Boli raz štyria azylanti - a už ich je len jeden

Dánske historické mestečko Aabenraa je ako večerné zívnutie. Ospalé a nudné. Keď sa minulý rok dvihla migračná cunami a Dánsko sa vyskytlo medzi TOP 5 najžiadanejšími destináciami, ktoré si z kolekcie štátov EÚ vyberali "úbohí utečenci" ako hrozienka z vianočky, nikto sa Aabenraačanov nepýtal, či si ich tam prajú. Proste tam úbohí utečenci domašírovali. Od včera si domáci tajne - aby to nezachytili agresívni lokálni slniečkari - šepkajú: my sme to vedeli. V Aabenraa sa totiž udialo to, čo kroniky mestečka nepamätajú. Úbohý utečenec Baraba zo Sýrie šáhol na babu. Nie však na miestnu, ale na svoju. A nie iba jednu, ale aj na ďalšie dve. Proste, keď aabenraaska polícia, zvyknutá riešiť akurát tak susedské spory, vstúpila včera večer do domu, kde býval utečenecký Baraba s famíliou a nakukla pri obhliadke do truhlicovej mrazničky, stuhla. Boli v nej uskladnené tri mŕtvoly. Konkrétne 27-ročná Sýrčanka a jej 9- a 7-ročné dcéry. Baraba bol fuč. Keďže je zrejmé, že sa vybral do MuttimerkelLandu, zeme to pre arabského azylanta bez záväzkov zasľúbenej, Dáni na prípade spolupracujú s Nemcami. A to tak, že nemeckým kolegom dali fotku cca 30-ročného Sýrčana a meno, o ktorom nevedia, či je pravé. Hľadaný trojnásobný vrah je jedinec stredného vzrastu, tmavých vlasov a arabského výzoru. Týmito charakteristikami je taký nápadný, že vypátrať ho medzi pol miliónom úbohých utečencov zo Sýrie, ktorí sa momentálne udomácňujú v Nemecku, bude pre nemeckých policemanov hračka.

Štvorčlenná sýrska rodina sa do Dánska ilegálne dotrepala balkánskou trasou minulý rok. Úbohá rodina azylantov dostala v Dánsku všetko, vrátane slušnej strechy nad hlavou. Mestečku Aabenraa sa sýrsky Baraba, hlavný iniciátor fluchtu do Európy, odvďačil ohavným zločinom. Doma by si to nedovolil. Otec a bratia 27-ročnej, dnes už mŕtvej Sýrčanky by mu odrezali gule a postupne aj ostatné okončatiny. Každý Baraba si je v Arábii konzekvencií zhovadilostí páchaných na svojej žene dobre vedomý. Lenže v Európe mu nehrozí nič. Ak ho náhodou v Nemecku klofnú, odsedí si pár rokov v luxusnej base a potom sa rozhodne, akému druhu kriminality sa bude venovať ďalej.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ilegálne migrujúce arabské ženy a dievčatá sa stávajú prvými obeťami brutality svojich vlastných súkmeňovcov, najmä manželov. A čo je naozaj pozoruhodné - žiadna feministická papuľa doposiaľ nevystúpila na ich obranu. Ani mrochtu Pietruchovú nepočuť. Keďže si neplnia vo vzťahu k Arabkám v Európe svoju feministickú agendu, má to jediné odôvodnenie. Rasizmus.

 

 

 
Ľubov

... Cítiť niečo zvláštne ,mám taký celkom dobrý pocit,asi najviac mu zodpovedá veta"Vyhrali sme".

Samozrejme,nie je to nič exaktné,však Norman,:))..a predsa. Akoby sme si už všetko povedali,resp.Vy ste povedali,pritom viem,že veci sa iba teraz začnú diať.Ale výsledok nebude nič iné,ako víťazstvo.

Norman

to je ako keď rímsky velitel hovorí svojím jazdcom, pripraveným do boja:

"Vojaci, udrite na nich tvrdo, držte zoskupenie, zostante pri mne. Ak sa ocitnete sami cválajúc uprostred zelenej lúky proti slnku ... nerobte si starosti ...  to ste už na poliach Elyséjskych a už ste mrtvi."

