Americká komédia

Zanechajme na chvíľu reálny americký svet politických manipulácií a brutálneho vraždenia a opeľme sa ušľachtilou americkou kultúrou. Konkrétne filmom, ktorý je v USA momentálne najpopulárnejší. Napriek tomu, že do kín sa dostane až v decembri.

Jeho pracovný názov je Zero Dark Thirty a režíruje ho Kathryn Bigelow. Je to ďalšia z dlhého radu geniálnych Aškenázov operujúcich v USA. O jej genialite svedčí množstvo ocenení a v roku 2010 jej plátok Time vo svojom opičom rebríčku Time 100 dokonca pririekol pozíciu medzi najvplyvnejšími ľuďmi sveta. Americkou mediálnou hviezdou druhého kvartálu 2012 sa stala vďaka pripravovamému filmu o poľovačke na Usamu Bin Ládina a jeho zavraždení, v ktorom ide vykreliť americký heroizmus zoči-voči antiamerickému diablovi Ládinovi. Film sa začal pripravovať ešte v roku 2010 a podľa slov talentovanej režisérky mal zachytávať zlovoľnosť a "prípadnú smrť" Ládina. Film sa natáča na severe Indie a výpravné kulisy spolu s americkou aroganciou voči indickým podľuďom už stihli rozčúliť domácich obyvateľov. K "prípadnej smrti" Ládina oficiálne naozaj došlo a Bigelow ju tým pádom inkorporovala do deja. Nevarila však z vody, ale podľa tajných informácií z Bieleho domu, ktoré údajne zachytávajú to, čo sa údajne s Bin Ládinom naozaj stalo. Nevedno, kto Bielemu domu písal scenár vrcholiaci vrhnutím do vody - možno samotná Bigelow a len si svoje dielo pripravované pre tupú americkú verejnosť vyžiadala späť. Každopádne sa to Senátu a Kongresu nepáčilo - obvinili samotného Obamu, že dal režisérke tajné informácie, ktoré ho vykresľujú v tom najpozitívnejšom svetle. Americký hrdina - malý počerný americký Dávid skolil v temnej a nebezpečnej pakistanskej dedine bradatého mocného Goliáša Ládina. Ako argument použili senátori a kongresmani načasovanie premiéry na jeseň tesne pred voľbami. Bigelowka premiéru rýchlo posunula na neskorší termín, Kongres a Senát však neuspokojila. Požiadali, aby bol únik tajných informácií dôkladne vyšetrený, a to priamo špeciálnou komisiou. Obama síce frfľal, že načo špeciálna komisia, ale veľa si nepomohol.

A tak vznikla komisia. Vedie ju ďalši z radu geniálnych Aškenázov operujúcich v USA Rod Rosenstein, miláčik G.W. Busha. Ako poskoka do počtu dostal akéhosi Ronalda Machena.

Amerika teraz so zatajeným dychom sleduje, či Usama bin Ládin politicky pochová Obamu, ktorý ho síce zabil, ale potom sa hrdina Obama zachoval neamericky a dovolil strašne tajným informáciám uniknúť do Hollywoodu.

Z USA síce vďaka všelijakým bigelowovým a róznštejnom fučia tajné informácie (a onakvejšie, než je postup zabitia akéhosi bradatého trta, ktorý bol možno mŕtvy už roky) všetkými koncami, ale z tejto jedinej mal mať osoh samotný Obama.

 A tak sa začala pravá americká komédia. Obviní Róznštejn Obamu, že prezrádzal? Alebo neobviní - s tým, že Obama na oplátku prepustí Pollarda a prestane pičovať do rozširovania židovských osád v Palestíne?

Pripravme si mech s pukancami a veľkú kolu. Bude to napínavé.

Nummi

Práve som sa rozhodol, že skončím s čítaním týchto stránok. Nie je to prvýkrát, kedy ma pobúrili tieto stránky. Na stránkach sa zosmiešňuje, nadáva od autora, stránky nie sú objektívne a čo je najdôležitejšie? Že autor si vyberá články len také,ktoré mu vyhovujú. Choré. Prajem pekný deň

Ema

Mimochodom, sú mi odporní ľudia, ktorí mi vypičujú a na záver zaželajú pekný deň.

