17. november - režim si ani svoj sviatok demokracie nedokáže obhájiť

Napriek tomu, že súčasný režim, pýšiaci sa názvom "demokratický", sa ide uplakať pri spomienke na 17. november, ktorý je základným kameňom československej liberálnej dogmatiky - aj tak tento sviatok nedokáže osláviť.

Dlhé roky bol v čele vlády sociálne demokratický Smer, a ten sa zrovna nenadchýnal nad sviatkom víťazstva kasínového kapitalizmu. Teraz ale je sociálna demokracia porazená, ich politikov chcú dokonca zavrieť do vezenia, takže by mohla prísť chvíľa na veľkolepé oslavy dňa, keď sa národ údajne oslobodil od komunistickej doktríny.

Nie je tomu tak. Režim si nemôže dovoliť ani najmenšie spomienky na sľubovanú slobodu. Bolo by jasne vidno, ako sklamal, ako zlyháva, ako nefunguje. Režim nefunguje! A slovenská vláda, na čele s legitímnym bláznom, tá už vôbec nemôže dovoliť, aby ľud povedal, čo si naozaj myslí a čo si o tých pri moci myslí.

A práve preto to treba spraviť.

17. novembra 2020 sa ľudia mienia stretnúť hlavne na Hodžovom námestí, teda pred sídlom prezidentky, aby vyjadril požiadavku po odstúpení Matoviča z postu premiéra. Dôvodom sú jeho svojvoľné ničím nepodložené masové akcie testovania, jeho vyhadzovania desiatok miliónov na bezcenné nefunkčné sady testov, pravdepodobne s kriminálnym zámerom.

To je základný účel danej demonštrácie. Dať mu najavo, ako ho národ nenávidí, ako ním národ pohŕda, ako zlyhal a ako skončí v base.

Všetko ostatné je druhoradé. Nechceme od Matoviča žiadne ústupky, žiadne uvoľnenia - to on je téma, on je problém, a nie nejaké parciálne opatrenia voči pandémii. Nechceme od neho žiadnu nápravu - chceme od neho, aby okamžite odišiel. Alebo aby sa prepadol do pekla.


Odpoveď vlády?

Odpoveď vlády na požiadavku o možnosť toto jasne vyjadriť sú výroky premiéra a ministrov, že "to vyčistia", že povolajú aj vojenskú políciu - a podobný tón. Pripomínam, hovoria o demonštrácii občanov na najväčší sviatok demokracie! Nie je reč o nejakom pochode neofašistov, alebo čokoľvek podobnom, ale o volaní občanov na právo na slobodu slova.

Desaťročia sa išla prorežimná propaganda uslziť nad spomínaním sviečkovej manifestácie z roku 1988, keď asi jedno polievacie auto pokropilo trocha ľudí. A dnes? Nasadenie špecializovaných striekacích vozov, rôznych obrnených rozháňačov, ale hlavne plastovo obrnených oddielov ťažkoodencov sa dnes stáva už bežným. Vláda by sa toho mala ale vyvarovať aspoň v deň sviatku demokracie. Ak nie, ponesie si do pekla ešte večšiu hanbu.
V utorok 17. novembra treba ísť na manifestáciu aj preto, aby sa ukázala pravá tvár súčasného režimu. Mali by tam ísť čo najviac ľudia všetkých ročníkov, aby bolo jasné, že je tam celá spoločnosť.


Zámienka, pre ktorú sú demonštrácie zakázané(!), teda pandémia covid-19, treba brať do úvahy dodržaním odstupov medzi ľuďmi a ochranou rúškami. Covid sa doteraz určite nešíril na krátkych demonštráciách vonku - a ak, tak je to nebezpečenstvo, ktoré na seba berieme, ale aj tak musíme bláznovi ukázať, kam patrí. Nebezpečenstvo ešte väčšie je samotný núdzový stav, ktorý hrozí trestami horšími, ako v komunistickej totalite! Tomu treba čeliť explicitnou nenásilnosťou. Opováži sa Matovič či Mikulec a Naď udrieť  civilov na manifestácii za slobodu?

To chceme vidieť.

