Čínsky veľvyslanec v Rusku: Koronavírus bol do Číny zavlečený

SARS-CoV-2 sa rozliezol po celom svete, zahnal medzi štyri steny 3,5 miliardy ľudí a ťahanice o jeho pôvode sú už témou najvyšších politických úrovní. Prezident USA od začiatku pandémie nápadne často a hlasno zdôrazňoval, že SARS-CoV-2 je "čínsky". Najnovšie sa nechal počuť, že ide o produkt laboratória v čínskom Wuhane. Oznámil to svetu zrovna v čase, keď najlepšie čínske (a zároveň svetové) vedecké pracoviská definitívne potvrdili, že SARS-CoV-2 bol do Číny zavlečený. Nie je isto náhoda, že Čína o tom informovala prostredníctvom svojho veľvyslanca v Ruskej federácii.

Text je preložený z Vzgľjadu, ktorý má tradične veľmi dobré informácie.
 
Sekvencia génov naznačuje, že koronavírus bol do Wuhanu importovaný a nemá tam svoj pôvod, uviedol čínsky veľvyslanec v Rusku Zhang Hanhui. „Päť špičkových vedeckých pracovísk Číny analyzovalo údaje z 93 vzoriek genómu COVID-19, ktoré boli zverejnené v celosvetovej databáze a pochádzajú z 12 štátov na štyroch kontinentoch. Ukázalo sa, že prvý „predchodca“ vírusu bol mv1, ktorý sa vyvinul do súboru génov - haplotypov H13 a H38, a následne spoločne vytvorili haplotyp H3 druhej generácie. Haplotyp H3 sa potom vyvinul na haplotyp H1,“ uviedol veľvyslanec. Pre lepšiu prehľadnosť porovnal vývoj vírusu s rodinnými väzbami: haplotyp mv1 je „pradedo“, H13 a H38 sú „dedko a babička“, H3 je „otec“ a H1 je „dieťa“.

Vírus, ktorý sa objavil vo Wuhane na trhu s morskými plodmi, je vírusom populácie génov H1. Ešte predtým sa objavil haplotyp H3, ten však nemá nič spoločné s trhom vo Wuhane. Veľvyslanec zdôraznil, že sekvencie génov H13 a H38 sa vo Wuhane nikdy nenašli. „To naznačuje, že infikovaný človek zavliekol na trh s morskými plodmi koronavírus haplotypu H1 a následne vypukla epidémia. Usporiadanie génov neklame,“ zdôraznil veľvyslanec. 
Početné fakty naznačujú, že zdroj COVID-19 je naďalej neznámy a poukazuje na rôzne regióny. „Vírus je spoločným nepriateľom celého ľudstva. Cieľom hľadania „nulového pacienta“ nie je jeho pribitie na „stĺp hanby“, ale lepšie porozumenie vývoju vírusu a jeho eliminácia. Moderná veda a technológie umožňujú sledovať zdroj vírusu a je isté, že skôr alebo neskôr príde deň, keď budú odhalené všetky jeho tajomstvá,“ povedal diplomat.
Skutočnosť, že nový koronavírus bol prvýkrát zaznamenaný vo Wuhane neznamená, že zdroj sa nachádza práve tam.
Príkladom je manželský pár z Japonska, ktorý sa nakazil počas návštevy Havaja od 28. januára do 7. februára bez akéhokoľvek kontaktu s Čínou alebo Číňanmi. Choroba COVID-19 sa u muža prejavila už 3. februára. Diplomat tiež upozornil na medializované správy, podľa ktorých sa koronavírus objavil v talianskej Lombardii už v úvode januára. Známy taliansky špecialista v oblasti medicíny Giuseppe Remuzzi vyjadril názor, že epidémia sa v Taliansku začala šíriť skôr ako v Číne.
Čínsky veľvslanec tiež pripomenul slová šéfa Federálneho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb USA, ktorý uviedol, že veľa ľudí, ktorí v závere minulého roka zomreli v USA na chrípku, mohlo v skutočnosti zomrieť v dôsledku zápalu pľúc spôsobeného novým typom koronavírusu. Neboli však testovaní. Taliansko v nádeji na vystopovanie pacienta nula vyzvalo Spojené štáty na exhumáciu, čo americká strana kategoricky odmietla.


