23 rokov

Už je to teda tých 23 rokov, čo bol starý systém so zlými hodnotami nahradený iným systémom, ktorý zámerne hodnoty nemá. Nebolo možné vytvoriť systém so správnymi hodnotami, lebo tie málokto poznal vtedy, a ešte aj dnes ich pozná  primálo ľudí.

Takže spoločnosť doteraz oficiálne nevie, kde je sever a tak nie je veľa vecí  na oslavovanie. Malo by sa niečo zmeniť, ale kedže sa nemôže alebo nechce verejne pomenovať jadro súčasných problémov, tak sa ani nič teraz meniť nebude. Starí komunisti, ako Štrougal, Bilak, Lorenz, ktorí mali byť odsúdení a popravení ako Caucescu, sa dodnes hrejú vo svojich vilách. My sme naopak ako darček pravdepodobne dostali zánik portálu TVina a tým sa znova ukázala pravda o  slobode slova v tomto systéme. Protesty v Partizánskom a v Bratislave síce poučili mnohých, ukázali, že nás nezastavi banda škriekajúcich prostitútok, ale nakoniec sa udusili v trestuhodnej lenivosti malomestských egoistov. Proces samozrejme neskončil ani náhodou, len sa chlapi poučili, že sa nemožno spoliehať na ovčanov, ale len na zdravé prvky, na vlastnú reálnu silu - mentálnu, fyzickú, politickú, finančnú - poradie ľubovoľné.

Slovensko je taký malý horský ostrov v strede Európy, čo je relatívne dobrá pozícia. My ich odtialto všetkých vidíme a dobre ich poznáme, Západoeurópanov, Východoeurópanov, Germánov, Dinárov,  Semitov a všetok ten genetický materiál. Tak to pekne systém zasádroval a natrel na ružovo - ale ten život za fasádou sa nedá natrvalo zamurovať - opäť im odpadáva farba a steny praskajú. Za Európu žial stále hovoria lokaji jewyorských  miešancov, ale nik ich už nepočúva, stále sa čaká, kedy sadne na túto stavbu nejaký modrý vták šťastia a tým spôsobí jej zrútenie. Aby mohla vyrásť Nová Európa.

O konflikte, ktorý práve teraz zasa začína horieť v tej smradlavej izraelskej diere, je priam zbytočne niečo hovoriť. Treba tým vrahom vyjadriť VEREJNE maximálne opovrhnutie. Znova pripomínam, opovrhnutie, nie astenické pohoršovanie sa. Neprejavujte prekvapenie, že sionisti vraždia, veď to robia dennodenne - naplujte na tých, čo to podporia len svojou pasivitou. Treba vytvárať siete slušných a nekompromisných ľudí, také, ktoré budú schopné použiť svoju  silu a vnoria degenrátom papule do ich vlastných svinstiev, až kým sa nepriznajú a neodprosia, alebo kým sa nezadusia.

Je to jednoduché.

 

revolucia

 
Ema

do ktorého židia zavreli 1,5 milióna ľudí (z toho vyše 700 000 detí pod 15 rokov), ani nemohol prísť vo vhodnejšej chvíli.

Práve v čase legendárneho 17. novembra, kedy sa huspeninovití danielibútorovia idú udáviť bilancovaním ečívments.

A ak dnes tento "slobodný západný svet", ku ktorému vraj patríme, odpíska vypustenie lynčovacieho davu židovských fanatikov posadnutých primitívnou kmeňovou ideológiou bez univerzálnej morálky, ktorí sa nedočkavo trasú, pachtiac po krvi, vo svojich obrnených monštrách na hraniciach s koncentrákom Gaza, aby masakrovali absolútne bezbrannú populáciu, ktorá nemá kam ujsť a ktorej sa žiadny z bezcharakterných megakokotov riadiacich "slobodný západný svet" nezastane, bude to úplne dokonalé.

Tam sme to dobačovali. K totalite, ktorá je o niekoľko magnitúd beštiálnejšia ako tá predošlá. Už nám strká nielen ruky do krvi, ale núti nás chlemtať ju a chechtať sa ako Marilyn Manson. Slobodááá... a pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí, chrchlychrchly.

Pé es: ten ilustračný obrázok nežnej revolúcie je dokonalý.

Ema

USA dnes odmietli udeliť víza Iráncom, ktorí sa majú zúčastniť na rokovaní OSN.

