Green Deal v plnej poľnej

Najsledovanejší letný festival - summit NATO v litovskom Vilniuse, sa skončil. Aktéri sa tam zišli, pooňuchávali sa, potárali dajaké reči, vykúpali sa v priazni korporátnych médií a odtiahli domov. Víťaz stretnutia je jasný. Vojensko-priemyselný komplex. "Najdôležitejšou úlohou západných spojencov zostáva podporiť Ukrajinu v boji proti Rusku adekvátnymi zbraňami," uviedol generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg.

Bude sa teda zbrojiť a ešte viac zbrojiť a na "východné krídlo NATO" nadupe 300 000 (!) vojakov odstrašovať Rusov. Ešte včera sme boli my v strednej a východnej Európe štátmi. Od dneška sme už len "východné krídlo NATO". Tomuto nášmu novému statusu bude podriadené všetko. Sme fabrika na zbrane, provianťáci pre 300 000 zelených gúm, a ak sa americkej administratíve dostatočne podarí vyprovokovať Rusov, tak budeme pás vypálenej zeme. 

Zároveň sme sa dozvedeli, že Spojené štáty s lídrami krajín G7 oznámili, že "pomôžu Ukrajine vybudovať armádu, ktorá sa dokáže brániť a odradiť od budúceho útoku". K mastnému účtu, ktorý štátom vystaví vojensko-priemyselný komplex, treba pripočítať aj túto položku. Budeme to všetko financovať my, európski civilisti. 

Zacitujme si pre potešenie kúsok z nedávnej kampane Európskej komisie s názvom You are EU o zmysle Green Dealu, Fit for 55 a odvodených zelených iniciatív. "You are EU" pripomína, že nás čaká veľa práce, ale že ju môžeme urobiť spoločne v záujme budúcich generácií. Naše deti a vnuci zaostrujú našu pozornosť na cestu vpred a na náš spoločný cieľ - zachovanie našej demokracie, hospodárstva a našej mierovej a nezávislej Únie.

Kým sa ale pustíme do práce, musíme zbrojiť na maximum, vybudovať obrovskú armádu a nenávidieť Rusov.

Heil EU!

Truhlík

Drancovanie a poškodenie nemeckých lesov na palivo dosiahlo nebývalé rozmery.
Stratil sa akýkoľvek rozum. A to všetko pod zástavou Zeleného teroru.
Kde je Gretka ?

Ema

a tak má voľno.

Tuším to bolo minulý týždeň vo Welte - v Nemecku sú túry po lesoch najnovšie označené za rasistické, pretože populačné prebytky hnedoidov, pobývajúce v lesnatej Európe, sa v lesoch "necítia bezpečne" a bioNemci im to s tými výpravami do lesa robia naschvál. A tak môžu byť lesy, tento živý, holou opicou ani riadne nespoznaný zdroj sily, vyklčované a vypálené.

Truhlík

Súdruhovia židoboľševici z európskeho komisariátu sú v šoku, že Čína im nedodá gálium a germánium na ich zelené šialenstvo. Jediné, čo ich napadlo je, že budú ťažiť a spracovávať sami.
Kde ???
Gálium a germánium produkovalo Slovensko v medenej bani v Krompachoch ( nechali ju zaplaviť vodou) a v hlinikárni v Žiari ( zavreli ju lebo drahé energie). Vot tak.
Slovensko malo v 1989 čisto zelené energie - atómové a vodné elektrárne. Kresťansko demokratické hovadá sa postarali aby to skončilo.
Posledný nech zhasne svetlo.

Ema

Výrobe hlavne začína chýbať voda. To bol poprask, keď pred časom udrelo na Tchajwan, hlavnú výrobňu čipov, brutálne sucho. Málokto chápal, akú to má spojitosť s produkciou tých mrňavých krámov.

Priemysel celkovo vychľastá a znehodnotí obrovské množstvo vody, aby mohol vyrobiť chujoviny, ktoré nikto nepotrebuje. Už len v takej rafinérii strednej veľkosti vyťahajú z prírody milióny litrov vody ročne - aby si mohli holé opice natankovať uhľovodíkový grc do svojich ton plechu a bezcieľne sa presierať, prípadne aby kamióny brázdili ako drbnuté celý kontinent a prevážali to, čo si tu voľakedy každý dopestoval a dochoval, stovky a stovky kilometrov, pretože korporáty to tam východnejšie predajú. Tento obludný svet šúdrov je beznádejný. Už aj klimatológovia si z dvojnohých sarančí začali robiť prču - aktuálne dve mega vlny horúčav pomenovali Cerberos a Cháron. I hovorím kolegovi, čerstvému absolventovi prestížnej univerzity, že to je drsný názov - Cháron. A kokotko sa na mňa pozerá ako teľa a spýta sa, čo to je, že Cháron. Ajhľa, naša vysokoškolsky vzdelaná elita.
Proste, planéta na skapanie.

