Boja sa ľudia na Slovensku pandémie Covid-19?

Stretávam sa s tvrdením, že ľudia na Slovensku sa boja epidémie. Nuž, ťažko povedať.

Stretávam sa s ním iba teraz, po prvej vlne, v ktorej na Slovensku zomrelo výnimočne málo ľudí (u viacerých to ako dôvod smrti zrejme zámerne nebolo dokazované, aby sme mali úspech - Matovič chcel byť najlepší). V podstate na jar na Slovensku žiadna "prvá vlna" ani nebola - zavreli sme hranice a mali sme , na rozdiel od väčšiny susedov - pokoj.
A tak mnohí naivní dospeli k predpokladu, že covid-19 prakticky nejestvuje. Pripomínam, že je to podobný postoj, ako tvrdenie, že kedže africké etniká či moslimovia prakticky na Slovensku nežijú, takže sa ich nemusíme báť - nie sú nebezpeční, sú príjemní a veselí, že.

Druhá vec je, že teraz na jeseň sa uvoľnením hraníc, možnosťou cestovať a robiť hromadné opijáše, vrátane svatieb politikov, sa covid predsa len dotiahol a začal sa šíriť aj na Slovensku. A - aj keď sú testy také či onaké a nedokážu ho presne zistiť, aj keď je to len jeden druh z korona vírusov a aj keď to nie je ebola, ale "len" druh chrípky - aj tak evidentne robí mnohých ťažko chorými, prípadne mrzačí. A nepochybme mnohých zabíja.

Vždy som tvrdil, že ako to dokázali Čínania, mohla to dokázať aj Európa - to by ale nesmela byť už zdeformovaná hnedoidným nedisciplinovaným myslením (volá sa to aj liberalizmus). Preto sme leto nedotiahli do úspešného vyhynutia vírusu, ako v Číne. A možno to bol aj zámer a covid sa tu cielene znova nechal rozšíriť. Mocenskí globálni manipulátori zámerne nechali šíriť ideológiu, že sa s tým dá žiť - a tak zrazili infikované národy na kolená. Nakazený národ nemá silu sa brániť.

Nuž a tak teraz, napriek širokopásmovej propagande, že sme pandémiu skrotili, že sa to zvládne lokálnymi zásahmi, prípadne že to zvládneme plošným testovaním - teraz, napodiv, počúvam naozaj dosť často, že sa Slováci naozaj boja. Jedným z argumentov počas leta bolo" "A poznáte niekoho, kto to mal, bol v nemocnici, či na to zomrel?" Vtedy Slováci takých nepoznali. Ale čo myslíte, aká je odpoveď dnes? Dnes všetci takých poznajú, a majú ich často priamo v rodine.
Dnes spoznali, že sa na takýto typ chorôb zomiera dlho a s trápením, a že tí, čo zomrú náhle (ako posledne ten cigánsky komentátor) majú vlastne šťastie. Áno, dnes už všetci poznáme viacero rodín, kde na covid ľudia ležali dlho na intenzívnej stanici, alebo zomreli.

Ale ja nechcem prispievať k nejakému údajnému strachu. Ja dokonca myslím, že vírus postupne oslabieva či bude slabnúť - i keď je to len hypotéza, ktorú som prijal na základe všeobecných faktov. Oslabieva - ale boj v lete niekto zámerne prehral a tak som zmierený s tým, že teraz budú ľudia ďalej zomierať, aj s tým, že v zdravotníctve vôbec budú vládnuť nechutné pomery. Ak by som chcel byť cynický, môžem len poradiť, že všetci teoretici o soplíčku by mali mať teraz povinnosť tam nastúpiť a pacientom nevysvetľovať, že sú zdraví, ale im pomáhať.

 

 

 

slaven1

Čo sa deje v Dánsku? V Dánsku sa už 11 deň protestuje. "Dánska" vláda prijala zákon umožňujúci vymedziť skupiny obyvateľstva, ktoré sa musia povinne zaočkovať (nejakou fajnou rýchlošitou mRNA "vakcínou").

