B*h P***a

Zákaz zapisovania božieho mena v abrahámovskom náboženstve vyústil do pokryteckého b*h a náhradných slov typu elohim. V slovenských korporátnych médiach sú precíznejší. Božie meno je tabu. Náhradnému slovu sa však vyhnúť nemohli. Je ním "akciová spoločnosť".


Počas celých mesiacov boja lekárov proti Pente, reprezentovanej súčasnou vládou, ktorý pokračuje momentálnou tragikomédiou, sa v korporátnych tzv. mienkotvorných médiach zásadne neobjavovalo slovo, ktoré by stačilo na vysvetlenie diania v zdravotníctve. Lekári v zahraničí však nemajú z lokálnej päťramennej chobotnice strach a povedali TO slovo nahlas: lekári bojujú proti skorumpovanej vláde, ktorá chce predať nemocnice Pente. Toto vecné konštatovanie je prekryté smetiarskym titulkom Slovenské odbory majú podporu zo zahraničia. Nie lekári. Odbory. Slovo odbory má vyvolať ľahkú nauzeu a takto prednadstavení čitatelia správne pochopia, kto je zlý a kto je dobrý.


Je načase pripomenúť si článok spred pár mesiacov. Aby nezostal zabudnutý, pretože je snáď ešte aktuálnejší ako v čase jeho vzniku.


Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov

iris

Nech ta za to, ema, ten skutocny Boh chrani, opatruje a strazi v kazdej minute tvojho zivota.

ema

pridala by si sa ku kolegom a nekolaborovala s aktuálnymi mocnými.

iris

 Dala som vypoved pred 13timi rokmi a este som sa do prace nevratila. o)

 

ema

zajtra sa nebude kam vrátiť :)

Ibaže by si robila podkarpatskú pôrodnú babicu a bylinkárku in einem.

Es kommt der Tag

Za druhej Dzurindovej vlády pripravil závažné zmeny v zdravotníctve minister Rudolf Zajac. Okrem mnohých drobných hlúpostí tieto zmeny mali jeden základný výsledok: situácia nemocníc sa zhoršila, pretože lukratívne činnosti nemocníc, na ktorých nemocnice zarábali a vykrývali si tak stratu z neziskových oddelení, prešli do rúk súkromných firiem.

Bohapustá zlodejna.

idar

od izraelských lekárov, ktorí, a to je na tom bizarné, v súčasnosti vedú nie nepodobný boj proti vládnej mafii ako ich slovenskí kolegovia. Inak dosti špičaté izraelské uši a ňufáky tentoraz nezavetrili nič. Nič, čo by sa dalo patrične speňažiť. Právo na dôstojné pracovné podmienky je halt vyhradené len pre Übermenschov.
Na pováženie je, že informácie sa akosi nedostávajú ani k našim amerikánom. Sa predsa nenažranci nebudú zaoberať chujmi mimo teritória SŠA. Obvzlášť keď sa jedná o podkarpatskú dieru. Ale pozor, tanec sa za chvíľu končí. Kýl Titanicu už neomylne smeruje ku dnu. Česť práci, iris.

ema

Z článku v Trende:

"M. Faktor bol riaditeľom krajskej pobočky Dôvery v Žiline. Jeho brat Pavol Faktor je označovaný za experta Pavla Hrušovského pre špeciálne operácie financovania hnutia. Dnes je členom dozornej rady Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy..."

Ale inak sú takéto články neškodné, a preto v Trende - ktorý ešte nedávno viedol podkarpatský vzdelanec a brilantný hovorca pseudopremiérky Radičovej baťko Radko - dovolené. Metóda uvoľnenia ventilu. Niečo sa napíše, tých pár čiatateľov Trendu si povie "ná šak som si to aj myslel" a biznis Penty ide nerušene ďalej.

Plus poznámka o tom, že napr. paroplyn v Požoňi má pod kontrolou Penta.

 

Každopádne sa v ohlodkoch podkarpatskej energetiky prplú a bijú lokálne kurvy s prostitútkami. Je to celkom zábavné.

 

rk

máš pravdu, Ema, sú neškodné. extrapoluj si tú vetu na hocičo, a bude pasovať. a to je pointa: normalizačný diskurz je tu znova. všetko, čo sa dozvieš, čo povieš, čo urobíš (nie ty konkrétne), je neškodné. a mŕtvolami posiata západná civilizácia mapuje uzlové body, kde sa neškodnosť končí.

ale na druhej strane, príde čas (karma, že?), keď aj toto kvapkanie neškodných trendových článočkov čosi spraví. netreba podceňovať žiadne info, ktoré presiakne. nie je najmenší dôvod prestať si myslieť, že sa raz každá kvapka zúročí

 

ema

Človek by nemal remcať na korporátne mediálne splašky, že neodrážajú realitu a keď z nej konečne niečo sprostredkujú, remcať zas.

Trend je síce periférny plátok, ale v tomto prípade lepšie niečo ako nič. Nech už Pentu pretriasajú z akýchkoľvek dôvodov, vrátane možnej objednávky od pätice rozmaznaných trtkov, sú tam nejaké užitočné informácie.

idar

http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/diagnoza-casti-lekarov-konformnost.html

Nemyslím si, že by sme sa tu mali obvzlášť zaoberať inferiornými indivíduami, ktoré po familiárnej línii lízali genitálie Stalinovi, konjukturálnym komunistom a teraz veďviemekomu.

Ale keď centrála pripustí, aby takýto nevzdelaný agilný pešiak spájal najväčšiu svätosť holokaustu s lokálnym štrajkom lekárov, tak to už nie je žiadna centrála, ale bordel. Čo sa dá aj čakať od stepnej kultúry, ktorá postrády akékoľvek hodnotové konštanty. Tá sa vie len prežierať, alebo dochnúť.

nové