Záverečná debata v RTVS - Fico, Pellegrini, Šimečka

Nerobievam už nejaké hodnotenia politických predvolebných debát v TV, ale tá včerajšia v RTVS bola zaujímavá. Ani nie tak detailami toho, čo politici odpovedali na triviálne stokrát už zodpovedané otázky, ale celkovým dojmom.

Za prvé, propagandistické vedenie TV nebude pochválené, že zvolalo dvoch lídrov sociálnej demokracie, skúsených a serióznych chlapov, a medzi nich dali neskúseného adolescenta, bez skúseností, bez vôle. Aspň tak Šimečna pôsobil.

Táto prevaha sa prejavila na výkone predsedu PS - prepadol panike, nedokázal odpovedať riadne, úplne sa zosmiešnil. Nie, naozaj nechem podliahať tej klasickej deforme - naši to dali, tí druhí sú nula - ale tá včerajšia debata proste dopadla tak.

Ale okrem zhorenia postkomunistického rozmaznanca Šimečku bol aj druhý dôležitý aspekt tej debaty. Keďže boli len traja protagonisti, mali dosť času aj kľudu na to, aby tam výrazne zaznel základný motiv Smeru v týchto voľbách. Nebudem to hladať a citovať, teda moja interpretácia:

Slovensko potrebuje stabilitu, skúsenosť, istoty - nie zlepenec tých istých troch strán bláznov, len  vymeniť igiota na čele za nového Śimečkomatoviča.

Včerajšia diskusia by mohla byť začiatkom nového pokusu o vládu dôstojnosti.

 
Roland Edvardsen

Norman, ty si očividne sledoval nejakú inú debatu. :-) Naše kapacity z červeného denníčka predsa pasovali Šimečku za suverénneho víťaza debát. Taký suverénny a presvečivý štátnik :-).

Bolo by to smiešne, keby to nebolo viac okato trápne a patetické. Šimečka je blbeček a opičiak, a to, že to teraz signifikantná časť populácie odmieta vidieť je ukážka ako dobre tieto masmediálne manipulácie (aj s % v prieskumoch) stále fungujú. Vyzerá to totiž na ďaľší efekt snehovej gule ala Olajno. Ľudia zase idú kupovať mačku vo vreci (a ďalšiu stranu zloženú prevažne z tzv. aktivistov ako bolo aj Olajno. Trochu bokom, ja už keď počujem slovo "aktivista" tak hneď spozorniem. Sam Harris raz spomínal spojenie aktivizmu a duševnej poruchy - a to bez ohľadu na ideológiu. Ale u aktivistov z progresívno-ľavicového spektra je to najviac vypuklé). Inak ja som dosť nad vecou pri týchto voľbách. Aj keď opičiak bude zostavovať vládu, tak sa zakrátko znemožní rovnako ako to bolo v prípade Matoviča. Už sa teším na tých naivných voličských blbcov, ktorí si budú zase sypať popol na hlavu, že čo si to vlastne zvolili. Škodoradosť najlepšia radosť. :-)

Norman

Šimečka je ešte viac neskúsený a popletený, ako Matovič. Ak by on bol na čele diania, mohli by sa stať naozaj čudné veci.
Nad vecou sme tu samozrejme vždy. Pretože celkovú kapacitu politickej vrstvy ale aj voličskej vrstvy už poznáme dobre - a tá sa prudko nezmení. Čo sa zmenilo a zmení, to je vonkajšia situácia a tá aj starých psov prinúti predvádzať nové kúsky.
Pripomenul by som ale, lebo som človek zlý, že teraz naozaj reálne možno akosi dúfať na proces ... no, pomsty - teda spravodlivosti. Ako hovoríš - škodoradosť je najlepšia radosť. :) Samozrejme, ani teraz po voľbách to nebude naplno, ale aspoň sem tam blesk udrie.

slaven1

Že odkiaľ majú chudobní Uhríkovci na tie megaboardy v mestách a pri diaľniciach:

"Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena nedávno rozšírila svoje zasahovanie do vnútropolitických záležitostí Slovenska, povedal Sergej Naryškin, riaditeľ ruskej zahraničnej spravodajskej služby. Ministerstvo zahraničných vecí USA nariadilo niekoľkým svojim európskym spojencom, aby pred parlamentnými voľbami spolupracovali s politickými a podnikateľskými kruhmi Slovenska, poznamenal Naryshkin. Blížiace sa parlamentné voľby na Slovensku s prihliadnutím na zámery Spojených štátov možno len ťažko vnímať ako vôľu ľudu oslobodenú od vonkajšieho vplyvu, dodal riaditeľ Zahraničnej rozviedky Ruskej federácie."

