Argumentácia: Taxonómia

Včera som tu zavesil kratší report o veľkej bitke v Berkeley medzi nacionalistami a feťákmi.  Jedným z populárnych mémov, ktorý sa šíril po sociálnych sieťach bol i parádny knokaut komunistickej ludry, ktorý jej uštedril jeden z účastníkov zhromaždenia za slobodu slova. Novým hrdinom amerických nacionalistov sa tak stal istý Nathan Damigo –   bývalý mariňák, ktorý v súčasnosti študuje spoločenské vedy na Kalifornskej štátnej univerzite a je zakladateľom identitárnej organizácie Identity Evropa. Viac o tomto sympaťákovi nájdete tu.

 

Nathan má hneď niekoľko zaujímavých videí i na youtube a jedno z nich som sa rozhodol preložiť. Myslím, že tieto „biologické témy" je stále potrebné riešiť, keďže mnohí ľudia im dostatočne nerozumejú, a preto môžu ľahko podľahnúť rôznym omylom.  Prajem príjemné pozretie.

 

 

téma: 
Púpavová

z https://www.identityevropa.com/#join-us. Všimnite si ten plagát,ktorí chlapci lepia na steny v meste.Je pôsobivý,dobrý výber,naozaj.Tak dík,Aman,robíš skvelé veci.
Predstavme si takéto plagáty so slovenským textom na našich uliciach...no,len som sa trochu zasnívala.

balu

...ale so sídlom v Kalifornii...

Aman Againsttime

Európa je predsa o krvi, nie o území. :-)

balu

či práve kalifornskí mládenci majú tú echtovnú "európsku identitu" nevým... ale možno práve ich dravú americkú mentalitu potrebujeme. A v mnohom sa ani ja neviem sotožniť so západnou polovicou Európy. Ja mám svoju "karpátsku" identitu, európska je mi trochu fiktívna. Alebo sa to chápe čisto ako "belošská"?

Aman Againsttime

Ja sa nemám problém stotožniť so západnou polovicou Európy (samozrejme, že mám na mysli ten starý dobrý Západ, nie povojnovú ľavicovo-liberálnu sračku). Slovensko a slovenský národ bol historicky formovaný Západom a kultúrne patrí do jeho okruhu - o tom nie je žiadna pochybnosť. Slováci naozaj nie sú sú v pravom zmysle slovanským a už vôbec nie východným národom, ale majú viac spoločného s Nemcami či Rakúšanmi než s Rusmi alebo Ukrajincami. Samozrejme, že by sme mohli polemizovať nad slovom Západ, ale to mi príde ako dosť zbytočná debata.

Američania podobne ako Kanaďania, Austrálčania, či Juhoafričania, sú špecifické belošské, európske národy podobne ako napr. Češi, Slováci, Nemci či Nóri - len mladšie a v súčasnosti extrémne vykorenené a de-rasializované kvôli dlhotrvajúcej extrémnej propagande. Ale to nič nemení na tom, že byť Američanom po veľmi dlhú dobu znamenalo byť belochom a vyznávať tradičné európske hodnoty. No a beloch rovná sa Európan, keďže tieto pojmy sa nedajú od seba len tak oddeliť (hoci byť Európanom samozrejme v sebe nesie i výrazný kultúrny prvok, nejde len o čistú biológiu. Napr. árijec z Blízkeho východu, ktorý je moslimom je pre nás vzdialenejší ako dajme tomu nejaký Grék či Talian, ktorý síce má nejaký ten blízkovýchodný mix v sebe, ale patrí do katolícko-anticko-európskej kultúrnej sféry).

