - rozdelenie národa. Je na čase, aby to dokázali prekonať. 

Ak nie, tak nech idú do politického dôchodku. Lebo obávam sa, že títo nebudú schopní či ochotní ani potrestať Olajno a vlastizradcov. 

 
Roland Edvardsen

LSNS pomaly avšak isto končí (cca preferencie okolo 1-2% podľa Vox politico) - a v istom zmysle je to aj dobre. To sa potom aj ľahšie vylučuje, keďže dnes ide o slabú a bezvýznamnú stranu. Ale Republiku tuším zatiaľ socdemisti kompletne nevylúčili, či? Ale Uhrík je naozaj až príliš nevýrazný a vynikne to práve v kontraste s Mazurekom, ktorý je výrečnejší. V tej strane mi chýba niekto kto by bol výrazný a zhovorčivý ako Mazurek, ale nie tak nasilu bububu radikálny.

Norman

nevytvorili si vlastné, neovládli TV, tak sa boja médií. Boja sa médií, aby po spolupráci s Uhríkom neboli označení, aj oni, za tých "fašistov".
Zas karma toho, že smeráci s radosťou dlhé roky podporovali antifašistický naratív. Takto sa to vracia, a nielen im, ale aj celému národu. Za každú zbabelosť sa platí.
Aj v dnešné dni sú "opatrní", aj keď si tak nepripadajú. Aj to sa im ešte zle vráti.

S Uhríkom teda Smeráci ísť nevedia, ale bez neho sú len rozvarená zastaraná hmota.
Keby aspoň ten chruňo Radačovský podporil Republiku a nezakladal vlastnú stranu. Al to, čo majú títo rôzni starí trpáci, to nie je že naduté ego, to je proste, poviem to slušne, chorobné starecké toporenie sa na verejnosti.

Ema

Neviem, prečo tam ficovci dali túto krásnu pieseň s divným slovenským textom. 

Demonštrácia bola mdlá. Na dlhé zvädnuté reči je príliš zima a príliš neskoro.

Pé es: Videjko som vybrala z youtube také, aby mu rozumeli aj Benčíkovi pasáci.

Norman

ale podľa mňa nebola tmosféra zrelá na baladické piesne. Na to má Smer primálo sily a jeho voliči tiež nie sú vychovaní na ruskej drsnosti a sile. To proste nemajú. Na to na Slovensku nie je nik kultúrne nastavený, to tu chýba. Chýba to samozrejme aj prorusom.

Dusanbe

Je druhá ruská hymna.
Je to naozaj nádherná pieseň.
Silného a slobodu si vážiaceho národa.
Teraz v Moskve študujú "pismo" NATO, resp. USA, Rusku.
A čoskoro uvidíme, aká bude odpoveď, keďže obsah americkej písomnosti sa dá tušiť.

Norman

Toto tam zaznelo (ak nemýlim). Kandráčovci to prerobili na Slovenský text. Nič proti nim, snažili sa, ale ... "zvony z námestí" "búrky dážď" atď ... nie je tam ani zďaleka tá drsná základnosť.

"vyjdu nočju v pole s koňom ..." - to je tak dokonalý obraz, že ho nič iné nemôže napodobiť. Určite nie posraté mestské zvončeky.

obe verzie:
https://www.expres.sk/217363/kandracovci-prerobili-nadhernu-rusku-piesen...

sandro

Ja sa tesim, ako sa teraz budu musiet Kandracovci mesiac vsade vyvinovat, ze oni nemaju radi Fica a blabla bla:)))
Ale sa vas tu dnes zislo na fore, vy nacisti:) Este si aj Ruske pesnicky pustate. Ja sem teda postnem aj nieco pre eSTeBencika https://www.youtube.com/watch?v=hsD2eITKyFg

Dusanbe

ŠTBenčíka, Tchorčoka a Nagya bola dostatočne toxická už samotná ruská melódia.

Slová orginálu: "ja vljubljon v tebia Rossia, vljubljon" by im spôsobili kŕče a neovládateľný celotelový tras.

