Búrka v ukrajinskom šerbli

Petro Porošenko má zablokované účty. Stalo sa tak na príkaz vlastníka banky, dnepropetrovského gubernátora a mega-oligarchu Igora Kolomojského. Blokovanie Porošenkových účtov v Privatbanke potvrdili ukrajinské zdroje.

Porošenko sa dostal do ostrého sporu s Kolomojským - hlavným organizátorom kyjevského štátneho prevratu, zakladateľom nacistickej strany Sloboda, hlavným podporovateľom nacistického Pravého sektora a hlavným vinníkom vojny v Novorossiji - pre štátnu spoločnosť Ukrtransnafta, ktorá spravuje domáce potrubia prepravujúce ropu na Ukrajine a exportné potrubie do Európy.

Porošenko si dovolil prostredníctvom štátnej spoločnosti Naftogaz Ukrajiny náhle odvolať z vedenia štátnej spoločnosti Ukrtransnafta (plne v správe Natogazu) Kolomojského človeka Alexandra Lazorka. Kolomojskij neváhal, vo štvrtok 19. marca 2015 nadupal s ozbrojeným komandom do Kyjeva, Lazorkovho nástupcu vyhodil a Lazorka opäť usadil do kresla. Po akcii stihol dať rozhovory médiám. Boli plné vulgarizmov a obviňovania Porošenka, že dosadil do Ukrtransnafty "ruských diverzantov".

Porošenko musel tuho rozmýšľať, ako zahnať mega-oligarchického chrapúňa, ktorý si robí nároky na lukratívnu Ukrtransnaftu, do ohrady. Nakoniec vydumal. V noci z 19. na 20. marca 2015 zverejnil na svojej oficiálnej prezidentskej stránke text, ktorým pokarhal Kolomojského za "neetické správanie". Keď sa Kolomojskij dorehotal, zablokoval mu účty.

Situácia je jednoduchá. Mega-oligarcha zo západu sa žerie s mega-oligarchom z východu. Porošenko však ťahá za kratší koniec. Kolomojskyj, držiteľ troch občianstiev - ukrajinského, izraelského a cyperského, ovládajúci takmer celý ukrajinský bankový, ropný, metalurgický, potravinársky a mediálny sektor, agrobarón a pred pár rokmi aj prezident Európskej židovskej únie je v podstatne výhodnejšej pozícii. Netreba vysvetľovať, prečo, stačí si ešte raz prečítať predošlú vetu.

Meno Kolomojskij je zároveň odpoveď na otázku, prečo Európska únia toleruje ukrajinský náckovský Hnus Pravý sektor a celý ten bordel na východe krajiny, ktorý vyústil do vojny, všetok ten teror na ruskom obyvateľstve Donecka a Luganska, hádže na krk Rusku.

Mimochodom, keď Kolomojskij vo štvrtok v noci vykrikoval pred novinármi o vyčistení Ukrtransnafty od Porošenkových ruských diverzantoch, isto sa nenašiel nikto, kto by mu rovnakým výrazovom povedal, že Porošenko sa len pokúsil vyčistiť Ukrtransnaftu od židovských diverzantov.

 

Oligarchovia v "oslobodenej prozápadnej" Ukrajine sa teda verejne hryzú ako besné zvery.

V zásade však škoda čo i len pozrieť smerom ku Kyjevu.

O Ukrajine sa rozhoduje inde.

 

K téme

Politológ: podľa zákona džungle vojnu vyhrá Kolomojskyj

 
Ema

či naši hypotekárni batôžkari zhrčení v masovokomunikačných médiách titanský boj ukrajinských oligarchov prepytujem odkomunikovali - aby ľud podkarpartský vedel, ako sa darí ukrajinskej demokracii chránenej Európskou úniou (tuším máme aj dajakú zmluvu podpísanú).
Ľud nevedie a nebude vedieť.

Buheh

že žiadnej z tých megasvíň sa za celé tie roky ešte nepokazil motor na lietadle ani brzdy na mercedese. Nasvedčuje to tomu, že vrana vrane oči nevykolomojský a na Ukrajine ešte veľmi dlho nebude vládnuť ľud.

jery

Ak by predsa len niekto ešte otočil hlavu k Ukrajine, nemusí ani na Novorossiju, ani na západnú Ukrajinu, stačí na konfrontačnú líniu. Behajú tam tajtrlíci s vestičkami OBSE. Vraj monitorujú.
Tak prečo to museli byť novinári z Reuters, ktorí zistili, že ukrobandy z oblasti Mariopoľa ani len nesnívajú, že by odtiahli ťažkú techniku v súlade s minskými dohovormi.
Tajtrlíci behajú po Doneckej oblasti a dohliadajú, aby hlavne DNR odtiahla techniku. Lezú do vnútrozemia Novorossije, fotia, natáčajú a zisťujú, kde tá technika je sústredená. Špióni vo vestičkách. Komu slúžia? (rečnícka...). Absolútne ich nezaujíma, čo robia s technikou Ukrajinci.
Vyše roka merajú krátery, fotia obete ukrajinského besnenia, rozbité domy, infraštruktúru, rozstrieľanú autobusovú zastávku, zostreleý boeing....
Číhajú na ruské tanky, či predsa len nepretnú ukrajinskú hranicu a mlčia. O tisíckach nevinných obetí, o vybombardovanej krajine, o mučení opolčencov alebo len náhodne odchytených ľuďoch v pivniciach Kyjeva. Vidia a mlčia. Sú spolupáchatelia.