Celkovo otázka identity je komplikovaná a najmä identita môže mať viac úrovní. Keby našu planétu napadli marťania, tak by som voči nim bojoval ako príslušník zjednoteného ľudstva. Keď Európu zaplavujú hnedí a čierni invazisti vo vzťahu k nim sa vnímam ako beloch (pretože oni aj tak veľmi nerozlišujú medzi jednotlivými národmi Európy - dobre, ak nepočítam ich kalkulovanie ohľadne sociálnych dávok :-) - a vnímajú nás v prvom rade ako bielych (ale tiež i ako kresťanov či tzv. neveriacich). No a na európskej úrovni som samozrejme Slovák a na slovenskej dajme - tomu Západoslovák. Asi tak nejako to cítim ja. :-)

Vivian

Mily Aman, ja sa tu malokedy k comukolvek vyjadrujem. Myslim, ze Norman tu robi skutocne velmi jemnu, citlivu a co je najdolezitejsie, velmi tolerantnu pracu s ludsou psychikou. Zastupu aleze uplne vsetkych diskuterov. A ja to nechavam s jeho laskavym dovolenim aleze uplne nanho. Ale prosim prepac, ale nechcem sa ta dotknut, kde si prisiel na to, ze spominane dievca s videa Damigo contra Antifa je komunistka, neomarxistka, nebodaj lesba atd. ? ... kde beries svoju istotu, ze chlapik, ktoreho poznas iba z jeho videi, je podla tvojich slov sympatak, a uz vobec nechapem, prepac, zrejme mi to pomalejsie dochadza, kde mas argument, ze na akomkolvek internetovom odkaze, maska, alebo cielene internetove vyjadrenie jedinca, je pravdive a hodne formatu myslenia si, ze snad ten alebo onen, " lebo internet ", nam davaju navod, co si mysliet, a urobit triezve uzavery a podla toho konat ? Viem, apropo, dobre viem, ze si mudry a vzdelany, ale zastav sa, predychaj, a vedz, a teraz uplne ze s humorom mne vlastnym, vsakze o vsetkom nakoniec rozhodne pocasie a pripadna lenivost jedinca ? / mam trebars na mysli aj ten dnesny nadmieru hlupy pochod / nepochod. Skutocne, prosim, kde si prisiel na to, ze clovek vo svojej podstate by chcel byt neustale blby, vykoristovany, oklamany a niekoho vychcanostou vyuzivany ? Nemyslis, ze je casto iba nase zial pravne ako i vnutorne clovecie nevedomie, kde az moze niekto ist proti nam a kde je hranica, kde nam z pozicie statu/ este stale najvyssim pravnym nastavenim/ je mozne branit sa ? Ako chces vramci ucenia trebars I - Ťing pomenovat svoje mentalne nastavenie vramci tohto problemu. Zamerne som pouzila velmi blahosklonnu mantru :)

Aman Againsttime

Ty naozaj myslíš tento príspevok vážne? Ty si myslíš, že som neurobil prieskum, predtým než som napísal na adresu týchto ľudí to, čo som napísal?

Áno, dotyčná je členkou Antify (radikálnej neomarxistickej organizácie) a identifikuje sa ako Queer (čiže teploška). Je to tiež amatérska pornoherečka. Všetko toto info je dostupné na nete. Hodil som tu aj odkazy, ale teraz ich hádzať nebudem. Skús si dohľadať info sama, pokiaľ ťa to tak veľmi interesuje.

Chlapík z videa na mňa pôsobí sympaticky, a pretom som napísal, že je sympaťák. Má zdravé názory a dobrú prezentáciu. Je to jednoducho ideologicky spriaznený človek, potencionálny spojenec (vypočul som si a prečítal viacero rozhovorov s ním). To tu naozaj chceš hrať nechápavú? Navyše ja netvrdím, že video, ktoré tu hodím musí byť na 100% pravdivé. Dokonca to ani nemusí byť o tom, že sa s ním na 100% stotožňujem. Ak nesúhlasíš s niektorými jeho argumentami, tak oponuj.

A kde si prišla na to, že si myslím, že človek by chcel byť vo svojej podstate blbý, klamaný a vykorisťovaný? O čom tu vlastne píšeš? Na základe čoho vyvodzuješ takéto závery?