 

 

 

Roland Edvardsen

No, snáď to nedopadne ako tá posledná antimatelko demonštrácia. Je sviatok, symbolický deň, tak snáď by malo prísť aj viac ľudí (a aj viac "normálov"). Ja sa určite pôjdem pozrieť, tentoraz by sme mali ísť - situácia sa čoraz zhoršuje.
Už po dlhšej dobe by sa mohla nejaká (autentickejšie ľudová) demonštrácia podariť, obdobne ako sa podarila tá z r. 2015 proti pchaniu hnedoidov.
Uvidíme. Ja by som povedal, že sklamaním, tým najväčším, ani nie je nejaká politická opozícia, či už tá parlamentná či mimoparlamentná, ale naozaj všeobecne ľudia, národ, resp. jeho pasivita a poddajnosť v tejto situácii či dokonca obhajoba Matoviča a jeho činov (aj tento týždeň som mal ostrejšiu výmenu názorov s kolegyňov ohľadne celoplošného testovania a Matelka. A hneď aj pokazený deň). Taká petícia proti Matovičovi má len cca 70 000 podpisov: https://www.peticie.com/peticia_za_odstupenie_igora_matovia_z_postu_pred... Pritom človek by, vzhľadom na situáciu a atmosféru spoločnosti, ktorá ide proti Matovičovi a vláde, očakával už aspoň 100-150 000.

Norman

áno, tá Draxlerová petícia má len nejak tých 70 tisíc, čo je teda smutné. Hlavne preto, že ju Draxler sľuboval nejako použiť. Nuž ale - Draxlera nik "nepozná" a nik mu teda ani neverí.

Pellegrini vyzval ľudí, nech na sviatok zapália sviečku za oknom. Holt, ja som za to, aby na Slovensku robil premiéra, má to svoj zmysel - ale je to len zbabelý pupuš - to sa proste nezmení. Sviečky za okná - kuwa, čo je to za symboliku či odpor?
Hlas chce zbierať podpisy a robiť referendum za nové voľby. Hm, tiež - aspoň niečo robia. Ale pochybujem, že by to takto fungovalo. Referendum je proste nástroj, ktorý nefunguje.

V utorok sa treba ísť pozrieť. Prechádzka mestom za sobodu. Treba tam ísť robiť počty.
Pred mesiacom tam nebolo až tak málo ľudí - i keď to bolo od začiatku na hrane a otázne, nesympatické.
Ale čiste medzi nami - ani v utorok moc viac ľudí asi nepríde.

Ale aspoň každý vidí, čo to je "demokracia" a že NEFUNGUJE.

Roland Edvardsen

Vieme, ako to dopadá s referendami, takže áno, ak sa to aj náhodou vyzbiera (ale to bude musieť niekto šikovnejšie zorganizovať, nie len tak na webe, ale aj treba ísť do ulíc), tak na referendum ľudia zase nepôjdu. Ledva vtedy prešlo to za vstup do EU a to tu bola iná masívna kampaň.
Mne sa zdalo, že Pellegrini skôr tie protesty podporil - ale zase len tak jemne, na pol plynu, náznakovo. On už iný nebude, nijakú priamočiarosť od Hlasu netreba čakať, za to kopec alibizmu. Ale keď už má tie preferencie a ešte mal rekord v zbere podpisov za stranu, tak nech idú zbierať do ulíc aj podpisy za referendum. A Fico a Danko nech sa pridajú. Naozaj už treba normálne zjednocovať - niečo s čím je tu večný problém.
Každopádne, tiež si nemyslím, že to 17. novembra niečo s Matelkom spraví. Bohužiaľ, vo februári to čurákovi všetko vyšlo: aj ústavná väčšina aj posratý Sulík, ktorý už nechce byť za rozbíjača. Ale prejsť by sa patrilo.

Roland Edvardsen

Len ešte dodám, že z ústavného hľadiska ani nie je celkom jasné, či referendum v takejto otázke (predčasné voľby) má mať váhu. Ale zase ono až tak nemusí ísť o výsledok (ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostaví -bohužiaľ, referendum je tu za dnešných podmienok nefunkčný nástroj), ale skôr o tú mobilizáciu síl proti Matovičovi a demonštráciu istej sily. V tomto smere to má zmysel podporiť.