Jozef Novak

Tiež pozerám... Nie ako tela, ale predsa prekvapene že čo je to Cháron. Akože vzývanie nejakých bôžikov sic z prapôvodného zoznamu ku ktorému sa tunajšie "holé opice" modlili, by som nechcel radiť do vysokoškolskej úrovne vzdelanosti. Rovnako prihliadam opatrne na obe strany tohto sporu o Globálnej výmene klimatizácie, kde vážne protistrana poukázala, že všetky tie opatrenia k ochrane prírody síce skutočne a velmi dobre odlahčili u nás tvrdo zaťažené životné prostredie, avšak viedlo to k presunu výroby tých čačiek-mačiek na miesta, kde tieto opatrenia neboli vyžadované, a to len preto, aby sa predomnou mohol takto sestrin zaťko vystatovať: "Aha Jozef, kukaj, no kde by si takéto dostal niekde v Rusku! Pochop už konečne že s USA na večné časy a nikdy inak! Tam patríme...".

Ema

prejsť po Ríme. Zober si do hrsti mincu.

Jozef, som človek z terénu a z vlastnej skúsenosti poznám, ako za posledné roky kolabujú celé ekosystémy. Je to rýchle a strašné.
Kreatúra, ktorá si hovorí sapiens, nie je súčasťou riešenia.

Jozef Novak

Ďakujem za odpoveď! Veď teda nechodím s klapkami na očiach, keď už teda zriedka, ale predsa zavítam do prírody. Veď práve skrz to, som so záujmom sledoval riešenie sporu, či už vtedy spôsobil hromadný úhyn predpotopných tvorov - Dinosaurov a Mamutov človek, alebo pád meteóru. Či už vtedy bol súčasťou riešenia nepoučitelný, pomýlený, poblúdený človek, alebo nejaký poblúdený meteorit. Výsledok: Telá Mamutov nájdených v Sibíri nenesú známky násilnej smrti, zmrzli tam na mieste okamžite aj s trsom trávy v pysku. Hladali potom nejaké stopy rádioaktívneho prvku obvykle sa vyskytujúci v meteoroch nie na zemi. Obdivujem ten Ruský prístup k udalostiam ktoré ich postihujú, a nejak som si ho osvojil pri nahliadaní aj zmien počasia. Nič sa nedeje náhodne. Viedol som spory s príbuznými, aby neničili hniezda lastovičkám na našom dome. Nechodím s autom, konečne som sa dočkal aj tak dosť sporného riešenia elektromobilom. Moje spory boli márne a potom Ti s vážnou tvárou pri večernom stole prednesú že v oceáne vznikol ostrov z plastových fliaš takýto a takýto velký. A majú pritom plnú pivnicu napratanú balenou vodou. Takže to vedia, vidia, cítili tie súchá spolu s nami, ale "ich činnosťou to predsa neni", to zapríčinil niekto druhý, najskôr nejaký Jozef a Ema, to my sa máme uskromniť a prijať za nich riešenie. Aj otec básnil o nejakých "oni" čo za tento stav prírody môžu. S vážnou tvárou my vyprával o tom, ako už jeho ded vtedy varoval: "ludstvo si kope svoj vlastný hrob" a pritom pod bránu bez váhania vychrstol nemrznúcu zmes z chladiča nášho auta.Nahnevať sa zato viem, ale kvôli tomu niekoho nenávidieť, keď sú možno práve ludia súčasťou toho všetkého čo sa má stať, to nie.

Ema

To je pohŕdanie.
V tomto živote som si vyhradila právo odmietať všetko hlúpe a nízke. Isteže hlúposť a nízkosť pramenia z neznalosti, ale je mi jedno, aké sú ich zdroje.
Moje pohŕdanie, založené na zanalyzovaných skúsenostiach, je tak veľké, že nie som ochotná ani len pohnúť prstom - v dobrom či zlom smere. Nie som Nilakanta, hltajúci jed. To len aby som režimných kokotov, ktorí to tu šmírujú, ubezpečila, že nie som "ekoteroristka", tak ako ním nie si ani ty.
Každopádne ma pobavilo, koľko revu bolo okolo teliatok, ktoré sa priliepali k "umeleckým dielam" v prominentných galériách, aké obrovské škody tým ľudstvu napáchali. Ale keď korporát vymrdá sto hektárov živého lesa s celou jeho skutočnou krásou, skutočným umením, je to v poriadku, režim sa nad tým nepozastaví. Pretože na tom zarába - a peniaze, to je nekrofilné božstvo noosféry.

