Zrušenie účtu Blahu na FB

Mal tam 175 000 sledovatelov, napriek tomu či práve preto bol jeho účet zrušený. Uverejňuje teraz už aj na Telegrame, ale popularita a sledovatelia sa naberajú dlhodobo. Jeho účet nebol súkromný, ale ten komunitný, či ako sa to tam volá. Jeho zrušenie je bezpochyb ťažký zásah proti slobode slova a prejav totality režimu.

 

To sú naši "liberáli", to je tá "sloboda", o ktorej iba "zlí ľudia" vyhlasujú, že je falošná.

Prípad Blaha nám znova dáva za pravdu, že ten režim, čo sa maluje naružovo či na dúhovo, čo sľubuje "slobodu" a "demokraciu", je škaredé monštrum. Píšeme to po webe už dvadsať rokov - teraz si to všetci zažijete na vlastnej koži.

A že podobné monštrá sú tisíce jeho priaznivcov, často čerstvo odchovaných fanatikov. Stačí pozrieť do komentárov - prejavy údajných "liberálov". Ale ich rozhorčenosť je prejav ich schizofrénie - sú nervózni, pretože dobre vedia, že ničia to, čo prehlašovali desaťročia, že podpilujú konár hlavne pod sebou.

 

https://domov.sme.sk/c/22937691/lubos-blaha-facebook-zrusenie-uctu-rozho...

https://komentare.sme.sk/c/22937856/preco-zablokovanie-blahu-nie-je-cenz...

 

Len toľko k zaznamenaniu do archívu. Ako sa už opakovane správne píše, čas na slová je už minutý, stret búrkových mrakov sa nedá zastaviť a kľudne napíšem tú frázu - potečia krv.  Masy nemožno už zastaviť alebo umierniť, ale je stále možné udržiavať nadhľad a vyššie povedomie pre tých, čo majú talent alebo sa pripravili.

 

Blahov status k veci:

https://t.me/LubosBlahaSmer/135

Milí priatelia, tu je moja bezprostredná reakcia na to, čo dnes spáchal Facebook. Pozrite si video.

1. Ide o hrubý akt cenzúry voči opozičnému poslancovi.

2. Ide o ohrozenie slobody slova a národnej suverenity.

3. A ide o bezprecedentný útok na demokraciu zo strany americkej súkromnej korporácie.

4. Ale áno, som rád, že sa ma americkí liberáli boja tak, ako Donalda Trumpa - to je lichôtka

5. Bez mihnutia oka zrušili právo 175 tisíc ľudí, aby čítali moje názory, o ktoré majú záujem.

6. Po takomto pľúvanci FB voči svojim zákazníkom môžem odporučiť jediné - prejsť ku konkurencii.

7. Ja plne prechádzam na Telegram a VK, kde budem každý deň ďalej písať svoje statusy.

8. Za pár hodín, odkedy ma FB zablokoval, mi sem pribudlo 2 tisíc sledovateľov - ďakujem vám všetkým.

9. Nenecháme sa zastrašiť Hegerom a Naďom, ktorí lobovali, aby Facebook vymazal nepohodlných opozičných politikov.

10. Aspoň vieme, ako je táto vláda prepojená s USA.

11. Niežeby sme to netušili, ale takto na hulváta sa odhalovať nemuseli.

12. Žiaden strach, ideme ďalej. Nezapchajú nám ústa.

13. Len prosím dajte vedieť svojim priateľom, že moje statusy oddnes nájdu tu a na VKontakte.

14. Áno, fašisti sa vždy báli slobody slova. Kedysi tí nemeckí či talianski, dnes americkí...