Norman

je to výhovorka hlasu, že "niečo robíme". Je to už definitívne - úplný nezmysel.
Vládu musí zhodiť jeho koalícia, o tej rozhoduje zopár konkrétnych ľudí, tým to treba vysvetliť, že s Matovičom pôjdu ku dňu ako Titanic. Prípadne apelovať na ich nejaké svedomie, že naozaj zničia krajinu - vrátane svojich rodín.

Oni na námestiach blačať proti Ficovi mohli, ale akonáhle sa zoberie ľud s reálnou námietkou, hneď zo všetkých robi aklérofašistov (práve som čosi také čítal). Už to, že používajú tento výraz je drzosť a veru asi nezostane nič iné, iba ich nazývať židofašisti.
Alebo tak nejako.

Roland Edvardsen

Áno, podarí sa to len vtedy, ak to praskne v koalícii, podobne ako to bolo pri Radičke. Samotná opozícia a ani ľudia v uliciach nič nezmôžu- je mi ľúto, ale taká je krutá realita. Lenže oni sú tam nateraz posratí z Matoviča. Sulík teraz deklaroval vehementne, že on určite vo vláde ostane. A navyše, ak by aj Sulík išiel odtiaľ preč, tak Matelko má stále pohodlnú väčšinu. Možno by sa k Sulíkovi mohla pridať časť žaľudov, ktorí sú nespokojní s tupou kraviarkou Verčou, ale aj tak - tá ich "antiSmerFicoPelleKotleba" mentalita ich ťažko pustí. Sú to fanatici a mnohí ostanú pri Matelkovi aj keď bude rovno podpaľovať parlament, lebo..."leboFico".

Norman

je skoro po voľbách, ešte držia spolu.
Ale je možné, že anglosionisti už majú Matoviča tiež pomaly dosť. Diriguje ho síce Lipšic, ale jeho (Matovičova) efektívnosť je mizerná.

Koalícia sa rozpadne, ak jej časti dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta.

Ale ako hovoríš, antifico a antikotleba je ťažký mindrák, ktorý si poslušné Slovensko nechalo vypestovať. Teraz už aj antipelle, takže kde sa to zastaví? Koalícia asi musí byť postavená pred dilemu - chceťe zhodiť do pekla Magoriča, alebo Pellegriniho? Thats the question - musia si vybrať.

Roland Edvardsen

Oni sa skrátka nechovajú racionálne, ale ideologicky - a asi chceme od tých ľudí priveľa, aby sa chovali inak. Ak by uvažovali racionálne, tak by sa už v zákulisí chystala nejaká tá tajná dohoda s Hlasom a plán koalície Hlas - SaS- Sme rodina (a možno nejaké PS či žalude do toho, ak by vydalo). A aj preto sa o tom tak konšpiruje, lebo takto by to bolo racionálne. Kto už by chcel spolupracovať, ako s premiérom, s nestabilným bláznom? Lenže nie je to tak.

Pellegrini bude pre nich navždy len "ďalší smerák". A popravde, pre tie strany je to aj rizikové z hľadiska ich voličov ísť do spojenectva s čímkoľvek čo páchne Smerom. Naozaj, voliči koaličných strán (s výnimkou Kollárovej) sú absolútne proti-smerácky naladení a Hlas vnímajú ako dohodu Fica a Pellegriniho, podvod (čo inak tiež nie je pravda, ale to je už iná téma). Toť som teraz čítal rozhovor so Šimečkom ml. (Plus7dní) o tom, ako by určite radi spolupracovali do budúcna práve s Oľano, a že určite radšej ako so Smerom, resp. so Smerom nikdy a sú radi, ako to tu Oľano "čistí". Hovorím, tie kecy, hlavne na Postoji, o tom, že tu nejako PS velice brojí proti Oľano a chce sa spojiť s Hlasom, ba až so Smerom, sú HOAX.

Norman

Ktovie. Aj keď sa to nedeje priamo, pár viet sa vždy prehodí. Dnes Sulík zas stiahol chvost - také niečo robí niekto, kto vidí pred sebou obraz, ako to raz vráti.

