Aby boli (predčasné) voľby, musí byť zmenená ústava

Toto som v tieto dni počul opakovane z úst politikov v TV, priamo alebo mierne zabalené. A o tom sa neustále odvíjajú ďalšie "úvahy" či "argumenty" v TV diskusiách.  A celý následný čas sa hádajú o formáitách a formálnych problémoch ústavnosti.

Žasnem.

Nuž, musím povedať jednu vec: ak by na Slovensku nemohli byť predčasné voľby bez zmeny ústavy, tak by sme boli krajina s jednou z najabsurdnejších ústavných poriadkov. O tom sa nedá pochybovať. 

Napriek tomu sme už mali dvakrát predčasné voľby (1994, 2016). Takže aj prakticky je to možné. Predčasné voľby sú principiálne základná danosť parlamentnej demokracie. V parlamente bola predvčerom vyjadrená nedôvera vlády, teoreticky môže byť pokus urobiť novú (ale to je fakticky nemožné), takže predčasné voľby sú samozrejmá možnosť.

Ale naši politici, za pomoci prestitútov, na obrazovkách špekulujú o tom, že najprv musí byť urobené toto a tamto, a až potom budú voľby.

Mňa fascinuje drzosť týchto úbožiakov v oblekoch. Naozaj si myslia, že sú nejak chránení vyššou silou, ktorá im dovoluje správať sa ako potkany?

Seriózne demokratické strany, teda hlavne Smer, Hlas a Republika, by mali vážne uvažovať, ako dokážu v týchto dobách brániť ústavnosť, demokraciu a samostatnosť na Slovensku.

 

 

nové