Vivian

Aman, prepac, ja s tebou nemam potrebu ist do konfliktu, nechcem to ani nahodou, pretoze nepovazujem komunikaciu na internete za dostacujucu vramci konfliktu a jeho ozrejmenia, len sa tak obycajne, primitivne pytam: ako mozes oznacit ludi za takych ako sa vydavaju na internetovom profile ako sa tebe jednoznacne pravdivo zda a za koho sa vydavajucich ? Prepac, ale, akoze predpokladam, sa opytam , minimalne si doktor prav, Ty sa vo svojej juridikcii mozes spolahnut na internet ? Sproste povedane, so vsim vsudy ? Ja som na rozdiel od TEBA , velmi opatrna v hodnoteni nepriatelov. A nie som pravnik a nezlozila som advokatske skusky. Posledne, v podstate zrejme zbytocne napomenutie : si mlady, velmi rychly, sebaisty, egocentricky a na nic, iba nasebamysliaci, zvlastny svojim inteligentnym a napriek tomu sebaznicujucim sposobom o sebe informujuci muz. Mam ta rada a vazim si ta napriek tomu, lebo stale a neustale je dobre ak sa ludia ucia a vzdelavaju. Skus mozno, prepac, skus mozno pozriet na vec tak, ze nemal kazdy tvoju sancu, a internet uz aleze vobec tu sancu nemal. Ludia tu na Nadhlade su dobri, dufam ozaj, ze nik neklame. Nechovaj sa ako magor, ktory nevie a predsa hovori, nepocul a predsa vie, ma doma mac a preto je nedotknutelny. Ach, pisem z blbeho androidoveho mobilu vramci volneho casu v cakarni na lekara, mozno na nieco, ale prosim nehnevaj sa, nemam najmensiu potrbu riesit tvoj volny cas....

Fakt, skus to pochopit...

Provokatér

Táto stránka mi pripadá ako taká píp šou, hádate sa tu o úplných pičovinách ako nejaké celevriti na farme, pričom túto stránku sleduje minimum ľudí, takže žiadne celebrity nie ste..

Ten váš kamarát ruský reptilofób grgory mal predsalen asi v niečom pravdu..

Re: Test

mirage

ako to je vo fyzike? foton je raz castica , raz vlna?
tu je to raz nieco a raz virtualna kaviaren

Sloven

Podstata je v tom, že žiaden fotón nejestvuje, preto môže byť naraz čímkoľvek..
Klamstvá činujú rovnako dobre aj v modernej avantgardnej matematike napr. 0 na 0.
nekonečno - 1
nekonečno na poníka bez kocky + lietanie = dúha

mirage

nejde o foton

ani dualnost nevnimame?

Provokatér

Niekedy má pravdu zrovna ten, ktorý je ďalej od pointy.

Každý si všíma to čo ho zaujíma a chápe to čo chápať dokáže..

Norman

Odkedy niekoho zaujímajú názory tupých provokatérov?
To si ty Bránik, alebo iný, čo zrazu objavil, že je vlastne Žid?

Provokatér

Kuku kuku kaki kaki kakak kakekku kok kaku kaku.
Kakak, kok kuku-kuku kaki kakak-kakak ku kok kaku-kaku kak.

ну, как ?

Lebo len bláblá nestačí nato aby si niekoho vyprovokoval..

Norman

Život nie je o provokovaní, Provokatér.
Nechcem ťa vyprovokovať, chcem, aby si sa priznal.

Provokatér

Ujasni si čo vlastne chceš a ako to chceš dosiahnuť..

Severan, však ja už som sa predsa priznal, som provokatér..

My dvaja sme z rôznych svetov a časov.. Ja som proste skeptik, ale tak neuveriteľný, že popieram všetko a neverím ani základným tézam, axiómam...

Je to možno neuveriteľné no neverím, že sa piesok leje a voda sype a ani tomu, že pravda by mala byť uveriteľná...

Raz si napísal, že zmysel života je byť prekvapený, v mojej povahe je zas to, že som to ponjal ináč a nesúhlasne..

To kaki kak tiež nie je náhodné bľabotanie má to svoj presný účel i pôvodný zmysel, štruktúru a presné pravidlá a aj napriek tomu to nemá zmysel..

Nestačí len chcieť a hovoriť o tom hŕstke ľudí, treba pre to niečo aj naozaj spraviť.. Lebo hovoriť či pravdivo, či nie, to môže stačiť len nejakému provokatérovi.. Ale celkovo to nič nezmení..