Hlavne, že v smetiarni budú kokôtikovia vysmoklievať nad starou boľačkou - ako režim odmietol udeliť víza Krylovi.

Mimochodom, Kryl bol tiež politická postava, nie nejaký strýco niemand.

N

...jinde ve světě můžete tančit tango a milonga, a opravdu žijete. Jsou mnohem chudší než my, mají mnohem méně než u nás, jsou mnohem méně bohatí než my.
Přesto, jsou mnohem, mnohem šťastnější.
A není to toto, vcelku vzato, co má v životě národů cenu?"

http://www.vasevec.cz/blogy/sergio-di-cori-modigliani-argentina-nazorny-...

Norman

cykly inflace a deflace jsou speciálně konstruované - nejprve na trhu půjčit a pak se zmocnit skutečného bohatství vytvářeného člověkem (jeho výrobků, majetku, domů a života samotného, protože byl zotročen prostřednictvím dluhového podvodu)

Grigoriy

Ludia by chceli mat nadhlad, ale naozaj veľmi zriedka sa stane, že stretnete cloveka, ktory má schopnosť vidieť veci mimo rámca toho, čo mu je zvonka predostrete, čo mu niekto iný pohodil, ako sa podhadzuje psovi kosť, a on to teraz verejne prezuva. Potom vidíte aj na internetových stránkach adeptov na "nadhlad", veľkých myslitelov, ktori si cele dni pre nedostatok iných originálnych tém a myšlienok posielajú informácie o tom, či niekde funguje nejaky prop alebo zvedavec.

Nuz, nemôžete sa čudovať, že ani ta revolúcia nebola bohvieake terno. Hlavne, ked vezmeme do úvahy geneticky materiál, ktory bol k dispozícii, a ktory sa spomína aj v článku. Očakávať nejaku veľkú zmenu po Novembri sa v mnohom podoba naivite niekoho, kto by chcel za pomocí financií z Bruselu vytvoriť zo stáda pavianov v Etiopii filharmonicky orchester, s nádejou, že investovane peniaze sa po nejakom čase vrátia z príjmov za vystúpenia spomínaného orchestra na turné vo svetových metropolach.

Pocul som tiez, že učitelia strajkovali, lebo sú chudobní. Aj pri mojej troche nadhľadu si myslím, že v chudobnej krajine by mohol len carodejnik zariadiť, aby tam žili bohatí učitelia. To iste plati aj o lekároch. 

Potom však naozaj vývstava otázka, prečo je Slovensko chudobna krajina. Nuž, odpoved je veľmi jednoduchá a zároveň aj velmi nepríjemná: Slováci žijú v spoločnosti, ktora nie je ničím iným, ako vecne nevydarenou snahou imitovat tých, ktori vzhľadom na ich prirodzený potenciál, úplne ľahko a spontánne vytvorilI funkcnu technickú civilizaciu. Obyvateľstvo je uz storočia traumatizovane vecnou snahou dosiahnuť nedosiahnutelne, preskočit svoj vlastny tien. Táto trauma vyryla jednu hlboku nezahojitelnu ranu do duše národa. Ranu paralyzujucu národ, jeho ducha, jeho zitie a vývoj.

Pokial ide o bicykle, chcem začať niekolkymi základnými faktami. Spomeniem, že v roku 1965 sa na svete vyrobil približne rovnaký počet automobilov aj bicyklov. Dnes sa však uz vyrobí aj predá priblizne trikrát toľko bicyklov, ako automobilov: 140 miliónov. Ako viete, nizkoplateni monteri (potomkovia bírešov) na Slovensku dôkazu dnes na korejskych, nemeckých a francúzskych linkách zmontovat takmer milión aut ročne.

Teraz nech sa mi prihlási niekto, kto uz niekedy videl bicykel dizajnovany a vyrobený Slovákmi na Slovensku.  Hovorím o bicykli, pretože bicykel je asi tisickrat jednoduchšie vec, ako automobil. Ale na Slováka je aj to priveľa, aj napriek všetkým tým technickým univerzitam a predstieraniu vysokej vzdelanosti, nedokážu Slováci postaviť jedinú fungujúcu fabriku na bicykle a zamestnať tam svojich ľudí, aby niečo produkovali, aby boli peniaze na školstvo, zdravotníctvo alebo cesty.

Preco je to tak?