Na toľko reklamných bilboardov rozpilovaním rozpočtu tvojho úradu v Bruseli "nezarobíš".

https://tass.com/politics/1681761

Norman

Kotleba sa len ťažko vyrovnáva s prasknutím ilúzii o sebe, a s ním aj kopa ľudí, ktorí mu verili.
Teraz zúria a očiernujú absurdne Republiku.
Tu je napríklad rozhovor Uhríka so zúrivým debilom Danym Kollárom (zo stredy večera). Človek sa Uhríkovi až čuduje, že sa s ním tak trpezlivo baví, ale zrejme bol nad vecou, práve skončil predvolebný stres, už len dva dni moratória - a tak sa nad Kollárom zľutoval. Je to ale výborná ukážka dvoch strán ľudovej opozície na Slovensku - jedna stále tupá, bulovitá, a druhá už rafinovaná a s nadhľadom.
https://www.youtube.com/watch?v=gM0HGxW3IU8

(som si to pozrel výnimočne celé, ale stačí aj námatkovo naraziť na tie hlúpe útoky a výborné odrazy).
Nuž, a týmto ohováračkam samozrejme s radosťou veríš aj ty, Slaven. Ak bol niekto manipulovaná opozícia, tak to bol Kotleba (aj keď si to nemusel priamo uvedomovať).

slaven1

Nevidel som ani jednu predvolebnú "diskusiu". Prosto chodím po našej krajine a používam oči. Toľko reklamného priestoru - bilboardy, megaboardy - čo nakúpila chudobná, novo vzniknutá strana Republika, ktorá ešte nestihla vykradnúť žiadny významný verejný rozpočet, je podozrivé.

Drobné zlodejinky Mazureka či europoslanca Uhríka a ďalších postavičiek takýto rozsah mediálnej kampane neutiahnu. Tieto prenajaté plochy stáli milióny.

Normálne si vzali úver či od bankárov alebo priemyseľníkov. A dlhy treba platiť transfermi v rôznej, nielen peňažnej podobe.

Toto je prvý predpoklad, že nepreverené stranícke vedenie Republiky bude predávať národ, tak ako predávali marketingovo "národné" strany pred nimi.

Na takú kampaň ako má Republika treba peniaze. Veľa peňazí. A peniaze kreslí v tejto hre jedna strana.

Len tak aby sa povedalo, čo je očividné.

Uvidíme. Opäť.

Jozef Novak

Nieč natom bude. Ťažko ddo toho vidieť, ale pri tom zdravom sedliackom úsudku, buďto dostali tie priestory na vyvešiavanie svojích predvolebných hesiel len tak z kresťanskej lásky, alebo sa dohodli na peniazoch ktoré budú vyplácané na sekeru. To si tak myslím o celej veci bez nejakej kotlebovskej závisti, či nenávisti. Je to vskutku nepríjemné, ale ďakujem za upozornenie. Pretože to stojí zato, nad tým pouvažovať, zvlášť keď práve tu na Nadhlade zaznela tá krásná ako blesk z čistého neba myšlienka: "k tomu aby človek robil politiku, buďto musí byť hriešne bohatý, alebo robiť prostitútku svojím sponzorom". Takže keď sa s nadhladom pri snahe o nestrannosť dívam na tie zlostné výpady jednej strany voči druhej strane - Uhríkovi a Mazurekovi je to dosť sporné. Nechcel by som naivne skĺznuť do tej polohy keď moja známa porovnávala I.Matoviča s Miroslavom Lajčákom: "ano to je uhladený, slušný človek!". Ano a ten slušňák nás slušne rozdával a predával zahraničiu. A ten druhý neslušne a grobiansky.