No nechce sa Dánom dobrovoľne "vakcinovať". Nie sú až tak zhypnotizovaní. A aj oni zvládajú písať a hlavne čítať. Vedia o výsledkoch práce amerických oligarchov napr. v Indii.

Protestujú aj roľníci. Baner v závere videa "Covid controll us". Presne. Všimnite si, že na videách nie su žiadne náhubky.

Asi si zobrali ponaučenie z Holandskej vlády, ktorá si uvedomuje že dlhodobé nosenie rúšok o zdravého človeka spôsobuje oslabenie odolnosti dýchacej sústavy pri účinnosti rúšok proti vírusom ako mreže na cele voči muche.

Keď sme pri Spojených štátoch. V Dánsku sa im nepáči, že im NSA odpočúva ministerstvá a miestny obranný priemysel. Nejaká blonďatá modrooká ženuška sa nechala počuť, že je "pohoršená".

To len k tomu, kto kontroluje informáciu v Dánsku, Slovensku, Česku, Nemecku, Európe, Rusku atď.

Ľubov

že Nadhľad má databázový domov v Amerike.

A čo ak nie? No,trocha žartujem,Normanovi verím. Ale...neverím žiadnym volbám,ani v Europe,ani nikde na svete. https://en.wikipedia.org/wiki/Scytl Nech je tento týždeň začiatok ich konca a zločinecký volebný systém bude rozdrvený . Potom konečne prídu na rad médiá.
Iná cesta k Oslobodeniu nie je.

Norman

Aby sme si rozumeli, nejde o nič až tak podstatné - volá sa to hosting, že, a otázka je len v tom, či domáci, na Slovensku, alebo zahraničný. Domáci hneď všetko vykecá komukoľvek - ten zahraničný má výhodu v tom, že je v tom taký chaos, že málokto zo Slovenska tam od niekoho niečo dostane. Tento mal adresu niekde v Utahu, ale kasínový kapitalizmus spôsobuje, že sa to skupuje a mení. Ale stále sú dosť ďaleko, to je ich šťastie, lebo ináč by som za nimi osobne zašiel a im rozbil papule (za tie služby). Už tam majú kopu "inžinierov" z mexica, afriky a aj z ruskej oblasti - potom to tak vyzerá. Chruščev môže byť spokojný v hrobe - Západ nám beží oproti.
Ale aj preto rozmýšlam to preniesť sem, pretože naozaj nemáme čo tajiť Má niekto nejaký tip na dobrý a bezpečný hosting na Slovensku?

PS. už si aj mýlim internet provider s hostingom, bože, proste už myslím na iné veci, ako tieto technikálie-fekálie.

Náhodný okoloidúci

Ľubov, predpokladám, že narážaš na tento článok:

https://aeronet.cz/news/video-americka-armada-pod-novym-velenim-provedla...

Je to zaujímavé čítanie, keby to bola pravda, bolo by veselo a horúco...

Ľubov

Tak to začína vyzerať,že práve tieto technológie sú presne to,čo do našich rúk ešte nepatrí.
Pár rokov sú tu a ako to vyzerá? Deti degenerujú,itečkár sa stal novým aristokratom a všetko ostatné je podradné.
A to ešte nanastúpili ozajstní roboti. Radšej sa vrátiť 200 rokov späť,na toto jednoducho nemáme ,mentalita je zvieracia,lopata bude vhodnejší nástroj ako pisi.

buko

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-polni-nemocnici-v-letnanech-nelez...

"Nemocnice se prozatím neaktivovala a epidemiologický vývoj nenapovídá ani tomu, že by to mělo být jinak"
"Záložní nemocnice v Letňanech měla být spuštěna v okamžiku, když dojdou kapacity pro pacienty s onemocněním covid-19 v "kamenných" nemocnicích."

kapacity evidentne nedosli a zrejme ani nedojdu

nové