Aman Againsttime

Menšia oprava: nie som doktor práv, ale magister. To je rozdiel. :-)

Ale k veci:

V podstate chceš riešiť takú tú tradičnú problematiku ako presne vieme, že informácie, ku ktorým sa dostaneme na internete sú pravdivé. Žijeme dnes v informačnej dobe, kde sa na nás valia zo všetkých strán rôzmanité mémy a musíme sa v tom všetkom bordeli nejako zorientovať, že? Nuž, v takom prípade mi neostáva nič iné, než sa spoľahnúť na svoj úsudok, získané poznatky a overovať. Ja netvrdím, že som dokonalý. Napríklad aj mne sa stalo, že som párkrát zdieľal nejaké hoaxy. Každopádne ak niekto preukáže, že sa mýlim, tak ako inteligentný človek uznám svoj omyl.

Myslím však, že veci zbytočne hrotíš do extrému. So stupídnym prístupom typu "nedá sa ničomu veriť" by sme sa nikam nepohli. Vieš, niektoré veci sú naozaj úplne jasné. Sú to len fakty. Ja neviem, ale keď vidím na webe pornofotky spomínanej komunistky, jej profil na pornostránke a taktiež na svojom instagrame sa identifikuje ako queer a antifašistka, tak napísať, že je to kurva, komunistka (Antifa sa hlási ku komunizmu alebo anarcho-komunizmu) a buzerantka (queer, lesba, bisexuálka...) je len faktický popis reality.

A to, že pôsobím sebaisto a egocentricky je pre mňa lichôtka. Presne tak aj chcem pôsobiť: ako sebavedomý kapitán nacionalistickej smrtiacej čaty. :-D Ešte raz, dík za kompliment.

A nepíš, že nechceš ísť do konfliktu, keď ma tu označuješ za magora. Na tvojom mieste by som bol naozaj veľmi opatrný v prípade používania takýchto označení...

Vivian

Ach, jou, mily Aman, nemam fakt na teba cas, ale cas je mozno pre mna urcitym darom, mam na teba vsetok cas sveta momentalne, ale vynahradit si ho na niekoho je zlozite.... takze mily Aman, zajtra mam fakt dost povinnosti, co napokon nie je zvlastne ci mam ci nemam dnes cas, uz nikdy neries, ze mat v zivote ako takom mozno aj dake povinnosti a nemat cit ani rozum k zaoberaniu sa nejakym pochodom / nepochodom. Ach Norman, prepac, musim toto pisat.... Aman, tu nie sme daki dokazovatelia potreby trvania a prevadzky tohto webu. Nic takeho. Prosim, skus ist na to inak. Skus ma prekvapit dakou nadhodnotou. To myslim bude vskutku dobro a dobrou spravou pre vsetkych. Vdaka.

Aman Againsttime

Ty si naozaj narušená. Vieš čo? Radšej už nič nepíš a bež zapiť tabletky - to je najlepšia rada, akú môžeš dostať. :-)

Vivian

Nechajme tak. Aman, kasli na to. Ako by som nic nepovedala. Zabudni. Ja nie som podstatna na tomto webe. A podstata nie je to, ani ci tu niekto napise alebo nenapise svoj nazor. Podstata je, ci to niekto cita, a zrejme, aky pocit a nazor si utvori. To je nazor na tento
zakusok a rob s tym co uznas za vhodne. ... :)

Norman

Ce n'est pas notre niveau

Aman Againsttime

Čo sa ti nepozdáva? Veď jej príspevky sú totálne mimo. Ani divá sviňa sa v nich nevyzná. :-D

Vivia

J' sius...Neviem po francuzsky celkom dobre hovorit a pisat uz vobec nie. Pisat neviem dobre ani anglicky, ani nemecky, pretoze suvetia je tak dolezite pekne a spravne naprogramovat a zosuladit... Kebyze aj zivot a sucno bolo len o pismenkach a gramatike. Ktosi tu napisal, ze nie je dolezity nastroj k praci, ale zmysel prace samotnej... Sakra, zajtra odchadzam opat prec, musim sa balit a pripravit....Tak rada by som si s vami este pisala, ale musim ist spat... Bolo mi ctou s Tebou Aman podiskutovat, aj s Tebou Norman. Opatrujte sa...

Kolodej

dáke uďo abo dáke to plemä. Odvádzať od podstatného, kúskovať, spochybňovať úplne všetko. Keď nezaberie stratégia "pridaj sa" prichádza stratégia "rozdrob, rozruš, odveď pozornosť" ... a s jedovatým medom mazať klikyháky.