Norman

Republika je mimo parlament. Toľko k tomu, že dostali peniaze aby hrali falošnú opozíciu - zrejme tých bilboardov nebolo až tak veľa, ani tých peňazí. A LSNS zlomky percenta - nuž, kotlebovci úspešne odfajčili národnú scénu svojimi konšpiračnými teóriami o Republike (a aj inak).
Ak niekto tuneloval národnú scénu, tak KDH. Majerský je kreten, ale pôjde so Západom jedna ruka. Jemu stačia potraty. A navyše je to handra. Tak títo, KDH, odobrali podstatné hlasy Republike. Za Boha a národ. Gratulujem.

Roland Edvardsen

Niektorí možno mohli mať falošný pocit, že Republika sa dostane, tak to hodili SNS. KDH by radšej išlo s progresívcami (však sa im aj dosť prelínajú voliči) - to by bola téma na samostatný článok, patologickosť KDH a tzv. politických kresťanov tu na Slovensku. Strašne zbytočná a čudná strana.

Za mňa relatívna spokojnosť v rámci miestnych reálií. Tipoval som, že PS bude prvé vzhľadom na tú šialenú mobilizáciu (vrátane prevážania psákov z Česka). Škoda, že ich ešte nepredbehol Hlas. Vzhľadom na tú mobilizáciu však PS pohorelo. A asi aj posledné debaty Šimečku k tomu prispeli.

Potešilo vypadnutie hegerovcov a zbytočných kollárovcov. A narušený komediant Dzurinda 0,26% - na hanbu sveta.

9% pre Matoviča - to je strašne vysoké číslo. Nič príjemné vedieť, že je tu až toľko primitívnych, nízkopudových jedincov, ktorých vzruší kopanec do Kaliňákovej hrude a veria, že by dostali 500 eur za voľby. A nedá sa to zvaliť len na mobilizáciu/korupciu v cigánskych osadách. Reálna spodina národa.

Norman

Oni asi trpia sebanenávisťou a schizofréniou. Toto som teraz objavil na Kulturblogu - odkaz Pavla Kamasa pred voľbami pre voličov, plný nenávisti voči Reublike. A potom sa čudujú.
Tak, ako Republika nenakopala Danny Kollára, a Kamasa, tak sa nemôže čudovať, že prehrala. Kamas je idiot s primitívnym revanšizmom a úzkym sudeťáckym pohladom.
https://t.me/kulturblog/2334

buko

Dzurinda, Bugar, hegerovci, arogantny Nad, Nvotova, Kollar, Budaj - ale aj Mazurek so Sujom a Kotleba - dostali svoje vysvedcenie.
Z OLANO tiez povypadavali take esa ako Stancik, Sudik, Cekovsky, "teplakova lejdy" Kozelova a mnohi dalsi. zo SaS vypadol arogantny Krupa, Miuko Ziak, Osusky
Obrovske fiasko pre Nicholsonovu a jej projekt Jablko

Osobne ma potesilo ze Budajova podrztazka psychopat Smatana dostal trapnych a ubohych 489 preferencnych hlasov. Lud prehovoril aky maju jeho nazory skutocny vytlak - lepsie vysvedcenie uz dostat nemohol.

Norman

Hej, pekne si to spočítal a naozaj je to pozitívny pohľad. Hej, tieto ksichty sú preč, chvalabohu. to človek ocení a hneď má lepšiu náladu a pohľad na výsledky volieb.
Ja som síce dobrák a držal Republike palce a bol som za ňu v komisii, ale popravde ich toto poučí a zmení, respektíve to chce niečo iné, úplne novú stranu, naozaj bez toxických ľudí vo vedení. Ani ryba ani rak nefunguje.

sandro

tiez si myslim, ze republika nakoniec doplatila na to, ze volici to hodili sns.
co sa tyka SNS, bol by som za normalnych okolnosti v klude, ale nie som lebo jediny stranik z 10 ludi je Danko. To vytvara do buducna podu pre rozne vydierania, oddelovania a revolty, takze uvidime.. Fico je snad dostatocne skuseny na to aby si toto poistil nejako individualne s kazdym jednym. Vsetko su to totiz vystredne postavicky a dobre vieme ako sa narodna scena dokaze navzajom zrat a drobit.

nové