Na svete je 8 miliárd nahých opíc

Ak vynecháme sociálny hmyz a drobné hmyzožravce, je homo sapiens asi najviac rozšíreným živočíchom. Teraz, 15. novembra 2022, sa podľa štatistík oficiálne mal narodiť človek naplňujúci ôsmu miliardu.

Je to najrýchlejšie dovŕšená miliarda, od počtu 7 miliárd sme potrebovali len desať rokov. Tých 7 miliárd sme zaznamenali aj tu na portáli. Dúfam, že 9 či dokonca 10 miliárd tu už nezaznamenáme.

Podobne sa utešujú aj iné média - že vraj sa krivka rastu pomaly ohne a tých 10 miliárd nemusíme dosiahnuť. Ja to ale vidím ináč - krivka sa nezohne postupne, ale sa prudko zlomí a prudko padne.

Nechcem o tejto fatálnej udalosti teraz moc uvažovať, ľudia majú nervy na dranc a nemám momentálne moc času. Každopádne, táto planéta neunesie ani 8 miliárd, zvlášť, keďže nároky jednotlivcov zatial stúpajú a ešte preto, že nenahraditeľné fosílne zdroje už teraz nestačia, a bude ich čoraz menej.

Buďme optimisti, povedzme, že súčasní 30-nici to ešte doklepú relatívne v pohode. Ale to je tak maximum, to ak by ľudstvo malo racio. Čiže je tú tá šanca.

V reaiite to asi zastihne ešte aj nás, respektíve už je to tu. Vojna na Ukrajine je naozaj svetový konflikt a jeho základná príčina je nedostatok zdrojov. Náš život je už teraz výrazne postihnutý premnožením ľudstva.

Takže si zapamätajme súčasný dátum - polovica novembra 2022. No, nie je to 2012, ale nakoniec tí Máyovia mali celkom dobrý odhad :-)
A pritom to bol taký nádejný druh.

Roland Edvardsen

A treba ešte pripomenúť kto má najväčšie prírastky. V r. 2100 by mal dosiahnuť počet afrických negritov 4,5 miliardy. Pripočítajme k tomu suchá, nedostatok vody a pod. v dôsledku klimatických zmien a pre Európu to nevyzerá ružovo, resp. to vyzerá čierne, veľmi čierne (vzhľadom na blízkosť Afriky).

V moslimských krajinách, v latinskej Amerike a inde to už pochopili a pôrodnosť postupne regulujú. Áno, aj v čiernej Afrike sa tá pôrodnosť znížila, avšak len takým tempom, že čierna maternica už nemá 8-10 vrhov, ale "len" 4-5 - čo je stále strašne veľa na svetové pomery.

Norman

Len tak medzi nami, súkromne, aby to nik iný nečítal:
Dlhodobejšia prognóza je taká:
V Afrike budú hladomory, všetko zničie a všetky tmojšie zvieratá vyhubia, ale sami, ponechaní svojmu osudu, tento druh ľudstvy vymrie. V podstate na nulu, zostanú tam veľké nobydlené a prakticky k životu človeka aj nevhodné oblasti. To myslím úplne vážne, je to jedna z veľmi pravdepodobných hypotéz.
To isté plati pre austroidné etniká na juhu Ázie a Ameriky. Tie sa dostanú do stavu rozpadnutia spoločnosti a budú viesť občianske vojny, klany gangstrov prevezmú mc - proste normálna ale seriózna a vážna dystópia.
Či sa Severu podarí zachovať si dôstojnosť, to si netrúfam odhadnúť. Ale teda asi - kto iný? A potom si ľudia nedajú nahovoriť, že multikulti je v pohode.
---
Hovorím, to je odhad vo vzdialenejšom horizonte. Robiť prognózy kratšie, o hladomoroch a vojnách v týchto južanských oblastiach, v 8/10 obývatelnej zeme, sa mi nechce písať. Nie je to konieckoncov ani zaujímavé, proste búrka a kolaps. V Európe, Sev. Amerike či Rusku a Číne môže byť relatívne kľud.

Truhlík

Ľudstvo sa rozmnožuje ale európske národy vymierajú.
Nedostatok bielkovín podnecuje pohlavný pud.
K tomu ešte ten Kalergiho plán.
A teraz tu už ide z kopca so zrýchlovaním.