Nuz súvisí to s tým, že k založeniu fabriky na bicykle musíte okrem kapitálu mat aj personál určitých kvalit. A tie kvality musia prísť v určitom balíku, ktori MUSI zahrnúť niekoľko nevyhnutnosti. Technické vzdelanie je len jednou z nich, lebo okrem toho sú potrebné aj ine, možno ešte dôležitejšie.

Keby ste dnes zverejnili inzerát, že hľadate dvadsat doktorov technických vied ako jadro tímu na zalozenie fabriky na bicykle, myslím, že zajtra by ste mali dvesto CV na stole alebo v e-mailovej schranke. Keby ste však chceli vybrať len takých z nich, ktori sú naozaj tvorivi, neskorumpovani a oddani myšlienke naozaj niečo vytvorit, zostali by ste bez personálu.

Bíreši sice môžu dosiahnut nejaku kvalifikáciu, a potom pod dohladom slúžiť na nejakom poste, ktory nevyžaduje veľa tvorivosti, ale nemôžete od nich očakávať, aby založili továreň na bicykle. Keby ste im aj dali do rúk kapitál na začatie takej fabriky, môžete si byt isti, že by ho za dva mesiace premrhali na luxusné služobne autá a ešte luxusnejsie služobne cesty do exotických krajín. Taka je uz raz mentalita bírešov, a jeden s tým nic nenarobi. Preto na Slovensku nie sú továrne na bicykle, učitelia aj lekári su chudobni, a pospolity ľud pije a netrpezlivo čaká na koniec sveta.

Na záver ešte chcem pripomenúť, že oveľa radšej si prečítam nejake vysvetlenie, prečo na Slovensku nie je fabrika na bicykle, ako to, aky som ja veľký idiot.

N

A ktorýže je to ten úžasný národ, ku ktorému by si chcel patriť a nehanbil by si sa zaň?

Lebo zoznam tých, ktoré by sa dali dosadiť za premennú "Slováci" je poriadne dlhý. 

Grigoriy

Ty ešte nevies, že ľudia ako ja uz nepatria k žiadnemu národu, rase alebo náboženstvu, že my sme nad všetkým?

Ale, vrátme sa radšej k tým bicyklom.

Mas aj k tomu niečo? Možno nejaky nadhlad?

N

Takže najprv k tým bicyklom. Miešaš dokopy dve veci. Jedna je genetická výbava a potenciál Slovákov (Rusov, Iráncov, Číňanov...) a druhá - či žijú v podmienkach tomu zodpovedajúcich.

To nie je lineárna funkcia. Prečo to tak nie je, je naozaj na dlho (pýtajú sa na to aj Rusi, ktorí majú ešte bonus v podobe nerastného bohatstva). Nie je to neschopnostou národa, je to blbým systémom, do ktorého boli vtlačení.

Ale vrátim sa k tvojmu pôvodu. Doteraz som si myslela, že nie si Žid a ty to tu rovno napíšeš: ľudia ako ja uz nepatria k žiadnemu národu, rase alebo náboženstvu,  my sme nad všetkým...

Grigoriy, máš v sebe táký sľubný potenciál a stále sa krútiš dookola.

 

 

Grigoriy

Na všetko, čo si mi tu teraz napísala by som Ti veľmi rad dal naozaj vycerpavajucu odpoved. Mám vsak jednu veľkú slabosť, ktora mi to nedovolí. Som totiž veľmi darebny a naozaj sa mi nechce veľa písať, čo si si uz určite všimla. O to však radšej rozpravam, a ponúkame Ti osobnú prednášku nie dlhšiu ako šesť hodín, aby som Ťa moc nezabaval a nezatazoval. Sľubujem Ti, že sa dozvies veci, od ktorých sa Ti bude krútit hlava, preto, ak sa rozhodnes prijať moju ponuku, vezmi si so sebou aj pakel tabletiek proti uvedenemu.

Nemusis sa ničoho obávať; aj Norman Ti môže dosvedcit, že pri osobnom styku som extrémne decentny. Ale ak sa predsalen obávas, vezmi so sebou aj manžela. (Alebo priateľku. Možno Emu?)

V každom prípade môžeš moju ponuku pokladať za prejav ucty k Tvojej osobe.