No čo ti povim k Pellemu? On tu už predsa raz bol, ako kompromis, a túto rolu dostane znova. Nie predsedu vlády, ale jeho hlasy budú potrebovať.

Šimečka je .. ako sa to teraz hovorí .. radikál, židofašista. Je to isté, čo Matovič alebo Lipšic. Väčšina progresívcov chce mať kľudné pomery. Ale je jasné, že Olano a PS sú tí istí voliči, len ich radikál obabral pred voľbami. Kľudne sa pri budúcich voľbách dohodnú s Hlasom. Preto im Hlas ponúka nové voľby.

Aby sme nezabudli na nové faktory: slovenské nemocnice už teraz neplnia svoju úlohu, ľudia sa neliečia, mnohí sú či budú nezamestnaní, mnohí prídu o byty a podobne - tu vzniká VEĽKA vrstva protikorporátnych (ľavicových) voličov. V kríze treba krajinu spravovať politicky, nenechať ju napospas bankám. Rozprávky o bohatstve, ktoré sa dovalí spoza hraníc so Západu, tie masívne prestávajú fungovať. Ergo - Blahovi by som odporučil vynechať Chegevaru a vôbec tú latinoamericano sračku, vynechať Marxa, ale stačí "sociálna" myšlienka - a má o budúcnosť postarané.

Náhodný okoloidúci

Opäť zaujímavá "konšpirácia" od "Vedoucího kolotoče". Má to ale háčik - píše o existujúcich osobách, nie o mimozemšťanoch. Ak sa potvrdí to, čo píše v tomto článku, tak sloboda a najzákladnejšie ľudské práva, ktoré už teraz dostávajú na frak, ešte len dostanú na frak. A už je jasné, že Matelko je dokonalý prototyp budúceho európskeho politika - sociopat bez štipky empatie.

https://aeronet.cz/news/klaus-schwab-svet-se-nikdy-nevrati-k-normalu-po-...

Pripomínam, že úvahy o nepodmienenom príjme už dávno pred dlhými rokmi masívne propagoval web dolezite.sk a s nepodmieneným príjmom sa robili pokusy vo Fínsku, s neurčitým výsledkom. Ale u nás nepodmienený príjem už celé desaťročia dostávajú osadníci mladíckej národnosti a táto dlhoročná skúsenosť hovorí, že sa neosvedčil a predovšetkým že vážne deformuje spoločnosť. Aj keď pre niekoho je práve táto deformácia želaný výsledok.

Norman

Svet sa nevráti, ale nie preto, že by bol niekto proti, ale preto, že pomaly proste nie sú zdroje.
To je základný fakt - a ak niečo taja, tak toto - nei sú zdroje.
Preto radšej upozorňujú na menšie a menej overiteľné problémy, napríklad CO2 a podobne. Terajšie sociálne problémy nespôsobil covid - ak by bola spoločnosť a veci v nadbytku, už dávno by po covide nik ani neštekol. Ale niet sa kam vrátiť.

Nepodmienený príjem je len jedna z techník, ako udržať sociálnu sieť. Je to len iná forma sociálnej podpory - ktorú už nemá zmysel dávať cielene niekomu, pretože obyvateľstvo bude plošne v nemajetnom stave, tak bude asi jednoduchšie to dať všetkým, bez výnimky. Hlavne bude chýbať práca - pre premnožené davy proste niet dosť ani náhradnej pseudopráce, toho surogátu. Kľudne poviem, že 60 až 90% ľudí modernej spoločnosti nerobí nič užitočné, len v práci zbytočne míňa zdroje na hry a tanečky - to bude musieť byť zastavené, a tak sa javí ako organizačne vhodná cesta nepodmienený príjem. Kľudne to môžu nazvať aj "vojnový komunizms" , alebo "prídelový systém" - k tomu sme už pomaly dospeli.