Ema

Z tohto uhla pohľadu máš pravdu v tom, že Ruská federácia nemala prečo chrániť ľudí a ich životný priestor v Novorossiji.

Ich bezpečnosť im mali garantovať buzerantskí beneluxovia v Bruseli, ktorí v Kyjeve spolumajdanili, až sa z pneumatík čmudilo - a potom nechali kyjevskú juntu páchať vojnové zločiny a etnické čistky.

Ema

Kolomojskyj sa zabarikádoval v budove Ukrnafty :)

Budova je obohnaná kovovým zábradlím a vonku i dnuká sa pohybujú ozbrojenci bez znakov príslušnosti k niektorej silovej štruktúre.

http://ria.ru/world/20150322/1053900622.html

Vraj sa mu už doprosoval aj veľvyslanec USA na Ukrajine Geoffrey Pyatt. Márne, všetko márne. Zrejme ho Kolomojskyj odkázal na domácu americkú sionistickú centrálu, kde mu všetko vysvetlia.

Ema

Ešte víkendujete a nemáte kapacity napísať o dueli Porošenko - Kolomojskij, o oligarchoch z krajinky, s ktorou má EÚ podpísanú asociačnú dohodu?
Zato "informácie" o rádioaktívnej zdochline Litvinenkovi, dojmoch šéfa CIA o Putinovi a údajnom utopení Janukovičovho syna - to si vás jeden užije aj v nedeľu.

Ľubov

Absolútne ticho, a čo je až zarážajúce,ani alternatíva ,okrem Nadhľadu,ani slovo. No,na pár fejzbúkovcov,ale to som našla,pretože som o tom už vedela. Kam až siaha (chobotnica)? Konflikt oligarchov ma pochopiteľne potešil,ale iné nie.

Norman

Žiadna nie je, minimálne na Slovensku a zatiaľ nie.
A to Nadhľad nie je spravodajský server (ako Hlavné správy), ani zhromažďujúci server ( ako Afinabul), ani prekladajúci (ako naríklad z 95% Zvedavec či Prop).
My tu máme len autentickú číru pravdu a autentické slobodné myslenie (Kvalita namiesto kvantity.)

Autentické myslenie . niečo, čo nikde inde nevidím, ani na webe a tobôž už nie v reálnej politike, ani v mimiparlamentnej a neoficiálnej.
To len tak k tomu, že nazývať to "alternatívou" je príliš pekné slovo - teda presne tak, ako hovoríš, nikde nič, absolútne ticho (a to nielen k nejakej takejto správe, ale všeobecne )

Ema

Kolomojskij (zo zištných dôvodov, aby si vo vypľundrovanej Ukrajine trhol aspoň dačo) dnes verejne uznal Doneskú a Luganskú vládu, na čo Porošenko posiela do Dnepropetrovska - Kolomojského pevnosti - Nacgvardiju a vedie husté reči o tom, že oligarchovia svoje príručné armády mať nebudú a punktum.

Uvidíme, ako sa bude zápletka vyvíjať zajtra.

V podkarpatských médiách masovej dezinformácie o téme stále ani muk.

Update: V Dnepropetrovsku sa schádza "ľudové zhromaždenie" na podporu Kolomojského a Porošenkov politický blok opustilo zopár jeho dôležitých verných z Dnepropetrovska - Андрей Денисенко, Виталий Куприй и Александр Дубинин.

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/03/23/7062431/

baloo

poznáte toto?
http://www.martinus.sk/?uItem=196105

Dobytí Evropy Amerikou
Wolfgang Bittner (Vydavateľstvo: Jaro, 2014)

"Zastavte Putina!“ Zaútočí Rusko? Stojí „Ivan“ za dveřmi?
Od počátku krize na Ukrajině na nás v novinách vyskakují Putinovy karikatury, které ho představují jako výbojného cara. Podle mediální masírky za vše – počínaje sestřelením malajsijského letadla na východě Ukrajiny až po boje na tomto území, přerostlé v občanskou válku – nese vinu Vladimir Putin. Zdá se, že je ztělesněným zlem.
Naopak tématem dne ale už není americkými tajnými službami dlouho plánovaná a fi nancovaná změna režimu – „regime change“, na Ukrajině. USA investovaly více než pět miliard dolarů do svržení legitimního ukrajinského režimu a cíleně vyrobily ze svého favorita Arsenije Jaceňuka předsedu vlády.

Jak se může Evropská unie, jak se může suverénní Německo nezodpovědně propůjčit k roli pomahače při takovéto štvanici a převratu, zvláště když nyní uvalené sankce poškozují jejich vlastní hospodářství?
Wolfgang Bittner líčí chronologicky, od momentu, kdy se daly do pohybu události na Majdanu, až po poslední vývoj v září 2014, neblahý vliv americké vlády na ústřední média a politiku Evropy."
-------------------------
CIVVOLE!!! Takéto knihy tu vydávajú a predávajú? V MARTINUS-e?!?! Cenzori zase sú dáki prispatí...

nové