1488

http://www.youtube.com/watch?v=ZdvLwEQzS_Y

..ale ju tu aj Grigoriy, ktorý nás chce vidieť vo vyššej 1B súťaži a nie ponížených v husacincoch.. (od 32:13)

sme radi, že ťa máme

Norman

Bolo to už dávno, ešte som ani do školy nechodil, objavil som na dedkovom povale skrýšu s čudnou knihou v tyrkysovom obale. Kedže som už vedel čítať, začal som ju študovať stranu po strane. Boli to ohromné veci. A nebol som ani v polovici a v ohromnom svetle sa zjavila akási postava a povedala mi: tvoje srdce je čisté a myseľ otvorená, ty môžeš spoznať hlbky vesmíru - užívaj ich rozumne a šír ich čo najviac, lebo ty si jeden z mála, ktorý vie a môže ... Veľa som potom študoval a odvtedy prinášam Pravdu svetu.

 

Napísal som toto už niekedy? Nie ? :-)

No to bude asi tým, že sa to nikdy nestalo a že som nikdy neprehlasoval, že som vyvolený, ktorý (jediný) vie. Na rozdiel od teba, Grigorov :-) Len ty sa neustále pozeráš ľuďom do hrnca a posudzuješ, čo kto prežúva. Ty všetkým neustále hovoríš, že sú nízki. Prečo ťa to baví? No, všetci sme prišli na tento svet v krvi a mazlavine, brodíme sa ním krvou a potom, a všetci ho opustíme ako mech krvi a hnisu - ale okrem toho, Grigorov, dobre si to zapamätaj, okrem toho sme všetci naozaj adepti na nadhľad. Dokonca na Nadhľad s veľkým N.

To sme bezpochyby a pokial by jediná myšlienka, ktorá bola šírená na tomto portáli, bola táto, tak to stojí za to.

 

 

Ku kosti ohľadne bicyklov sa ešte vyjadrím. Ak bude čas.

Norman

1. Ako som vysvetlil v článku o genetike Európy, táto sa základne delí na Západných R1b , Východných R1a a v strede NordikoDinárov I. Technicko konštruktívny prístup majú najviac tí tretí - aspoň takt to hovoria ukazovatele. Aby bolo jasné, to samé o sebe nie je morálny faktor, ani faktor nadradenosti - je to ovšem dôležité v časoch, keď všetci, ešte aj papuánci, chcejú žiť v technickej spoločnosti a užívať jej výhody. To proste nejde.

Takže tu trocha s G. súhlasím.

2. Slovensko je v strede Európy, samo o sebe nemá nejak špecifický genofond, je príliš malé a nikdy nebolo až tak izolované. Je blízko konštruktívnych množín, a aj prax hovorí, že práve keď je reč o technike, Slováci sa vyrovnajú iným. Konieckoncov, fabrík je po Slovensku dosť. Aj úspešných emigrantov zo Slovenska je dosť. Slovensko nie je žiadna výnimka zo svojho regionu.

3. Napriek tomu je tento region naozaj region bírešov. To je historia a to sa prejavuje. Na jednej Slováci boli nezávislí horali, ale na druhej strane boli z nich robení nevolníci a sluhovia. A vládnuť, to je tiež umenie, to sa treba učiť. Možno na to ani niekto nemá bunky, gény - ale moc na to neverím, až také zložité to nie je. Vládnuť vie každý, len musí mať sebadôveru. Lenže ... práve tá stále Slovákom chýba.

Sluhom sa sebadôvera principiálne nedáva, cielene sa im bere a tak aj dnes, každú chvílu niekto príde a Slovákom sebadôveru bere. Niekedy to nie je Slovák, ale najčastejšie je to niekto, kto sa s touto problematikou, s vlastnou minulosťou, chce vyrovnať tak, že sa postaví svojim blížnym na hlavu - nech sa utopia oni:) Chce byť vyššie na ich úkor, na úkor svojcih predkov, svojich príbuzných.

Taký je stav pod Tatrami.

Ale podľa mňa, ak aj je podpriemerný, o to je to úrodnejšia zem, ktorá sa môže o to viac zmeniť.

:)

PS. Nikto ti nikdy nehovoril, že si blbý, Grigorov. Tvoj problém je, že si práve nekonštruktívny, si agresívny atď. Blbý nie si, aj keď od niekoho, kto si nevie nainštalovať do kompu diakritiku, je písanie o nedostatku bicyklovej konštruktívnosti dosť odvaha.

Buheh

ale ani do mozgu.