Norman

pointa je v tom, čo našinci, vrátane napríklad mňa, nevedia, čo si tu napísal - že je to určitá druhá ruská hymna.
Verím, lebo dôkaz je v tom texte ku koncu, (čo spomenul zas Sandro), kde sa explicitne vyjadruje láska k Rusku.

Naschvál to opakujem, aby každému bolo jasné, že Smer dal na manifestácii ruský hymnus - neoficiálny, ale ruský hymnus :) No, aspoň niečo poriadne tam bolo. Mohlo byť aj v originále :)

buko

iba uvaha.. smeraci zrejme citia ze situacia uz je taka napata ze vplyv USA - hoci navonok stale silny - moze kedykolvek padnut.
Aj ten miting bol zrejme len taky lakmusovy papierik, ake su nalady v uliciach, a ake vasne sa prebudia ked sa retorika pritvrdi.
Takze Smeraci, ked sa vietor otoci, podla mna vobec nebudu mat problem napnut plachty a plavat inym smerom. A ine strany zrejme tiez.

Situacia na slovensku a v strednej europe (Polsko je specificke) je taka, ze ziadna politicka a uz vobec nie obcianska sila (okrem par extremistov a renegadov) sa za USA nebude bit, nebude ich obhajovat, nebude aktivne blokovat rozlozenie ich vplyvu. Miklos sice chodi po redakciach a rozdava rozhovory na temu ake je Rusko hrozba, ale dokaze presvedcit nerozhodnych, dokaze zmenit verejnu mienku? Pochybujem. Rapoce si svoju agendu, za ktoru je rozpravkovo plateny a to je tak vsetko.

Takze caka sa uz len na povestne preklopenie misky vah, na premiesanie sfery vplyvu.
tym nechcem povedat ze sa to stane tuto zimu, tento rok, alebo aj toto desatrocie. Rychlost tej erozie zavisi od vela casto nepredvidatelnych faktorov. Ale ze sa to raz stane zacina byt coraz viac a viac pravdepodobne.

lebleu

Bolo to také... o ničom.
A áno, Republika by mala organizovať viac protestov. Majú na to potenciál.

sandro

je to tak. Tam je citit zivot, posledny ich protest mal drive, na tribune sa vystriedalo vela novych tvari a zaujimavych ludi. Toto je take zdochynanie. Takaca kto tlaci v SMERe? Ci SMERu uz staci, ze je s nimi niekto mladsi? Kalinak mladsi ok, ale hento motovidlo, ktore nevie povedat suvisle 3 vety? Este aj na tom proteste len po 100. krat zrecyklovali to, co uz povedali 100x na vidach. Este aj ten Blaha posobi na meetingu strojene ked opakuje svoje 25.bodove FBprispevky od slova do slova. Politicky aktualne SMER asi jedina realna opozicna sila, nazivo velka bieda.

buko

Smer je fenomen Fica a je zazrak, ze Smer nepadol na uplne dno po tom systematickom pohone na Fica a po prehratych volbach a odchode Pelleho frakcie.
Suhlas ale ze je tam citit unavu, nedostatok kadrov, neautentickost a nuda (Blanar? Richter? )
Taha to cele Fico, Kalinakovci a Blaha. Napriek tomu ide z toho viac stavy a energie ako od lavirujuceho Jamkaca.

Republika je nova, oslobodili sa od kotlebovej minulosti, maju tam vsetkych tahunov z LSNS, maju potencial stat sa tym co v nemecku AfD. Kludne by som veril ze daju aspon tolko percent ako ich prirodzeny protipol - Progresivne Slovensko.

Norman

slúžia ako zbraň, ako ukážka schopnosti. Ako píše Sandro, ako určitý test.

Blanár, Richter - aby sme nevyzneli zle, ja veľmi oceňujem prácu takýchto ľudí (v Smere). Možno to "neťahajú" vizuálne, ale to určite držia (pripomínam, že s nimi nemám ani najmenšie pojítko, vôbec ich osobne nepoznám, ale oceňujem vystupovanie takých ľudí, ako sú oni).