Nejako si tu už bez teba poradíme.

Norman

Vyberať si témy. Akým právom, si , súdružka, dovoluješ "vyberať články, ktoré ti vyhovujú"? Prečo si nevyberáš články ktoré ti nevyhovujú - ako každý poriadny otrok???

A prečo "nie si objektívna"? Prečo máš dopredu názor. Veď viež, že zotročenému ovčanovi je zakázané čokoľvek vedieť, na čokoľvek mať názor. Naopak, treba sa tváriť, že človek NEVIE, treba sa tak tváriť na začiatku, ale hlavne aj na konci článku. Nič nesmie byť našincovi jasné.

Treba len hladať, hladať a hladať - ale nikdy nájsť - tak, ako to robí väčšina portálov aj na internete.

Tomu sa hovorí "objektivita".

Buheh

Dokonca ani ja sám by som to oveľa lepšie nenapísal.

Norman

Ako by povedal Snake eater, treba si pripraviť sapík a povraz.

Toto bude 3D divadlo a velmi progresívne - diváci budú zaručene zatiahnutí doprostred deja a pokial prežijú prvé dejstvo, uvidia to, čo ešte nevideli.

Pravda, biť sa budú hlavne príšery transformované z baniek, ale triesky a kabalistické svetlo bude lietať ďaleko.

 

Redakcia

Koment pod nickom radovan 11 bol opakovane zmazaný. V prípade potreby sa tak stane znova.

redakcia

radovan11

Aspon sa ukazuje, aki v skutocnosti ste. Pani autorka bayerle tu nadava na noviny SME, ktore zmazavaju "pravdive" komentare, no vy ste tu uplne rovnaki. SME je nezaujate a objektivne, no vy ste zaujati a absolutne neobjektivni. Ked napisem nieco, co sa vam nepaci, tak ma zmazete. SME aspon zmazava obe strany, no vase praktiky nemaju obdobu. Autorka Bayerle tu zosmiesnovala nummi "Ňumík" a este mu aj neprofesionalne napisala svoj nazor s nadavkou. Ona je nezmazana, ale ked som ja povedal par nadavok a urazil ineho diskutujuceho (aby som mu ukazal, aku velku absurdnost povedal), tak som okamzite zmazany.

Mate tu "slobodu" asi taku ako za komunizmu. Len na oko, aby sa nepovedalo. Hnus. 

Logo "Nadahlad dava slobodu" je pekne klamstvo pre vasich posluhovacov. Nic okrem pro-komunistickych prispevkov tu nemozem zverejnit. Absolutna komunisticka propaganda. Ale hlavne, ze vsetci maju slobodu. 

 

Som zvedavy, ci budem zmazany. Daval som si obrovsky pozor, aby som nevyznel horsie ako pani autorka Bayerle v predchadzajucom prispevku.

idar

Šetríš nám tým administratívne náklady. Existencia takých čísiel ako ty názorne demonštruje, že ľudstvo slobodné byť nemôže. A ani nikdy nebude, keďže na to nevyužilo ani túto jedinečnú éru ľahko dostupných fosílnych energií. Vy si vždy vyberiete klietku, aj keď vám tam už nesypú žrádlo a nevymieňajú v pravidelných intervaloch podstieľku. Nanajvýš vystrčíte ňufák, keď sú dvere dokorán otvorené ako teraz, v tejto prechodnej internetovej fáze.

Takže, odkrám sa niekam preč, toto nie je miesto pre teba.

Norman

mi pripomínajú človeka, ktorý sa dlho krúti na kolotoči .... Potom sa výnimočne stroj zastaví a človek spraví prvý krok v realite ...a nedokáže to ustáť, pretože sa mu celý svet točí na jednu stranu. Urobí pár krokov a padá neodvratne na držku, kričiac: "Nie ste objektívní, celý váš svet sa točí na jednu stranu, na kolotoči to bolo vyrovnané ..."

Ema

Kto to má po ňom upratovať.

nové