Dezoláti v uliciach?!

Ako píše Sinuhe, aj ja som tam bol od začiatku. Na Hodžovom námestí. A námestie SNP je  veru určite lepšie miesto, už aj kvôli tradícii, a to ako tradícii 1989, tak aj mýtu SNP. 

Sumár o mítingu, mená a podobne, si možno prečítať na HS

Najlepší nápad dňa bol Ján Berky-Mrenica s bandom a Marian Grexa s klavíristom (aj keď tomu  druhému pre pokročilý čas a zimu usporiadatelia umožnili len jeden song - škoda). Vidno, že Smer to mal naplánované ako sociálny prvomájový podvečer - ale atmosféra sa skôr približovala sychravému novembru 1989 - čo je vlastne dobre.

Najhorší nápad bol nechať tam hodinu a pol kecať "občianskych aktivistov" - to bola akože prvá časť mítingu z dvoch. Ak by to mali robiť takto, nech radšej povedia dopredu, o koľkej začína tá druhá časť, ľudia prídu iba tam. Občianski aktivisti boli väčšina o ničom  - za prvé mal byť míting o inom, nie o vyplakávaní ale o vojne, sankciách a kolapse. A ak už tam chcú neznámych  priam anonymných ľudí, majú zavolať  nie úradníkov, dôchodcov a dokonca akúsi právničku, ale nejakých ostrých chlapov, aby povedali TO, čo politici nemôžu. Občianskej nudy bolo nadmieru, aj keď chlad nemohol nik predvídať, mali ich časovo seknúť - podobne, ako sa časovo neskôr chvályhodne uskromnili politické strany.

Takže aktivistov začala narcisticky sebastredná Judita Laššáková, už tá hovorila dvakrát dlhšie, ako mala. Tým rozpaky začali. Vylepšil to v týchto časoch vo forme Edo Chmelár, ale potom trápenie pokračovalo, dlho predlho, až kým tam neprišiel starý dobrý Marček s okradnutým Hambálkom, explictnou obeťou bruselskej totality.

Druhá časť mítingu, určená pre politické strany, prebiehala živšie. Neúspech bol mladý Slota, ktorý sa pchá všade, taký umelý zjav, naopak autentický bol chlapík z Národnej Koalície. Na úrovni boli samozrejme najmä Republika a Smer - ale povedzme si - na taký dlhý protest a tak dlho pripravovavný, aj pri skromných očakávaniach, nič moc. Fico okrem iného povedal, že "nemôžem vas vyzvať, aby ste vyrazili vráta Čaputovej" - ale je jasné, že by, obrazne povedané, také niečo bolo treba - ale ak nie Smer, tak kto to má spraviť?

To bolo všetko. To sú moje impresie a videnie. Vraj tam bol Branislav Bacík za Hlas-SD? Ja som to ani nezaregistroval, Hlas tam proste v mojich očiach nebol.


Prestitúti

Zato boli tam nejaké médiá. A ako už tam povedal ľuďom Fico naživo, Markíza nazvala zhromaždených slovom "dezoláti". "Dezoláti v uliciach".
 
 
 
Tak za prvé - mňa žiaden nevzdelaný nedorastený hlupák nebude urážať. Za druhe nebude urážať tých ľudí, čo som tam videl - serióznych pkojných ľudí na úrovni, prevažne v staršom či strednom veku.
Toto používanie urážajúcich názvov je zlozvyk, ktorý spoločnosť masmédiám nechala, keď sa písalo o chalanoch z ĽSNS - a už vtedy to bola ťažká chyba, ktorá sa teraz vypomsťuje.
 
Ak novinári a spoločnosť nechcú, aby sa nabudúce niekto náhodou potkol a spadol na novinárika, vyrazil mu kameru z paprčky rovno na tvrdú dlažbu, aby spolu spadli a náhodou novinárikovi nestúpil opätkom či kolenom priamo do huby, nech spravia nasledujúce:
 
1. Ten, kto ten nápis vyťukal do správ v licencovanej televízii - okamžite vyhadzov a trestné stíhanie podľa paragrafu o urážaní časti obyvateľstva za presvedčenie. Žartov bolo dosť.
2. Vedúci vysielania, ktorý to dopustil - rovnako vyhadzov a trestné stíhanie.
3. Markíza : ťažká pokuta  (rádovo státisíce euro) alebo odobranie licencie.
 
Preháňam? To nebude? Nuž tak zopakujem: nech sa Slováci nečudujú, že tento trend úpadku, biedy a utrpenia nezastavia a že rok či o pár rokov príde to, čo príde. Varujem už viac ako desať rokov, že bude horšie, a už je horšie. A varujem aj teraz, ešte viac, ako kedykoľvek:  v prichádzajúcom svete nedostatku fosílných palív dobrácky národ zbabelcov, neschopných trestať ani svojich najhorších nepriateľov, proste neprežije. 
 
Ale uvidíme, kto bude nakoniec dezolát.
 
slaven1

Aj v okupačnej televízii majú zmysel pre humor. Najskôr štúdiový úvod à la CNN s titulom "dezoláti v uliciach" a potom oznam, že reportáž robí spitina Graham.

Takže tým "dezoláti v uliciach" sa asi myslel Grahama a jeho kameramana. Dobre v Narkóze vedia, koho zamestnávajú :D

ilusion

:)))

ilusion

Treba vytvoriť novinárov novinárov, ktorí budú behať za novinármi a otravovať ich otázkami, tak ako novinári behajú za ľuďmi. Proste treba sa už konečne venovať tým dezolátom v uliciach a vyvinúť na nich tlak.

nové