Ukrajinská operácia - 3. marec

Kým na Kryme je situácia jasná, pozornosť sa upiera na východnú Ukrajinu.

Samozvaná vláda v Kyjeve poverila dvoch oligarchov židovského pôvodu, aby spravovali veľké industriálne bohaté obasti na východe - Dnepropetrovsk a Doneck.

Igor Kolomojský - tretí najbohatší človek na Ukrajine, odhad majetku okolo 2,4 miliardy dolárov. Spoluvlastník skupiny Privat, čo zahŕňae najväčšiu banku Privatbank, ako aj aktíva v priemysle ropnom, oceliarskom, potravinárskom, poľnohospodárskom a v doprave.

Je to bývalý spojenec Tymošenkovej. Dnes je vraj hlavný sponzor strany Udar (Kličko). Má dvojité ukrajinsko-izraelské občianstvo a sídli vo Švajčiarsku.


Sergej Taruta - odhad majetku 2 miliardy dolárov, patrí teda medzi desiatku najbohatších na Ukrajine. Vedie ISD - jednu z najväčších banských a kovospracujúcich korporácií sveta.

Sponzoroval Juščenka, ktorý prišiel k moci po Oranžovej revolúcii 2004. Je známy posadnutosťou po luxusných klenotoch a zlatých sochách.


Praví ľudia prinesení k politike ľudovou revolúciou? Asi ťažko, čo samozrejme cítiť aj na Ukrajine, aj v ich médiach.

"Je to dobrá voľba. Už som mal plné zuby biznismanov v politike" bol sarkastický komentár v Ukrajinskej Pravde.

Pre takýchto zomierali ľudia na Majdane?


V Charkove boli už 1. marca strety medzi Rusmi a prokyjevskými násilníkmi, ktorí sa snažili obsadiť vládne budovy. Na východe Ukrajiny ľudia neuznávajú samozvanú vládu Kijeva. Veľká časť populácie je ruskej národnosti a ich život, majetok a ľudské práva sú jednoznačne ohrozené, takže oblasť bude treba brániť pred zradcovskou neukrajinskou vládou, zradcovskými guvernátormi.

Predpokladám, že je len otázkou času, dokedy Rusko v tejto chaotickej oblasti prevezme moc a zaručí právo a pokoj. Tieto oblasti sa budú chcieť pridať k Rusku.


ruská vlajka nad Charkovom

Ruská vlajka nad Charkovom

Rozdelenie Ukrajiny. Východná časť patrí objektívne do Ruska a západná časť by si po odstránení banderovských elementov a po nových voľbách mohla udržať samostatnosť.

-----------------

16:00 Takzvaní analytici na Západe sa zhodujú, že Krym je v Ruských rukách a že raj treba zabrániť, aby Rusi neobsadili aj východné oblasti Ukrajiny. Myslím, že obyvatelia tých oblastí chcú, aby ich Rusi oslobodili. Sloboda nadovšetko, nie?

Ďalším bodom je pád samozvanej nelegálnej vlády v Kyjeve. Nuž, niečo budú musieť spraviť aj sami Ukrajinci. Teraz ich táto vláda už vtiahla do konfliktu, prebieha nejaká forma mobilizácie. To by Ukrajinci nemali tolerovať, mali by spraviť nejaké národné povstanie. Hm, znova spomínam, ako Washington dal vláde Iraku ultimátum, aby odstúpila, a keď sa tak nestalo, začal TVRDO, ale naozaj TVRDO bombardovať ich hlavné mesto.

To Rusi neurobia, oni nie sú také svine, ako dnešné vedenie USA.

Ale majú tucet iných riešení - ktoré Západ ešte u nich nezažil. Som si istý, že ruskí generáli sa už nevedia dočkať - a plne ich podporujem.


18:00 Smetiari píšu: Moskva koná bez najmenšej snahy o komunikáciu s Jaceňukovou vládou, čo je veľmi zlý príznak.