Roland Edvardsen

Popravde, xkrát radšej kultivovanejší Blanár alebo Kamenický a podobní ako dnes už preceňovaný Blaha. On už je naozaj príliš prehnaný, afektovaný, až to pôsobí, že už to nie je vedomý prejav, ale mu už postupne z toho všetkého šiblo. Naozaj, napodobňovať patetické prejavy odniekaľ z komunistických 50-tych rokov, však to je ešte o dosť horšie, ako keď sa Magát zdraví "Na stráž". Menej je častokrát viac a to platí veľmi aj pri Blahovi (ktorý inak, ak už sa aj objavil v nejakých debatách, veru až taký silný nebol, ako na FB, kde si môže zmazať oponentov. Za to neuroticky rozhadzovať rukami - to je jeho).

Ema

BG: Chelou, Stív, ako, ako?
AG: Háj Herry, fajn. Sťahujeme sa do východnej Európy.
BG: Héj? A kam?
AG: Hmmm ... nejaký Sloufak. Zatiaľ dve vojenské základne, letiská. Máme odtiaľ Moskvu ako na dlani, hehe.
BG: A čo ste za to dali?
AG: Akože čo. Nič. Len sme sľúbili, že keby sa u nich nepokojne vlnilo obyvateľstvo, rozkopeme mu rite. A to my radi, hehe.
BG: Nič ste za to nedali? Tak to aj my chceme.
AG: Veď nou proublem. Zavolaj ich ministrovi zahraničných vecí ... počkaj, spomeniem si, nejaký ko... ko...
BG: Koko?
AG: No, tak nejako. Ešte aj mená tam majú prijebané. Ten sa sfleku poserie od šťastia, že mu voláš a dá britskej RAF aj to ich jediné väčšie letisko, hehe. Keď bude treba, dá nám pre naše americké a britské vojenské základne celú krajinu, len je vraj dosť malá.
BG: Dík za tip.

Mediálna správa 27. januára 2022:
Korčok potvrdil úvahy v NATO o prípadnom vyslaní posíl aj na Slovensko
V Severoatlantickej aliancii (NATO) uvažujú o prípadnom vyslaní posíl aj na Slovensko. Potvrdil to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) po zahraničnom výbore v Národnej rade SR. O úvahách NATO informovala vo štvrtok britská stanica Sky News s tým, že na Slovensko má prísť 1000 britských vojakov.

A my si tu interne dodajme, že tie zabijácke kurvy odtiaľto tak ľahko nevybrexitujeme.

slaven1

A to akurát spustili očierňujúcu kampaň voči domobrane, ktorej súčasťou je aj Refresher, viď:

https://refresher.sk/109227-Byvaly-clen-Slovenskych-brancov-Zobudili-sme...

Článok za redakciu napísala Kamila Šebestová, identita Refresheru na vojnovú propagandu. Ďalšie články sú:

28-ročná Ukrajinka z pohraničia s Ruskom: Ukrajinu milujem, a ak to bude nevyhnutné, pre svoju krajinu zomriem (Videorozhovor)
https://refresher.sk/109541-28-rocna-Ukrajinka-z-pohranicia-s-Ruskom-Ukr...

Kremeľ reaguje na vyhlásenia Západu. Nepáči sa im 8500 amerických vojakov v pohotovosti, z Navaľného spravili teroristu
https://refresher.sk/109440-Kremel-reaguje-na-vyhlasenia-Zapadu-Nepaci-s...

8 500 amerických vojakov je v stave zvýšenej pohotovosti. Západní lídri vyhlásili, že sú v postupe proti Rusku jednotní
https://refresher.sk/109416-8-500-americkych-vojakov-je-v-stave-zvysenej...

Minister obrany Jaroslav Naď nesúhlasí s New York Times. Ukrajinských vojakov podľa neho nebudú vyzbrojovať na území Slovenska
https://refresher.sk/109089-Minister-obrany-Jaroslav-Nad-nesuhlasi-s-New...

Ohavní novinári nesedia len v SMEtiarni, Aktualitách alebo Denníka N(enávisť).

Ema

Už viem, čo chýba celému Slovensku.
LOVECKÝ INŠTINKT.
Uštvať tie špinavé podvratné kurvy, ktoré urobili z vašich detí terče, štvať ich a štvať, nedať im vydýchnuť a doraziť, v akomkoľvek slova zmysle.

nové