Náhodný okoloidúci

Práca by bola, keby sme menej dovážali to, čo sme schopní sami vyrobiť a vypestovať a hlavne ochrániť sa pred dotovaným dovozom. Problém je v mentálnom nastavení spoločnosti a zvlášť mládeže. Keď si mladé žaby hľadajú robotu, predstavujú si ju ako sedenie v kancelárii a ťukanie do počítača prštekmi s gelovými nechtami. Chalani zasa ako sedenie v aute a rozvoz tovaru. Česť výnimkám. Občas k nám do roboty cez leto prídu brigádnici vysokoškoláci a až na pár výnimiek poctivo pracujú, aj keď ide o fyzickú prácu.

Natrafil som na jedno zaujímavé náborové video práve pre parazitické profesie, v tomto článku:

https://www.arfa.cz/pojd-mezi-nas-kozata-magda-uz-ma-jasno-vzdycky-chtel...

Norman

Aby som sa plne a presne vyjadril:
keď hovorím, že vyše polovica ľudí robí zbytočnú až škodlivú prácu, nemyslím na taký ten klasický problém, že sa im nechce pracovať v reálnych zamestnaniach. Ide o to, že "práca" objektívne nie je už teraz. Nie je a nebude.
"Práca" je totiž určitá úprava zdrojov do formy, v akej sú lepšie použiteľné. Ale tie zdroje už proste nie sú. A tie, ktoré sú, už v podstate nemožno lepšie vylepšiť.
Preto je už dlhé desaťročia v modernej spoločnosti väčšina zamestnaní aké? Sú to "služby". Jeden pudlík strihá kudrlinky na chvoste druhého, alebo mu robí iné veci - a to nazývajú "práca". To zarátavajú do "pridanej hodnoty", a do "domáceho produktu". Je to číry surogát, náhrada užitočného jestvovania - ale nejako tých ľudí treba zaradiť do spoločnosti a dať im pocit, že sú užitoční, ba až dôležití.

Takže to moje nie je tá klasická kritika na ľudí - skôr naopak - nemá zmysel im to vyčítať, momentálne niet čo robiť .
Až do času, keď skolabujú (pokazia sa) stroje, ktoré nebude možné nahradiť(opraviť), potom zas budú ľudia pracovať fyzicky. Dovtedy je takmer všetko to prdolenie ľudstva nielen že bezcenné, ale škodlivé!

Náhodný okoloidúci

Presne to propagoval Ronnie Reagan - ekonomiku založenú na službách s tým, že výrobky sa dovezú zo zahraničných kolónií. A to isté chcel Klaus urobiť so Slovensko, narobiť u nás golfové ihriská a všetko potrebné pre život dovážať.
Bez veľkej časti služieb prežijeme, bez tovaru nie.
Takže bez obáv, chápem, ako to myslíš, tie surogáty. Ja som to zasa myslel tak, že podaktorí jedinci dajú prednosť surogátnej "práci" pred skutočnou prácou.

Roland Edvardsen

Draxler máva dosť dobré statusy (popravde, lepšie ako Blaha) k Matelkovi a vláde. Ale mám čoraz viac dojem, že je to tiež len taký "kecálek" a hochštapler. Veľa už nasľuboval. A hovorí, že niekto za ním stojí. Ale nechce stále odhaliť kto. Trochu to vyzerá, že v zákulisí kuje nejakú novú stranu. Každopádne, nepôsobí takto najdôveryhodnejšie.

Norman

poznáme dosť dlho, on kedysi aj blogoval na Sme, ešte v začiatkoch - taký typický perohryz.
Zrejme má statusy učesanejšie, ako Blaha - ale Blaha je ľudový, vtipný (všetci sa veľa naučili a učia od slobodných stránok :)
Niekto prachatý ale možno za ním stojí, inač by nebol taký relatívne aktívny. Vyzerá to na novú stranu - tak ale neviem, veď nové strany teraz aj treba, nie?
Ale ako hovoríš - je to zas len pupuš, chýba tu chlapská politika a politici
(hm, asi by som nemal čítať či pozerať dokumenty z histórie, antiky, potom sa nechám unášať utópiami :-)
Chýba tu chlapská politika ani nie kvôli výsledkom, ale proste aby človek mal komu držať palce. Títo zmrdi naozaj nestoja ani za odplutie.