Provokatér

Presne tak !

Aman Againsttime

Dík, Ľubov (prečo sa vlastne už nevoláš Ľubov?). Ja som pôvodne chcel preložiť iné video, ale tak tento týpek ma zaujal kvôli tomu sobotnajšiemu incidentu v Berkeley a jeho videá sú krátke a je mu veľmi dobre rozumieť :-). Popravde, ono je celkom ťažké vybrať si video pre preklad, pretože je toho strašne veľa na webe. Taktiež témy treba nejako obmienať, aby to nebolo stále o tom istom.
Také plagáty určite niekto vyrobí aj na Slovensku, o to by som sa nebál. Skôr sa treba zlepšovať v argumentácii, presviedčaní a tak. Tam sú stále isté rezervy.

Púpavová

Neviem,aj teraz som sa chcela prihlásiť ako Ľ.,no nedá sa.
Je veľmi dôležité,že sa o tom vôbec začína hovoriť. Myslím na obsah videa teraz.Nejde len o tento jeden mém: všetci sme si rovní.Posl.desať rokov som musela zabojovať (sama so sebou,s vlastným oklamaným vedomím)Týkalo sa napr. toho,že som fandila Cyrilovi a Metodovi,dnes som skôr skeptik,atď.
Oklamali nás.Všetko,čo sa týka nášho druhu sa bude musieť prehodnotiť.Do frasa,vieš si vôbec predstaviť,čo nás čaká ? Darwin,"Egalité,Fraternité a hej ,aj Liberté",tieto iluminátske kecy, či sa už narodil ten Titan,čo to všetko spláchne do hnoja?

Aman Againsttime

Rozumiem ti. Ja som musel tiež prehodnotiť svoj postoj k C+M, ale v konečnom dôsledku nemám až taký problém podporiť ten mýtus, pokiaľ môže pozitívne prispieť k národnej jednote. Mýty sú veľmi potrebné a zrovna tento ešte nepatrí k tým najhorším. Určite je lepší ako mýtus o SNP :-)

Samozrejme, že sa kopec vecí bude musieť prehodnotiť. Predovšetkým je potrebné definitívne skoncovať so sociálnym konštruktivizmom v biológií a s radikálnym individualizmom v etike a morálke (a treba začať interpretovať Nietzscheho pravdivo!). To sú 2 základné body. Neskôr dôjde i k revízií histórie, neboj. :-)

kali

Aman musím ťa pochváliť za tieto preklady a hlavne výber videi. Presne toto inteligentnejšie rasové povedomie, ktoré má dnes ešte väčšie opodstanenie ako nacionalizmus, chýba slovenskému disentu ako soľ. Škoda, že už nerobiš preklady na prope, dosť tým utrpela jeho kvalita, ale tak chápem, že času je vždy málo a treba ho rozložiť čo najeefektivnejšie.

Aman Againsttime

Ďakujem, kali. Vždy ma veľmi poteší, keď mi niekto napíše, že moja práca má zmysel. Súhlasím, že je celkom smutné, že mnohí nacionalisti tu na Slovensku nevedia svoju ideológiu obhájiť i za pomoci vedeckých argumentov. Väčšinou sa len budú oháňať veľmi jednoduchými heslami (a častokrát kompletne okopírovanými z minulosti) typu "za Boha a za národ, nacionalizmus je láska (k národu), nie nenávisť" a pod. Sotva by som vyznával takú ideológiu, akú vyznávam, ak by som nebol presvedčený, že veda a empíria sú na mojej strane. Našťastie viem, že sú. :-)

Myslím, že prop je dosť dobrý i bez mojich prekladov, hoci je pravdou, že i mňa celkom mrzí moja absencia z dôvodu časovej zaneprázdnenosti. Ale nedávno som tam mal zverejnený jeden svoj vlastný článok a taktiež som včera hodil propistovi 2 preklady (holt, boli prázdniny a človek mal trochu viac času :-)). Okrem toho by som sa rád častejšie aktivizoval i tu na Nadhľade. Veľmi sa mi páči taká tá atmosféra kaviarne, ktorá tu vládne.

nové