(hromadné nadšenie a rehot :)

 

(parafrázované z filmu Gladiátor)

 

Takže držte líniu a zostante sami sebou, ideme z kopca ... :)

ako už milionkrát predtým. už zase :)

 

balu

druhá pozoruhodná veta.

Pred bitkou Maximus so svojim centuriónom (už neviem ako sa volal) študujú situáciu a ten sa ho pýta :
"Prečo sa nevedia zmieriť s tým, že prehrali?"
Maximus sa naňho pozrie a tiež sa ho spýta:
"A ty by si sa vedel zmieriť?"

(alebo nejak tak)

Norman

to sme tu už najmenej raz preberali,
Tá veta je ale slabšia, pretože je to vlastne len taký umelo podkladaný motív celého toho následného filmu (motiv nevzdávania sa a vykonania pomsty, ktorá sa aj podarila). Aj keď si pamätáme, že jeden nemenovaný vtedajší tu prítomný tú vetu chybne interpretoval tak, že treba vedieť sa vzdať, v skutočnosti tá veta samozrejme naznačuje, že NIK sa NIKDY nevzdá. Nik, kto nemá zlomenú chrbticu alebo nie je mŕtvy.
Pripomínam túto univerzálnu pravdu ale nie preto, aby som azda motivoval unavených a vysilených, ale naopak, pre pohľad z druhej strany:
naši nepriatelia sa dobrovoľne nevzdajú a nebudú sa cítiť porazení - kým nebudú mať zlomenú chrbticu alebo nebudú mŕtvi. Na to treba tiež pamätať a podľa toho konať. Slniečko síce veselo svieti a je pekný biely deň, takže sme všetci spokojní a nie je to žiadna momentálna nasratosť - ale práve preto. Žiadne slniečkáranie a žiaden zamat nebude.

balu

to myslel.

"naši nepriatelia sa dobrovoľne nevzdajú a nebudú sa cítiť porazení - kým nebudú mať zlomenú chrbticu alebo nebudú mŕtvi"

Tá veta je podľa mňa tiež dobrá, treba sa na to pripraviť. Presne ako aj ty hovoríš.

Norman

Desať malých černoškov prepadol raz medveď,
jedného z nich hneď zožral, ostalo ich deväť.
Deväť malých černoškov hádzalo sa o zem,
jedného z nich šľak trafil, ostalo ich osem.
Osem malých černoškov chcelo vidieť Viedeň,
jedného z nich trabant zrazil, ostalo ich sedem.
Sedem malých černoškov učilo sa jesť,
jeden z nich sa zadrhol, ostalo ich šesť.
Šesť maličkých černoškov učilo sa piecť,
jeden zhorel na uhol, ostalo ich päť.
Päť maličkých černoškov nieslo kus syra,
jeden zdochol od smradu, ostali štyria.
Štyria malí černosi išli do hája,
jedného z nich strom privalil, ostali traja.
Troch maličkých černochov stretol jaguár,
jedného z nich prehltol, ostal ich len pár.
Dvaja malí černosi išli na hrebeň,
jeden z nich si väzy zlámal, ostal len jeden.
Jeden malý černoško oženil sa včas,
desať malých černoškov urobil si zas.

z webu
tragický koniec :(
:)

afinabul

Tyto fotky dokazují, že nám Sobotka a Babiš nejspíš lžou
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8888-a-sakra-tak-uz-jsou-i-v...
Uprchlík znásilnil v pražské nemocnici Na Bulovce zdravotní sestru
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16251-uz-je-to-tady-uprchli...

slaven1

Veľká dávka úprimnosti zo strany Šorošovcov:

"Hľadáme do tímu nového kolegu alebo kolegyňu. Chcete byť platení Sorosom? Chcete sa stať zahraničným agentom alebo agentkou? Teraz je vaša príležitosť :)"

https://www.facebook.com/nososf/posts/10154647553083536

Otázka znie, prečo ten smajlík, pod serióznym inzerátom?

nové