Jozef Novak

Ďakujem za vysvetlenie. Tú prechádzku po Ríme poradím mojej sestre a jej priatelovi. Oni chodievali až do Covid19 blbnutia na dovolenku do Talianska. Avšak v tých severne položených oblastí, nespomínali že by spolu v Ríme boli. Platí to teda iba v Ríme, alebo si to môžu skúsiť aj inde? Ak teda tam budú mať vôlu ešte ísť. Nechcete nás? Pôjdeme inde. Taliani si to pokazili. V.Orbán to šikovne riešil a tak dokial taliani svojích kunčaftov od seba odháňali, v Budapešti ich vítali. Taliani mali velké straty, ktoré dorovnávali potom zvyšovaním cien. Takto mi to vysvetlovali pri svojích terajších plánoch na dovolenku.

Ema

Pri Koloseu vraj - ako zásadné opatrenie proti strašnej horúčave - rozdávajú dobrovoľníci vodu. Tak to možno prežijú.
Aj v Maďarsku je horúco. Ak pôjdu na Balaton, nech sa pripravia na ceny ako pri Lago Maggiore.
Koniec hlásenia pre účely masového turizmu.

Jozef Novak

Ďakujem, keďže nesledujem tieto veci masového presúvania "holých opic", nevedel som im zodpovedne poradiť. Mojím oblúbeným cielom bola druhá polka nášho kedysi spoločného štátu. Z objektívnych dôvodov som nechodil ani do iných častí nášej dávnejšej spoločnej krajiny - niekdajšieho Rakúskouhorského mocnárstva, len do Maďarska. Aj to nie za účelom dovolenky. Keď už si tu páni demokrati v mene slobody pohybu vytvorili pre svojich(hallelujah!) oslobodených spoluobčanov ešte menšie ohradené koterce, uvidíme čo bude ďalej.

Dusanbe

Cháron ešte naozaj nebol v žiadnej vydarenej fantasy či mystery /či ako to volajú/ sérii na Netflixe ?
To by som nečakal.
Asi autorské poplatky.
Alebo - ho ešte neobjavili scenáristi...

Norman

Cháron je prevozca do sveta tieňov - asi veľmi negatívna predstava pre dnešných mileniánov (na tých sú káblovky zamerané).
Ale mal by som námet pre hollywood film: Na svet priletí bytosť z nebies, predstaví sa ako Cháron a chce nadviazať spoluprácu. Sľubuje kopu pozitív, ak bude môcť žiť a pracovať na Zemi. Páni Zeme mu to nakoneic dovolia, - veď prečo nie, aj tu potrebujú duše byť odvezené do záhrobia. Pointa - na konci filmu pochopia, že Cháron nechce voziť zosnulé pozemské duše kamsi do podsvetia, ale skôr naopak, chce voziť zosnulé vesmírne duše na Zem- lebo tá je azda najpresnejším svetom tieňov, peklom, aký jestvuje široko ďaleko.
A v posledných záberoch filmu sa ľuďom začnú rodiť prvé deti s dušami nebeských hriešnikov a špinavcov.
Budúcnosť, alebo minulosť?

Jozef Novak

Ako vidieť gambleri z NATO a ich podpindosníci v tejto ruskej rulete, vo svojom opojení ďalej zvyšujú stávky. Sanción ktorý proti Rusku zaviedli, podaktorí obrazne pomenovali, že sa akože pri tom gamblerstve "strelili zatial do nohy". Ako vidieť, nevidia možnosť kam cúvnuť. Ako ste v inom článku správne pomenovali, do tej ČIERNEJ DIERY zvanej ukrajina vrazili už obrovské množstvo prostriedkov a nevidia už nijakú inú možnosť, len návratnosť tých nákladov ktoré pritom vynaložili.

buko

Aha takze sme to zle chapali - Zeleny deal znamena ze zelene uniformy a zelene mozgy napochodoju na hranicu z ruskom a tam budu "odstrasovat".

Wicked Witch of the West (von der Lajnova) chce zvysit produkciu municie na 1 milion nabojov za 12 mesiacov.
https://t.me/DDGeopolitics/73038
Vojna je mier (1984).