Norman

Tu je výborný dokument film o tom, že druhy na vrchole pyramídy, bez predátorov, zákonite vyžerú a zničia svoje prostredie. A vyykapú tiež. To plne platí aj o druhu homo sapiens. Potrebuje svojho predátora, ináč tú sviňu nič nezastaví.
https://www.csfd.sk/film/613848-zakonitosti-prirody/prehlad/
.
https://uloz.to/hledej?q=z%C3%A1konitosti%20pr%C3%ADrody
hm, škoda, dávali to pred pár týždňami, tak nejak, a akurát včera
https://tvprogram.idnes.cz/tvprogram.aspx?t=detail&id=72162498

.
Biely Sever vymiera, ale v určitom stave bude tlak neznesiteľný, a zas len medzi nami ti napíšem tajomstvo:
bieli urobia to, čo robia čierni už teraz v Južnej Afrike - vyženú and/or vyvraždia tu druhú farbu. Znie to ako joke, ale je to tvrdá pravda. Žiaden "bububu bubu hitler hitler hitler" tomu nezabráni - mladí majú v iči akékoľvek morálne hodnoty už teraz (antifašisti sú len preto, lebo je to pohodlné a stále ešte cool (fašisti - to sú predsa tí, čo sú príliš pedantní a robia si starosti o budúcnosť - no proste smieeeešne, heh, to nie je pre mileniánov, snowflaky a pupúšov vôbec - ale negrov vyvraždia bez mihnutia oka). Takže, kde sme skončili, takže sa to takto bude zrovnávať. Budúcnosť, tzv dystopická, ale čo už - zlé mozgy, ťažká cesta.
Vždy to tak bolo.

Truhlík

Prečo je toto svetová vojna ?
Lebo v Rusku je sloboda slova. U nás si NIKTO nesmie dovoliť poukázať na protibiely rasizmus. Lebo ten je oficiálna propaganda. Ale v Rusku sloboda slova je. Pravda, okrem kritiky Putina.
(Neviem prečo teraz je Will Smith v nemilosti. Veď vo svojich úspešných filmoch VŽDY mal útoky proti bielym.)
Rusi si ústa otvoriť dovolia. A v Kremeľskej stráži môžu byť iba kaukazoidi. Tu je to video, ktoré ma podnietilo napísať tento príspevok. Black Panther ruskými očami.
https://www.youtube.com/watch?v=cGEc_in3odk
Dám sem ešte niečo. Už dávnejšie koluje po internete video ako kanadský premiér Trudeau podáva ruku brazílskemu prezidentovi a ten sa mu otočí chrbtom a odignoruje ho. Tu stretol čínsky prezident Si Tin Pching Trideaua na chodbe a vynadal mu.
https://www.youtube.com/watch?v=nCwrrTt5Qic
Ďalší tragikomik je Scholz. Toho už poslali do rici v Kanade, Katare aj v Číne.

Dusanbe

Myšlienka z Telegramu:

"Na planéte je 8 miliárd obyvateľov.

Ak by sa každý na svete vzdal len jedného dolára, Ukrajina by mala peniaze na 7 týždňov (alebo toľko zatiaľ poskytli štáty EU od februára v zbraniach a vojenskom vybavení).

Ak by každý obyvateľ planéty dal 5 dolárov, dal by sa kúpiť Twitter.

Ale ak každý, vrátane novorodencov prispejeme sumou 3 875 dolárov,vyplatíme štátny dlh USA."

Idril

Ako som sa pred pár dňami dozvedel, výkonná riaditeľka Populačného fondu OSN (UNFPA) Dr. Natalia Kanem ubezpečila svet, že 8 miliárd ľudí pre našu Zem nie je žiaden problém, len ľudstvo musí momentálne čeliť mnohým aktuálnym výzvam ako sú klimatická zmena, chudoba a ďalšie bla bla bla... Je smutné že pani Dr. Kanemová ktorá sa pravdepodobne rozumie najlepšie funkcii maternice alebo ženskej obriezke, sa nezamyslí nad nasledovnými faktami:

- miesta kde sa človek usídli sa priemerne rozširujú každú sekundu o 8 metrov štvorcových, výsledkom takejto expanzie je, že až 96% celosvetovej biomasy všetkých cicavcov tvoria ľudia a ich chovné zvieratá (pre zaujímavosť, každý týždeň je na Zemi zabitých 2 milióny ošípaných, držíme v zajatí 23 miliárd kusov hydiny)

- podľa Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo (UNEP), denne vymrie príčinou ľudskej činnosti približne 200 živočíšnych a rastlinných druhov a od r. 1970 sa populácia divých zvierat znížila o 60% (na základe WWF v južnej a stred. Amerike až o 89%).