Dňa 11. marca vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia pandémiu koronavírusu s epicentrom v Európe.
Predseda Výboru Senátu USA pre vnútornú bezpečnosť oznámil zámer preskúmať príčiny vzniku a šírenia koronavírusu, ako aj úlohu Číny a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pri údajnom zatajovaní informácií o výskyte vírusu. Podľa senátora chce výbor zistiť, prečo neboli USA na epidémiu dostatočne pripravené.

 

Zostáva dúfať, že sa mu to podarí skôr než skončí pripojený na pľúcnu ventiláciu s neistým výsledkom.

 

 

 

0
Norman

Aj ak by vírus vznikol celkom "prírodne", aj tak je to očividná detektívka, odkiaľ prišiel a ako vlastne zmutoval a kam vlastne zmutoval.
Pri globálnej leteckej doprave nie je nič vylúčené. Na jednom mieste existuje v určitej symbióze a potom ho niekto zavlečie inam, kde to vypukne plnej sile.

Ako príklad by bol práve samotný Wuhan, alebo aj Taliansko, kde to vypuklo povedzme výrazne.

Sú nejaké konkrétnejšie indície na umelý pôvod z USA? Všetky indície sem :-)

Ema

...v USA prudko stúpala chorobnosť a úmrtnosť na divné poškodenie pľúc. Začalo sa to v štátoch Wisconsin a Illinois a pacienti potrebovali umelú ventiláciu pľúc. Nazvali to EVALI, lebo podľa amerických medicínskych géniov to súviselo s elektronickými cigaretami. Argument, že sa používajú na celom svete a nikde také dačo nezaznamenali, nie je v USA dostatočný na to, aby urobili exhumáciu aspoň zopár z tisícok obetí a pozreli sa na CoV. Najviac úmrtí bolo v auguste 2019, potom im to pozvoľne klesalo, ale ťahalo sa to až do januára 2020.

Náhodný okoloidúci

Znova pripomínam túto pekne prehľadne spracovanú chronológiu:

http://www.czechfreepress.cz/zdravi/koronavirus-ncov19-covid19-strucna-c...

A aj Normanov obľúbený Aeronet o tom opakovane píše a uvádza logickú chronológiu:
https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-us...

Takže s istou mierou pravdepodobnosti to nie je "čínsky vírus", bez ohľadu na zdroj prirodzeného patogénu v Číne, ale "vírus Fort Detrick". Ale politicky korektný svet ovládaný globálnym kápom to nemôže priznať.

Šírenie zavlečeného vírusu z Wuhanu môže byť len zhoda okolností práve po tých armádnych športových súťažiach. Ale keďže aj my laici už vieme, že vo Wuhane je biologické laboratórium a oveľa viac o tom vedia tajné služby, môže to byť úmyselne podvrhnutá falošná stopa ukazujúca na čínske laboratórium alebo na tamojší "mokrý trh".

Norman

Tam to končí u žurnalistu Mathiew Webba, ktorý nevedno prečo a nevedno kde všade obviňuje Maatje Benassi.
To celé v Orinoko news, hm hm.

Náhodný okoloidúci

Ak to u toho žurnalistu a Maatje Benassi končí, tak to je asi naozaj pacient/ka 0, bez ohľadu na to, že to píše "len" Orinocotribune.

Ale už niekedy niekto na tejto planéte videl, počul a zažil, že by si USA v niečom priznali chybu alebo vinu?

Norman

ale nepriznanie si viny tiež nie je dôkaz :-)

Potom to môže byť aj taká stopa, ktorá sa nakoniec ukáže ako úplná blbosť a všetci tí, čo chceli naozaj nájsť pravdu, sú odzbrojení na konci falošnej slepej uličky.

Prečo tieto veci, ak ich už nedokážu vydolovať bežní aktivisti, nepodporia ruské či čínske tajné služby svojimi naozaj insidersky získanými informáciami? To je otázka.

Len dodám, že po oficiálnom webe vidno evidentne obviňovanie smerom na Čínu zo strany USA. Zakrývajú tým stav pandémie - ale začína aj boj o to, kto to vlastne kurva všetko spôsobil.

