"Акцентируем внимание..."

 V sobotu 11. apríla 2015 bol havarijne odstavený generátor na Juhoukrajinskej atómovej elektrárni.

Ukrajinský Energoatom sa poponáhľal ako prvé zakrákoriť, že to nesúvisí s výmenou jadrového paliva od ruského TVEL za americké jadrové palivo od Westinghouse. "Акцентируем внимание, что событие не имеет никакой связи с эксплуатацией топлива Westinghouse."

Pripomeňme si niečo u ukrajinských jadrových elektrárňach. K tomu pridajme čerstvú informáciu o frfľaní ukrajinských jadrových odborníkov, ba dokonca aj politikov reprezentujúcich kyjevskú juntu, prečo má byť VŠETKO jadrové palivo vo VŠETKÝCH ukrajinských jadrových elektrárňach nahradené jadrovým palivom od Westinghouse. Inými slovami, prečo má byť Ukrajina vystavená reálnemu smrteľnému nebezpečenstvu.

Znepokojil sa už aj Mikuláš Huba - a žiada Fica, aby zasiahol. Zrejme sa má ísť priviazať k chladiacim vežiam, a to naraz na všetkých päť lokalít.

V smetiarskom článku samozrejme chýba to, čo Huba povedal, ale média vyhodnotili ako "informačne" nevhodné, alebo nepovedal, pretože sa bojí o svoje koryto: rizikom nie je predlžovanie životnosti atómových elektrární, ale masívna výmena spoľahlivého ruského jadrového paliva za problémové americké.

Mimochodom, rádioaktivita z Fukušimy úspešne dorazila do Severnej Ameriky.

 

 
Truhlík

Mňa zaujal toto. Tak preto zbierajú Rusi jadrový odpad.
http://sdelanounas.ru/blogs/60707/

nové