Truhlík

Začína jej dochádzať, že vojna není kojná. Vyzerá na to. To neny popíjať kafíčko v kancli v Bruseli.

buko

blazniva striga pred 9 mesiacmi bluznila o cipoch, ktore ruska armada berie z kuchynskej elektroniky aby mohli vyrabat rakety.
A tu sme, o 9 mesiacov neskor a rusi maju cipov a rakiet viac nez dost a Zapad zistil ze sankcie nezafungovali, a ze uz nema ziadne naboje a celkovo uz toho nema vela co dal na vojnu na vychode.

https://www.youtube.com/watch?v=R-g6jY8DI3c

Truhlík

Ďalšia katastrofa na ceste.
Už som tu rozoberal plán atómového inžiniera Poliačika na zamorenie Slovenska rádioaktivitou. Teraz prišla ďalšia Jóbova zvesť.
Slovensko v podobe akéhosi zmrda z JAVYSU Pavla Štullera podpísalo memorandum so skrachovanou americkou firmou Westinghaus. O výstavbe atómových elektrární typu AP300 SMR.
“Slovensko je krajina, ktorá pozná hodnotu jadrovej energie a jej prínosy, a sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s tímom JAVYS na zabezpečení ich energetickej budúcnosti pomocou našich pokročilých a osvedčených reaktorových technológií AP1000 a AP300,” povedal prezident spoločnosti Westinghouse pre energetické systémy David Durham.
Memorandum bolo podpísané pod dozorom US veľvyslanca.
A čo tento zmrd Štuller podpísal ? Že ideme stavať americké reaktory, ktoré nemajú licenciu !!! Budú ju mať najskôr až v 2027 !
Chcem len pripomenúť:
Westinghouse skrachovalo.
USA nemajú technológiu obohacovania uránu.
USA kupujú obohatený urán od Ruska - 30 percent svojej spotreby (je to obmedzené zákonom), cez rôzne triky napríklad cez Kazachstan celkove dokopy 50 percent.
https://www.hlavnespravy.sk/americky-westinghouse-podpisal-memoranda-so-...
https://info.westinghousenuclear.com/news/westinghouse-ap300-smr-ap1000-...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_small_modular_reactor_designs
Tak ako nemal Ján Čarnogurský vyjsť v 1989 z basy takisto nemal vyjsť nikdy Ján Budaj. Najnovšie ide zasrať Slovensko veternými vrtulami. Slovensko sa stáva neobývateľnou krajinou.
https://www.hlavnespravy.sk/aku-dalsiu-katastrofu-hirman-s-budajom-obcan...

Dusanbe

keď sa v článku na Pravde novinár opýtal na predpokladanú cenu týchto zariadení.

Odpoveď bola: "To vám dnes nevie povedať nikto."

Táto bábková vláda podpíše čokoľvek, doslova čokoľvek.

A Čarnogurský - disident za vlády komunistov - organizovanie nepovolených protestov - mal podľa teba po prevrate ostať sedieť ?
Zaujímavý názor. Ja ho nezdieľam.

Truhlík

Som presvedčený, že Ján Čarnogurský je agent MI6.
Neviem nájsť nič pozitívne, čo by spravil po roku 1989. Naopak všetko, čoho sa chytil, skončilo katastrofou. Napríklad ako s Chmelárom organizoval petíciu za referendum za odmietnutie vstupu do NATO. Petícia nevyzbierala dostatok podpisov. Spravil to zámerne aby nikto iný takú petíciu neorganizoval.

Norman

osobne/podvedome nič proti nemu nemám - ale niečo na tom, čo hovoríš, môže byť.
Nehovoril by som presne, kde a čomu slúži - ale bol dosť dôležitý za komoušov a aj potom sa pohyboval dosť vysoko, aj po strate moci bol v Moskve na Valadaj klube a tak - to môže byť hra.
Teraz je z neho disident zas, oficiálne. ale u neho ťažko povedať, za koho naozaj kope. Mám jednu otázku: kde sa v ňom vzala taká výrazná proruskosť a dosť silný slovanský nacionalizmus? Jeho rodina bola predsa katolícka, relatívne pro-tisovská, veľa vecí sa môže zmeniť, ale predsa ... akoby bol po vyčerpaní úlohy na Slovensku (predseda vlády a vodca kdh ... všetok svoj potencial vyčerpal ) akoby ho poslali na tieto ruské okruhy (podobne ako Dzurindu či Mikloša po faktickom vyčerpaní ich možnosti v SR poslali na ďalšie cesty....).
Kto je čarnogur a čo sú jeho synovia?

Dusanbe

otázku z podvedomia - prečo je Čarnogurský taký pro-ruský - hlava Slovensko-Ruskej spoločnosti, či ako sa to volá, Valdajský klub, atď.

