Ďalší skokan bez padáka?

 Podpredseda opozičnej Sociálnodemokratickej strany v Nemecku Ralf Stegner vyzval na zastavenie exportu zbraní Kataru, Saudskej Arábii - a Izraelu. Zbrojné embargo voči paštátu bez hraníc verejne požadoval v denníku Welt am Sonntag práve v čase, keď si kmeň odtiahol do svojej koloniálnej nory v Palestíne ďalšiu sofistikovanú ponorku Dolphin, schopnú odpaľovať rakety s nukleárnymi hlavicami. Je v poradí už štvrtá a aj za túto dostane Nemecko ako platbu spomienky na holokaust. Do konca roka má Nemecko pripraviť na odovzdanie piatu ponorku a v rozpätí niekoľkých rokov šiestu.

Stegnerov odvážny názor vyvolal, samozrejme, v kmeňových kruhoch a u predposratých nemeckých politikov vlnu rozhorčenia.

No a my si počkajme, či si Stegner zaskáče ako Moellemann bez padáka, alebo si zajazdí v autíčku na diaľkové ovládanie ako Haider vo svojom Phaetone. Možno to bude niečo ešte okázalejšie. Pretože osud Moellemanna a Haidera očividne niektorých politikov nepoučil.

S istotou však môžeme povedať jedno: Nemecko vyzbrojuje súčasný najbeštiálnejší režim - a nedokáže s tým prestať.

Prasiatko

S istotou vidíme jedno - že Norman sa v činoch SRN tiež nezorientoval.. a keď ho kritizujú, zamieňa kritiku za presviedčanie, zjavne ich má za synonymá. :D

Buheh

Tu ďalší bývalý aparátčik povedal otvorene, čo si myslí, a pomenoval veci (aspoň čiastočne) pravými menami:

http://www.hlavnespravy.sk/byvaly-britsky-velvyslanec-v-rusku-anthony-br...

Ako nám globálna demokracia prituhuje a nadobúda čoraz absurdnejšie a obludnejšie rysy, je čoraz viac tých, ktorí odmietajú byť spolupáchateľmi. Najmä ak sú už na dôchodku a nehrozí ďalší kariérny postup... ale nech je to akokoľvek, bývalí vysokí drábi po odchode z funkcie konečne môžu povedať, čo si myslia (do určitej miery), a zdá sa mi, že počet týchto prípadov pribúda.

Mám síce slabú pamäť na mená a okrem Paula Craiga Robertsa ich teraz neviem vymenovať viac, ale je medzi nimi napríklad najmenej ešte jeden (tuším Bushov) bývalý americký jastrab z Bieleho domu, niekoľkí bývalí nemeckí politici či vysokí diplomati (nemyslím Kohla, hoci do určitej miery aj on), John Virapen (bývalý top manažér viacerých farmaceutických korporácií), v podstate aj Václav Klaus, bývalá vysoká funkcionárka Svetovej banky Karen Hudesová, bývalá kosovská upírka Carla del Ponte... iste by ste vedeli doplniť veľa ďalších mien.

Pravdaže, motivácia týchto starých aparátčikov je rôzna, zrejme zaberá celú škálu od úprimnej ľútosti až po cynickú vypočítavosť (vrátane poverenia nadriadenými). Je však dôležité, že tu sú, a bolo by možno dobré tieto svedectvá zbierať do zvláštneho priečinka. Pre mnohých ešte neprebudených totíž nie je dôležité čo sa hovorí, ale kto to hovorí – a práve výpovede bývalých drábov by snáď pre niekoho mohlo byť tým posledným vedrom ľadovej vody, ktoré ich prebudí.

nové