15. Oddnes aspoň konečne vieme, čo znamená skratka FB - Fascist Book


buko

V podstate sa to dalo ocakavat takze nic prekvapive. Skor prekvapilo ze pri tom tlaku sa mu podarilo odolavat tak dlho.
Vstupujeme do konecnych faz cenzury ked iny ako hlavny nazor nielenze nebude tolerovany ale ani nebude mat kde verejne zazniet.
Telegram bude posledny, aj ten padne, je prilis slobodny a prilis kole oci, Nemci uz na tom pracuju.
Co bude posledna faza tazko povedat, ale Orwellove knihy a realny socializmus ktori sme niektori mali moznost aj zazit - nam dava celkom jasne napovedy.
Ako tu uz Sandro aj ini pisali - smerujeme k zruseniu volieb a defacto zaniku zvrchovaneho statu v prospech akehosi globalneho (zapadoeuropsko-atlantickeho) zriadenia.

A pre tych par co este stale chodia na Facebook - myslim ze nadisiel cas konecne zhodit okovy - skoncovat s nim a zrusit ho. Nie kvoli Blahovi, ale kvoli sebe.

Norman

napríklad na infovojne ...
https://www.infovojna.bz/article/tento-rezim-sa-vie-udrzat-uz-iba-repres...

Chmelár sa chytá nádeje, že jeho komentáre sú kultivovanejšie, ako Blahove. V tom to ale nie je. Má pokoj len preto, že jeho dosah je oveľa menší, ako je Blahov. (z toho dôvodu máme aj my tu pokoj, rýpaním do Nadhľadu by mu len robili reklamu ). Ak by bol Chmelár politicky nebezpečný, zrušili ba aj jeho.

sandro

To je ale tlk.. Jedina vec, ktora limituje existenciu ineho, aj Chmelarovho, nazoru je DOSAH tohto nazoru. Akonahle niekto zacne mat cisla ako Blaha, ide okamzite ku dnu. Je to paradox, ale presne takto to funguje. Chmelarova mala skupinka je momentalne skor dobre alibi rezimu - pozrite sa, ved my ine nazory nepotlacame. Sice sa uz do mainstreamu nedostane a akonahle by sa prehupol cez 100k pravidelnych sledovatelov bude zruseny, ale momentalne ma pocit, ze si moze pisat co chce a komu chce:) tragicky omyl.
Mimochodom, davno som pochopil, ze jediny zmysel ako pouzit dlhodobo facebook proti systemu je - vytvarat co najviac malych a uplne uzavretych skupiniek. Tam nie je clovek na ociach a da sa efektivne ovplyvnit mienka tvarovatelnych ludi. V poslednej dobe, ale uz aj tu zacal cenzor proaktivne konat, takze je cas na to, co vyssie pise Mr.Buko.

Dodatok : hmm, tak som pozrel na Chmela a tie cisla uz ma celkom dobre, asi tretinove oproti Blahovi. Ak bude dalej prudit, pojde onedlho na telegram.

Norman

Ten dosah sa ale násobí váhou osoby v politickom živote. Pretože Blaha je podpredseda jednej z najdôležitejších strán, to sa znásobuje s počtom jeho followerov či čítaní na FB. Chmelár naproti tomu v praktickej politike, ako aj sám skonštatoval, dnes je fakticky mimo politiku, proste neprerazil - aj preto jeho vplyv na webe nie je až tak dôležitý. Akonáhle sa Chmelár zas bude pohybovať v politike, možno skočia aj po ňom. Ale preto je dobré, že tam je ešte kopa aj iných - Taraba, uhríkovci, kotleby - čim viacej aktívnych FB či portálov, tým ťažšie všetky pozatvárajú.

Čo sa týka FB - on má kopu predností, napriek cenzurovaniu ukázal mnoho výhod, napríklad v lavínovitom sieťovaní, čo vidno práve na úspechu prípadu Blaha (aj keď veľa z toho efektu je daného jednoducho peniazmi do toho vrazenými). Podmienkou takého niečoho je navyše držanie sa strednej politickej korektnosti, ak by bol Blaha ostrejší, ak by bol nacionalista, nevyšlo by to a mohol by skončiť aj v base, ako hrozilo Mazurekovi či tomu druhému kotlebovi Mizíkovi. A to hovoríme o POSLANCOCH, nie o bežných ľuďoch. O totalite svedčí aj prípad Daňo Vasky, ktorých zavreli pred voľbami - to nie je žiadna sranda. A to bolo teda už pred dvoma rokmi.