To bude žranica!

Európa sa osvedčila. Ako odpadkový kôš. Popri jeho zapĺňaní z Arabistanov, Afganistanu a Afriky prispeje svojím dielom odpadu aj Latinská Amerika. Pošle nám jedlíčko.

Vďačíme za to Európskej únii. Európska komisia nám obetavo vybavila skvelú medzinárodnú dohodu, ktorá sem dopraví pravé latinskoamerické žrádlo. Márne naša agroministerka Matečná zúfa, že ide o nekvalitné a nebezpečné potraviny"Slovenská národná strana nemôže súhlasiť s tým, aby EÚ vymenila nekvalitné a nebezpečné potraviny, klčovanie Amazonského pralesa pre poľnohospodársku produkciu a zlé životné podmienky zvierat za vyššie zisky nadnárodných korporácií. EÚ musí v prvom rade chrániť svojich občanov, svoje poľnohospodárstvo, život na vidieku a zachovať si líderstvo v ochrane životného prostredia. Toto všetko táto dohoda významne ohrozí," povedala Matečná včera na Zastúpení Európskej komisie do hluchých uší erobuzerantov. "Veterinárne a rastlinolekárske opatrenia a garancie síce na papieri existujú, ale bude to stačiť? Ak sa bude do EÚ dovážať ešte viac potravín z krajín Mercosuru, sú členské štáty EÚ schopné zaručiť ich nezávadnosť? Škandál s brazílskou kuracinou preukázal, že to nedokážu ani dnes. Ako to chce EÚ zvládnuť pri niekoľkonásobne väčších dovozoch? Nemôžeme občanov Slovenska a EÚ vystaviť takémuto riziku. Rizikom uvoľnenia obchodu s krajinami Mercosuru je aj dovoz chorôb, ktoré môžu vážne ohroziť naše zvieratá či rastliny. Naši poľnohospodári i záhradkári prichádzajú o úrodu orechov pre vrtivku orechovú, ktorá k nám bola dovezená z Ameriky. Obrovské škody v EÚ pácha aj dovezená baktéria xylella fastidiosa, tiež pôvodom z Ameriky. Tá napáda až 200 rastlín vrátane marhúľ, broskýň, čerešní, višní, viniča či ďateliny. Jediná cesta, ako ju zničiť, je vypáliť celé územie."
Matečná už pred troma rokmi konzistentne hlasovala proti uzatvoreniu obchodnej dohody s krajinami Južnej Ameriky z organizácie Mercosur a škandály s kvalitou dovezených potravín, ktoré sa odvtedy udiali, jej dali zapravdu.
Jedno je isté. Bruselská chrapač dohodu schválila. Žrádlo ošetrené chemikáliami (chemické korporácie sa tešia), aby vydržalo cestu cez pol sveta (logistické korporácie sa tešia), bude lacné (obchodné reťazce sa tešia), a preto sa prednostne dostane kam? Správne. Deťom na obedy do škôlok a škôl a chodým do nemocníc, v ktorých časom skončia aj otrávené deti zo škôl a škôlok. 
A všetko to bude korunovať radosť sveta z premeny Amazonského pralesa na chémiou posypané role.
slaven1

Je to cena za to, že Americký Deep State sa rozhodol formálne tohto molocha presunúť do Nemecka, svojej kolónii. Že, a to hlavne, servilní Nemci našej doby, na to kývli a dovolili to. Za to ich (a nás spolu s nimi) bude treba trocha otráviť glyfosfátovým jedom. Trest za to, že Eurozväz povoľuje Roundup.

Najvhodnejšie bude aby sa táto žranica servírovala hlavne v Bruselských a Berlínskych vývarovniach, lebo toto sú miesta kde sa robia rozhodnutia, miesta, kde sa podpisujú lajstre.

Čim skorej dostane kritické množstvo kritickú dávku, tým skorej dôjde u Bayernu a ďalších k prehodnoteniu výroby podobných "lahôdok".

V Eminom článku mi chýba poznámka, že veľká časť tejto lacnej produkcie skončí vo Východnej Európe - u nás doma. Výrobky sem budú ochotne dovážať obchodné reťazce ako Kauflando-Lidl alebo Tesco (lebo je to lacné).

Takže je to aj trest za naše lokajstvo a pasivitu. Preto treba aby takého jedlo bolo servírované čo v najväčšom množstve v Bratislave. Treba troška priotráviť rodinných príslušníkov našej "štátnej elity" aby sa spamätali (pozdravujem do hlavného mesta).

Bude vás, vašimi rukami, treba priotráviť. No ako inak si máte spomenúť na čo slúži Štátna veterinárna a potravinová správa? A náležitá legislatíva k ich zisteniam. Že "prekážka k slobodnému pohybu tovaru"? Ale no, nech si to žerú v Brusely sami.

https://www.rt.com/usa/225247-monsanto-glyphosate-damage-soybean/
https://www.rt.com/news/monsanto-glyphosate-safe-argentina-597/
https://www.youtube.com/watch?v=VnWDwdgI6iI - čurácka reportáž Deutsche Welle (videl som ju do 20 sekundy)
https://www.reuters.com/article/china-corn-gmo/update-3-china-rejects-us... - Taká Čína vie na čo slúži ŠVPS (China rejects US corn cargo due to unapproved GMO variety)
https://www.reuters.com/article/us-china-corn-imports-gmo/china-traders-... - China traders cancel U.S. corn cargoes on tighter GMO controls, buy from Ukraine

Náhodný okoloidúci

Ako to, že bruselským buzerantom nevadí prevláčanie žrádla cez pol zemegule a s tým súvisiaca brutálne zvýšená uhlíková stopa kvôli doprave?
Bezkonkurenčne najekologickejšie sú miestne potraviny. Majú najmenšiu uhlíkovú stopu.

A krava grgá metán hlavne vtedy, keď sa kŕmi obilím. Keď žerie trávu a seno, údajne vytvára menej metánu.

nové