sandro

Muselo by prist cez 100tisic aby sa rezim zlakol. Inak to dopadne klasikou - vodne delo, pripadne nieco navyse.
Malo pozornosti sa venuje fejkovym demonstrantom. Kedysi sa prezliekali za skinheadov, dnes uz nakupuju vo fanshopoch ultras Slovanu. Dokonca aj alternativa odmieta nazvat veci pravymi menami a tieto vytrznosti na povel pripisuje ''vygumovanym hlavam'' a pod. Nikto sa nezamysli nad tym, preco prvy rad vzdy obsadi rovnaka zostava, ktora sa nezmyselne za prihliadania policie vesia na branu uradu vlady(ale len tak aby ju uplne neznicili). Nasledne vodne delo, atd.. dalej uz to pozname.
Spomenul som si, ako sa raz na Gorila proteste podarilo stiahnut zozadu kuklu prezlecenemu tajnemu. Zacal totiz nieco hadzat do policie, co sme chapali ako pokus o vyprovokovanie nasilia a nasledny zasah tazkoodencov. Predtym bol v inej skupinke dotycny konfrontovany s tym, ze je policajt(kto chodil na realne protesty, ten to vie rozoznavat:) ). V dany moment ho zacalo niekolko ludi fotit bez tej kukly, naco sa blizko stojaci tazkoodenci rozbehli a ludi obuskami rozohnali. Kto sledoval situaciu dalej, krasne videl, ako sa dotycny stratil v dave ''korytnaciek''.
Neviem, mam pocit, ze vtedy sme vedeli este ako tak konat koordinovane, vedeli sme rozmyslat a tuto Lipsicovu bandu odhalovat - videi a analyz z akcii je plny youtube. Dnes ludia na protestoch ako keby nechapali kolka bije. Celkom peknu analyzku hodil par dni dozadu jeden Cesky typek, divim sa, ze u nas sa na toto este nikto nepodujal https://www.youtube.com/watch?v=XfnzqP-mJro Aj ked toto boli tkzv. zabezpecovaci a nie klasicki provokateri, ktori budu v dave 17.11. a na ktorych sa musia ludia fakt pripravit, inak to nemoze dopadnut inak ako fiaskom.

Norman

Teraz je situácia, keď sa hodí mať dôkaz, že MNOHÍ ľudia naozaj vládu nemôžu ani vidieť.

Provokatérov by som sa nebál - zvlášť v tomto prípade nie - čo s nimi? Nech sa vešajú na brány, ak chcú. Provokatérov má policia všade vo svete - ale to v tomto prípade nie je problém, lebo niet koho zdiskreditovať.

To nemôže dopadnúť fiaskom, to nie je o revolúcii (ako píšu nejakí asi tiež provokatéri). Jasné, že vláda hneď nepadne, ani sa nezatrasie (podobne, ako je fiasko s plošným testovaním prezentované ako úspech, tak sa prenesú cez manifestáciu.) Ale ... prečo im nenapľuť do polievky?

Veď uvidíme, ja môžem po dvoch týždňoch ísť na nejaký výlet, ja to vidím tak, že sa aspoň prejdem. Policajtov biť nebudem. Ale dal som nabiť foťák (nebudem riskovať mobil) - možno niečo ľudia nafotia.

slaven1

15. - 16. treba zapáliť sviečky na lavičke pred vchodom alebo pred domov. Tak aby susedia videli.

17. treba ísť osobne. Kedy ak nie teraz? Za pol roka súčasná vláda milionárov rozleptala súdnictvo, pozvala amerických "poradcov", rozkrútila falošnú pandémiu, rozložila políciu, zlikvidovala stovky tisíc ľudských životov čo ostali doma bez práce, rozložila školstvo, zrušila obedy zadarmo, zažalovala TASR, spravila raziu v STV, pripravuje očierňovanie alternatívnych médií, zvýšila výplatu koloniálnej dane, zlikvidovala kultúru, šport, spoločenský život, vrcholné číslo je zavedenie "modrého apardeidu".

Samozrejme, že môže byť aj horšie. Viď kam hnutie "Za služné Arménsko" dotiahlo krajinu po tom ako sa v 2018 dostali k moci, ale čisto za seba, ja mám dosť. Cez týchto lokajov vedie cesta k americkej spoločnosti (krajina tretieho sveta).