Norman, súhlasím s Tebou. Akurát ohľadne tých génov by som to radšej príliš neškatuľkoval: skupiny, ktoré spomínaš, sú iba rozdelením na základe niekoľkých mutácií na jednej časti jedného chromozómu – na iných génoch sú zas iné mutácie rozložené úplne inak a podľa každého z nich by sme ľudstvo mohli klasifikovať na úplne iné skupiny. To len tak na okraj, európska populácia je geneticky pomiešaná vyslovene kontinuálne, a najviac to platí na najväčšej križovatke všetkých európskych genetických križovatiek, čiže na Slovensku.

Heh, ako pekne hrdo som to napísal. Poznám ľudí, ktorí teraz zlostne fŕknu, že Slovensko nemá ani na to, aby bolo križovatkou.

Keď už sme pri tom, ten dlhý príspevok, na ktorý sa tu reaguje, nepísal Grigoriy. On predsa nie je až taký hlúpy, veď toto je paródia na Grigoriya.

...a hentú haluz o tyrkysovej knihe, to fakt napísal? :))))))))))

K podstate toho, o čom tu hovoríte: každá civilizácia, ale aj subcivilizácia zhmotnená v nejakom štáte, má svoju históriu, životný priestor a existuje v určitom kontexte. To všetko ju formuje a dáva príležitosť niečomu vzniknúť, alebo aj nevzniknúť. To síce druhotne formuje aj genofond, ale v prípade Slovenska oveľa dôležitejšia, než genetika obyvateľov, ktorá sa naozaj principiálne nelíši od zvyšku regiónu, je jeho veľkosť, geopolitická lokalizácia, história a kultúra (a samozrejme, tiež euroreálie bruselskej dementokracie roku pána 2012).

Tu jednoducho teraz nie sú podmienky pre veľkých otcov zakladateľov ako v USA v druhej polovici 19. storočia. Žijeme v rozvrátenej okrajovej kolónii, s ktorou sa veľmoci pohrávajú ako so smietkou. Samostatnosť a nezávislosť Slovenska je práve tak iluzórna ako reálnosť možnosti tu vybudovať niečo veľkolepé, čo presiahne rámec jednej osobnosti alebo skupinky nadšencov – jednoducho také sú reálie v ktorých sa nachádzame, a za to z väčšej miery nemôže tých 5 miliónov ľudí, ktorí tu žijú. Vidieť celú príčinu súčasnej situácie Slovenska v genetike jeho obyvateľov, je podobne hlúpe ako útočiť na severné Moldavsko alebo niektorú dedinu v južnom Estónsku, že keďže tam nesídli žiadna svetová korporácia, miestni obyvatelia zrejme budú neschopní idioti.

Norman

V jednotlivcovi je to tak:

máš nejakú Y halogrupu - to ale nič, takmer absolútne nič neznačí o tvojich ostatných génoch, danostiach.

Ale štatisticky, v milionových populáciach, sledujúc rozdelenie napríklad Ygénov, to dobre indikuje rozptýlenie a tečenie tých genetických typov. Štatisticky, pravdepodobnostne, ale pri veľkých číslach je to kauzalita. Tieto haplotypy určujú genetickú príbuznosť - a , keď sa na ich rozloženie pozreme, odpovedá aj typom kedysi určovaným podľa fenotypu, podľa vonkajšícj znakov. A zodpovedajú dokonca aj určitým kultúrnym vývojom. Dokonca aj rečovým skupinám (aj keď, ako je aj historicky doložené, sa v histórii dosť oblastí jazykovo asimilovalo).

Tak to myslím.

 

To s tou tyrkysovou knihou samozrejme nepísal on, to si zle pochopil, veď to ani netvrdím  - ale v podstate, je to samozrejme AJ paródia na neho. On to vytýka mne, ja to vytýkam jemu. Ale takých je, čo to priam tak cítia. Dnes je vela vyvolených ...a duchovných učiteľov ...:)

 

Grigoriy

ked sem prídem ja, vždy sa tu udeje nejaká zaujímavá diskusia. Naucte sa byt mi za to aspon trochu vdacni, ved ja to všetko robím len pre vás, pre vaše povznesenie a prebudenie.

Nenapisal som Vám ja uz neraz, že som veľký Znechucovac, že Vám chcem znechutit všetko, čo je len podvod a sebaklam, aby ste sa prebudili k tomu, čo je naozaj uslachtile, vznesene a pravdivé? Ako ináč chcete mat ten Nadhlad?

Norman

Znechucovať nielen že vie každý, ono to aj robí každodenne každý.

nové