Africa ante portas

To zas bolo čaro nachcaného, dnešné večerné správy RTVS. Sluha Lurch, v podkarpatskej mutácii Rodiny Adamsovcov pod menom Ódor, ubezpečoval ľud, že migračná kríza na Slovensku je zažehnaná, všetko je a bude v pohode a kľude a súc verný svojej povesti vtipného týpka pridal, že jedinou roztržkou bola potýčka Matoviča s Kaliňákom. Sme sa zašli od smiechu a sme ho obdivovali, aké to bolo k téme ilegálnej migrácie vhodné.

Čo ale čort nechcel, RTVS za týmito upokojujúcimi slovami dôveryhodného bankstra zaradila hororový ostrov Lampedusa, preťažený africkými populačnými prebytkami. Na ostrove so 6 500 obyvateľmi je momentálne vyše 10 000 mladých negramotných Afričanov, prahnúcich po rohu hojnosti v Európe. Chcú tu robiť futbalistov a reperov. Komentátor zdôraznil, že v dôsledku hentoho, tohoto a tamtoho sú ďalšie desiatky a desiatky miliónov mladých negramotných Afričanov zbalených na cestu. Ako povedal taliansky minister Matteo Salvini, je to vojenská invázia, ale do správ RTVS jeho slová nezaradili. Zato tam odznelo, že EÚ dá Tunisku štvrť miliardy evrí, aby čierne cunami zastavilo, ale peniaze Tunisania zatiaľ nedostali, čiže výsledky nie sú. Pravda je taká, že tuniský premiér Ahmad Hašání odkázal Európskej komisii, že tuniská armáda nebude silou zahánať migrantov späť do Sahelu, aby Európa otŕčala ručičky Aha, mám ich čisté a humánne. Tuniský odkaz znel jasne: Z vášho európskeho pokrytectva grciame. Zaháňajte si ilegálnych černochov sami.

Slepica v pozícii talianskej premiérky Georgia Meloniová dnes hystericky vytelefonúvala francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi a predsedníčke EK Ursule von der Leyenovej. Na tú naziapala tak, že tetka namiesto nedeľného obeda v kruhu rodiny navštívi 17. septembra osobne Lampedusu. 

Vieme, čo bude nasedovať. To isté dokola. Tlak na prerozdeľovanie ilegálneho výsadku z Afriky po celej Európe a snaha nadeliť veľký kus porcie tejto hordy, ktorej nevidno konca, východoeurópskym štátom. 

Situácia na Lampeduse: kto nem maďarsky, sú tam videjká, to stačí.

 

Ozaj, voľby sú už na dohľad. Čosikaj som zachytila, že europoslanec Uhrík ide chrániť slovenské deti pred buziprogresom. Dobre. Ale na slovenské deti dýcha smrť cez tri extrémne nebezpečenstvá: chudobu, vojnu a migráciu.

Toto sú dnes témy.

 

Norman

Veru, to sú témy, ktoré deťom hrozia v prvom rade,
ale Republike asi nemá kto poradiť!

Ema

...by mala byť diskvalifikovaná a každá politická strana, ktorá chudobu, vojnu a migráciu podporuje, by mala skončiť v Leopoldove. Aj s voličstvom. Sú to zločinci.

Dusanbe

ale to im asi tiež nemá kto poradiť:

Economic pain will change EU position on Ukraine – Orban
https://swentr.site/news/583065-west-want-peace-ukraine-hungary/

Ema

Stačí sa pozrieť na tie dve ochechule, ktoré sa márne snažia vpratať do divadelnej role "akcieschopné dievčatá, rázne potierajúce ilegálnu migráciu".

https://www.corriere.it/cronache/diretta-live/23_settembre_17/lampedusa-...

Lajnová sľúbila desaťbodový plán. Lampedusania dali iné ultimátum: do týždňa musí zmiznúť aj posledná čierna noha. Škoda, že sa nedozvieme, koľko z nich dostane umiestenku na Slovensko.

Jozef Novak

Ďakujem za dôležitú správu. Prvé náznaky som zachytil na YT.

nové