Budú tam aj provokatéri (treba od nich odstúpiť) a aj okupačné médiá o demonštrácii natočia škaredú reportáž. To pre mňa nehrá rolu (viem ako funguje systém).

No a koho tam po páde Plačkovej vlády dáme? Kto nebude rozkrúcať takzvanú "pandémiu koronavírusu"? Kto nebude prijímať opatrenia likvidujúce národ a štát? Opatrenia, ktoré popri tom ako zabijú bolesť zabijú aj pacienta?

Ľubov

,vezmite si so sebou trocha čaju a rohlík s maslom,ak by sa to pretiahlo do neskorších večerných hodín.(alebo tatranku,to je stará dobrá klasika )

buko

no takto. "organicky protest" kde sa vo velkom a koordinovane objavia futbalovi ultras - je jasne ze je koordinovany policiou za ucelom vyvolania vytrznosti a naslednej diskreditacie celeho protestu.
Toto ma na Slovesku ale aj v Cesku uz dlhu tradiciu asi este z cias komunistickej ceskoslovenskej STB si policia drzia tieto kadre medzi futbalovymi chuliganmi.
Cudujem sa ze toto ludia uz davno neprekukli a nedistancuju sa jasne od tychto praktik.

Napriek tomu si myslim ze tentokrat pridu na protest desiatky (alebo aspon desiatka) tisic ludi - co uz je dav, kde par provokaterov sa strati, utopi.

Vela ludi tam pojde proste len zo zvedavosti, zistit aka je nalada v dave, "kolko nas je", aky je duch protestu. Ja som sa bol takto pozriet na jednom proteste Za slusne Slovensko - a hned som videl ake je to sterilne, bezzube, umele. Idem sa pozriet aj tentokrat, chcem vidiet tych kotlebovcov a spodinu ("dezolatov" - ako ich najnovsie oznacuju). Nie je ziaden lepsi sposob ako to zistit, ako ten ktoremu sa hovori "foot on the ground" - cize realne sa tam poprechadzat a vidiet, pocut, zazit.
Neplanujem si urobit obraz na zaklade vecernych sprav na Markize alebo Matovicovho habkania a blabotania na tlacovke.

Norman

ja myslím, že už len spomínať nejakých futbalových fanúšikov ako "spoluorganizátorov" nejakej demonštrácie je diskreditácia. Zavolať ich tam je ok, veď problémy a iracionálne opatrenia sa týkajú aj športu - ale vyhlasovať ich za organizátorov je dehonestácia.
Naopak si myslím, že títo futbalisti nie sú až tak zdrojom nejakého násilia. Nato má polícia svojich ľudí.

Čo sa týka samého "násilia na manifestáciách" - ja som na Slovensku za 30 rokov nezachytil ani jedno také, čo by stálo za pozornosť, čo by sa vyrovnalo tomu, čo sa bežne deje na Západe. Takže to je zas zbytočné sebasledovanie a opatrnosť. Každý deň sa dejú desiatky nehôd na uliciach, takže aj nejaká nehoda na demonštrácii je súčasť života. A ani si nemyslím, že by nejaká demonštrácia bola zdiskreditovaná "násilím". Ja viem, napríklad tá veľká z 2015, kde provokatéri zrušili "cyklistické preteky" a kde Mazurek a spol vykrikovali na moslimskú skupinku - no a čo, bola tým demonštrácia nejako zdiskreditovaná? Každému normálnemu občanovi je takéto slovné "násilie" dosť jedno.

Myslím, že je čas sa sústrediť na násilie polície. (ono to, čo bolo v tých Šarišských Michalanoch, tam viacerí tí chalani mohli zomrieť, to bolo naozaj neúmerné prehnané sadistické násilie zo strany polície)

V utorok ale k žiadnemu násiliu zo strany demonštrantov nedôjde. Proste občania prídu do ulíc vyjadriť svoju kritiku voči vláde.
Budú policajti kričať to svoje známe "Rozídte sa! V mene komunistickej strany sa rozídte!" (hej, to je vtip, tak to nekričali, ale tak to bolo myslené :)

nové