Norman

v USA sa vždy hľadá najprv niekto, koho by mohli obviniť a žiadať peniaze. Od výskumáku v armáde veru peniaze nedostanú.

To obviňovanie elektrických cigariet ale potom prestalo, nie? Už nič nebolo počuť.

Ema

S nástupom pandémie SARS-CoV-2 sa elektronické cigarety, ktoré potrebujú ako dodatok umelú ventiláciu pľúc, v Amerike zázračne prestali huliť. Američania, známi svojou disciplinovanosťou, určite uposlúchli rady odborníkov a fajčia niečo zdravšie.

slaven1

Vidíš, a tých úmrtiach z vapovania som čítal čo-to, teraz som si spomenul: CDC raises alarm after mystery vaping-linked lung disease kills 5, sickens 450+ across US. Článok na RT.com je zo 7.9.2019. A potom ešte:

- Up in smoke: India to ban e-cigarettes but not tobacco, 18.9.2019
- Vape up in smoke: Is global e-cigarette industry on edge of collapse?, 26.9.2019

Po "vapokalipse" prešli v USA na "prírodnejšie" zmesy. Spotreba trávy (omamné látky) tam láme rekordy.

slaven1

Sverdlovsk anthrax leak - odkaz je na ruskú verziu príbehu, nie anglickú.

V 1979 v Jekaterinburgu došlo k otrave antraxom s približne 50 úmrtiami. V meste okrem iného skúmali aj biologické zbrane. Jedna z neoficiálnych teorií je, že to bola diverzno-teroristická operácia proti ZSSR s cieľom diskreditácie pred olympijskými hrami v Moskve (1980).

Článok na ruskej wiki uvádza 7 argumentov podporujúci túto teóriu. Jeden z nich napr. necharakteristické šírenie nákazy pri uniku z jedného miesta (ohnísk bolo viacero - niekto baktérie rozmiestňoval po oblasti - podobnosť s priebehom dnešnej "pandémie" v Taliansku čisto náhodná ;-)

Pripomeňme ešte, že s antraxom sa aktívne pracovalo aj začiatkom nultých rokov (keď už ZSSR nebolo).

slaven1

Kuba má dobré zdravotníctvo nie len preto, že nemá súkromné zdravotné poisťovne, zisk a oligarchov typu Penta, ale aj preto, že "okolnosti" ju donútili dobrý systém ochrany zdravia vytvoriť.

V 1981 sa mi tam objavila "pandémia" horúčky Denge. 300 000 ľudí ochorelo, 150 zomrelo. Dopad na ekonomiku Kuby bol vypočítaný (akým vzorcom) na 100 mld. USD. Kuba z toho obviňovala USA, USA úmysel popierali.

Som zvedavý kde bol zdroj nákazy. Môj typ je morský trh v Havane :)

Ema

Treba zoštátniť všetky súkromné zdravotné poisťovne. Rýchlo a bez matovičovského obsiahleho tárania.

Norman

keby zbankrotovali.
Ak je to vôbec možné.
Ak to teraz nie je možné, treba nastaviť zákona, aby to možné bolo.
Kapitalizmus. Nech si užijú svojho vlastného "lieku".

stano24

No predsa tým, že by sa uvedomelí občania masovo prehlasovali do existujúcej štátnej zdravotnej poisťovne! Nebolo by potrebné meniť žiadne zákony, ani by nehrozili žiadne arbitrážne konania, ľudia by to vyriešili...

Ale po nedávnych skúsenostiach, ako sa občania „uvedomelo“ zubami-nechtami držali v súkromných dôchodkových fondoch (a aj po výsledku posledných parlamentných volieb!), uskutočnenie takéhoto elegantného sebazáchranného riešenia by od ľudí očakávala asi len totálna naivka...

A to už ani nespomínam politické riziká v súčasnej konfigurácii... http://www.demokracianahlas.sk/dokument/

Norman

to je jedna z možností, ale ako sám píšeš, len teoretická, na tú som ja ani náhodou nemyslel.

slaven1

Súkromné zdravotné poisťovne sú ZLO podľa definície. Treba ich zoštátniť. Zlúčiť do jednej. Čím skorej, tým menej zla sa napácha.