- odlesňovanie sa od roku 1980 takmer zdvojnásobilo, sumárne sa celosvetovo ročne vyťaží približne 15 miliárd stromov.

- V súčasnosti človek nezasahuje len do 25% celosvetovej biosféry, 75% celosvetovej biosféry je už poznačená ľudskou činnosťou (pre príklad, v Nemecku je bez zásahové územie len 0,6% z celkovej rozlohy).

-------------------------------------------------------------------------

Mnohí tzv. národovci ako napr. aj M.Kotleba hlásajú že Slovensko vymiera. Ale na Slovensku v r.1918 žilo 2069424 ľudí (podľa Slovac_Almanac_Publishing_Company, NY 1918) a moment. sa v SR blížime k 5,5 miliónom obyvateľom. Nedá sa s Normanom nesúhlasiť že náš život je už teraz výrazne postihnutý premnožením ľudstva a tu na Slovensku momentálne vďaka vojne medzi USA a Ruskom na Ukrajine pociťujeme zatiaľ len nedostatok zdrojov. A keďže žijeme v uzavretom systéme, malo by byť každému jasné, že pokles počtu obyvateľstva je oproti fantazmagorickému spoliehaniu sa na nové technológie zatiaľ jediná alternatíva ako tento nedostatok zdrojov nahradiť.

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/330872-depopulacia-ke...

Truhlík

Hydinu nedržíme v zajatí.
Problém je ale v inom. Áno, pred sto rokmi bolo v Slovensku 2 milióny obyvateľov. Iná vec je ale, že keď sa demografia dostane do stavu ako je teraz tak ide už o nevratný proces a príde k vymretiu národa. To sa nedá "len" znížiť.
To je tá snaha o podporu invázie z juhu. A ešte je to v korelácii s Kalergiho plánom. V skutočnosti ide o výmenu obyvateľstva, čo je vojnový zločin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovakia#Vital_statistics

Norman

Nevidím dôvod, prečo by proces, keď populácia klesá, bol nevratný. To je asi nedorozumenie - ak by zostal v takom stave klesania, na konci je celkom nula - ale ten proces klasania sa môže zas preklopiť na nárast (čo by sa aj stalo).
Ale v každom prípade sú úvahy o potrebe klesania európskej populácie svinstvo - populačná explózia sa má zastaviť v prvom rade tam, kde to prebieha - teda Afrika atď, veď vieme. Špekulovať o Európe, kde explózia neprebieha, je principiálny odžub - na tom sa všetci zhodneme. Populácia má klesať v krajinách, kde sa o svoje deti nedokážu postarať (je pomerne jednoznačné, kde to je).
Toto sme tu už ix krát napísali - problém je, že to treba dostať do verejného oficiálneho naratívu - bez hystérie s rasizmom a podobne. Už len formulácia "Ľudstvo je premnožené" nie je prijímaná, je odmietaná. To treba zmeniť.
Pritom tieto myšlienky nie sú žiadne utopistické výmysly, ale sa zhodujú so zdravým rozumom a prirodzeným myslením na seba a potomkov (prirodzený egoizmus). Je choré a umelé, že sú ľudia ešte voči tomuto slepí.

Truhlík

V súčasnom režime je zastavenie klesania populácie (čiže genocída) nemožné. Režim to ani nechce a ani nemôže zmeniť.
Zdravý rozum v súčasnom režime neexistuje. Kalergiho plán je v chode. Čo je výmena obyvateľstva (čo je ďalší vojnový zločin okrem genocídy).
Tak to hovorí Occamova britva.

Norman

Jedna vec je explózia hnedoidných etník vo svete - tých najhoršie žijúcich etník.
Druhá vec je úpadok bielej európskej/ severskej populácie.
.
Tento text je o tom prvom probléme a ten je aj hlavný dôvod toho druhého problému.
.
O tom druhom probléme sa nedá verejne hovoriť, lebo je to označené za "rasizmus" (jedno z tabu súčasného režimu.
A vlastne pre to isté sa nedá hovoriť o tom prvom probléme, len tam je odpor menší, a problém viditeľnejší, hrozivý. Si myslím, že teda tú prvú tému treba dostať do politiky. A až potom aj ten druhý.
.
No ale ako vidíme, na Slovensku určite nie, ani ten jeden, prvý. Tu to nie sú témy, neviem, kto by to mal odvahu či chcel. Ešte aj radikáli majú iné témy. Nie že by teda v globálnom meradle na slovenských postojoch k týmto veciam záležalo, ale táto slovenská scéna je už proste nuda.

nové