Áno, pre zmrdov Jaceňuka, Klička, Tjagiboka a iných je to veľmi zlý príznak. Ja to považujem za jeden z najdôležitejších znakov ruského odhodlania veci doviesť do konca a páči sa mi to na veci najviac.
Prasiatko
Drahá redakcia, kvik opravte si chybičku. V Kyjeve nie je v súčasnosti vláda, ale JUNTA. Samozvanci a násilníci sú paródiou vlády, nie vládou. Vlády sú napr. v Prahe, Bratislave či  v Moskve. Tešilo ma, kroch. :)
Le Bleu
Prosímťa, veď ujo Kohn jasne povedali, že Janukovič bol vysánkovaný demokratickým procesom, ktorý ako taký treba rešpektírovať. No a kto by to mohol vedieť lepšie, že?
Norman
že Prasiak nazýva to, čo je v Bratislave a Prahe, akože skutočnou vládou. Ako keby tí niečo ovládali. Je zaujímavé aj to, ako blízke zábery na zabíjaných, zomierajúcich a mrtvych vyškolujú ľudí. Ako všetci pamätáme, Prasiatko tu ešte nadávno chcelo zabíjať slovenských policajtov - ale v poslednom čase si už očividne nemyslí, že je to väčšia zábava, ako sex.
Prasiatko
Kroch, takže najprv som pre teba komik, teraz už dokonca prasiak! Veď počkaj, zajačik! Si si veľmi istý kadečím čo si napísal. Píšeš rozumne, a zaujímavo, preto si Ťa kroch vážim a čítam. Ale neprepadni utkvelej predstave, že si neomylný. Niektoré tvéje tézy majú ohraničenú relatívnu platnosť. Píšeš, že si kedysi získal hodnosť podporučíka kvik. A ďalej, že armáda sa neporáža, ale preberá. Vieš, pekné že ma cituješ, len čo, ake ťa udalosti raz usvedčia, že v niektorých kroch "poučkách", či "definíciách?" si sa mýlil? Ale keďže si rozumnejší ako väčšina populácie rado sa s Tebou bavím. Prezraď prosím, ako si to minulý rok myslel, keď si sa vyjadril, že Američanov by bola škoda (ich životov), že ich treba zachraňovať? Neverím, že zrovna ty kvik trpíš mesiášskym syndrómom...
Norman
ten Prasiak, to bolo vyjadrenie toho, že už si dorástlo - veď nemôžeš byť stále malé. To nebolo myslené zle.) Čo sa týka istoty a neomylnosti - asi ťa mýli to, že už mám dosť tej večnej nesebaistoty a toho večného sebaspytovania a neistoty, ktorou sa nás snažia zotročiť. Nevyjadrujem vlastnú "neomylnosť", ale neomylnosť aktuálnej situácie. Samozrejme, že sa môžem mýliť - ale ja nevyjadrujem žiadne neočakávané veci, žiadne prekvapivé veci či tajomstvá. Toho podporučík neber tak vážne -to bol kedysi prakticky každý absolvent vysokej školy (a vojny). Aha - Američania - a nebolo by ich škoda? Nebolo by lepšie im pomôcť, ako sa tešiť, ak sa bude ich spoločnosť naozaj rozpadať, ako v Detroite? Zdá sa ti to v rozpore s tým, že ich čoraz ostrejšie kritizujeme? Hm nemslím, že by toto bolo prejavom mesiášskeho kmplexu, tak to nebolo mienené, to skôr iné veci :)
Prasiatko
Moja veľkosť je tak akurát, pozri kroch: http://img.janforman.com/279123f4.jpg  
-eru-
Cina yankeev omjasnila, ze ak budu na Rusko prilis tlacit, budu musiet okamzite vratit dlh a pritom v zlate https://maxpark.com/community/politic/content/2564048
Turambar
Na margo Krymu: - ako by asi reagovali amici, keby im hrozilo ze im hrozi zo strany Kuby, ze pridu o zakladnu na Guantaname ?  - urcite mierumilovne a demokraticky

nové