Tiež ma to napadlo.
Ako nastrčený agent - aby zabral priestor a neumožnil tak podobnú činnosť niekomu inému ???
To je asi hlúposť - prostredie predsa nie je také, aby to takto fungovalo.

Že tu nie je nikto výraznejší propagujúci tieto myšlienky - to je podľa mňa obvyklá slovenská chyba - "nejsou lidi" - nikomu sa nechce - chce to čas a peniaze a ešte raz čas a peniaze.
A určité schopnosti potrebné pre efektívne pôsobenie v takejto spoločensko-politickej oblasti, pravdaže - ktoré nemá hocikto, aj keď môže byť inak výborný.

Ja mu to verím - že to robí z presvedčenia.
Aj keď je to inak líška falošná.

Truhlík

KDH jednoznačne zaberalo miesto slovenskej ľudovej národnej kresťanskej strane. Preto aj KDH nenávistne reagovalo keď mu cirkevná hierarchia nechcela potvrdiť status jediného reprezentanta slovenských katolíkov. A tak 60 percent slovenských občanov nemalo svoje zastúpenie v parlamente.
To je skutočne veľký úspech MI6. Zobrať volebné právo väčšine obyvateľstva.

Norman

No veď, povedzme to tak, robí to s čistým svedomím. Sám podľa svojich kritérii má čisté svedomie.
Veď prozápadný bol, tým sa netajil. A keď ho z politiky vytlačil Mečiar a aj noví ľudia-Fico, tak si viem predstaviť, ako hľadal uplatnenie. A keď za ním niekto prišiel, starý známy, že má taký projekt, peniaze naň, a predstavu o tom, ako sa urobií proruská stránka a nejaká organizácia, ako sa zaistí kontakt na vysoko postavených Rusov aj na rôzne tie rytierske rády ... kto to z nás sleduje, ale jemu to určite maximálne imponovalo, a peniaze v tom takisto lietajú. Ba priam sa opýtam - kto z nás by na jeho mieste odolal a pochopil, že je za tým čierna ruka? A tak sa z Čarnogura stal opäť disident, kamarát tentoraz komunistov a Ruska. Tajné služby to majú na Slovensku ľahko, podla českého príslovia "za peníze aj v Praze dúm".
Nepíšem to ako hejtovanie na Čarnogura, ale je to jeden zo základných príčin, prečo to je na Slovensku so spoločnosťou tak, ako to je.

Truhlík

Ján Čarnogurský bol od začiatku protislovenský a protikresťanský agent.
Tak antikomunistický disident Ján Čarnogurský spolu s komunistom Karolom Ježíkom založil protislovenský a protikatolícky denník SME. Ten vzápätí začal financovať Sereš a teda bol aj ultraliberálny.
Potom ako sa kresťanskí demokrati spolu s exkomunistami a maďarskými fašistami dostali po farebnej revolúcii v 1998 k moci, tak začali likvidovať v STV národne a kresťansky orientovaných novinárov. Takisto tvrdo likvidovali Maticu Slovenskú.
Toto by slovanský nacionalista nikdy nerobil. On ním nie je. On je agent MI6. Vykonáva najšpinavšie plány anglosasov. Účasť na Valdaji patrí k jeho mimikrám agenta.

Norman

Už komunistický disent boli takmer všetko hore agenti Západu. Čarnogur je analog ku Havlovi v Čechách - len mal iný profil, nemohol robiť liberála. Napriek tomu bol oponentom proti Mečiarovi, teda oponentom voči slovenskému pronárodnemu hnutiu (aj keď Mečiač bol samozrejme tiež fail, tragédia, ale o neho teraz nejde). Čarnogur za svoju disidenciu dostal post premiera SR a ministerské kreslá.
Za jeho divné aktivity, okrem toho čudne explicitného proruského jednania, nikomu nič neprinášajúceho ale vhodného pre Západ ako dôkaz, že tu "pôsobia proruské sily", je ešte aj Čarnogurského zvolávanie demonštrácii na Hviezdoslavovom námestí. Ako to bolo: každý štvrtok či piatok(?), dosť dlho , viaceré roky, bez efektu, ale pronárodné sily sa tam vybili a boli so sebou falošne spokojné .... Sa človek sám seba pýtal - prečo to Čarnogur robí a kde konieckoncov na to berie aj peniaze? (všetko niečo stojí, aj rôzni "dobrovoľníci"). Nič to neprinášalo, ale Čarnogur to ťahal dlho a napodiv mu aj režim nechával priestor.
Na Slovensku sa z akejsi mylnej sentimentality príliš necháva priestor starým agentom (persónam, ktoré už zlyhali)

nové