Ema

Po tom, čo jej najvyšších predstaviteľov pozvali osobne Trump a Pompeo do Bieleho domu s tým, že ich sakumpak kúpia a čo sa bruselskí buzeranti z čela EÚ začali dušovať, že CureVac musí zostať "európska", od druhej polovice marca o tejto téme akosi nepočuť. Naposledy len čosi o divných personálnych pohyboch v jej vrcholnom manažmente, ktoré ale vôbec nič neznamenajú, všakáno.
A tak nádejne vyzeral ten výskumný program.

slaven1

Hovoriac teraz čisto za seba, ja som o CureVac prvý-raz čítal teraz z tvojho komentu. Nebude to na poli genetiky nejaká obdoba SpaceX? (v 2017 Mars do 2020 http://dsl.sk/article.php?article=19733 )

Náhodný okoloidúci

Čítal som kdesi, že jeden z najvyšších šéfov CureVac mal dvojité občianstvo, nemecké a USA. To vysvetľuje všetko.

slaven1

TLTR, Makarón sa cez FT pýta "je to z Číny, nie je to z Číny"? A včera dostal odpoveď: "Čínu z toho viniť nebudeme," - povedal Niekto (meno ostalo zatajené). Reuters informuje takto:

“We would like to make it clear that there is to this day no factual evidence corroborating the information recently circulating in the United States press that establishes a link between the origins of COVID-19 and the work of the P4 laboratory of Wuhan, China,” an official at President Emmanuel Macron’s office said.

A ešte aj Kembridž drží Číne stranu: Neither ‘lab’ nor ‘wet market’? Covid-19 outbreak started months EARLIER and NOT in Wuhan, ongoing Cambridge study indicates

 

Ema

Koronavirus vznikl uměle při tvorbě vakcíny proti AIDS, tvrdí virolog
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-umele-vytvoreny-labor...

Pán je presvedčený, že pre všetkých je prioritou AIDS. Pre Virologický inštitút vo Wuhane to ale nebola téma, nepracovali na takejto vakcíne. Načo.

Norman

ale zrejme iDnes vyhodnotili, že daný výplod frantíka je buď blbosť, alebo možno celé je to podvod.
Znie to celé ako hlúpy žart, ktorý nol už odhalený- Cov a HIV - akási nelogická kombinácia.

Náhodný okoloidúci

Nie tak dávno sa Fgancúzsko rozhodlo vyriešiť svoje dlžoby u líbyjského plukovníka Kaddáfího zlikvidovaním veriteľa. A navyše potom nasledovalo beztrestné rabovanie líbyjského nerastného bohatstva.
Súčasná situácia nasvedčuje, že nový koronavírus má za cieľ niečo podobné, ale ako veriteľ vystupuje Čína a ako dlžník USA. Čína je však na rozdiel od slabej Líbye vojenská veľmoc na svetovej úrovni a priamy vojenský útok by mohol byť aj pre samotného agresora smrteľný. Riešenie - vymazať dlh voči Číne nie jeho splatením, ale odmietnutím splácania pod zámienkou koronavírusu. A zároveň tak spomaliť až zastaviť mocenskú a ekonomickú expanziu Číny.

https://www.hlavnespravy.sk/trump-prehovoril-usa-vysetruju-verzie-povode...

Norman

cui bono je najlepšia metóda na riešenie záhad a funguje aj v tomto prípade.

1. Výrazný motív je vírusová sabotáž - oslabiť až zničiť oponenta, u ktorého maju USA ohromné dlhy
2. Aj pandémia sama je evidentne drzo zneužitá na pokus o odpísanie dlhov. A bude to zrejme ešte rásť.

Toto je jasná logika veci.

Či sa ten pochybný medzinárodný finančný systém nerozpadne, to je neisté. Toto bude ešte dobrá sranda.

Nech je pôvod pandémie akýkoľvek, pandémia je dostatočne veľká a bude zrejme použitá ako TEN dôvod, aby sa urobil skutočný shutdown a odpísali sa americké dlhy. Tak či tak by k tomu muselo dôjsť, takto USA nemusia vyhlásiť nejaký "bankrot".

nové